Založ si blog

Svet plný zázrakov 3. – S(Z)obrané spisy Mariána Kočnera. . .

Analýz okolo Mariána Kočnera a jeho vzťahu ku objednávke vraždy Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny sa vynára neúrekom.

Pichnem do toho, čo je hodné si všimnúť a uvažovať o tom.

 

Poznal priveľa známych ľudí…

Pohyboval sa predsa medzi nimi a oni sa poznajú všetci navzájom, povedal by si naivný čitateľ. Ale podľa mňa u Kočnera nešlo ani zďaleka len o náhodné stretnutia. Bol to veľký zberateľ – hlavne špiny na kadekoho, pochybujete o tom, že má peknú zbierku? Niekoľkokrát sme sa mohli presvedčiť, že v tomto smere sa nerozpakuje. Mohol by vydať Sobrané spisy Mariána Kočnera. Ak sa z nich medzičasom nestali Zobrané spisy.pravdaže…

Jeho vedomosti môžu byť rozsiahle. A opakujem, na jeho mieste by som sa o ne veľmi rýchlo podelila s vyšetrovateľmi a národom, teda hlavne s národom – lebo potom riziko možného predčasného úmrtia nepohodlného svedka prudko klesá. Nepotreboval vraždiť – presnejšie, bol by hlúpy,keby to robil – lebo jeho bohaté vedomosti z neho síce nerobili polyhistora – ale beztrestnosť na jeho vcelku malej zločineckej úrovni by na ich podklade mal zaručenú. To by jeho kamoši uhrali.

Nepravdepodobnosť teórie „Kočner – objednávateľom“ je podľa mňa zrejmá aj zo skutočnosti, ktorú médiá signalizujú najnovšie – o pripravovanom pokuse o vraždu prokurátora Šufliarskeho. Chlapík zjavne patrí do kategórie – „strihnem si rolu ôsmeho statočného“.a na rozdiel od podaktorých ďalších nie je „náš človek“. Dôvod, prečo medializovali vyšetrovatelia túto skutočnosť, je jediný – páchateľ dostal echo, že sa spieva a že nie je zďaleka v takom bezpečí, ako si myslel.

A my indíciu, že je pán skutočný páchateľ tupejší, ako si myslel, lebo zavraždiť v takom krátkom časovom odstupe od smrti Kuciaka a jeho partnerky Martiny ešte aj zástupcu generálneho prokurátora je hlúpy nápad. Pri neutíchajúcom záujme zahraničných médií a inštitúcií o prípad to platí dvojnásobne. Koledoval si tým  – za predpokladu, že ide o pravdu a nie o krycí manéver polície – o pekný malér, lebo takým činom by upútal pozornosť sveta na dianie u nás, čo teda určite nepotreboval. Svedčí o tom, že niekomu naozaj horí pod zadkom – a rozhodne to nie sú noviny so starými vydanými článkami od Jána Kuciaka.

 

Nuž, zaplietol sa pán páchateľ s partiou na pohľadanie…

Vyplávalo tam kadečo na povrch – od bordelu, ktorý vládne pri prijímaní adeptov na špeciálne výcviky a v rámci práce polície (to ani nevedia, že im pracovník chodí na špeciálny výcvik???), cez bordel, ktorý sa spája vyšetrovaním prípadu vraždy a postupu zainteresovaných v úvode šetrenia, až po bordel, ktorý je prepojený s našimi politickými predstaviteľmi a ich morálkou (ale predsa jedna dobrá správa – osamelé mamičky, ktoré v tomto sociálnom štáte nezvládate postarať sa o dieťa, prihláste sa – pán Boris Kollár vám nepochybne poskytne nejakú tú tisícku…).

