Založ si blog

Rozprávky pre Teba 1. – Čas letel k Vianociam. ..

 

Čas letel k Vianociam.

Hej, k tomu času, ktorý v nás vyvoláva toľko radosti z darčekov, plných stolov a pokojného oddychu. V ktorom si plníme sny o tom, čo všetko by sme chceli mať, veď splácať to začneme až o tri mesiace. Všetci sa k tomu skvelému času dychtivo náhlili – bežali obchodnými centrami aj zásielkovými internetovými obchodmi s ich nekonečne výhodnou ponukou, valili sa záplavou áut preplnenými ulicami – už, už všetci Vianoce dostihnú…

Výklady početných obchodov, pouličné stĺpy aj stromy pri budovách sa rozžiarili tisícmi svetielok, bielych, oranžových, striebristých, zlatožltých, modrastých, fialkastých, sýto ružových, či horúco červených. Hviezdy, srdcia, vločky, reťaze a girlandy, Mikuláši veselo kývajúci, lezúci či vezúci sa na saniach, nekonečný blikot a jasot, trendy zlatá či strieborná v tisícoch nenahraditeľných vecí, bez ktorých čas radosti určite nemôže byť – všetko sa to hýrilo v nekonečnom kolotoči „rádobyVianoc“.

Koledy reprezentujúce „čas radosti a veselosti“, pretkané reklamami na tie najúžasnejšie vianočné výrobky, hlasno sa rozozneli obchoďákmi, mestským rozhlasom, aj početnými rozhlasovými stanicami – nikto nechcel zaostať v privolávaní tých najpravejších Vianoc.

Vianoce zatiaľ, nenápadné a pokojné, odpočívali na malej lavičke v kúte miestneho parčíka. Sneh padal tíško, taaak tíško. Ocukroval stromy, kríky, trávu. Aj cestičky parkom svietili nedotknutou bielobou, pretože tie v úžasnom vianočnom čase nikoho nezaujímali.

Na zasneženú trávu zosadol vtáčik, žltomodrohnedastobiely. Sýkorka, malá a zvedavá. Poskakovala zasneženou lúkou, sem – tam ďobla do zeme, hľadajúc nejakú potravu, sem-tam zvedavo pozrela na Vianoce.

Čas plynul, Vianoce sa tíško dívali.

Zobky – ďobky, sýkorka po chvíli spokojne vzlietla na lavičku, začvirikala Vianociam radostne a vďačne, že tu s ňou boli, tak naozaj boli, a odletela.

 

 

Elena  Predná Hora, 3.12.2017

Áááááá 10. – Príbeh o láske naveky. . .

18.07.2018

Myslíte si, že existuje láska naveky? Môžete si pod tým „naveky“ predstaviť kadečo – láska do smrti jedného či oboch partnerov, či láska cez hranicu času u tých, ktorí sa sprevádzajú viac »

Áááááá 9. – Čo robíme pre dobro sveta. ..

17.07.2018

Pre dobro sveta sa dá robiť kadečo. Každý o tom máme nejakú svoju predstavu. Dnes vám prezradím tú moju predstavu. A keďže už pár dní uvažujem nad dosahom našich volieb – ako vonkoncom viac »

Áááááá 8. – Všetci zomierame. . .

17.07.2018

Neprezradím vám žiadne tajomstvo, keď poviem, že všetci zomierame. Ide ale o to, kde a ako. Porozprávajme sa dnes práve o tom. Všetci zomierame... Raz, pravdaže, niekto skôr a niekto neskôr, viac »

Vladimir Putin

Putinovo lietadlo cestou na helsinský summit narušilo vzdušný priestor NATO

18.07.2018 12:34

Podľa estónskych úradov Putinov prezidentský Iľjušin-96 sa na ceste z Moskvy do vzdušného priestoru tejto baltskej krajiny dostal na približne 50 sekúnd.

všeobecná zdravotná poisťovňa, všzp,

Niektoré ambulancie sa nedohodli na nových zmluvách so VšZP

18.07.2018 12:31

Všeobecná zdravotná poisťovňa reagovala, že všetkým poskytovateľom zdravotnej starostlivosti ponúkla rovnaké podmienky. Nedohodla sa iba so ZAP.

bavorsko, pohraničná, polícia, hranica

Bavorská pohraničná polícia začala kontrolovať hranice

18.07.2018 12:24

Sústrediť sa chce predovšetkým na miesta mimo nepretržite kontrolovaných hraničných prechodov.

Bratislava, letisko, lietadlo, pristátie, podvozok, havária

Na bratislavskom letisku pristálo lietadlo bez podvozku

18.07.2018 12:03

Na palube bol len kapitán lietadla z Českej republiky. Dráha letiska sa nepoškodila.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 877
Celková čítanosť: 1619073x
Priemerná čítanosť článkov: 1846x