Založ si blog

Svet plný zázrakov 3. – S(Z)obrané spisy Mariána Kočnera. . .

Analýz okolo Mariána Kočnera a jeho vzťahu ku objednávke vraždy Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny sa vynára neúrekom.

Pichnem do toho, čo je hodné si všimnúť a uvažovať o tom.

 

Poznal priveľa známych ľudí…

Pohyboval sa predsa medzi nimi a oni sa poznajú všetci navzájom, povedal by si naivný čitateľ. Ale podľa mňa u Kočnera nešlo ani zďaleka len o náhodné stretnutia. Bol to veľký zberateľ – hlavne špiny na kadekoho, pochybujete o tom, že má peknú zbierku? Niekoľkokrát sme sa mohli presvedčiť, že v tomto smere sa nerozpakuje. Mohol by vydať Sobrané spisy Mariána Kočnera. Ak sa z nich medzičasom nestali Zobrané spisy.pravdaže…

Jeho vedomosti môžu byť rozsiahle. A opakujem, na jeho mieste by som sa o ne veľmi rýchlo podelila s vyšetrovateľmi a národom, teda hlavne s národom – lebo potom riziko možného predčasného úmrtia nepohodlného svedka prudko klesá. Nepotreboval vraždiť – presnejšie, bol by hlúpy,keby to robil – lebo jeho bohaté vedomosti z neho síce nerobili polyhistora – ale beztrestnosť na jeho vcelku malej zločineckej úrovni by na ich podklade mal zaručenú. To by jeho kamoši uhrali.

Nepravdepodobnosť teórie „Kočner – objednávateľom“ je podľa mňa zrejmá aj zo skutočnosti, ktorú médiá signalizujú najnovšie – o pripravovanom pokuse o vraždu prokurátora Šufliarskeho. Chlapík zjavne patrí do kategórie – „strihnem si rolu ôsmeho statočného“.a na rozdiel od podaktorých ďalších nie je „náš človek“. Dôvod, prečo medializovali vyšetrovatelia túto skutočnosť, je jediný – páchateľ dostal echo, že sa spieva a že nie je zďaleka v takom bezpečí, ako si myslel.

A my indíciu, že je pán skutočný páchateľ tupejší, ako si myslel, lebo zavraždiť v takom krátkom časovom odstupe od smrti Kuciaka a jeho partnerky Martiny ešte aj zástupcu generálneho prokurátora je hlúpy nápad. Pri neutíchajúcom záujme zahraničných médií a inštitúcií o prípad to platí dvojnásobne. Koledoval si tým  – za predpokladu, že ide o pravdu a nie o krycí manéver polície – o pekný malér, lebo takým činom by upútal pozornosť sveta na dianie u nás, čo teda určite nepotreboval. Svedčí o tom, že niekomu naozaj horí pod zadkom – a rozhodne to nie sú noviny so starými vydanými článkami od Jána Kuciaka.

 

Nuž, zaplietol sa pán páchateľ s partiou na pohľadanie…

Vyplávalo tam kadečo na povrch – od bordelu, ktorý vládne pri prijímaní adeptov na špeciálne výcviky a v rámci práce polície (to ani nevedia, že im pracovník chodí na špeciálny výcvik???), cez bordel, ktorý sa spája vyšetrovaním prípadu vraždy a postupu zainteresovaných v úvode šetrenia, až po bordel, ktorý je prepojený s našimi politickými predstaviteľmi a ich morálkou (ale predsa jedna dobrá správa – osamelé mamičky, ktoré v tomto sociálnom štáte nezvládate postarať sa o dieťa, prihláste sa – pán Boris Kollár vám nepochybne poskytne nejakú tú tisícku…).

 

Hodno si všimnúť aj analýzu súdneho znalca – psychológa Kešického. 

v článku https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/sudny-znalec-psycholog-kocnerovej-povahe-toto-je-hlavny-dovod-jeho-skratu?utm_source=hp-centrum&utm_medium=box-spravy&utm_campaign=hp990

Teda nie žeby dal nejakú ohromujúcu charakteristiku Kočnera, však ho ani nevyšetroval – ale za múdre a hodné pozornosti pokladám jeho slová o potrebe opojenia a strate kritickosti. To sú slová poučné a varovné pre nás všetkých.