 

Hodno si všimnúť aj analýzu súdneho znalca – psychológa Kešického. 

v článku https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/sudny-znalec-psycholog-kocnerovej-povahe-toto-je-hlavny-dovod-jeho-skratu?utm_source=hp-centrum&utm_medium=box-spravy&utm_campaign=hp990

Teda nie žeby dal nejakú ohromujúcu charakteristiku Kočnera, však ho ani nevyšetroval – ale za múdre a hodné pozornosti pokladám jeho slová o potrebe opojenia a strate kritickosti. To sú slová poučné a varovné pre nás všetkých.

Opojenie alkoholom, drogami, mocou, peniazmi a láskou vedie k strate súdnosti. Zásadnou vlastnosťou vedúcou k zlyhaniu kritickosti je potreba opojenia. Odpor k všednému životu spojený s bežnými starosťami je nahradený iluzórnym svetom večného opojenia, bez ohľadu na to, čím sa človek opája.

Je to tak – práve odpor ku každodennosti je podľa mňa zjavným signálom, že človek má problém nielen so svetom, ale hlavne sám so sebou. To sú tí hľadači „večne nových úžasných zážitkov“, „výnimočnosti“ – ľudská zrelosť sa podľa mňa spája so schopnosťou zakotviť v realite všedného dňa a cítiť sa ňou obohacovaný.

 

Záverom…

No tak dobre. Ešte niečo prezradím.

Keď som pred časom písala môj názor na základe konštelácie o páchateľovi, spomenula som veľkého chlapíka, ktorý máva svojim klobúkom so suverénnym úsmevom. Nie, ak sa dívate pozorne, Kočnera by ste ako veľkého chlapíka asi nepopísali, však?

A aj to som spomenula, že pravý objednávateľ – páchateľ nebude potrestaný svetskou mocou. Moc by som sa na jeho mieste ale nevytešovala –  to, že niekto nie je potrestaný svetskou mocou, môže znamenať nielen beztrestnosť a bohorovnosť. Možno sa len skôr ako nás dostihne svetská moc stretneme so sudcom, ktorý je oveľa spravodlivejší ako svetské súdy…

 

Elena    5.10.2018

Na tepe dňa 7. – Aký darček by mala vláda dať Slovákom? ?? .. .

10.12.2018

Národ je rozhorčený zvyšovaním cien, pri ktorom „štedro“ štát nadelí jednou rukou zvýšenie príjmu o pár eur v hrubom a druhou rukou vezme o minimálne rovnakú sumu viac na zvýšení viac »

11×11 5. – Zasnežene. ..

09.12.2018

Nežne snehobiela krajina za oknom. Človeku akosi nedá toľká rozprávkovosť vyťahovať do svojich myšlienok starú špinu o pozemkovej podtatranskej mafii, paradoxnom nepomere zvyšovania životnej viac »

11×11 4. – Keď sa nahneváme, budeme zlí. . .

07.12.2018

Komédia bola kedysi pod týmto názvom, pamätáte? Ale tento môj blog komediálny žáner rozhodne nie je. Ak cítite horúčavu dračích plameňov a zdá sa vám, že lietajú úlomky skál – viac »

Ruský bombardér Tupolev Tu-160

Rusko na cvičenie vo Venezuele 'priletelo' s najväčšími bombardérmi sveta

10.12.2018 22:20

Na medzinárodnom letisku v Caracase pristáli aj ďalšie ruské stroje.

macron

Macron reaguje na nepokoje. Minimálna mzda sa zvýši o 100 eur

10.12.2018 21:44

Je to prezidentov najväčší ústupok smerom k požiadavkám protestujúcich z hnutia tzv. žltých viest.

Taliansko OBSE ministri zasadnutie Lajčák

V Bruseli sa pre kerčský incident spomínajú aj protiruské sankcie

10.12.2018 19:28

Podľa ministra Lajčáka Rada ministrov zdôraznila plnú podporu zvrchovanosti a územnej celistvosti Ukrajiny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,012
Celková čítanosť: 1953377x
Priemerná čítanosť článkov: 1930x