Založ si blog

Deň plný slnka 7. – O láske a o Láske. . .

 

Pokračujeme dnes v téme, ktorú som načala v minulom Dni plnom slnka 6. Dnes o tom poviem viac.

 

Každý nám niekedy ublíži…

Na úvod poďme spolu pochopiť jednu vec, ktorú často nesprávne popisujú i kadejaké príručky o pravých partneroch.

„Každý nám niekedy ublíži“ znie tá múdrosť. Prezradím vám teraz – môžete mať na niektoré veci rozdielne názory, no váš dvojplameň vám nikdy neublíži vedome, je podporujúci. Dvojplameňu by ste nikdy v živote nechceli vedome ublížiť – a ak mu ublížite, cítili by ste bolesť. Je to puto zvláštnej krehkosti, nemá tam miesto ponižovanie, urážanie, nečestnosť. Tým sa líši dvojplameň od nepravých vzťahov, v nich sme dlhodobo zraňovaní a zraňujúci.

Dvojplameň je k nám komplementárny – t. j. v niečom je našim protipólom. A je na to dobrý dôvod, Zámer sveta vie, čo robí. Dvojplameň je výnimočná súčasť našej cesty k zrelosti a zmysluplnosti života. Len s ním sa dostávame ku svojmu pravému životnému poslaniu a jeho uskutočňovaniu. Preto je ten vzťah maximálnym využitím nášho vzťahového potenciálu, aj život s dvojplameňom je maximálnym využitím nášho životného potenciálu. A vytvorenie vzťahu s dvojplameňom je maximálnym rozvojovým zdrojom – vystavuje nás ceste skúšok, kým sa k nemu dostaneme. Preto je vzťah s dvojplameňom len možnosť, lebo nie každý získa dostatočnú zrelosť, aby to pochopil a uskutočnil vo svojom živote…

 

Prečo sa ku svojmu dvojplameňu nie a nie dostať?

Nájsť svoj dvojplameň môžeme len na určitom stupni vlastnej zrelosti. Dovtedy sme „slepí“, môžeme ho aj stretnúť a minúť, nerozpoznať. Až na určitom stupni vlastnej zrelosti sme schopní ho uvidieť ako niečo výnimočné v našom živote.

Lenže akoby nám osud hádzal polená pod nohy. Minule som napísala, že rôzne životné okolnosti nás nepustia k dvojplameňu, kým nie sme dostatočne zrelí, aby sme ho nezranili. Spojiť sa s ním trvale nám Zámer sveta dovolí, až keď postúpime na ešte vyššiu úroveň zrelosti. Úroveň bezpodmienečného prijatia. Deje sa to preto, lebo vzťah dvojplameňov je samou svojou podstatou o bezpodmienečnom prijatí. Bez obojstrannej schopnosti bezpodmienečne sa navzájom prijímať sa puto neaktivuje – tak ako nenaštartuješ auto bez pohonnej hmoty.

Že ako to s tým dvojplameňom funguje? No – videli ste nejaký diel súťažného seriálu Pevnosť Boyard? Priznám sa, že ja som videla kedysi dávno, dávno jediný diel – ale presne tak to funguje na našej ceste ku pravému partnerovi.

Najskôr vydolujú z účastníkov, aký je ich najväčší strach, a potom ich nechajú, aby mu čelili. Prejdeš, alebo neprejdeš? Nájdeš odvahu prekonať sám seba a dostať sa na svojej ceste ďalej? Veď nemusíš, môžeš to vzdať, zostať zaviaznutý…

Sme skrátka niekedy sami škodcami svojho šťastia. Vymýšľame si rôzne „logické stratégie“ svojho postupu vo vzťahu, „rozumné požiadavky na partnera“, staviame obranné múry – a sme za nimi potom zúfalo osamelí, či už sami alebo v kadejakých nepravých, nefunkčných vzťahoch.

