Založ si blog

Deň plný slnka 8. – O láske a o Láske. ..

 

Pokračujeme dnes v téme, ktorú som načala v minulom Dni plnom slnka 7. Dnes o tom poviem viac.

 

Každý nám niekedy ublíži…

Na úvod poďme spolu pochopiť jednu vec, ktorú často nesprávne popisujú i kadejaké príručky o pravých partneroch.

„Každý nám niekedy ublíži“ znie tá múdrosť. Prezradím vám teraz – môžete mať na niektoré veci rozdielne názory, no váš dvojplameň vám nikdy neublíži vedome, je podporujúci. Dvojplameňu by ste nikdy v živote nechceli vedome ublížiť – a ak mu ublížite, cítili by ste bolesť. Je to puto zvláštnej krehkosti, nemá tam miesto ponižovanie, urážanie, nečestnosť. Tým sa líši dvojplameň od nepravých vzťahov, v nich sme dlhodobo zraňovaní a zraňujúci.

Dvojplameň je k nám komplementárny – t. j. v niečom je našim protipólom. A je na to dobrý dôvod, Zámer sveta vie, čo robí. Dvojplameň je výnimočná súčasť našej cesty k zrelosti a zmysluplnosti života. Len s ním sa dostávame ku svojmu pravému životnému poslaniu a jeho uskutočňovaniu. Preto je ten vzťah maximálnym využitím nášho vzťahového potenciálu, aj život s dvojplameňom je maximálnym využitím nášho životného potenciálu. A vytvorenie vzťahu s dvojplameňom je maximálnym rozvojovým zdrojom – vystavuje nás ceste skúšok, kým sa k nemu dostaneme. Preto je vzťah s dvojplameňom len možnosť, lebo nie každý získa dostatočnú zrelosť, aby to pochopil a uskutočnil vo svojom živote…

 

Prečo sa ku svojmu dvojplameňu nie a nie dostať?

Nájsť svoj dvojplameň môžeme len na určitom stupni vlastnej zrelosti. Dovtedy sme „slepí“, môžeme ho aj stretnúť a minúť, nerozpoznať. Až na určitom stupni vlastnej zrelosti sme schopní ho uvidieť ako niečo výnimočné v našom živote.

Lenže akoby nám osud hádzal polená pod nohy. Minule som napísala, že rôzne životné okolnosti nás nepustia k dvojplameňu, kým nie sme dostatočne zrelí, aby sme ho nezranili. Spojiť sa s ním trvale nám Zámer sveta dovolí, až keď postúpime na ešte vyššiu úroveň zrelosti. Úroveň bezpodmienečného prijatia. Deje sa to preto, lebo vzťah dvojplameňov je samou svojou podstatou o bezpodmienečnom prijatí. Bez obojstrannej schopnosti bezpodmienečne sa navzájom prijímať sa puto neaktivuje – tak ako nenaštartuješ auto bez pohonnej hmoty.

Že ako to s tým dvojplameňom funguje? No – videli ste nejaký diel súťažného seriálu Pevnosť Boyard? Priznám sa, že ja som videla kedysi dávno, dávno jediný diel – ale presne tak to funguje na našej ceste ku pravému partnerovi.

Najskôr vydolujú z účastníkov, aký je ich najväčší strach, a potom ich nechajú, aby mu čelili. Prejdeš, alebo neprejdeš? Nájdeš odvahu prekonať sám seba a dostať sa na svojej ceste ďalej? Veď nemusíš, môžeš to vzdať, zostať zaviaznutý…

Sme skrátka niekedy sami škodcami svojho šťastia. Vymýšľame si rôzne „logické stratégie“ svojho postupu vo vzťahu, „rozumné požiadavky na partnera“, staviame obranné múry – a sme za nimi potom zúfalo osamelí, či už sami alebo v kadejakých nepravých, nefunkčných vzťahoch.

