Založ si blog

V skorom ráne 10. – Náš statočný premiér Pellegrini. . .

 

Premiér Pellegrini ma hlboko dojal – a nesmierne ma aj potešil. Prezradím, vám, že čím. Súvisí s tým úzko i prípad zabitého Filipínca. Takže dnes pár slov aj o tom prípade – a o spravodlivosti na Slovensku.

 

Zabitý Filipínec a pravda o Slovensku…

Filipínec, ktorý na Slovensku pracoval niekoľko rokov, mal smolu. Bol slušný človek, nepatril k tým, ktorí by sa nezastali obťažovaných žien. Na Slovensku sa to nosí – čušať, keď niekomu ubližujú, nestarať sa…

 

Čo je klamstvo – a čo je pravda…

Vyjadrím sa natvrdo ešte k jednej veci. Niektorí diskutéri na sociálnych sieťach, aj podaktoré mediá po čine sa snažili naznačovať páchateľovo údajné prepojenie na kotlebovcov. Pravdou je, že ich strana s páchateľom určite nič spoločné nemá. Vážne si myslíte, že by ho v takom prípade pustili na slobodu?

Predstavitelia ĽSNS sa dokonca včera na svojej fb stránke verejne vyjadrili, že žiadajú spravodlivé a prísne potrestanie páchateľa. Zaujíma ma však, prečo tak doteraz nespravil prezident, generálny prokurátor, či aj politické strany, zastúpené vo vláde. Je mi smutno z toho, ako aj takúto situáciu – smrť nevinného človeka – snažia sa podaktorí mediálne zneužiť na zavádzanie a klamanie verejnosti. Som rozhodne proti tomu, aby sa zrušil trestný čin ohovárania.

A pravdaže, ak ktokoľvek o rasovom motíve činu páchateľa čokoľvek vie, mal by to namiesto vypisovania na internet ohlásiť polícii.

 

Páchateľ Juraj H.

Dvadsaťosemročný páchateľ, označený len iniciálkami (pretože páchatelia majú predsa ľudské práva) je preukázateľne tým, kto smrť Filipínca zavinil. Sotil ho podľa popisu z médií a dokopal ho, to skutočne ťažko možno označiť ako nešťastnú náhodu.

Napriek tomu bol vinník najskôr prepustený na slobodu. Dovolím si povedať, že keby som ja ako obeť ubila lekárku, ktorá zapríčinila smrť môjho syna, zavreli by ma určite okamžite. Takže o dôvodoch prepustenia páchateľa možno mať pochybnosť. A že je oprávnená, potvrdzuje aj skutočnosť, že po záujme verejnosti je zrazu páchateľ za mrežami.

Nikde nebola uverejnená fotografia páchateľa, nikde ani zmienky o tom, čím sa dotyčný živil. Žeby vydarený pán podnikateľ? Nebodaj člen či sponzor nejakej úplne inej strany ako ĽSNS?

 

Premiér ma dojal…

Samotný premiér sa bude o prípad zaujímať (podľa včerajšieho článku v denníku Pravda V Bratislave si pripomenuli zabitého Filipínca. Polícia útočníka opätovne zatkla.) a nebude tolerovať, že vrahovia môžu voľne chodiť po uliciach. Je pre neho dôležité, aby bol páchateľ čo najskôr odsúdený a zavretý do väzenia. „Dúfam, že nebudeme svedkami toho, že ešte o rok nebude známy právoplatný rozsudok“ vyhlásil náš statočný premiér. Podľa neho „s vrahom nemôžeme mať zľutovanie a spravodlivosť musí zakročiť okamžite“.

Teším sa, že máme premiéra, ktorý sa o spravodlivosť a prísnosť voči páchateľom zasadzuje. Iste ho preto bude zaujímať aj situácia matiek mŕtvych detí – obetí pochybení lekárov – a slovenská spravodlivosť, prešľapujúca z nohy na nohu v týchto prípadoch.

