Založ si blog

V tichu dychu 6. – Rozžiariť svet. ..

 

Nielen slnečné lúče nám rozžiaria svet. Aj úsmev, humor je takým hrejivým svetielkom. O jeho mieste v našom živote bude dnešný blog.

 

Sú v mojom srdci…

Tí ľudia, plní hrejivého humoru, putujú svetom ako malé slniečka. Dokážu rozjasniť deň, vniesť do neho pohodu, vliať nádej. Vyvolajú nežný úsmev, alebo rozosmejú.

Podaktorí z nich našťastie aj kadečo napísali – a tak sa možno smiať znovu a znovu – pri takej Betty Mc Donnaldovej, Šmídovej trilógii, či mnohých ďalších „srdcovkách z našich poličiek“.

Úplne najlepšie je, ak máme bytostne radostné ladenie hlboko v sebe. Ja si cielene udržujem vnútornú radostnosť, a som moc rada, že ju podedili aj moje deti.

A tak kráčame životom s humorom ruka v ruke. Niečo sme o tom už aj popísali ja aj Kika v tomto blogu. A teraz…

 

O jednom včasnom ráne …

 

Skoré novembrové ráno – kdeže je ešte do svitania. Mrazivý vzduch vo svetle lámp iskrí tisícimi drobnými trblietkami. Kráčať prednohorským ránom znamená kráčať temnotou, lebo  vysvetielkovaný poriadne je len areál liečebne. A tak si cestu k busu – keď chodievame s mojou najstaršou už obe do práce do mesta –  rozžiarime aspoň humorom. Ja som pohoďák – mám  rada radostnú  a pohodovú atmosféru, bola som ochotná kvôli nej robiť v živote veľa – také chvíle si moc vážim. A Kikin humor milujem.

Ako to u nás vyzerá?

Takže jedno minulotýždňové mrazivé skoré ráno, moja rozopnutá vetrovka, cviklovo fialový šál povieva vo vetre. „Ach, ach, ešte veru nie je taká zima, aby som si musela zapínať vetrovku“ zaševelila som pobavene kdesi pod druhou zákrutou cesty, brániac šál pred nenechavými rukami vetra.

„No jasné“ povedalo dieťa pomaly (a ja som už vedela, že ma chytila, už som to vedela). „Ach, ešte nie je taká zima, aby som si musela zapínať vetrovku, povedala –  hm, hm, bude to pekný epitaf. “ 

Humor máme skrátka hlboko pod kožou.

 

 

Ach, áno, humor a tá jeho sladko korenistá chuť…

 

Pri písaní blogu  doblúdilo najstaršie dieťa ku mne, že v telke pôjde Útek z väzenia – že či si to nepozrieme, veď raz sa nám to môže zísť. Keďže som zaujate písala,  zabrala som len úsmevom a nepozorným odkývaním, že mne sa to pozerať nechce – pritvrdila – „no práve ty by si si to mala pozrieť, pri tom tvojom varení…“   

To ma už rozosmialo naozaj naplno (a nie, rozhodne  nevarím tak zle) –  nuž, ale človek nikdy nevie, kedy sa mu také znalosti zídu, raz si ten film určite pozriem…

 

Záverom…

Hm, hm, hm. Nejaký rýchly rozstrel. Nie, žiadne otázky.

No dobre – prezradím vám do tretice, čo ma dnes rozosmialo (veselilo ma tým moje najstaršie dieťa ako inak, čítalo mi úvodné venovania autorov v knihách) – moc a moc sa mi páčilo jedno z tých venovaní

„Všetko, čo nie je uložené, bude stratené“. (záverečná obrazovka Nintendo)

 

Elena   Predná Hora, 18.11.2017

 

P.S.: No dobre, dnes vás cielene veselím. Ale poviem vám, zasa nie je dobré ukladať všetko…

 

 

 

 

 

 

 

 

Áááááá 10. – Príbeh o láske naveky. . .

18.07.2018

Myslíte si, že existuje láska naveky? Môžete si pod tým „naveky“ predstaviť kadečo – láska do smrti jedného či oboch partnerov, či láska cez hranicu času u tých, ktorí sa sprevádzajú viac »

Áááááá 9. – Čo robíme pre dobro sveta. ..

17.07.2018

Pre dobro sveta sa dá robiť kadečo. Každý o tom máme nejakú svoju predstavu. Dnes vám prezradím tú moju predstavu. A keďže už pár dní uvažujem nad dosahom našich volieb – ako vonkoncom viac »

Áááááá 8. – Všetci zomierame. . .

17.07.2018

Neprezradím vám žiadne tajomstvo, keď poviem, že všetci zomierame. Ide ale o to, kde a ako. Porozprávajme sa dnes práve o tom. Všetci zomierame... Raz, pravdaže, niekto skôr a niekto neskôr, viac »

Vladimír Jánoš

Smerácky exposlanec Jánoš definitívne nespáchal zločin v kauze týrania ženy a dcéry, rozhodol súd

18.07.2018 12:44

Znamená to, že ani podľa odvolacieho súdu exposlanec nespáchal zločin v kauze týrania blízkej a zverenej osoby, teda svojej bývalej manželky a dcéry.

Kalifornia, požiare

Kaliforniu sužujú rozsiahle požiare, živel ohrozuje aj Yosemitský národný park

18.07.2018 12:44

Yosemitský národný park na severe amerického štátu Kalifornia ohrozuje lesný požiar, ktorý vypukol minulý piatok v okrese Mariposa v pohorí Sierra Nevada.

lekár, kontrola, rúško, karanténa,epodémia

Aj lekárska fakulta v Martine prijme viac študentov

18.07.2018 12:43

Lekárska fakulta v Martine zaujala rovnaký postoj ako Lekárska fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (LF UPJŠ) v Košiciach.

Vladimir Putin

Putinovo lietadlo cestou na helsinský summit narušilo vzdušný priestor NATO

18.07.2018 12:34

Podľa estónskych úradov Putinov prezidentský Iľjušin-96 sa na ceste z Moskvy do vzdušného priestoru tejto baltskej krajiny dostal na približne 50 sekúnd.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 877
Celková čítanosť: 1619079x
Priemerná čítanosť článkov: 1846x