Založ si blog

Čas srdca 11. – Beštia roka. . .

Vražda Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny má pár detailov, ktoré by ste si mali zapamätať – ako som písala včera – vtedy som sľúbila, že budem ostrá. Sľub v tejto chvíli plním – sťahovanie masiek nás tu dnes čaká. Hm, prečo a komu ich dnes stiahnem?

Prečo? No lebo – nie, nemám rada masky a ani ľudí, ktorí ich nosia. Nemám si s nimi čo povedať – som priamokožec, na tvári nosím vždy svoju vlastnú tvár. Páčia sa mi ľudia bez masiek, ktorí dokážu byť sami sebou – napísala som v mojom blogu kedysi

( http://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2016/12/08/ariana-10-gandalf-biely/ )

V bežnom živote to je jednoduché – nepotrebujem takých ľudí vo svojej blízkosti. Prekážajú mi aj masky tých, ktorí nás zastupujú, hája naše záujmy a všetky možné čojaviemaké medové motúzy nám popod nos ťahajú… A tak už máte aj odpoveď na otázku Komu?.

Masky tých, ktorí sú prepojení s vraždou dvoch mladých ľudí. Zložme im v tejto chvíli zopár z nich. Záverečný jedenástkový blog jedenástky Čas srdca.

 

Hra sa končí…

Nie, nevidíme všetky nitky. Ale teraz niektoré z nich zaťaháme.

„Hrdinské vyšetrovanie našej polície prinieslo výsledky“

Naozaj si myslíte, že by sa to niekedy skončilo fázou zaistenia „údajných páchateľov“, kebyže sa do toho nevmontujú vyšetrovatelia medzinárodného tímu a neutíchajúci záujem zahraničia? Ja mám vážne pochybnosti, lebo si dávam  dokopy súvislosti – hovorí sa teraz v médiách o tom, že údajný páchateľ bol z radov policajtov, s profesionálnym výcvikom, vedel ako to chodí – lenže je primnoho vecí, ktoré on nijako neovplyvnil a vyvolávajú celý rad otázok

  • čas smrti bol stanovený úplne nesprávne, až zavádzajúco,
  • prizvaný bol lekár neodborný, pritom samotní súdni lekári poukazovali, že v  prípade vraždy mal byť k obhliadke tiel prizvaný rovno lekár – súdny znalec, ktorý neprehliada len telo mŕtveho, ale vykoná i ďalšie jedinečné a nenahraditeľné úkony, zaznamená špecifiká lokality, interiéru, je v tom školený

https://www.noviny.sk/krimi/315493-sudni-lekari-policia-zlyhala-obhliadku-tiel-kuciaka-a-kusnirovej-mal-robit-sudny-znalec

  • vyšetrovatelia obhliadali miesto a jeho širšie okolie až približne mesiac po čine, pobiehali lesom a hľadali stopy…

Odpovedzte si sami – šlo len o náhody, alebo o ÚMYSEL?

Na miesto činu prišiel pán Krajmer, ktorý predtým viedol Národnú protikorupčnú jednotku NAKA – o ktorom ešte stále nevieme, čo na mieste vraždy mladého páru robil – a mali by sme sa to dozvedieť, aby sa vylúčilo podozrenie. O to viac, že pán Krajmer t. č. pokračuje v práci v radoch polície ako riaditeľ preventívneho oddelenia (cynicky dodávam, prešiel nejakým výberovým konaním???!!). To isté bývalý policajný prezident. Zahrali sme si skrátka hru „škatule, hýbte sa…“

A ešte to trochu okorením – kedysi som napísala v mojom blogu o bývalom ministrovi Druckerovi, že má výraz hráča pokeru a  je skúsený a rozhľadený manažér. Pre zdravotníctvo síce nebol veľmi prínosom, ale podľa mňa predovšetkým kvôli protichodným tlakom záujmových skupín. Hlúpy rozhodne nie je – dokonca je natoľko múdry, že z vnútra odišiel – a on vám aj priamo povedal do očí, pardon, do médií, že veci nedokáže zmeniť https://www.cas.sk/clanok/682389/drucker-vysvetluje-svoju-demisiu-neverim-ze-zmenou-prezidenta-policajneho-zboru-sa-nieco-vyriesi/

Nie je to jeho chyba, ak ste mu neverili, alebo to nepochopili…

Teraz je ale situácia iná – teraz už žiadne tlaky zhora nie sú možné. Zapojenie medzinárodných inštitúcií a dohľadu nad prípadom to neumožňuje.

