Založ si blog

Svet plný zázrakov 3. – S(Z)obrané spisy Mariána Kočnera. . .

Analýz okolo Mariána Kočnera a jeho vzťahu ku objednávke vraždy Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny sa vynára neúrekom.

Pichnem do toho, čo je hodné si všimnúť a uvažovať o tom.

 

Poznal priveľa známych ľudí…

Pohyboval sa predsa medzi nimi a oni sa poznajú všetci navzájom, povedal by si naivný čitateľ. Ale podľa mňa u Kočnera nešlo ani zďaleka len o náhodné stretnutia. Bol to veľký zberateľ – hlavne špiny na kadekoho, pochybujete o tom, že má peknú zbierku? Niekoľkokrát sme sa mohli presvedčiť, že v tomto smere sa nerozpakuje. Mohol by vydať Sobrané spisy Mariána Kočnera. Ak sa z nich medzičasom nestali Zobrané spisy.pravdaže…

Jeho vedomosti môžu byť rozsiahle. A opakujem, na jeho mieste by som sa o ne veľmi rýchlo podelila s vyšetrovateľmi a národom, teda hlavne s národom – lebo potom riziko možného predčasného úmrtia nepohodlného svedka prudko klesá. Nepotreboval vraždiť – presnejšie, bol by hlúpy,keby to robil – lebo jeho bohaté vedomosti z neho síce nerobili polyhistora – ale beztrestnosť na jeho vcelku malej zločineckej úrovni by na ich podklade mal zaručenú. To by jeho kamoši uhrali.

Nepravdepodobnosť teórie „Kočner – objednávateľom“ je podľa mňa zrejmá aj zo skutočnosti, ktorú médiá signalizujú najnovšie – o pripravovanom pokuse o vraždu prokurátora Šufliarskeho. Chlapík zjavne patrí do kategórie – „strihnem si rolu ôsmeho statočného“.a na rozdiel od podaktorých ďalších nie je „náš človek“. Dôvod, prečo medializovali vyšetrovatelia túto skutočnosť, je jediný – páchateľ dostal echo, že sa spieva a že nie je zďaleka v takom bezpečí, ako si myslel.

A my indíciu, že je pán skutočný páchateľ tupejší, ako si myslel, lebo zavraždiť v takom krátkom časovom odstupe od smrti Kuciaka a jeho partnerky Martiny ešte aj zástupcu generálneho prokurátora je hlúpy nápad. Pri neutíchajúcom záujme zahraničných médií a inštitúcií o prípad to platí dvojnásobne. Koledoval si tým  – za predpokladu, že ide o pravdu a nie o krycí manéver polície – o pekný malér, lebo takým činom by upútal pozornosť sveta na dianie u nás, čo teda určite nepotreboval. Svedčí o tom, že niekomu naozaj horí pod zadkom – a rozhodne to nie sú noviny so starými vydanými článkami od Jána Kuciaka.

 

Nuž, zaplietol sa pán páchateľ s partiou na pohľadanie…

Vyplávalo tam kadečo na povrch – od bordelu, ktorý vládne pri prijímaní adeptov na špeciálne výcviky a v rámci práce polície (to ani nevedia, že im pracovník chodí na špeciálny výcvik???), cez bordel, ktorý sa spája vyšetrovaním prípadu vraždy a postupu zainteresovaných v úvode šetrenia, až po bordel, ktorý je prepojený s našimi politickými predstaviteľmi a ich morálkou (ale predsa jedna dobrá správa – osamelé mamičky, ktoré v tomto sociálnom štáte nezvládate postarať sa o dieťa, prihláste sa – pán Boris Kollár vám nepochybne poskytne nejakú tú tisícku…).

 

Hodno si všimnúť aj analýzu súdneho znalca – psychológa Kešického. 

v článku https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/sudny-znalec-psycholog-kocnerovej-povahe-toto-je-hlavny-dovod-jeho-skratu?utm_source=hp-centrum&utm_medium=box-spravy&utm_campaign=hp990

Teda nie žeby dal nejakú ohromujúcu charakteristiku Kočnera, však ho ani nevyšetroval – ale za múdre a hodné pozornosti pokladám jeho slová o potrebe opojenia a strate kritickosti. To sú slová poučné a varovné pre nás všetkých.