Opojenie alkoholom, drogami, mocou, peniazmi a láskou vedie k strate súdnosti. Zásadnou vlastnosťou vedúcou k zlyhaniu kritickosti je potreba opojenia. Odpor k všednému životu spojený s bežnými starosťami je nahradený iluzórnym svetom večného opojenia, bez ohľadu na to, čím sa človek opája.

Je to tak – práve odpor ku každodennosti je podľa mňa zjavným signálom, že človek má problém nielen so svetom, ale hlavne sám so sebou. To sú tí hľadači „večne nových úžasných zážitkov“, „výnimočnosti“ – ľudská zrelosť sa podľa mňa spája so schopnosťou zakotviť v realite všedného dňa a cítiť sa ňou obohacovaný.

 

Záverom…

No tak dobre. Ešte niečo prezradím.

Keď som pred časom písala môj názor na základe konštelácie o páchateľovi, spomenula som veľkého chlapíka, ktorý máva svojim klobúkom so suverénnym úsmevom. Nie, ak sa dívate pozorne, Kočnera by ste ako veľkého chlapíka asi nepopísali, však?

A aj to som spomenula, že pravý objednávateľ – páchateľ nebude potrestaný svetskou mocou. Moc by som sa na jeho mieste ale nevytešovala –  to, že niekto nie je potrestaný svetskou mocou, môže znamenať nielen beztrestnosť a bohorovnosť. Možno sa len skôr ako nás dostihne svetská moc stretneme so sudcom, ktorý je oveľa spravodlivejší ako svetské súdy…

 

Elena    5.10.2018

S láskou 1. – Priezračné okamihy. . .

16.10.2018

Máte také miesta, ktoré hlboko oslovujú vašu dušu? Hovoria s vami láskavo, cítite sa tam voľne a slobodne, vzduch je tam voňavejší, slnko tam svieti žiarivejšie. No tak, viete o čom hovorím, viac »

Svet plný zázrakov 10. – Toto je spravodlivosť na slovenský spôsob. ..

13.10.2018

TA3 priniesla včera večer správu o tom, ako sa štedro začínajú v slovenských nemocniciach rozdávať hygienické balíčky pre pacientov. So sprchovým gélom a šampónom na vlasy, toaletným viac »

Svet plný zázrakov 9. – Klopýtaní přes kameny. . .

11.10.2018

Červenozlaté zore v hmlovom opare sa jemne prelínali s temným obrysom hôr na horizonte. Postupne priezračneli do nebovomodrej oblohy úžasného jesenného dňa. Idylický okamih skorého rána viac »

STORM-MICHAEL/

Počet obetí hurikánu Michael stúpol na 29, stovky ľudí sú nezvestné

17.10.2018 10:15

Hurikán štvrtej kategórie Michael bol jednou z najsilnejších búrok, aké kedy zasiahli územie Spojených štátov.

egypt, púšť, zbraň, ozbrojenec, militant, beduín, vojak

Iránske revolučné gardy zabili strojcu útoku na vojenskú prehliadku v Ahváze

17.10.2018 10:10

Sunnitská teroristická skupina takzvaný Islamský štát považuje väčšinové šiitské moslimské obyvateľstvo Iránu za odpadlíkov od viery.

urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou

Falošných zubárov vraj môže byť viac

17.10.2018 09:43

Nemal lekárske vzdelanie, napriek tomu ošetroval pacientom zuby. Falošného stomatológa Ľubomíra Z. z obce Veselé pri Piešťanoch odhalila kontrola z vyššieho územného celku.

trump

USA plánujú obchodné rokovania s EÚ, Britániou a Japonskom

17.10.2018 09:39

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa informovala Kongres, že plánuje rokovať o obchodných dohodách s Európskou úniou, Japonskom a Veľkou Britániou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 956
Celková čítanosť: 1812316x
Priemerná čítanosť článkov: 1896x