Založ si blog

Až do konca 3. – Koho by mali „zabásnúť“ prvého. . .

Zákon o propagácii vojny, ktorý som z vyjadrenia JUDr. Harabína citovala včera v mojom blogu  Až do konca 2. hovorí jasne.

Je to platná slovenská legislatíva – a tak vám dnes prezradím, kto by mal skončiť v base ako prvý.

 

Takže kto by mal sedieť?

Nuž, nie je to nijaká nevinná ovečka božia…

Je to človek, voči ktorému je aj v súčasnosti v Slovenskej republike vedené trestné stíhanie – práve na základe podania JUDr. Harabína, ktorý sa občiansky angažuje v boji za mier.

A budem cynická, je to človek, ktorému by na základe kadejakých planých sľubov tú basu hodne Slovákov prialo.

Veď určite pamätáte, dvojnásobné platy a tak…

Áááááááá…

Hej.

 

Takže už len – prečo?

Aj to poviem.

Médiá priniesli informáciu o tom, ako Mikuláš Dzurinda minulý mesiac vystúpil v Českej televízii. Odsúdil medzinárodnú politiku Ruskej federácie a vyzval ku tvrdšiemu zásahu Západu. Tento bývalý slovenský premiér nepochybuje o tom, že útok proti dvojitému agentovi a jeho dcére má na svedomí Rusko (teda, aby sme sa pochopili správne –  nie bývalý riaditeľ Markízy, ale Ruská republika). Ako k tomu prišiel nevedno  – lebo žiadny dôkaz ešte nikto nepredložil. A nepodložené obvinenia – nuž, hovoria prinajmenšom o právnej nezorientovanosti. Ale zasa – veď v čom bol ten pán kedy zorientovaný?

Pán Dzurinda vykladal čosi o samousvedčení…

 

Samousvedčený…

 

Myslím, že samousvedčil hlavne pán Dzurinda sám seba. Jeho logika by zabila aj mimozemšťana – bližšie to radšej nebudem špecifikovať, určite by to bolo žalovateľné.

Jeho komentár je v článku s názvom Mikuláš Dzurinda vyzval NATO a EÚ na použitie hard power voči Rusku… na linku, ktorý nemôžem uverejniť, ale určite ho nájdete na internete (tam nájdete podstatne viac z toho rozhovoru s českým novinárom, ja dávam len omrvinky).

Pán Dzurinda v súčasnosti vedie bruselský think-tank Wilfried Martens Centre. Ak ste podľa tých rečí nadobudli dojem, že ide o nejaký lacný bar, tak – žiaľ – veru nie.

Poviem vám, je nešťastím tohto národa, že politici, ktorí sa neuplatnili na Slovensku a museli radšej odísť ľuďom z očí, zaliezajú na „teplé miesta“ v diplomacii.

 

Záverom…

O tom, že pán Dzurinda nie je žiadny svetový mierotvorca svedčí smutná skutočnosť, že práve on viedol slovenskú vládu v čase, kedy schválila prelety  leteckým priestorom SR pre vojská NATO, bombardujúce Juhosláviu.

Doktor Harabín podal podnet na trestné stíhanie za túto skutočnosť proti vláde Mikuláša Dzurindu. Pán Dzurinda sa napriek tomu rozšupol, zrejme mu jedno trestné stíhanie na kru nestačí – „Európa musí k tradičnej soft power, či sa nám to páči, alebo nepáči, pridať aj hard power. My musíme ukázať silu…“

Tieto slová si ťažko  možno interpretovať inak, ako podnecovanie ku vojne.

Reči pána Dzurindu sú verejne prístupné mojim čitateľom – a nepochybne aj generálnemu prokurátorovi.

Platná slovenská legislatíva hovorí, že  podľa § 417 Trestného zákona o ohrození mieru

„kto v úmysle narušiť mier podnecuje k vojne, vojnu propaguje, alebo inak podporuje vojnovú propagandu, potrestá sa odňatím slobody na 1 až 10 rokov. Ak tak urobí v spojení s cudzou mocou, tak až na doživotie…

Takže, verejne vás vyzývam, pán generálny prokurátor, aby ste vo veci konali.

 

 

Elena  Predná Hora, 27.4.2018

 

 

Áno 4. – To nevymyslíš, to je život. . .

21.08.2019

Dieliky mozaiky nášho života sa skladajú do zmysluplného celku. Niekedy máme pocit, že vôbec nesedia niektoré kúsky do toho nášho obrazu, no zrazu náhle zapadajú. To len my sme nevideli pravý viac »

Áno 3. – Ten správny uhol pohľadu. . .

18.08.2019

Kedy vidíme veci správne? Odpovede na túto otázku by sa zrejme u každého z nás rôznili. Niektorí by mi začali omieľať mantru o individuálnosti a subjektívnosti každého pohľadu, alebo viac »

Áno 2. – Vyšetrovanie sa skončilo, zabudnite. . .

16.08.2019

Ján Kuciak a Martina Kušnírová – podaktorí toho majú už plné zuby, ako sa o nich píše dookola – aspoň to tak komentujú na sociálnych sieťach. Útočia svojimi vyjadreniami na pani Kušnírovú. viac »

pole, vidiek, dedina

Štát chce sceliť rozdrobenú slovenskú pôdu, bude to stáť stámilióny

21.08.2019 22:54

Štát spúšťa komplexné pozemkové úpravy, ktoré sa dotknú celého Slovenska. Sceľovanie pozemkov má priniesť významné výhody.

boris johnsn, angela merkelová

Nie je vhodný čas na návrat Ruska do G7, tvrdí Johnson a Merkelová

21.08.2019 22:34

Vyhlásenie prišlo po tom, ako Donald Trump povedal, že Rusku by malo byť umožnené sa do skupiny vrátiť.

Mochovce, atómová elektráreň

Mochovce sa predražia, idú sa však spúšťať

21.08.2019 21:00

Dostavba tretieho a štvrtého bloku Mochoviec sa zvýši o ďalšiu viac ako štvrť miliardu eur. Zvýšenie odobrila vláda s tým, že ho uhradí taliansky Enel.

kalavska

Kalavskú čaká reparát

21.08.2019 18:30

Vláda na prvom rokovaní po letných prázdninách zatiaľ neschválila časť, ktorá sa týka premeny nemocníc a prináša zásadné zmeny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,246
Celková čítanosť: 2606456x
Priemerná čítanosť článkov: 2092x

Kategórie