Založ si blog

V skorom ráne 10. – Náš statočný premiér Pellegrini. . .

 

Premiér Pellegrini ma hlboko dojal – a nesmierne ma aj potešil. Prezradím, vám, že čím. Súvisí s tým úzko i prípad zabitého Filipínca. Takže dnes pár slov aj o tom prípade – a o spravodlivosti na Slovensku.

 

Zabitý Filipínec a pravda o Slovensku…

Filipínec, ktorý na Slovensku pracoval niekoľko rokov, mal smolu. Bol slušný človek, nepatril k tým, ktorí by sa nezastali obťažovaných žien. Na Slovensku sa to nosí – čušať, keď niekomu ubližujú, nestarať sa…

 

Čo je klamstvo – a čo je pravda…

Vyjadrím sa natvrdo ešte k jednej veci. Niektorí diskutéri na sociálnych sieťach, aj podaktoré mediá po čine sa snažili naznačovať páchateľovo údajné prepojenie na kotlebovcov. Pravdou je, že ich strana s páchateľom určite nič spoločné nemá. Vážne si myslíte, že by ho v takom prípade pustili na slobodu?

Predstavitelia ĽSNS sa dokonca včera na svojej fb stránke verejne vyjadrili, že žiadajú spravodlivé a prísne potrestanie páchateľa. Zaujíma ma však, prečo tak doteraz nespravil prezident, generálny prokurátor, či aj politické strany, zastúpené vo vláde. Je mi smutno z toho, ako aj takúto situáciu – smrť nevinného človeka – snažia sa podaktorí mediálne zneužiť na zavádzanie a klamanie verejnosti. Som rozhodne proti tomu, aby sa zrušil trestný čin ohovárania.

A pravdaže, ak ktokoľvek o rasovom motíve činu páchateľa čokoľvek vie, mal by to namiesto vypisovania na internet ohlásiť polícii.

 

Páchateľ Juraj H.

Dvadsaťosemročný páchateľ, označený len iniciálkami (pretože páchatelia majú predsa ľudské práva) je preukázateľne tým, kto smrť Filipínca zavinil. Sotil ho podľa popisu z médií a dokopal ho, to skutočne ťažko možno označiť ako nešťastnú náhodu.

Napriek tomu bol vinník najskôr prepustený na slobodu. Dovolím si povedať, že keby som ja ako obeť ubila lekárku, ktorá zapríčinila smrť môjho syna, zavreli by ma určite okamžite. Takže o dôvodoch prepustenia páchateľa možno mať pochybnosť. A že je oprávnená, potvrdzuje aj skutočnosť, že po záujme verejnosti je zrazu páchateľ za mrežami.

Nikde nebola uverejnená fotografia páchateľa, nikde ani zmienky o tom, čím sa dotyčný živil. Žeby vydarený pán podnikateľ? Nebodaj člen či sponzor nejakej úplne inej strany ako ĽSNS?

 

Premiér ma dojal…

Samotný premiér sa bude o prípad zaujímať (podľa včerajšieho článku v denníku Pravda V Bratislave si pripomenuli zabitého Filipínca. Polícia útočníka opätovne zatkla.) a nebude tolerovať, že vrahovia môžu voľne chodiť po uliciach. Je pre neho dôležité, aby bol páchateľ čo najskôr odsúdený a zavretý do väzenia. „Dúfam, že nebudeme svedkami toho, že ešte o rok nebude známy právoplatný rozsudok“ vyhlásil náš statočný premiér. Podľa neho „s vrahom nemôžeme mať zľutovanie a spravodlivosť musí zakročiť okamžite“.

Teším sa, že máme premiéra, ktorý sa o spravodlivosť a prísnosť voči páchateľom zasadzuje. Iste ho preto bude zaujímať aj situácia matiek mŕtvych detí – obetí pochybení lekárov – a slovenská spravodlivosť, prešľapujúca z nohy na nohu v týchto prípadoch.

