Založ si blog

Príbehy 2. – Ako náš pôrod kráča s nami po celý život. ..

 

Niekedy nás ovplyvňujú veci hlboko – a my si ani neuvedomujeme, nakoľko zásadne nás môžu ovplyvniť. Dnes večer o takých veciach.

 

Tak je to i so spôsobom pôrodu.

To, akým spôsobom príde dieťa na svet a aj skutočnosť, ako sa s ním narába po narodení bezprostredne,  môže zanechať stopy na celom jeho ďalšom živote. Prezradím vám, že sme v DELTE (našej pražskej konštelatérskej skupine, vedenej Vojtom Frančem) na minulom stretnutí pracovali okrem iného práve s touto témou. A moc zaujímavé veci nám vyšli. Zaoberali sme sa tým, ako životom prechádza dieťa v závislosti od spôsobu pôrodu a od toho, či mu je umožnený bezprostredne po pôrode stabilný kontakt s mamou, či s ňou zostáva. Poviem vám, moc ma prekvapili tie zistenia – nakoľko intenzívne zasahuje takáto okolnosť do nášho prežívania a správania celoživotne.

Vojta o tom napísal krásny článok na jeho stránke, tak tu tie múdre veci nejdem prepisovať, ak chcete, nájdete to celé na

https://ografologii.blogspot.com/2018/06/typ-porodu-jeho-vliv-na-dusevni-vyvoj.html

 

Myslím, že je to všetko kdesi naskladané pred začiatkom nášho života…

Vlastne som o tom presvedčená čoraz viac. Netajím, že prijímam koincidencie, nenáhodné náhody, objavujúce sa v živote ako niečo, čo nás posúva dopredu. Ak dokážete vnímať ten tichý hlas svojej intuície, ktorý vám niečo šepká, rozhodne to urobte. Ja sa tým riadim.

Počas obedňajšej nedeľnej prestávky minulovíkendového pražského výcviku som preto šla do kníhkupectva, chodila a brala som do ruky knihy. Nebolo to stále ono – až keď som sa v jednej chvíli sústredila na otázku „kam“? prišla som ku poličke, siahla som po jednej knihe a vedela som, že to je presne to kvôli čomu som tam prišla. Pozrela som si názov, jasné. Vliekla som tú obrovskú knihu a fascinuje ma, ako mi umožňuje pochopiť veci. Som kdesi na jej začiatku, a je hodne hrubá. Dáva jasné odpovede na toľko mojich nejasností a otázok – píše sa v nej o takých zvláštnych veciach ako aurických vláknach, štvormonáde, čiernej a bielej línii – až sa mi zatajuje dych a kladiem si otázku, prečo práve teraz mi prišla do rúk. Napíšem o tom viac po jej prečítaní, možno v záverečnom jedenástkovom blogu Tou cestou…

Vlastne vám o tom píšem preto, lebo sa v tejto chvíli sama zabávam na tom, ako prehlbovanie našej dôvery k nenáhodnosti a pokora k vedeniu niečím vyšším pre nás otvára poznanie. V tom je naša možnosť voľby osudu – že dokážeme rozpoznať koincidenciu a aktívne ju nasledovať. Sú to hodne zvláštne veci…

 

A tak možno i ten vyššie spomenutý spôsob pôrodu sme si kdesi pred narodením vybrali, aby sme mohli prejsť určitou konkrétnou cestou.

 

Záverom…

Zvláštny večer je dnes, neviem prečo, mám taký pocit – niečo dôležité a dobré sa odohralo, posun dopredu prinášajúce – sama neviem čo. Mám takú pokojne radostnú náladu, že úprimne k vám z dlaní fúkam iskričky radosti a šťastia – a ukážem vám ešte niečo nádherné.

Obraz – nemaľovala som ho ja, pravdaže, ale náš konštelačný lektor Vojta Franče pred časom. Je to prekrásny obraz, však? Vojta maľuje úžasne.

No pre mňa je ten obraz – ako som zistila minulovíkendovo – hlboko, hlboko, hlboko symbolický. Tvorí jeden môj dávny osobný príbeh. Viac neprezradím, pravdaže.

Prajem vám večer plný vnútornej pohody a pokoja.

 

 

Elena   Predná Hora, 29.6.2018

 

Fotografia je moja, autor obrazu je Vojta Franče, uverejňujem s jeho súhlasom.

 

 

Oko draka 6. – Je vo mne, hoci ju ešte nepočujem. ..

22.03.2019

Je v nás pieseň. Ticho klopká na dvierka srdca - a ak pootvoríme, cítime jej sladkú vôňu a počujeme jej prvé tóny. Postupne zaznieva čoraz hlasnejšie, a vo chvíli, keď roztancuje naše srdce, viac »

Plamene 5. – Americké základne u nás. . .

21.03.2019

Nechceme americké základne na Slovensku - pokrikujú niektorí (teda, vrátane mňa). Ibaže dnes v skorom ráne si povieme pravdu – naozaj tie americké základne u nás ešte nemáme? Dnes... Dnes viac »

Oko draka 4. – Paradoxy života. . .

18.03.2019

Je lepšie, keď dostaneme pokarhanie od múdreho človeka, ako keď nás pochváli hlupák. Aj keď určite všetci máme v živote radšej pochvaly ako pokarhania. Uvažujete niekedy o paradoxoch života? viac »

Peniaze

Svoje si nedáme. Nemci chcú chrániť domáce strategické firmy

23.03.2019 16:19

Nemecko plánuje schváliť zákon o vytvorení štátneho fondu, ktorý by umožňoval chrániť nemecké spoločnosti pred neželaným prevzatím.

poliaty notebook, káva, klávesnica, záruka, laptop

Nenávisť na internete pred finále volieb. Pozrite si TOP 10 videí týždňa

23.03.2019 15:30

Sociálne siete po 1. kole volieb zaplavila vlna nevraživosti voči Šefčovičovi a jeho rodine. Vyústila okrem iného do nenávistného statusu fanúšika Čaputovej.

zuzana čaputová, maroš šefčovič

Šefčovič chce, aby Čaputová vysvetlila svoju koncipientskú prax, tá hovorí o antikampani

23.03.2019 15:03, aktualizované: 16:19

Podľa Čaputovej je súbeh advokátskej praxe a živnosti bežná vec, ktorú v minulosti nebolo potrebné ohlasovať.

traktor-toxin-1

Rakovina v pôde!? Porazí ekonomika ekológiu?

23.03.2019 14:00

Koniec používania glyfosátov či predčasná radosť? Americký federálny súd rozhodol, že Roundup spôsobuje rakovinu, no jeho hromadný zákaz sa zatiaľ nechystá.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,106
Celková čítanosť: 2206704x
Priemerná čítanosť článkov: 1995x

Kategórie