Založ si blog

V tichu dychu 6. – Rozžiariť svet. ..

 

Nielen slnečné lúče nám rozžiaria svet. Aj úsmev, humor je takým hrejivým svetielkom. O jeho mieste v našom živote bude dnešný blog.

 

Sú v mojom srdci…

Tí ľudia, plní hrejivého humoru, putujú svetom ako malé slniečka. Dokážu rozjasniť deň, vniesť do neho pohodu, vliať nádej. Vyvolajú nežný úsmev, alebo rozosmejú.

Podaktorí z nich našťastie aj kadečo napísali – a tak sa možno smiať znovu a znovu – pri takej Betty Mc Donnaldovej, Šmídovej trilógii, či mnohých ďalších „srdcovkách z našich poličiek“.

Úplne najlepšie je, ak máme bytostne radostné ladenie hlboko v sebe. Ja si cielene udržujem vnútornú radostnosť, a som moc rada, že ju podedili aj moje deti.

A tak kráčame životom s humorom ruka v ruke. Niečo sme o tom už aj popísali ja aj Kika v tomto blogu. A teraz…

 

O jednom včasnom ráne …

 

Skoré novembrové ráno – kdeže je ešte do svitania. Mrazivý vzduch vo svetle lámp iskrí tisícimi drobnými trblietkami. Kráčať prednohorským ránom znamená kráčať temnotou, lebo  vysvetielkovaný poriadne je len areál liečebne. A tak si cestu k busu – keď chodievame s mojou najstaršou už obe do práce do mesta –  rozžiarime aspoň humorom. Ja som pohoďák – mám  rada radostnú  a pohodovú atmosféru, bola som ochotná kvôli nej robiť v živote veľa – také chvíle si moc vážim. A Kikin humor milujem.

Ako to u nás vyzerá?

Takže jedno minulotýždňové mrazivé skoré ráno, moja rozopnutá vetrovka, cviklovo fialový šál povieva vo vetre. „Ach, ach, ešte veru nie je taká zima, aby som si musela zapínať vetrovku“ zaševelila som pobavene kdesi pod druhou zákrutou cesty, brániac šál pred nenechavými rukami vetra.

„No jasné“ povedalo dieťa pomaly (a ja som už vedela, že ma chytila, už som to vedela). „Ach, ešte nie je taká zima, aby som si musela zapínať vetrovku, povedala –  hm, hm, bude to pekný epitaf. “ 

Humor máme skrátka hlboko pod kožou.

 

 

Ach, áno, humor a tá jeho sladko korenistá chuť…

 

Pri písaní blogu  doblúdilo najstaršie dieťa ku mne, že v telke pôjde Útek z väzenia – že či si to nepozrieme, veď raz sa nám to môže zísť. Keďže som zaujate písala,  zabrala som len úsmevom a nepozorným odkývaním, že mne sa to pozerať nechce – pritvrdila – „no práve ty by si si to mala pozrieť, pri tom tvojom varení…“   

To ma už rozosmialo naozaj naplno (a nie, rozhodne  nevarím tak zle) –  nuž, ale človek nikdy nevie, kedy sa mu také znalosti zídu, raz si ten film určite pozriem…

 

Záverom…

Hm, hm, hm. Nejaký rýchly rozstrel. Nie, žiadne otázky.

No dobre – prezradím vám do tretice, čo ma dnes rozosmialo (veselilo ma tým moje najstaršie dieťa ako inak, čítalo mi úvodné venovania autorov v knihách) – moc a moc sa mi páčilo jedno z tých venovaní

„Všetko, čo nie je uložené, bude stratené“. (záverečná obrazovka Nintendo)

 

Elena   Predná Hora, 18.11.2017

 

P.S.: No dobre, dnes vás cielene veselím. Ale poviem vám, zasa nie je dobré ukladať všetko…

 

 

 

 

 

 

 

 

Teraz 8. – Čo by mala spraviť ministerka školstva – a nerobí. . .

21.01.2018

Jasné, aj o gymnáziách, aj o monitore, aj o reforme, aj o učiteľoch niečo dám. Tak dnes o školstve, poviete si možno. Ibaže toto nie je len o školstve, to je o nás všetkých. Ako deti budeme viac »

Teraz 7. – A kvôli čomu budeme plakať my?

20.01.2018

Dôvodov na plač v tejto spoločnosti je viac ako dosť. Prečo na plač - a nie na zmenu? Pravdaže, v mojom dnešnom blogu poviem o jednom z tých dôvodoch, aj na tú otázku odpoviem. Prečo plakať... viac »

Teraz 6. – Viete, ako Rusi plačú kvôli našim sankciám?

19.01.2018

Predstava, ako Rusi nesmierne doplatili na to, že sme proti nim zaviedli sankcie „my Európa“ – a v rámci toho „my Slovensko“ – by v tejto chvíli nepochybne mnohých „nerusofilov“ viac »

miloš zeman

Zeman bol v prvej 'debate' sám, s moderátorom vtipkoval

22.01.2018 22:33

Zeman žartoval o tom, že jeho prvou politickou chybou bolo, keď ako dieťa plakal kvôli smrti komunistického prezidenta Klementa Gottwalda.

Pápež František, Greg Burke

Pápež sa ospravedlnil za výroky obraňujúce čilského biskupa

22.01.2018 22:14

Biskup Juan Barros je podozrivý z krytia pedofilného kňaza Fernanda Karadimu.

Vladimir Putin

Pravoslávny biskup nebude voliť Putina, prezidenta nazval 'temnotou'

22.01.2018 21:01

Ide o prvý raz, keď sa vysokopostavený predstaviteľ pravoslávnej cirkvi postavil proti Putinovi. Doteraz cirkev stála jednotne za Putinom.

USA, Kapitol, Senát

Senátori sa dohodli na obnovení financovania amerických federálnych úradov

22.01.2018 19:40

Takzvaný shutdown ochromil činnosť mnohých vládnych inštitúcií v USA.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 724
Celková čítanosť: 1300521x
Priemerná čítanosť článkov: 1796x