Založ si blog

Riešenia 6. – Diskriminácia obetí v SR podľa spoločenského postavenia. . .

Tvrdá otázka je dnes v mojom blogu na programe dňa – hm, a nie hocijaká.

Som si vedomá toho, že touto mojou verejnou otázkou teraz spustím niečo, veď uvidíme čo. Zrejme neskončíme diskusiu o mojej otázke v tomto štáte jednou odpoveďou. A možno diskusiu o tejto otázke neskončíme v tomto štáte vôbec, a bude musieť mať presah cez jeho hranice.

Som si toho vedomá. Ale tento boj raz treba začať – a ja jednoducho neznášam nespravodlivosť a nečestnosť, v žiadnej podobe  –  nie som ochotná v takých situáciách sklopiť hlavu a mlčať, vtedy nie. Som inak milý a mierny človek, nevyrábam zbytočné konflikty, snažím sa byť ústretová, láskavá, tolerantná a chápavá v rôznych životných situáciách, život ma to naučil – ale nespravodlivosť a nečestnosť vo mne prebúdzajú draka.

Takže dnes moje dračie plamene – a  otázka ministerke spravodlivosti SR JUDr. Lucii Žitňanskej, ministrovi vnútra SR JUDr. Róbertovi Kaliňákovi, prezidentovi Policajného zboru SR gen. PaedDr. Tiborovi Gašparovi, aj generálnemu prokurátorovi JUDr. Jaromírovi Čižnárovi – verejne a natvrdo.

Vážení vyššie menovaní kompetentní, naozaj podľa Vášho názoru nie je v Slovenskej republike diskriminácia obetí?

 

Verejne týmto prehlasujem, že v tomto štáte z môjho pohľadu existuje zjavná diskriminácia obetí podľa spoločenského postavenia. 

Ako inak si mám vysvetliť situácie, že prípadom ohovárania verejného činiteľa sa na Slovensku venuje výdatná a urýchlená pozornosť. Zato obete pochybení lekárov musia v tom istom štáte v takom istom prípade na spravodlivosť čakať nekonečne dlho, a obvykle sa jej nedočkajú vôbec. Hoci tiež sú vystavené aj ohováraniu – ako o tom svedčí môj blog

http://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2014/10/11/dnes-30-odzvana-1-aliaskarol-xyz/

alebo

http://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2014/09/12/dnes-23-ako-sa-nabalit-na-svojom-mrtvom-dietati-alias-pani-x-y-z-revucej/

(Aj základné súdne spory s páchateľom sa pre obete pochybení lekárov vlečú osem i viac rokov. Sú sekundárne traumatizované, doslova fyzicky aj psychicky devastované takýmto postupom štátu. Ohováranie pokladám skutočne za bezvýznamné, ak ho porovnávam s významnosťou prípadov smrti dieťaťa a situácii jeho rodiny – obetí lekárskych pochybení, pri nich vyšetrovania a súdne riešenia sa vlečú po dlhé roky, osem i viac rokov).

Navyše, diametrálne odlišný je spôsob prístupu v rámci vyšetrovania – exemplárnym prípadom je situácia v ktorej bol obžalovaný novinár Martin Daňo za údajný prečin ohovárania  poškodeného bývalého ministra Počiatka.

(Teda, aby sme boli v obraze – novinár Daňo nijakú urážku ani nadávku na adresu vtedajšieho ministra Počiatka nepovedal, len si dovolil vyzvať ministra Počiatka, aby splnil svoj verejne povedaný sľub, a aby teda podstúpil drogový test formou diagnostiky z vlasov, či neužíva omamné a psychotropné látky. Ten pôvabný príbeh sa vlečie od roku 2015, tuším.

Pri písaní tohto blogu som si pozrela, ako to vlastne s tým Počiatkom skončilo – a predstavte si, že nijako. Uff. Nuž, slovenské súdy. Novinára Daňa údajne poškodený pán Počiatek ťahá po súdoch už tretí rok  – podľa medializovaných informácií vraj ide o 9. hlavné súdne pojednávanie v kauze drogovej aféry: Poškodený Počiatek vs obžalovaný Daňo, pôvodný termín 2.5.2017 sa zrušil kvôli vylúčeniu sudkyne a prípad prevzal nový sudca, takže celý súd sa začne odznova, lebo ak je v trestnom konaní vymenený sudca, proces sa vracia na úplný začiatok).

Predstavte si – prečin ohovárania vyšetrovala vtedy NAKA – teda elitná jednotka.  A ja Vás, všetkých štyroch mnou verejne menovaných kompetentných zástupcov štátu, žiadam, aby ste vysvetlili, prečo bola v tom Počiatkovom prípade nasadená NAKA – to poskytujete obetiam na vyžiadanie, prideľujete podľa závažnosti prípadov, alebo podľa akých kritérií ju nasadzujete? Lebo ja by som chcela vedieť, prečo aj v prípade ohovárania, ku ktorému podľa mňa došlo zo strany „diskutéra Karola“ voči mojej rodine ako obetiam lekárskeho pochybenia vo vzťahu ku závažnej veci – úmrtiu nášho jediného syna – ste nenasadili práve túto jednotku???!!! Predstavte si, moje podanie voči neznámemu páchateľovi za ohováranie vyšetroval radový policajný vyšetrovateľ (bol slušný, ústretový, ale NAKA to nie je), a nepodarilo sa mu údajne IP počítača (hoci mu bolo známe, poskytla ho firma prevádzkujúca stránku s diskusiami na topkách.sk) stotožniť s konkrétnym páchateľom.