 

Zistenia ako hrom…

Médiá prinášajú ohromujúce správy o vinníkoch, cene vraždy, o objednávateľke. Možno niekomu horí parádne pod zadkom. Ak však skutočný páchateľ – pardon, objednávateľ – má všetkých päť pokope a nespoľahol sa len na svoju bohorovnosť a nedosažiteľnosť, má veľmi dobrý dôvod nebáť sa, pretože určite si ten plán premyslel a zaistil svoju bezpečnosť. Mohol ísť cez viacerých sprostredkovateľov – a na mieste všetkých tých ohniviek by som teraz mala oprávnene strach, lebo ich život je ohrozený. Mŕtvi nehovoria.

Platí to aj o Kočnerovi – ak je v niečom zapletený – na jeho mieste by som bez zaváhania zlepšila svoju pamäť a bezodkladne by som vypovedala všetko čo viem, lebo tým zvýši svoju šancu prežiť. Lebo – nemyslíte si, že Kuciaka zastrelili za nejaký článok, ktorý už vyšiel, len tak pre pomstu, však?

Ja osobne som presvedčená, že pravého objednávateľa neodhalia, a so suverénnym úsmevom bude naďalej mávať svojim klobúkom.

 

Špiny viac ako treba, aj v policajnom zbore…

Úplne ma dostalo vyjadrenie terajšieho policajného šéfa Lučanského pre noviny.sk, že preskúmajú policajnú minulosť, postupy prijatia – vstupné testy a psychologickú anamnézu. To teraz?

A hlavne čo potom s tým, lebo reči v štýle, že ide o malé percento „morálne pokleslých policajtov“ v rámci celku nie sú riešením. Niekto nám tu cvičí vrahov – a dokonca, o výcviku zatiaľ ešte stále údajného vraha dokonca nevedela polícia – hoci ho realizoval  v čase, keď v nej pracoval. A rozhodne to nie je jediný prípad, sú to nebezpeční páchatelia premyslených brutálnych činov.

https://plus7dni.pluska.sk/domov/policajtov-vrahovia-aj-sucasnosti-viaceri-byvali-muzi-zakona-odpykavaju-tresty-spachanie-najtazsieho-zlocinu

Nuž, ale zasa kadečo mi vysvetlilo minulotýždňové mediálne vyjadrenie istého kolegu, policajného psychológa, že nemôže do väzenstva vyberať za strážnikov príliš slušných a citlivých ľudí, lebo by to tam nemohli ustáť.

O tom, že v policajnom zbore je na ozaj dôkladné preskúmanie vhodné kadečo, niet pochýb. Tí naivní, ktorí to ešte nevedia, pozrite si napríklad aj blog Radovana Bránika https://branik.blog.sme.sk/c/491918/neznesitelna-lahkost-vrazdy.html Jasné, páčia sa mi chlapi, ktorí kopú odvážne a nekompromisne za čestnosť a spravodlivosť. On a jeho tím to robia bez nároku na mediálnu slávu, rozvážne a skromne.

Zato náš dobrý anjel – pardon, náš pán prezident (toľko sa dnes ospravedlňujem, ktovie prečo sa mi toľko pletie jazyk pri niektorých osloveniach?) – to je iná káva. Ten bol po vražde Kuciaka najskôr na dovolenke – čo mu mnohí zazlievali. No po návrate začal vyvíjať činnosť – a keď sa to pozrieme, že akú, tak to radšej mohol zostať na tej dovolenke dodnes. Výstižne jeho kroky i to, čo sa mu podarilo v spoločnosti „vybojovať“ popísal poslanec Blaha vo včerajšom článku „Kiska nesie zodpovednosť za nenávisť, ktorá po vražde Kuciaka rástla v slovenskej spoločnosti“ tvrdí Ľuboš Blaha.

https://www.hlavnespravy.sk/kiska-nesie-zodpovednost-za-nenavist-ktora-po-vrazde-kuciaka-rastla-v-slovenskej-spoločnosti-tvrdi-lubos-blaha/1536248

Tak to opakovať nebudem, len toľko k tomu dám, že by sa mal verejne ospravedlniť – tým slušným a čestným vyšetrovateľom, lebo aj takí sú.

