Založ si blog

Kam kráča títo spoločnosť 2. – 16 000 ilegálnych migrantov. . .

Tých 16 000 ilegálnych migrantov, ktorí namiesto vyhostenia do Afriky z Izraela priputujú do Európy, pokladám za veľmi zlý signál. Preto sa dnes k tomu vyjadrím v mojom blogu.

 

Prečo mlčíme?

Správička o 16 000 migrantoch v Izraeli by nikoho nezdvihla zo stoličky.

Možno ani skutočnosť, že tých 16 000 je podhodnotený počet, lebo v skutočnosti je vraj podstatne viac (Izrael pôvodne hovoril o 40 000 potrebných deportácií).

Pri informácii, že ich Izrael chcel dlhodobo vyhostiť a vyhrážal sa im dokonca väzením, ak neodídu – mierne spozornieme.

Informácia, že šlo o migrantov ilegálnych – našu pozornosť zaujme.

A rozhodne by sme mali byť bdelí, ak tí nelegálni migranti majú legálne prísť do Európy.

Údajne to bola dohoda OSN s Izraelom. Akým právom nadeľuje OSN nelegálnych migrantov európskym krajinám?

 

Ach, áno, a pre citlivé dušičky – zabudla som dodať…

Sú to zrejme výlučne ekonomickí migranti.

Ide takmer výlučne (ak nie úplne) o mladých mužov, takže predstavu srdcervúco plačúcich bábätiek v náručí, plaviacich sa na plťke do Európy, môžete pokojne vynechať.

Jediný, kto tu srdcervúco môže plakať, budeme my.

 

Zavádzanie na entú…

Tam, kde chýbajú argumenty, objavia sa obvykle manipulácie súcitom. Aj tí chudáci africkí migranti – pardon, nelegálni, to je predsa detail – sú ľudia. Oni sú predsa ľudia – vykrikujú ľudskoprávne organizácie…

No áno, sú to ľudia, to predsa nespochybňujem ani ja. Ibaže ľudské práva nikomu nedávajú právo porušiť zákony v zmysle ilegálneho prekračovania hraníc. V skutočnosti títo ľudia – ilegálni migranti – páchajú trestnú činnosť, prekročili hranice cudzieho štátu bez legálneho povolenia. Argumentovať ich ľudskými právami a tým, že sú ľudia, je podľa mňa v tejto situácii scestné.

Veď to je akoby ste taký argument použili u daňových podvodov, alebo pri korupcii. Alebo pri vykradnutí banky. A čo – azda tí páchatelia nie sú ľudia? Sú. A nemajú ľudské práva? Majú. A práva páchateľov sú v Európe podporované nadštandardne. Ale zato ich nemožno nechať bez trestu a nebodaj sa tváriť, že nič nespravili.

 

 

Ľudské práva nedávajú nikomu právo ilegálne primigrovať do Európy…

Alebo už áno? Zjavne sa začína stierať hranica medzi legálnym a ilegálnym migrantom. A zjavne sa v tomto prípade popiera existujúce riziko.

Ilegálni migranti vykrikujú, či by ich deportovali, keby boli bieli. Nuž, podľa mňa – aj keby fialoví boli, tak by deportovaní byť mali. Lebo buď sú tieto ich argumenty účelové, ktoré im ktosi „ako obranu ich ľudských práv“ nahučal do hlavy, alebo akosi nepochopili podstatu – že porušili zákon.

To mi pripomína jeden príbeh spred dvoch rokov – istého nezamestnaného rómskeho spoluobčana, ktorý cca vykrikoval, že je diskriminovaný, lebo nemá dovolenku. Neporozumel, že dovolenku má človek nie za to, že nie je Róm, ale za to, že pracuje.

Nemožno spliesť jablká a hrušky – to, že migranti sú ľudia a majú ľudské práva je jedna vec, to že ide o migrantov ilegálnych, je vec druhá.