Pretože presne takou pevnosťou Boyard nás prevádza Zámer sveta. Potmehúdsky sa usmieva na našej naivite. Vravíš, že nikdy, nikdy, nikdy by si nechcela chlapa, ktorý… ? A že by si v žiadnom prípade nechcel ženu, ktorá …?

Ááááá, vážne?  

Pokojne si tam dosaďte tie svoje ilúzie, potom pochopíte, že to nie Osud a nie Zámer sveta, ale výlučne my sami sme si nalinkovali to, čím musíme ku svojmu dvojplameňu prejsť…

Máme v sebe kadejaké predsudky a strachy – a presne tie stavajú naše múry. Nášmu dvojplameňu niečo z toho Zámer sveta určite nadelí, aby sa presvedčil, či sme schopní ho prijať bezpodmienečne. Pretože pomocou dvojplameňa búra naše najhlbšie predsudky – presnejšie, ponúka šancu nám, aby sme si ich búrali…

A je tam ešte jeden paradox – ale ten vám teraz neprezradím. Čas pokročil, a ja mám dnes pred sebou ešte toooooľko písania v mojej nočnej práci…

 

Záverom…

A čo dnes na záver?

Hm, hm, hm – viete už, aká je tá pravá rozprávka, ktorou sa dostaneme ku svojmu dvojplameňu? Ešte nie? Ak chcete, dajte do diskusie pod článok nejaký tip o tej pravej rozprávke, aj s dôvodom, že prečo práve tá rozprávka.

Ja vám tú správnu odpoveď napíšem nabudúce…

 

 

 

Elena   Predná Hora, 12.2.2018

 

Tou cestou, ktorou si šiel 10. – Kde sú diabli?

24.05.2018

Kedysi ľudia verili, že diabli sú v pekle. Presťahovali sa medzičasom, poviem vám. Hej, tak je to. O tom je môj dnešný blog. Ak sa vám v tejto chvíli zdá, že chrlím žeravé dračie plamene viac »

Tou cestou, ktorou si šiel 9. – Sen, ktorý kráča pred nami. ..

23.05.2018

Je to, ako keď ideme do Prahy – alebo kamkoľvek inam – po prvý raz. Cesta sa vinie krajinou, ktorú nepoznáme. A predsa vieme, kde ju zakončíme. Rovnako je to i so životom – ak dôverujeme viac »

V skorom ráne 5. – Šťastný koniec rozprávky. . .

21.05.2018

Nuž, stojí to za to, keď sa vydáte za princa. Víkend ovládla kráľovská svadba – vysielali ju naživo v priamom prenose. Takže dnes o princoch? Čo ja viem – hlavne o šťastných koncoch viac »

Ľubomír Kopáček

Expert ku GDPR: Firmy investovali do právnikov, budú robiť ďalej to isté

24.05.2018 22:00

"Je predsa hlúposť, aby som si bral zákaznícku kartu, keď mi ju ponúknu pri náhodnom, jednorazovom nákupe," vraví expert na kybernetickú bezpečnosť Ľubomír Kopáček.

ženy, nákupy

GDPR. Ochráni zákon súkromie?

24.05.2018 22:00

Osobné údaje ľudí sú vždy tovarom, okolo ktorého sa točí veľký biznis. Od piatka 25. mája sa však môžete rozhodnúť, či na to dáte súhlas.

korupcia, úplatok

V Španielsku padli vysoké tresty za korupciu vládnych ľudovcov

24.05.2018 21:18

Viac ako dvom desiatkam španielskych podnikateľov a politikov vymeral vo štvrtok španielsky súd vysoké väzenské tresty.

Eurobankovky, peniaze

Taliani môžu spustiť dlhovú krízu ako Gréci

24.05.2018 21:14

Taliansko môže spôsobiť ďalšiu dlhovú krízu, podobne ako Grécko, ak sa politiky novej talianskej vlády sústredia výhradne na zvýšenie výdavkov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 827
Celková čítanosť: 1502390x
Priemerná čítanosť článkov: 1817x