Pretože presne takou pevnosťou Boyard nás prevádza Zámer sveta. Potmehúdsky sa usmieva na našej naivite. Vravíš, že nikdy, nikdy, nikdy by si nechcela chlapa, ktorý… ? A že by si v žiadnom prípade nechcel ženu, ktorá …?

Ááááá, vážne?  

Pokojne si tam dosaďte tie svoje ilúzie, potom pochopíte, že to nie Osud a nie Zámer sveta, ale výlučne my sami sme si nalinkovali to, čím musíme ku svojmu dvojplameňu prejsť…

Máme v sebe kadejaké predsudky a strachy – a presne tie stavajú naše múry. Nášmu dvojplameňu niečo z toho Zámer sveta určite nadelí, aby sa presvedčil, či sme schopní ho prijať bezpodmienečne. Pretože pomocou dvojplameňa búra naše najhlbšie predsudky – presnejšie, ponúka šancu nám, aby sme si ich búrali…

A je tam ešte jeden paradox – ale ten vám teraz neprezradím. Čas pokročil, a ja mám dnes pred sebou ešte toooooľko písania v mojej nočnej práci…

 

Záverom…

A čo dnes na záver?

Hm, hm, hm – viete už, aká je tá pravá rozprávka, ktorou sa dostaneme ku svojmu dvojplameňu? Ešte nie? Ak chcete, dajte do diskusie pod článok nejaký tip o tej pravej rozprávke, aj s dôvodom, že prečo práve tá rozprávka.

Ja vám tú správnu odpoveď napíšem nabudúce…

 

 

 

Elena   Predná Hora, 12.2.2018

 

Rozprávky pre Teba 5. – Prvá Agátkina rozprávka

23.02.2018

Parkom chladným ránom ticho kráčalo dievčatko. Sivá mikina zapnutá až po krk, biela čiapka a dlhánsky zlatožltý šál, obtočený okolo krku na dva razy, pôsobili hrejivo. Veď aj bolo treba. viac »

Cestou 11. – To, čo je naozaj dôležité. ..

19.02.2018

„Postarajte sa, o to, aby tu bol dostatok lucerny, aby jelene prichádzali samy, a aby sa z tohto miesta stal jelení park...“ Toto je náhodne otvorený, a ako vždy pri náhodnom otváraní kníh viac »

Cestou 10. – Deň, ktorý si pamätáte navždy. . .

15.02.2018

Jasné, hodilo by sa to valentínsky, ak zaspomíname na včerajšie presladené kytičkovanie a srdiečkovanie. Dnes ráno však píšem o včerajšej streľbe na americkej strednej škole – takže viac »

Slovak passport biometric, slovenský pas

Zákon o štátnom občianstve pripravil od roku 2010 o slovenský pas 2 183 ľudí

25.02.2018 10:35

Slovenský pas strácajú ľudia na základe zákona o štátnom občianstve, ktorý prijala prvá vláda Roberta Fica.

USA Florida škola streľba obete pohreb

Podľa Trumpa je na jednotlivých štátoch, či vyzbroja učiteľov

25.02.2018 10:17

Americký prezident reagoval na masovú streľbu na floridskej strednej škole, pri ktorej zahynulo 17 ľudí nápadom vyzbrojiť učiteľov.

Syria, damask, ghuta

Vo Východnej Ghúte je po prijatí rezolúcie OSN pokojnejšia situácia

25.02.2018 09:55

Od schválenia rezolúcie neboli hlásené žiadne obete.

Pamätník obetiam komunizmu

Profesor Lukeš o februári 1948: Isté veci sa opakujú

25.02.2018 09:38

"Nedostatočne pochopili, do akej miery bol komunizmus vražednou ideológiou, ideológiou absurdného násilia," povedal český profesor na adresu vtedajších demokratických politikov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 752
Celková čítanosť: 1348993x
Priemerná čítanosť článkov: 1794x