Založ si blog

Svet plný zázrakov 1. – Dych zázračna. . .

Dýcha na vás zázračno?

Ste vnímaví na nenáhodné náhody – koincidencie? Ja som o nich už párkrát písala, sprevádzajú ma. Stáva sa, že vás úplne ohromí koincidencia, ktorá k vám náhle príde? Mne sa to stáva – a hej, v Prahe som ju dostala ako krásny dar na rozlúčku.

Nie, nie som každý deň beštia roka – a tak sa teraz s vami o ten úžasný okamih podelím.

 

Dych zázračna…

Uvedomujete si také okamihy vo svojom živote?

Nemám teraz na mysli vnímanie krásy každodennosti, ale ozajstné zázračno. To, ktoré vás donúti zhlboka sa nadýchnuť a pokorne skloniť hlavu. Pri ktorom nenachádzate slová. Ktoré vám jasne dáva cítiť tú ruku, ktorá nás vedie…

 

Zámer sveta…

O Zámere sveta uvažujem často. Vnímam ho intenzívne – od jednej pražskej konštelácie ohľadne vzniku sveta mám v sebe pochopenie Pratmy, ako Zámer sveta všetkým preniká. Snáď tú konštelačku raz Vojta spíše a uverejní (čo mi pripomína, že ma Vojta požiadal spísať konšteláciu o Dvojplameňoch – jasné, sľuby vždy plním).

Napadlo mi teraz, aby som sa pozrela spätne na to, ako vnímam Zámer sveta   (napríklad http://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2017/05/08/uprimne-5-nechaj-veci-plynut/ ), samú ma prekvapila tá hĺbka posúvaného. Dávna šamanská múdrosť „nechaj veci plynúť, Zámer sveta sa o to postará“… Ako to vedeli, ako len to všetko šamani vedeli? Som klasický aj experimentálny konštelatér a viem, že teraz ma ťahá ďalšie poznávanie práve šamanskou cestou.

Iste, je ťažké nechať veci plynúť, keď im nerozumieme – a to je na začiatku veľkej zmeny vždy. No práve to nás učí tej najhlbšej dôvere – lebo je ľahké dôverovať známemu, oveľa ťažšie neznámemu. A ak chceme robiť veľké veci, naozaj veľké, musíme sa naučiť načúvať s dôverou práve hlasu neznáma a zveriť sa bezvýhradne ruke, ktorá nás vedie. To je ozajstná odvaha a ozajstná múdrosť, pochopiť že nemusíme rozumieť, lebo nie my to tu riadime.

Svoje životné poslanie napĺňame, a nie organizujeme. Môžeme ho prijať, alebo ho prijať nedokážeme a nenaplníme svoj najvyšší možný potenciál, to je všetko.

Veci sa vždy udejú v pravý čas. Nechať veci ísť svojim tempom neznamená nečinne sedieť, lebo tak ako pole obilia potrebuje slnko a dážď, aby rástlo, potrebujeme pracovať na svojom raste v zmysle pravdivosti, láskavosti a čestnosti. A že ten pravý čas „zožať úrodu“ v zmysle pravého životného poslania prichádza – podobne ako pri tom obilnom láne – nie vždy v júli,   ale u niekoho v marci, u iného v októbri, skrátka presne vtedy, keď sme dostatočne zrelí. Koincidenciami nám Zámer sveta pripomína, že je tu niekto, kto to riadi – a že to s nami vôbec nemyslí zle, práve naopak, robí všetko v zmysle nášho najvyššieho dobra.

 

Áno, to miesto mi prirástlo k srdcu… 

Bolo neďaleko miesta, kde sme mávali výcvik. Prichádzala som tam zakaždým pri mojich konštelačných pražských víkendoch – obvykle skoro ráno, dotkla som sa dlaňou múrov a cítila som zvláštne prepojenie.

Aj rozlúčiť som sa tam zašla v posledné pražské výcvikové ráno – ťahalo ma to ísť až dozadu, do kúta, k malým bočným dverám. A na schode pri nich som našla gaštan.

Nie, nie je tam žiadny gaštanový strom, v širokom okolí nie sú.

 

Záverom…

Privádza to k hlbokej dôvere vedieť, že Zámer sveta nám natoľko rozumie.

 

 

Elena  3.10.2018

 

P.S:: Fotografie sú moje. A to je ten môj gaštan – ozaj, aj to pierko som pri ňom našla.

Oko draka 6. – Je vo mne, hoci ju ešte nepočujem. ..

22.03.2019

Je v nás pieseň. Ticho klopká na dvierka srdca - a ak pootvoríme, cítime jej sladkú vôňu a počujeme jej prvé tóny. Postupne zaznieva čoraz hlasnejšie, a vo chvíli, keď roztancuje naše srdce, viac »

Plamene 5. – Americké základne u nás. . .

21.03.2019

Nechceme americké základne na Slovensku - pokrikujú niektorí (teda, vrátane mňa). Ibaže dnes v skorom ráne si povieme pravdu – naozaj tie americké základne u nás ešte nemáme? Dnes... Dnes viac »

Oko draka 4. – Paradoxy života. . .

18.03.2019

Je lepšie, keď dostaneme pokarhanie od múdreho človeka, ako keď nás pochváli hlupák. Aj keď určite všetci máme v živote radšej pochvaly ako pokarhania. Uvažujete niekedy o paradoxoch života? viac »

Peniaze

Svoje si nedáme. Nemci chcú chrániť domáce strategické firmy

23.03.2019 16:19

Nemecko plánuje schváliť zákon o vytvorení štátneho fondu, ktorý by umožňoval chrániť nemecké spoločnosti pred neželaným prevzatím.

poliaty notebook, káva, klávesnica, záruka, laptop

Nenávisť na internete pred finále volieb. Pozrite si TOP 10 videí týždňa

23.03.2019 15:30

Sociálne siete po 1. kole volieb zaplavila vlna nevraživosti voči Šefčovičovi a jeho rodine. Vyústila okrem iného do nenávistného statusu fanúšika Čaputovej.

zuzana čaputová, maroš šefčovič

Šefčovič chce, aby Čaputová vysvetlila svoju koncipientskú prax, tá hovorí o antikampani

23.03.2019 15:03, aktualizované: 16:19

Podľa Čaputovej je súbeh advokátskej praxe a živnosti bežná vec, ktorú v minulosti nebolo potrebné ohlasovať.

traktor-toxin-1

Rakovina v pôde!? Porazí ekonomika ekológiu?

23.03.2019 14:00

Koniec používania glyfosátov či predčasná radosť? Americký federálny súd rozhodol, že Roundup spôsobuje rakovinu, no jeho hromadný zákaz sa zatiaľ nechystá.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,106
Celková čítanosť: 2206702x
Priemerná čítanosť článkov: 1995x

Kategórie