Založ si blog

V skorom ráne 3. – To vzácne slovo „mama“. . .

 

Mama – toto slovo patrí v živote človeka k vzácnym, výnimočným slovám – ako Život, vzduch, voda, Láska.

Dnes ku Dňu matiek všetkým mamám a starým mamám…

 

Mamám

Tichý dych mamy stráži detský sen

v temne noci i v preslnený deň,

sprevádza v smútku, o radosť sa delí,

podporí sny, čo snívať by sme chceli,

ruka čo hladí, srdce čo bije s nami

  • to všetko robia pre nás naše mamy…

 

Mama…

Mama nás sprevádza životom, sme s ňou prepojení neviditeľným putom. Patrí k tým dôležitým ľuďom nášho života, s ktorými to puto nikdy nepretrhneme, nech sme kdekoľvek, akokoľvek ďaleko…

Berieme to ako samozrejmosť, lebo mama. A potom sa stávame mamou. A náhle pochopíme…

Niet v mojich očiach nič cennejšie, ako byť mamou. Žiadne tituly, žiadne peniaze, žiadne postavenie nedokážu nahradiť túto hodnotu. Ja možnosť byť mamou vnímam ako šťastie, a za tento dar som Osudu hlboko vďačná.

Sú ženy, ktoré materstvo ako hodnotu nevnímajú. Nechcú si zničiť postavu či pracovnú kariéru, mať záväzok a zodpovednosť, obetovať sa a neviemčovšetkoešte – je to ich voľba.

Ale pravdou je, že keby som vyberala manažéra na vysoký post vybrala by som skôr mamu ako bezdetnú ženu. Mamy sú láskavejšími manažérmi, a ja pokladám túto vlastnosť – „schopnosť vidieť človeka naozaj“, aj u manažéra za hodne dôležitú, podstatnejšiu ako iné. Mamy musia zvládnuť mnoho vecí odrazu. Zvažujú morálne dilemy a pravé hodnoty, rodičovstvom pokornejú. Hej, vybrala by som ženu – mamu…

 

Nový čas včera priniesol článok o mamách, ktoré neobjímu svoje deti v dnešný deň.

O mamách mŕtvych detí. Je príznačné, že aj za spravodlivosť pre svoje mŕtve deti bojujú práve mamy.

Cítim ruku Osudu, ako ma teraz ochranne pevne drží – Zámer sveta ma odtiahol na tri dni do Ružomberku, od zajtra na tri dni na poradu do Tatier. Nie, nie je to náhodné. Nebudem klamať, cítim obrovský hnev a…  (o tom viac inokedy, v blogu Kde sú diabli?).

 

Naša veľká mama…

Ak hovoríme o mamách, naša najväčšia matka Zem si tiež zaslúži vďaku v dnešný deň. Zazeleňané a rozkvitnuté stráne. Kyslík, potrava, miesto pre život. Tu veru platí hesseovské „bez mamy sa nedá žiť“ dvojnásobne.

Čo jej to robíme?

 

Záverom…

Radostný deň, plný slnečných lúčov, všetkým mamám prajem.

Oblohe zopár plávajúcich oblakov. A Zemi s úctou a láskou uzdravenie.

 

Elena   Predná Hora, 13.5.2018

 

 

 

 

Áááááá 9. – Čo robíme pre dobro sveta. ..

17.07.2018

Pre dobro sveta sa dá robiť kadečo. Každý o tom máme nejakú svoju predstavu. Dnes vám prezradím tú moju predstavu. A keďže už pár dní uvažujem nad dosahom našich volieb – ako vonkoncom viac »

Áááááá 8. – Všetci zomierame. . .

17.07.2018

Neprezradím vám žiadne tajomstvo, keď poviem, že všetci zomierame. Ide ale o to, kde a ako. Porozprávajme sa dnes práve o tom. Všetci zomierame... Raz, pravdaže, niekto skôr a niekto neskôr, viac »

Áááááá 7. – Niekedy netreba veľa slov. . .

16.07.2018

Niekedy netreba veľa slov. Vlčie maky mám moc rada. Nikdy ich netrhám. Dnes o nich a o ich posolstve. Vlčie maky... Vlčie maky sú nádherné kvety. Nežné a krehké, ale silné. Nájdeme ich viac »

MH17, zostrelenie, lietadlo, trosky, vyšetrovanie

EÚ vyzvala Rusko, aby prijalo zodpovednosť za zostrelenie lietadla MH17

17.07.2018 22:45

Mogheriniová pripomenula závery holandských vyšetrovateľov, že Rusko nesie priamu zodpovednosť za tragédiu zo 17. júla 2014, ktorú neprežil nikto z takmer 300 ľudí na palube lietadla.

Kim čong-un

Kim Čong-un chystá na august rozsiahlu amnestiu

17.07.2018 22:33

V severokórejských väzniciach sa nachádza približne 200 000 osôb vrátane žien a detí, ktoré sa dostali za mreže prevažne z politických dôvodov.

mayová

Mayová tesne zvíťazila v kľúčovom hlasovaní o stratégii brexitu

17.07.2018 21:34

Za dodatok hlasovalo 12 rebelov z radov konzervatívcov, návrh však napokon neprešiel vďaka štyrom hlasom opozičných labouristov.

irán, usa, trump

Irán zažaloval USA pre odstúpenie od jadrovej dohody

17.07.2018 21:06

Teherán nemá v súvislosti so žalobou veľké očakávania a týmto spôsobom chce upozorniť na nelegálnosť amerického postupu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 876
Celková čítanosť: 1618155x
Priemerná čítanosť článkov: 1847x