Založ si blog

Rozprávky pre Teba 1. – Čas letel k Vianociam. ..

 

Čas letel k Vianociam.

Hej, k tomu času, ktorý v nás vyvoláva toľko radosti z darčekov, plných stolov a pokojného oddychu. V ktorom si plníme sny o tom, čo všetko by sme chceli mať, veď splácať to začneme až o tri mesiace. Všetci sa k tomu skvelému času dychtivo náhlili – bežali obchodnými centrami aj zásielkovými internetovými obchodmi s ich nekonečne výhodnou ponukou, valili sa záplavou áut preplnenými ulicami – už, už všetci Vianoce dostihnú…

Výklady početných obchodov, pouličné stĺpy aj stromy pri budovách sa rozžiarili tisícmi svetielok, bielych, oranžových, striebristých, zlatožltých, modrastých, fialkastých, sýto ružových, či horúco červených. Hviezdy, srdcia, vločky, reťaze a girlandy, Mikuláši veselo kývajúci, lezúci či vezúci sa na saniach, nekonečný blikot a jasot, trendy zlatá či strieborná v tisícoch nenahraditeľných vecí, bez ktorých čas radosti určite nemôže byť – všetko sa to hýrilo v nekonečnom kolotoči „rádobyVianoc“.

Koledy reprezentujúce „čas radosti a veselosti“, pretkané reklamami na tie najúžasnejšie vianočné výrobky, hlasno sa rozozneli obchoďákmi, mestským rozhlasom, aj početnými rozhlasovými stanicami – nikto nechcel zaostať v privolávaní tých najpravejších Vianoc.

Vianoce zatiaľ, nenápadné a pokojné, odpočívali na malej lavičke v kúte miestneho parčíka. Sneh padal tíško, taaak tíško. Ocukroval stromy, kríky, trávu. Aj cestičky parkom svietili nedotknutou bielobou, pretože tie v úžasnom vianočnom čase nikoho nezaujímali.

Na zasneženú trávu zosadol vtáčik, žltomodrohnedastobiely. Sýkorka, malá a zvedavá. Poskakovala zasneženou lúkou, sem – tam ďobla do zeme, hľadajúc nejakú potravu, sem-tam zvedavo pozrela na Vianoce.

Čas plynul, Vianoce sa tíško dívali.

Zobky – ďobky, sýkorka po chvíli spokojne vzlietla na lavičku, začvirikala Vianociam radostne a vďačne, že tu s ňou boli, tak naozaj boli, a odletela.

 

 

Elena  Predná Hora, 3.12.2017

Tou cestou, ktorou si šiel 5. – Mesačný chlapček skončil s prasknutou lebkou. . .

21.04.2018

Teraz vám poviem o hodne špinavom prípade chlapčeka, ktorý skončil s prasknutou lebkou – nie po úraze v nemocnici, ale nadobudol ho pri odchode z nemocnice. Na Slovensku, pravdaže, kde inde? viac »

Až do konca 1. – Závratný smerácky balíček 600 miliónov eur?

21.04.2018

Vláda ide dať závratný balíček 600 miliónov eur na zlepšenie života slovenských občanov. Takto ohlasovali médiá pripravované údajné rozdávanie štátnych peňazí na zlepšenie života viac »

Rozprávky pre Teba 10. – Na lavičke. . .

20.04.2018

Sedela na lavičke v kúte parku. Zlatý dážď, pýšiaci sa záplavou zlatožltých kvetov, tam lákal pohľad i kroky. Bola skorá jar, chlad ešte sprevádzal závany vetra. Motám sa parkom napriek viac »

Rastislavice, pavol klinka, pole, kombajn

Najprv pôdu prenajmú, potom ju chcú späť z noci na ráno

22.04.2018 20:00

Napätie medzi malými a veľkými farmármi na východnom Slovensku nepoľavuje.

Salzburg, Rakúsko

Ľudovci sú jasným víťazom volieb v Salzbursku, zelení utrpeli debakel

22.04.2018 19:54

ÖVP získala 37,8 percenta hlasov, čo je o 8,7 percenta viac ako v roku 2013. V 36-člennom krajinskom parlamente bude mať 15 kresiel.

Koliba, počasie, jeseň, turisti

Apríl je netypický ustáleným počasím a vysokým počtom letných dní

22.04.2018 19:51

Tohtoročný apríl je netypický ustáleným počasím a vysokým počtom dní, keď teplota vzduchu vystúpila nad 25 a viac stupňov Celzia.

bielorusko, lukašenko

Srbsko dostalo od Lukašenka štyri stíhačky MiG-29

22.04.2018 19:49

Bielorusko vopred avizovalo, že chce v roku 2018 poskytnúť Srbsku osem migov a dva raketové systémy Buk pod podmienkou, že Belehrad uhradí náklady za ich modernizáciu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 796
Celková čítanosť: 1449163x
Priemerná čítanosť článkov: 1821x