Založ si blog

Až do konca 9. – Najhoršia ruská zbraň na obzore. . .

 

Neviete si predstaviť, akí sú tí Rusi zákerní. Prezradím vám teraz, akú hroznú zbraň na Ameriku a Európu vytiahli. Práve dnes – na výročie, spojené so svetovou vojnou v dejinách, o tom chcem povedať pár slov.

Varovanie: čítanie mojich blogov o Rusku škodí nerusofilom na zdraví, dvíha im tlak – preto ak k nim patríte, čítajte len na vlastné riziko…

Tým ostatným prezradím, o čo ide.

 

Zbrojenie…

Dych vojny práve v dnešný deň treba pripomenúť.

Utrpenie dvomi svetovými vojnami spôsobené sa tiahne už niekoľkými generáciami ľudstva dodnes. Niet ospravedlnenia pre ľudské tragédie a zmarené životy. Niet ospravedlnenia pre šialené preteky v zbrojení, ktoré tu zasa raz ktosi rozpútava.

Obnova vojnovej flotily, porušenie zmluvy o nepribližovaní sa výzbrojou ku hraniciam, základne ako kukučie hniezda kade-tade po Európe – a kecy o tom, ako treba „bojovať za mier“. Najlepšie ďalšou svetovou vojnou, však naši drahí spojenci???!!

 

Najhoršia ruská zbraň…

Predstavte si, čo tí Rusi vytiahli na úbohú Ameriku a Európu. Putin to nedávno prezradil, teda nie mne osobne – až tak dôverne s ním nie som prepojená, ale vyhlásil to vo svojom prejave.

Je to naozaj nápad, ktorý vyráža dych – Rusi chcú byť pestovateľmi zdravých potravín, geneticky nemodifikovaných, prírodne pestovaných. Chcú ich vypestovať dostatok nielen pre vlastných obyvateľov, ale aj vyvážať do sveta.

Viete aká je to hrozná zbraň?

Ešte aby to ľudia nebodaj začali kupovať namiesto tzv. „šmejd in EÚ“ od „skvelých západných značiek“, ktoré jasne ukázali, akou kategóriou sme pre našich drahých spojencov, keď sem vyvážali „akožerovnaký tovar“ – len „prispôsobený našim chutiam a zvyklostiam“ (zjavne  štvrtej cenovej skupiny).

Čo na to dodám?

Ak už zbrojiť, potom využime „ruské zbrane“. Určite to bude pre nás prospešnejšie ako stíhačky a bojové vozidlá za dve miliardy. Vládou plánované investície do „obnovy slovenskej armády“ za tridsať miliárd v priebehu ďalších 10 rokov investujme radšej do poľnohospodárstva. A naši vojaci namiesto postávania na ruských hraniciach môžu pobiehať po slovenských poliach. Bude to na prospech im a ich deťom, aj nám všetkým.

 

Otvorene, ako vždy…

Pokladám za hanbu národa vyslanie našich vojakov na hranice s Ruskom. Rovnako ako kedysi povolenie preletov pri bombardovaní Juhoslávie. A pokladám za hanbu, že sa ako národ nedokážeme vzoprieť darebákom, ktorí nás chcú zatiahnuť do ďalšej vojny.

Vojna je vždy o ohlupovaní davov. Vylezie nejaký psychopat, zjavne neuplatniteľný v profesii ktorú vyštudoval  (maliar-natierač, výpravca – no, mohla by som pokračovať a pokračovať) – a vyberie sa zachraňovať národ, vylepšovať jeho budúcnosť a biť na vojnové bubny. Časť národa je v dolnom pásme Gaussovej krivky, tá nadšene kráča. Časť národa je ako Buddhove opice – nemá, slepá a hluchá. A len malá časť národa je schopná odvážne čeliť hlúposti a zlu, napriek všetkému.

Ak minister Gajdoš – (podotýkam, že je to nominant strany SNS, drahí voliči!!!) – tvrdí, že to šialené prezbrojenie a dozbrojenie slovenskej armády robí pre naše dobro a vidí „ruskú hrozbu“, mal by si zadovážiť okuliare a rozhodne aj nejaké lieky.

Ľudia, vážne toto zbrojenie podporujete? Ak nie, máme šancu ukázať strane SNS i ďalším vojnychtivým stranám už čoskoro v prezidentských voľbách, že toto nie je smer, ktorým sa chceme uberať.

 

Práve dnes…

Pozerala som dnes príbehy „Wintonovych detí“.

A hej – v čase vojny to bola práve Veľká Británia, ktorá otvorila náruč ako jediný štát sveta židovským deťom z Česka a tým im zachránila život. Čo sa to stalo s touto krajinou, keď teraz dokázala bez akýchkoľvek morálnych zábran zavraždiť malého Alfieho?

Ak vývoj spoločnosti nesmeruje k vyššej ľudskosti, láskavosti a podpore všetkých jej členov, potom nemožno hovoriť o jej rozvoji, ale o úpadku. Nuž tak, Anglicko po Alfiem Evansovi, aby sme si otvorene pomenovali, kam týmto krokom smerujete…

 

Záverom…

Psychopati v tomto svete mali moc v rukách už pridlho.

Tento svet potrebuje veľa, veľa  Wintonov.

 

 

 

Elena             Predná Hora, 8.5.2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2917
4067
Posledný 10. 05. 2018, 18:25:27

Áno 4. – To nevymyslíš, to je život. . .

21.08.2019

Dieliky mozaiky nášho života sa skladajú do zmysluplného celku. Niekedy máme pocit, že vôbec nesedia niektoré kúsky do toho nášho obrazu, no zrazu náhle zapadajú. To len my sme nevideli pravý viac »

Áno 3. – Ten správny uhol pohľadu. . .

18.08.2019

Kedy vidíme veci správne? Odpovede na túto otázku by sa zrejme u každého z nás rôznili. Niektorí by mi začali omieľať mantru o individuálnosti a subjektívnosti každého pohľadu, alebo viac »

Áno 2. – Vyšetrovanie sa skončilo, zabudnite. . .

16.08.2019

Ján Kuciak a Martina Kušnírová – podaktorí toho majú už plné zuby, ako sa o nich píše dookola – aspoň to tak komentujú na sociálnych sieťach. Útočia svojimi vyjadreniami na pani Kušnírovú. viac »

pole, vidiek, dedina

Štát chce sceliť rozdrobenú slovenskú pôdu, bude to stáť stámilióny

21.08.2019 22:54

Štát spúšťa komplexné pozemkové úpravy, ktoré sa dotknú celého Slovenska. Sceľovanie pozemkov má priniesť významné výhody.

boris johnsn, angela merkelová

Nie je vhodný čas na návrat Ruska do G7, tvrdí Johnson a Merkelová

21.08.2019 22:34

Vyhlásenie prišlo po tom, ako Donald Trump povedal, že Rusku by malo byť umožnené sa do skupiny vrátiť.

Mochovce, atómová elektráreň

Mochovce sa predražia, idú sa však spúšťať

21.08.2019 21:00

Dostavba tretieho a štvrtého bloku Mochoviec sa zvýši o ďalšiu viac ako štvrť miliardu eur. Zvýšenie odobrila vláda s tým, že ho uhradí taliansky Enel.

kalavska

Kalavskú čaká reparát

21.08.2019 18:30

Vláda na prvom rokovaní po letných prázdninách zatiaľ neschválila časť, ktorá sa týka premeny nemocníc a prináša zásadné zmeny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,246
Celková čítanosť: 2606451x
Priemerná čítanosť článkov: 2092x

Kategórie