Založ si blog

Rozprávky pre Teba 1. – Čas letel k Vianociam. ..

 

Čas letel k Vianociam.

Hej, k tomu času, ktorý v nás vyvoláva toľko radosti z darčekov, plných stolov a pokojného oddychu. V ktorom si plníme sny o tom, čo všetko by sme chceli mať, veď splácať to začneme až o tri mesiace. Všetci sa k tomu skvelému času dychtivo náhlili – bežali obchodnými centrami aj zásielkovými internetovými obchodmi s ich nekonečne výhodnou ponukou, valili sa záplavou áut preplnenými ulicami – už, už všetci Vianoce dostihnú…

Výklady početných obchodov, pouličné stĺpy aj stromy pri budovách sa rozžiarili tisícmi svetielok, bielych, oranžových, striebristých, zlatožltých, modrastých, fialkastých, sýto ružových, či horúco červených. Hviezdy, srdcia, vločky, reťaze a girlandy, Mikuláši veselo kývajúci, lezúci či vezúci sa na saniach, nekonečný blikot a jasot, trendy zlatá či strieborná v tisícoch nenahraditeľných vecí, bez ktorých čas radosti určite nemôže byť – všetko sa to hýrilo v nekonečnom kolotoči „rádobyVianoc“.

Koledy reprezentujúce „čas radosti a veselosti“, pretkané reklamami na tie najúžasnejšie vianočné výrobky, hlasno sa rozozneli obchoďákmi, mestským rozhlasom, aj početnými rozhlasovými stanicami – nikto nechcel zaostať v privolávaní tých najpravejších Vianoc.

Vianoce zatiaľ, nenápadné a pokojné, odpočívali na malej lavičke v kúte miestneho parčíka. Sneh padal tíško, taaak tíško. Ocukroval stromy, kríky, trávu. Aj cestičky parkom svietili nedotknutou bielobou, pretože tie v úžasnom vianočnom čase nikoho nezaujímali.

Na zasneženú trávu zosadol vtáčik, žltomodrohnedastobiely. Sýkorka, malá a zvedavá. Poskakovala zasneženou lúkou, sem – tam ďobla do zeme, hľadajúc nejakú potravu, sem-tam zvedavo pozrela na Vianoce.

Čas plynul, Vianoce sa tíško dívali.

Zobky – ďobky, sýkorka po chvíli spokojne vzlietla na lavičku, začvirikala Vianociam radostne a vďačne, že tu s ňou boli, tak naozaj boli, a odletela.

 

 

Elena  Predná Hora, 3.12.2017

Teraz 8. – Čo by mala spraviť ministerka školstva – a nerobí. . .

21.01.2018

Jasné, aj o gymnáziách, aj o monitore, aj o reforme, aj o učiteľoch niečo dám. Tak dnes o školstve, poviete si možno. Ibaže toto nie je len o školstve, to je o nás všetkých. Ako deti budeme viac »

Teraz 7. – A kvôli čomu budeme plakať my?

20.01.2018

Dôvodov na plač v tejto spoločnosti je viac ako dosť. Prečo na plač - a nie na zmenu? Pravdaže, v mojom dnešnom blogu poviem o jednom z tých dôvodoch, aj na tú otázku odpoviem. Prečo plakať... viac »

Teraz 6. – Viete, ako Rusi plačú kvôli našim sankciám?

19.01.2018

Predstava, ako Rusi nesmierne doplatili na to, že sme proti nim zaviedli sankcie „my Európa“ – a v rámci toho „my Slovensko“ – by v tejto chvíli nepochybne mnohých „nerusofilov“ viac »

miloš zeman

Zeman bol v prvej 'debate' sám, s moderátorom vtipkoval

22.01.2018 22:33

Zeman žartoval o tom, že jeho prvou politickou chybou bolo, keď ako dieťa plakal kvôli smrti komunistického prezidenta Klementa Gottwalda.

Pápež František, Greg Burke

Pápež sa ospravedlnil za výroky obraňujúce čilského biskupa

22.01.2018 22:14

Biskup Juan Barros je podozrivý z krytia pedofilného kňaza Fernanda Karadimu.

Vladimir Putin

Pravoslávny biskup nebude voliť Putina, prezidenta nazval 'temnotou'

22.01.2018 21:01

Ide o prvý raz, keď sa vysokopostavený predstaviteľ pravoslávnej cirkvi postavil proti Putinovi. Doteraz cirkev stála jednotne za Putinom.

USA, Kapitol, Senát

Senátori sa dohodli na obnovení financovania amerických federálnych úradov

22.01.2018 19:40

Takzvaný shutdown ochromil činnosť mnohých vládnych inštitúcií v USA.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 724
Celková čítanosť: 1300507x
Priemerná čítanosť článkov: 1796x