Opojenie alkoholom, drogami, mocou, peniazmi a láskou vedie k strate súdnosti. Zásadnou vlastnosťou vedúcou k zlyhaniu kritickosti je potreba opojenia. Odpor k všednému životu spojený s bežnými starosťami je nahradený iluzórnym svetom večného opojenia, bez ohľadu na to, čím sa človek opája.

Je to tak – práve odpor ku každodennosti je podľa mňa zjavným signálom, že človek má problém nielen so svetom, ale hlavne sám so sebou. To sú tí hľadači „večne nových úžasných zážitkov“, „výnimočnosti“ – ľudská zrelosť sa podľa mňa spája so schopnosťou zakotviť v realite všedného dňa a cítiť sa ňou obohacovaný.

 

Záverom…

No tak dobre. Ešte niečo prezradím.

Keď som pred časom písala môj názor na základe konštelácie o páchateľovi, spomenula som veľkého chlapíka, ktorý máva svojim klobúkom so suverénnym úsmevom. Nie, ak sa dívate pozorne, Kočnera by ste ako veľkého chlapíka asi nepopísali, však?

A aj to som spomenula, že pravý objednávateľ – páchateľ nebude potrestaný svetskou mocou. Moc by som sa na jeho mieste ale nevytešovala –  to, že niekto nie je potrestaný svetskou mocou, môže znamenať nielen beztrestnosť a bohorovnosť. Možno sa len skôr ako nás dostihne svetská moc stretneme so sudcom, ktorý je oveľa spravodlivejší ako svetské súdy…

 

Elena    5.10.2018

Oko draka 6. – Je vo mne, hoci ju ešte nepočujem. ..

22.03.2019

Je v nás pieseň. Ticho klopká na dvierka srdca - a ak pootvoríme, cítime jej sladkú vôňu a počujeme jej prvé tóny. Postupne zaznieva čoraz hlasnejšie, a vo chvíli, keď roztancuje naše srdce, viac »

Plamene 5. – Americké základne u nás. . .

21.03.2019

Nechceme americké základne na Slovensku - pokrikujú niektorí (teda, vrátane mňa). Ibaže dnes v skorom ráne si povieme pravdu – naozaj tie americké základne u nás ešte nemáme? Dnes... Dnes viac »

Oko draka 4. – Paradoxy života. . .

18.03.2019

Je lepšie, keď dostaneme pokarhanie od múdreho človeka, ako keď nás pochváli hlupák. Aj keď určite všetci máme v živote radšej pochvaly ako pokarhania. Uvažujete niekedy o paradoxoch života? viac »

Peniaze

Svoje si nedáme. Nemci chcú chrániť domáce strategické firmy

23.03.2019 16:19

Nemecko plánuje schváliť zákon o vytvorení štátneho fondu, ktorý by umožňoval chrániť nemecké spoločnosti pred neželaným prevzatím.

poliaty notebook, káva, klávesnica, záruka, laptop

Nenávisť na internete pred finále volieb. Pozrite si TOP 10 videí týždňa

23.03.2019 15:30

Sociálne siete po 1. kole volieb zaplavila vlna nevraživosti voči Šefčovičovi a jeho rodine. Vyústila okrem iného do nenávistného statusu fanúšika Čaputovej.

zuzana čaputová, maroš šefčovič

Šefčovič chce, aby Čaputová vysvetlila svoju koncipientskú prax, tá hovorí o antikampani

23.03.2019 15:03, aktualizované: 16:19

Podľa Čaputovej je súbeh advokátskej praxe a živnosti bežná vec, ktorú v minulosti nebolo potrebné ohlasovať.

traktor-toxin-1

Rakovina v pôde!? Porazí ekonomika ekológiu?

23.03.2019 14:00

Koniec používania glyfosátov či predčasná radosť? Americký federálny súd rozhodol, že Roundup spôsobuje rakovinu, no jeho hromadný zákaz sa zatiaľ nechystá.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,106
Celková čítanosť: 2206706x
Priemerná čítanosť článkov: 1995x

Kategórie