Mimochodom – fanúšikovia pána prezidenta, kým mu nabudúce začnete tlieskať pri výzvach typu „prevezmeme moc“ najskôr sa pozrite, kto ju v rukách podľa platnej legislatívy má. Je to ľud. Takže komu ju chce pán prezident vziať je jasné . ostáva len zodpovedať si otázku, že pre koho. 

A keď už sme pri tom – nie, voda nezmyje všetku špinu. Nestačí vyliať si vedro vody na hlavu na facebooku, aby sme boli čistí ako ľalia. Ani Majster Proper to nezariadi, ak nemáme čisté ruky a čistý charakter…

 

Smrťou nič nekončí…

Ani vraždou nie. Nestačí odsúdiť strelca, objednávateľa, šoféra. Treba ísť ďalej, odhaliť a nekompromisne potrestať aj všetkých tých zlodejov a gaunerov, o ktorých Kuciak písal. Špinavých rúk a hlavne špinavých charakterov je na Slovensku priveľa. Patrilo by sa zostaviť zoznam ľudí, ktorí sa nikdy do nijakej verejnej funkcie nesmú dostať, ani k nijakému podnikaniu – ani po odsedení nejakého trestu.

Poviem vám úprimne – najväčšie bezpečie v tejto situácii v slovenskej spoločnosti som cítila, keď sa v okolí jadrovej elektrárne pohybovali ruskí vlci a slovenskí branci.

 

Záverom…

Ach, hej, viem byť matkou roka. http://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2018/09/24/cas-srdca-7-matka-roka/.

Ale aj beštiou roka, zjavne – keď chcem. Hm, ešte že tak často ma taká rola neláka, však???

 

Elena   2.10.2018

 

 

Na tepe dňa 7. – Aký darček by mala vláda dať Slovákom? ?? .. .

10.12.2018

Národ je rozhorčený zvyšovaním cien, pri ktorom „štedro“ štát nadelí jednou rukou zvýšenie príjmu o pár eur v hrubom a druhou rukou vezme o minimálne rovnakú sumu viac na zvýšení viac »

11×11 5. – Zasnežene. ..

09.12.2018

Nežne snehobiela krajina za oknom. Človeku akosi nedá toľká rozprávkovosť vyťahovať do svojich myšlienok starú špinu o pozemkovej podtatranskej mafii, paradoxnom nepomere zvyšovania životnej viac »

11×11 4. – Keď sa nahneváme, budeme zlí. . .

07.12.2018

Komédia bola kedysi pod týmto názvom, pamätáte? Ale tento môj blog komediálny žáner rozhodne nie je. Ak cítite horúčavu dračích plameňov a zdá sa vám, že lietajú úlomky skál – viac »

Ruský bombardér Tupolev Tu-160

Rusko na cvičenie vo Venezuele 'priletelo' s najväčšími bombardérmi sveta

10.12.2018 22:20

Na medzinárodnom letisku v Caracase pristáli aj ďalšie ruské stroje.

macron

Macron reaguje na nepokoje. Minimálna mzda sa zvýši o 100 eur

10.12.2018 21:44

Je to prezidentov najväčší ústupok smerom k požiadavkám protestujúcich z hnutia tzv. žltých viest.

Taliansko OBSE ministri zasadnutie Lajčák

V Bruseli sa pre kerčský incident spomínajú aj protiruské sankcie

10.12.2018 19:28

Podľa ministra Lajčáka Rada ministrov zdôraznila plnú podporu zvrchovanosti a územnej celistvosti Ukrajiny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,012
Celková čítanosť: 1953363x
Priemerná čítanosť článkov: 1930x