 

Ak sa na to pozrieme cez financie…

Na jednej strane – netešte sa, ak v novinách uviedli len tri krajiny, bolo tam pri nich slovíčko ako, t. j. aj inde, alebo úplne inde pôjdu. A keďže členstvo v tom zlatom strede, či ako to volajú, počkajte – užšie jadro – podmieňuje prijímanie migrantov (s tým bývalý pán premiér zabudli oboznámiť verejne svojich fans) – tak potom je zrejmé, že toto je prinajmenšom modelová situácia, ako by to v tom jadre bolo.

A samozrejme samotné členstvo v EÚ zakladá povinnosť skladať sa na všetky ich výdavky.

Nuž, pozrime sa na tie výdavky realisticky. Prevláčame hromady mladých zdravých a v Európe z pracovného hľadiska nepotrebných mladých Afričanov (aj vzhľadom na nevzdelanosť mnohých), u ktorých sú navyše aj riziká kulturálne (mnohí majú problém sa adaptovať v európskom spôsobe života vzhľadom na svoje náboženské predstavy, podľa výskumov sa časť z nich neadaptuje ani v druhej a  tretej generácii, práv naopak).

Nevidím žiadny dôvod ich prijímať do Európy. A to v čase, kedy sa rôzni bezpečností analytici vyjadrujú vo vzťahu ku rizikám terorizmu.

 

Pardon, nie riziko – je to hrozba…

Nie., bezpečnostný analytik nie som, ale v problematike sa vyznám natoľko, že chápem prítomnosť reálnej hrozby.

Napríklad analýzu Iva Samsona o náraste počtu potenciálnych teroristov v Európe v súvislosti s migrantmi z leta minulého roku pokladám za realistickú a výstižnú.

 

Záverom…

Čas pokročil a ja musím bežať k busu do práce. Zajtra o tých rizikách napíšem viac. Vlastne o tej hrozbe – a pre veci menej znalých vysvetlím rozdiel medzi tým.

 

A dnes sa už objavila aj správa, že sa realizovanie dohody odkladá /podľa DPA ide o krok zo strany Izraela/ – pozor neruší sa, len odkladá.

 

Elena  Predná Hora, 3.4.2018

 

 

 

 

Čas srdca 2. – Pandorina skrinka tohto štátu. . .

18.09.2018

Ja tú skrinku dnes otvorím. Ešte k tomu vám porozprávam aj o pani Anke a Deniskovi, a o zázraku ktorý sa im stal. Ale nemyslite si, že tu teraz budeme vzývať všetkých svätých, skôr ich viac »

Čas srdca 1. – V búrke. ..

17.09.2018

Moc súcitím so všetkými, ktorí sú katastrofám vystavení. Ničivým búrkam s divokým vetrom a dažďovým prívalom - je to hrozné - dnes v správach tá dedina zavalená bahnom. A bude to čoraz viac »

Na krídlach vetra 11. – Pili sme kakao a pozerali rozprávky. . .

15.09.2018

Spomínate si na veselý a úprimný smiech vašich detí? Na ich radostné výskanie pri hračkách pod vianočným stromčekom? Napomínanie „neskáč do tej mláky“ s výsledkom „sme celí od viac »

Čína USA Trump clá dodatočné zavedenie

Trump sa pri Číne zahráva s ohňom

18.09.2018 20:00

Po mesiacoch kriku americký prezident Donald Trump nakoniec splnil svoje hrozby a ekonomicky tvrdo udrel na Čínu.

stretnutie, Danko, Pellegrini, rokovanie, vlada,

Prečo chýbali ministri za SNS na rokovaní vlády v Košiciach?

18.09.2018 18:44

Ministrov mal zo slávnostného zasadnutia stiahnuť stranícky šéf Andrej Danko. Údajne pre vnútrostranícke témy, a nie napätie v koalícii.

Hans-Georg Maassen

Po sporných výrokoch o Chemnitzi odvolali šéfa tajnej služby Maassena

18.09.2018 18:36

Kritici Maassena obviňujú, že zľahčoval proticudzinecké násilie v meste Chemnitz.

Collomb

'Lojálny' Collomb oznámil odchod z Macronovej vlády

18.09.2018 18:36

Francúzsky minister vnútra chce kandidovať za starostu Lyonu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 936
Celková čítanosť: 1760647x
Priemerná čítanosť článkov: 1881x