 

Na Slovensku sa to nosí – čušať, keď niekomu ubližujú, nestarať sa…

Sama ako obeť pochybení lekárov to vidím – ako nastolenie spravodlivosti pomocou slovenskej justície viazne. A spolu so mnou matky ďalších mŕtvych detí, nájdete  ich na stránke fb Obete zdravotníkov. Ľudia, ktorí nemlčia. Verejnosť mlčí, hoci zúfalo potrebujeme jej podporu, aby sa súdne spory nevliekli dlhé roky. A aby nám páchatelia nemohli ubližovať svojimi výčinmi aj počas súdnych sporov – o tom píšem otvorený list premiérovi. Veď ho uvidíte, pravdaže.

 

Záverom…

Zomrel človek – Filipínec Henry. A mne je to ľúto.

Myslím, že je na Slovensku čas priznať obetiam aspoň toľko práv, koľko ich majú páchatelia.

 

 

 

Elena  Predná Hora, 3.6.2018

 

P.S.: Nakoniec som objavila foto páchateľa v Novom čase. Akékoľvek identifikačné údaje však chýbajú. Novinári, ktorí bežne spovedajú nielen príbuzných, ale aj susedov, či bývalých spolužiakov zo školy, sa zrazu o páchateľa nijako nezaujímajú. Je to hodne zaujímavé.

A k diskusii – skutočne neviem, kde ste čítali niečo o potratoch – ja mám na mysli deti, ktorých smrť preukázane (t. j. potvrdene znalecky a zo strany ÚDZS SR) zavinili slovenskí lekári. Z textu to podľa mňa jasne vyplýva.

My – ich blízki sa dovolávame spravodlivosti na Slovensku po celé roky – a tento štát to netrápi. Azda máme my, matky detí mŕtvych v dôsledku chyby lekára, požiadať o filipínske občianstvo, aby si pán premiér všimol, že aj my chceme mať prístup ku spravodlivosti???!!

 

 

 

 

Slová o svete 8. – Útok medveďa, pohryzenie hada a všemožné nebezpečia prírody. ..

15.08.2018

V nedeľu pri večerných televíznych novinách som zachytila zasa raz správu o útoku medveďa voči hubárovi – už neviem koľký útok v tomto roku to je. A prebehla potom v pondelok viacerými viac »

Slová o svete 7. – Láskavci. . .

14.08.2018

Svet často zachytáva príbehy neznámych hrdinov a vizionárov, ktorí chcú svet zmeniť k lepšiemu a robia úžasné veci – podľa mňa aj láskavci kráčajú ticho a nenápadne týmto chodníčkom viac »

Slová o svete 6. – Platené sexuálne služby. . .

13.08.2018

V minulom týždni prebehla médiami správa o predaji sexuálnych služieb 15-ročného dievčaťa. Takže dnes sa vyjadrím naostro. Ľudia „s modernými hodnotami“, nečítajte - myšlienky prezentované viac »

Hasan Rúhání

Rúhání nevylučuje rozhovory s Trumpom, ak USA obnovia "komunikačný most"

15.08.2018 16:30

Rúhání tvrdí, že vierohodnosť Spojených štátov spochybnilo ich odstúpenie od jadrovej dohody a nové sankcie voči Iránu.

Níl, JUba, Južný Sudán

Pri prevrátení lode na Níle zahynulo 22 detí

15.08.2018 16:01

Obete sa utopili, keď loď, ktorá viezla deti do ich základnej školy prevrátil zrejme silný prúd.

ZSSK, vlak, železnice, integrovaný dopravný systém, IDS BK,

Boj proti kolapsu dopravy: autobusy v Bratislavskom kraji čakajú zmeny

15.08.2018 15:40

Nová ponuka má uľahčiť cestovanie počas nadchádzajúcej výstavby obchvatu D4R7 či rozšírenia diaľnice D1. Uprednostnia ľudia verejnú dopravu pred autami?

Doklady

Nemcom pri kolónke pohlavie pribudne v dokladoch tretia možnosť - rôzne

15.08.2018 15:33

Podobné rozhodnutie ako v Nemecku prijal v júni tohto roka aj ústavný súd v Rakúsku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 908
Celková čítanosť: 1672147x
Priemerná čítanosť článkov: 1842x