Založ si blog

Svetlo a tiene 8. . – Ach, je to nádherný okamih, keď vietor rozvieva lupene kvetov. . . . . .

 

Kebyže snívam, snívam o svete, v ktorom netúžime sledovať zlé správy.

Dnes médiá žijú z toho, že davy po nich pachtia. Znovu a znovu rozpitvávajú nechutné detaily útoku žraloka, vrážd, havárií a ďalších podobných ľudských tragédií, a keď už nič iné niet, tak aspoň rozpadu vzťahov celebrít, v ktorých sa ľudia nedokážu rozísť dôstojne a čestne.

Čo by bolo pre nás podstatné v takom svete? Možno by sme sa zamerali na príbehy malých – či veľkých – ľudských láskavostí, statočnosti, čestnosti, dobra. Asi by nám to bolo i viac na prospech, ako táto záplava trápností.

 

Príbehy láskavosti…

Láskavosť je pre mňa láskavosťou, keď ju nerobíme „aby sme boli láskaví“, ale prirodzene, pre šírenie láskavosti a radosti – preto, aby sa niekto iný cítil dobre.

Mám rada ľudí, ktorí sa nehanbia zdvihnúť niekde zo zeme smeti a hodiť do koša, len preto, aby bolo čisté prostredie. Ľudí, ktorí chodia kŕmiť túlavé mačky – a robia tak pravidelne, starostlivo. Ľudí, ktorí sa dokážu postaviť za správnu vec. Ľudí, ktorí šíria dobro.

Moc sa mi páči Aristotelova myšlienka, že čestnosť a dobro si môžeme cvičiť podobne ako svaly, že si opakovaním takého konania na ne navykáme..

 

Potrebujeme veľa svetla…

Napriek všetkým ohrozeniam a zlám okolo nás má tento svet nádej ešte aj o päťdesiat rokov – včera sme to v experimentálke videli, poslali sme mu radostne po tom zistení veľa, veľa svetla.

A toľko lásky tam včera konštelačne prúdilo, až som o tom i ja sama dnes ohromene napísala v našej tajnej konštelatérskej skupine. Láska je obrovská sila – závratná. Tá k dieťaťu je naveky, lebo je prirodzene bezpodmienečne vzájomná. S tou partnerskou to niekedy nevyjde – nie je jednoduché nájsť človeka, ktorému môžeme hlboko dôverovať, vzájomne sa podporovať v raste a bezpodmienečne sa milovať. No jedno mi je jasné po včerajšku, ľudia vidia lásku často v červenej – v skutočnosti je ozajstná láska biela, žiarivo biela.

Nuž, a konečne som úplne pochopila včera, aj čo znamená šamanská myšlienka „ste natoľko disciplinovaní, aby ste mohli byť slobodnou dušou“? Som rada, že som pevná. Pretože naozaj slobodní sa môžeme stať, len ak máme natoľko pevné vlastné hranice, že nikdy nezneužijeme možnosť ich akokoľvek prekročiť. A ani o tom neuvažujeme, lebo máme hlbokú úctu k Zámeru sveta – i sami k sebe…

Ešte i teraz večer čerpám energiu z toho silného včerajška, pomáhalo mi to po celý deň. Veď áno, plakala som dnes – výsluch bol OK, ale ja nie. Vedela som, že to takto bude, že mi bude potom bolestne chýbať môj syn, nechcela som tam ísť sama. V jednej chvíli vieme skrátka, že partnerstvo je o zdieľaní, bez neho nie je nič…

 

Záverom…

Ach, to je nádherný okamih, keď vietor rozvieva lupene kvetov… Presne tento obraz sa mi vynára pri hudbe, ktorú dnes počúvam. Občas len vnútorne, alebo si ju potichu nôtim, podvečer naplno yutubácky. Dokáže ma chytiť hlboko za srdce.

Šla som popoludňajším rozhorúčeným Breznom, predstavovala som si „ako vietor rozvieva lupene kvetov…“,  a pohmkávala som si potichu pieseň, ktorá ma sprevádzala dnes od rána. Ach, počúvam tú hudbu, ktorá mi hovorí tak veľa, áno – presne táto prekrásna búrlivá verzia je v tejto chvíli moja najpravejšia

https://www.youtube.com/watch?v=sS3DDNiswKg

 

 

Elena   8.8.2018

 

P S.:  Ach, to je nádherný okamih, keď vietor rozvieva lupene kvetov…

 

 

Oko draka 6. – Je vo mne, hoci ju ešte nepočujem. ..

22.03.2019

Je v nás pieseň. Ticho klopká na dvierka srdca - a ak pootvoríme, cítime jej sladkú vôňu a počujeme jej prvé tóny. Postupne zaznieva čoraz hlasnejšie, a vo chvíli, keď roztancuje naše srdce, viac »

Plamene 5. – Americké základne u nás. . .

21.03.2019

Nechceme americké základne na Slovensku - pokrikujú niektorí (teda, vrátane mňa). Ibaže dnes v skorom ráne si povieme pravdu – naozaj tie americké základne u nás ešte nemáme? Dnes... Dnes viac »

Oko draka 4. – Paradoxy života. . .

18.03.2019

Je lepšie, keď dostaneme pokarhanie od múdreho človeka, ako keď nás pochváli hlupák. Aj keď určite všetci máme v živote radšej pochvaly ako pokarhania. Uvažujete niekedy o paradoxoch života? viac »

Béla Bugár

O predčasných voľbách sa má hovoriť na Koaličnej rade, nie médiám, tvrdí Most-Híd

23.03.2019 18:38

Strana by tiež podľa jej slov privítala skoršiu iniciatívu premiéra v oblasti Dohody o obrannej spolupráci s USA.

Peniaze

Svoje si nedáme. Nemci chcú chrániť domáce strategické firmy

23.03.2019 16:19

Nemecko plánuje schváliť zákon o vytvorení štátneho fondu, ktorý by umožňoval chrániť nemecké spoločnosti pred neželaným prevzatím.

poliaty notebook, káva, klávesnica, záruka, laptop

Nenávisť na internete pred finále volieb. Pozrite si TOP 10 videí týždňa

23.03.2019 15:30

Sociálne siete po 1. kole volieb zaplavila vlna nevraživosti voči Šefčovičovi a jeho rodine. Vyústila okrem iného do nenávistného statusu fanúšika Čaputovej.

zuzana čaputová, maroš šefčovič

Šefčovič chce, aby Čaputová vysvetlila svoju koncipientskú prax, tá hovorí o antikampani

23.03.2019 15:03, aktualizované: 16:19

Podľa Čaputovej je súbeh advokátskej praxe a živnosti bežná vec, ktorú v minulosti nebolo potrebné ohlasovať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,106
Celková čítanosť: 2206945x
Priemerná čítanosť článkov: 1995x

Kategórie