 

Na Slovensku sa to nosí – čušať, keď niekomu ubližujú, nestarať sa…

Sama ako obeť pochybení lekárov to vidím – ako nastolenie spravodlivosti pomocou slovenskej justície viazne. A spolu so mnou matky ďalších mŕtvych detí, nájdete  ich na stránke fb Obete zdravotníkov. Ľudia, ktorí nemlčia. Verejnosť mlčí, hoci zúfalo potrebujeme jej podporu, aby sa súdne spory nevliekli dlhé roky. A aby nám páchatelia nemohli ubližovať svojimi výčinmi aj počas súdnych sporov – o tom píšem otvorený list premiérovi. Veď ho uvidíte, pravdaže.

 

Záverom…

Zomrel človek – Filipínec Henry. A mne je to ľúto.

Myslím, že je na Slovensku čas priznať obetiam aspoň toľko práv, koľko ich majú páchatelia.

 

 

 

Elena  Predná Hora, 3.6.2018

 

P.S.: Nakoniec som objavila foto páchateľa v Novom čase. Akékoľvek identifikačné údaje však chýbajú. Novinári, ktorí bežne spovedajú nielen príbuzných, ale aj susedov, či bývalých spolužiakov zo školy, sa zrazu o páchateľa nijako nezaujímajú. Je to hodne zaujímavé.

A k diskusii – skutočne neviem, kde ste čítali niečo o potratoch – ja mám na mysli deti, ktorých smrť preukázane (t. j. potvrdene znalecky a zo strany ÚDZS SR) zavinili slovenskí lekári. Z textu to podľa mňa jasne vyplýva.

My – ich blízki sa dovolávame spravodlivosti na Slovensku po celé roky – a tento štát to netrápi. Azda máme my, matky detí mŕtvych v dôsledku chyby lekára, požiadať o filipínske občianstvo, aby si pán premiér všimol, že aj my chceme mať prístup ku spravodlivosti???!!

 

 

 

 

Fúkanie do púpav 7. – Závažné pochybenie generálneho prokurátora. . .

21.06.2018

O čom inom, ako o írečitom vyriešení úplatkárstva v slovenskom zdravotníctve generálnym prokurátorom? Pravdaže, o tom, že úplatok nie je dar... Generálny prokurátor zasahuje... Mohol by viac »

Kvapky dúhy 8. – So zatajeným dychom. . .

19.06.2018

So zatajeným dychom vnímame veci zázračne krehké. Rozprávkové, roztrblietajú život... Hm, tie dnes pripomeniem - bude to o veciach presne takých zatajenodychových, podelím sa s vami o pár viac »

Kvapky dúhy 7. – Ako by sme sa vrátili od eura ku korune. ..

18.06.2018

Náš návrat ku slovenskej korune ako mene namiesto eura by vraj bol ťažký a bolestný. Nuž áno, dnes práve o tom pouvažujem v blogu. A prehodíme pár slov o zelenej farbe, lebo v Kvapke dúhy viac »

pellegrini

Premiér odmieta povinné kvóty, SaS dúfa, že riešenie prinesie summit

25.06.2018 13:37

Slovensko podľa Pellegriniho slov pomôže po technickej, materiálnej, finančnej či personálnej stránke.

ČR, Zeman, Babiš, premiér, vymenovanie

Babiš navrhol na ministra Pocheho. Zeman s ním nesúhlasí pre postoj k migrácii

25.06.2018 13:20

Český prezident postupne prijíma štvoricu nominantov na nových ministrov v menšinovom kabinete, ktorý zostavujú hnutie ANO a sociálni demokrati.

Mochovce, atómová elektráreň

Premiér pôjde v júli skontrolovať, prečo meškajú Mochovce

25.06.2018 13:08

Kontrolný deň v Mochovciach na dostavbe tretieho a štvrtého bloku (EMO34) by mal byť 10. júla.

Chargebrella

Slnečná nabíjačka funguje aj potme

25.06.2018 13:00

Narodil sa vo Svidníku a vyrastal v Košiciach, kde vyštudoval Technickú univerzitu. Už ako dieťa staval s kamarátmi modely lodí, ponoriek a navštevoval rádioamatérsky krúžok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 847
Celková čítanosť: 1562447x
Priemerná čítanosť článkov: 1845x