Odhliadnuc od skutočnosti, že je predsa smrť dieťaťa čin závažnejší, a preto aj akékoľvek možné ohováranie má samozrejme na obete zničujúcejší dopad kvôli ich sekundárnej traumatizácii, pred zákonom platí rovnosť –  minister rovnako ako ja. Alebo nie, drahí kompetentní???!!

Viete, tú jednotku NAKA pri vyšetrovaní Počiatkovho prípadu by som brala, kebyže idú a odvedú ministra na okamžité toxikologické vyšetrenie – lebo mať ministra, ktorý by užíval akúkoľvek drogu by bola katastrofa pre štát, však? Šup s ním rýchlo na vyšetrenie, či sa to preukáže, alebo nie. Ale vyšetrovať prípad ohovárania, hm, hm, …

Všetci mnou verejne oslovení kompetentní, prosím, odpovedzte mi verejne, o čo je Maroško Ištván – moje dieťa mŕtve v dôsledku závažnej chyby lekárky- horšie ako pán Počiatek?  

Preto opakovane verejne prezentujem moje prehlásenie, že v tomto štáte z môjho pohľadu existuje zjavná diskriminácia obetí podľa spoločenského postavenia. 

A keď už sme pri mojom mŕtvom synovi, poďme ešte k tomu vládnemu návrhu zákona,  veľmi sa snažím ovládať – aby som to verejne nenazvala paškvil zákona, lebo to podľa môjho názoru je paškvil zákona.

No, a k tomu vládnemu návrhu zákona o pomoci obetiam, o ktorom si ja myslím, že je to riadny paškvil, dám ešte pár ostrých slov zajtra.

 

 

Elena   Predná Hora, 25.9.2017

 

P.S.: Ach, áno, upravujem informáciu – predstavte  si, súd údajne poškodeného pána Počiatka s novinárom Daňom už aj skončil.

Pre overenie informácie prikladám rozsudok.

https://www.facebook.com/ginn.press/posts/1136473536485218

a aj tu

https://www.youtube.com/watch?v=H9hoJy7Lk-c  3 hod.14 min: sudca novinára oslobodzuje

 

 

Tou cestou, ktorou si šiel 5. – Mesačný chlapček skončil s prasknutou lebkou. . .

21.04.2018

Teraz vám poviem o hodne špinavom prípade chlapčeka, ktorý skončil s prasknutou lebkou – nie po úraze v nemocnici, ale nadobudol ho pri odchode z nemocnice. Na Slovensku, pravdaže, kde inde? viac »

Až do konca 1. – Závratný smerácky balíček 600 miliónov eur?

21.04.2018

Vláda ide dať závratný balíček 600 miliónov eur na zlepšenie života slovenských občanov. Takto ohlasovali médiá pripravované údajné rozdávanie štátnych peňazí na zlepšenie života viac »

Rozprávky pre Teba 10. – Na lavičke. . .

20.04.2018

Sedela na lavičke v kúte parku. Zlatý dážď, pýšiaci sa záplavou zlatožltých kvetov, tam lákal pohľad i kroky. Bola skorá jar, chlad ešte sprevádzal závany vetra. Motám sa parkom napriek viac »

Plyn, energie, vykurovanie, bývanie

Irán a Španielsko vytvoria pracovnú skupinu pre spoluprácu pri plyne a rope

22.04.2018 11:58

Španielsko je prvou krajinou EÚ, ktorá sa usiluje rozvíjať strategické hospodárske vzťahy v širokom rozsahu v rozhodujúcom odvetví iránskej ekonomiky.

počasie, dieťa, tarzánia, preliezka, leto

Aj na Slovensku je počasie niekedy šialené. Vo Vernári ráno mrzlo, teraz je tam leto

22.04.2018 11:09

Mimoriadne teplé počasie zaznamenali meteorológovia na Slovensku v sobotu 21. apríla.

Serž Sarkisjan, Francois Hollande

V Jerevane v Arménsku zadržali vodcu protestov Nikolu Pašinjana

22.04.2018 11:04

Protesty proti zvoleniu bývalého prezidenta Serža Sarkisjana za premiéra parlamentom prebiehajú od 13. apríla.

poľsko, demonštrácia, protest, manifest,

Tisíce učiteľov v Poľsku demonštrovali za vyššie platy, žiadali odchod ministerky

22.04.2018 08:11

Šéf odborov Slawomir Broniarz na demonštrácii označil súčasné platy pedagógov za "žalostné" a obvinil vládu zo zanedbávania učiteľov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 796
Celková čítanosť: 1448663x
Priemerná čítanosť článkov: 1820x