Založ si blog

V skorom ráne 8. – Prezidentovanie. . .

 

Vtip z dnešnej Pravdy, že by malo postačiť na možnosť kandidovať za prezidenta u nás nie 15 000 hlasov občanov, ale len 5 hlasov, začína na Slovensku nadobúdať podobu tragikomickej reality. Prezidentských kandidátov nám utešene pribúda. Ja teraz nejdem kritizovať žiadneho z nich, počkajme si ešte, kto sa vyrojí za sladkou vôňou prezidentského kresla. Dnes pohovorme radšej (zasa raz, a okrem iného) o tom prezidentovi, ktorého tu ešte máme.

A poviem vám aj o chlapovi, ktorý ma dnes rozplakal.

 

Koniec je nový začiatok…

Na to, aby sme volili nového prezidenta, musí súčasný prezident odísť. No práve.

Bývalí prezidenti poberajú doživotne rôzne výhody – a ja si kladiem otázku v súvislosti s tým, či si skutočne pán Kiska zaslúži od národa takúto skladačku. Mal by verejnosti jednoznačne preukázať, ako to bolo s tými kauzami, vyvrátiť podozrenie – inak by sme ho mali z funkcie odvolať ešte pred ukončením jeho prezidentovania. A bez akéhokoľvek prezidentského dôchodku.

A tiež si kladiem otázku, či by nemali byť postihnuté za doterajšiu niekoľkoročnú nečinnosť vo veci preverenia výdavkov prezidenta na prezidentskú kampaň niektoré príslušné štátne inštitúcie, napríklad Ministerstvo financií. Lebo podozrenie z porušenia sumy výdavkov malo podľa mňa byť riešené podaním trestného oznámenia bezodkladne.

Pri preukázaní neoprávnených výdavkov by mal pán Kiska byť nielen sankcionovaný ale aj opustiť okamžite prezidentský post.

Pre mňa je to zásadná otázka. Neobstojí výhovorka, že to je za pár do nových prezidentských volieb. Lebo ja čestnosť pokladám za veľmi dôležitú životnú hodnotu – a prezident by mal podľa mňa byť v tomto smere morálnym vzorom.

 

Chlap, ktorý ma rozplakal…

Nie často ma nejaký chlap rozplače. Dnes ráno sa to ale naozaj stalo. Slzy mi stekali po lícach – a poviem vám o tom viac. Čo ma tak radostne rozplakalo? Komentár Alojza Baránika: Čo treba spraviť pre nastolenie právneho štátu. Napísal ho pár dní dozadu. Hovorí v ňom o potrebe sankcií za pochybenia u sudcov a prokuratúry pre nastolenie práva a právneho štátu u nás. Bolo by to naozaj potrebné – a som rada, že to niekto odborne zdatný konečne nahlas pomenoval.

 

Cez deň som si poplakala zas a znovu…

Doľahol na mňa Deň detí – bolo mi zúfalo smutno za mojim synom. Ešte dva týždne neodkladných povinností mám, potom schudnem do tej jeho mikiny a… Viem, že musím vydržať. Nepomohlo však dnes nič, ani že si rozmažem tiene (maľujem sa len výnimočne). Zámer sveta ma veselil – uvedomila som si to, keď som počula svoju naj… pieseň tretí raz. Cestou z tej školskej oslavy som odmietla odvoz kolegu – cítila som potrebu ísť mestom pešo. A hej, v prachu cesty ma čakal môj dnešný prekrásny srdiečkový kameň.

Dívala som sa naň a plakala som. Môj synček, moja láska. Nie, dnes som to skrátka nedala.

Niekedy všetko, čo potrebujeme, je láskavý šepot vo svete, ktorý kričí…

 

 

Elena   Predná Hora, 1.6.2018

 

P.S.: Ach, áno, fotky sú moje.

 

 

.

 

S láskou 2. – Svetlo tma nepohltila. ..

17.10.2018

„To svetlo v tme svieti – a tma ho nepohltila...“ Svetlo tma nepohltila – čo hovorí táto myšlienka vám? Čo sa vám pri nej vynára pred očami? A čo v srdci? Včerajší blog priniesol záverečným viac »

S láskou 1. – Priezračné okamihy. . .

16.10.2018

Máte také miesta, ktoré hlboko oslovujú vašu dušu? Hovoria s vami láskavo, cítite sa tam voľne a slobodne, vzduch je tam voňavejší, slnko tam svieti žiarivejšie. No tak, viete o čom hovorím, viac »

Svet plný zázrakov 10. – Toto je spravodlivosť na slovenský spôsob. ..

13.10.2018

TA3 priniesla včera večer správu o tom, ako sa štedro začínajú v slovenských nemocniciach rozdávať hygienické balíčky pre pacientov. So sprchovým gélom a šampónom na vlasy, toaletným viac »

väzenie, väzni, mreže

Súd poslal do väzenia 16 sexuálnych násilníkov v kauze Huddersfield

19.10.2018 23:11

V rokoch 2004 až 2011 sexuálne zneužili 15 mladých dievčat ktoré omamovali alkoholom a drogami.

saudská arábia, novinár

Vypočúvali zamestnancov saudskoarabského konzulátu v Istanbule

19.10.2018 22:16

Podľa tureckých správ Chášukdžího na konzuláte zabili a rozštvrtili členovia vražedného komanda napojeného na korunného princa.

ebola, vojak, Libéria, Afrika

Rusko vyšle do Stredoafrickej republiky ďalšie vojenské posily

19.10.2018 21:40

Cieľom je podporiť boj tamojšej vlády proti skupinám milícií.

Hongkong Macao most najdlhší čína

Mostný megaprojekt spájajúci Hongkong a Macao čoskoro otvoria

19.10.2018 20:48

Komunikácia s dĺžkou 55 kilometrov zahŕňa aj kľukatý cestný most a podmorský tunel.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 957
Celková čítanosť: 1816250x
Priemerná čítanosť článkov: 1898x