Založ si blog

Svet plný zázrakov 4. – Čo Sulík povedal. . .

Ja fakt neviem, či sa v tejto chvíli budete smiať, alebo plakať. Veď uvidíte.

Ale zhodneme sa určite na tom, že slová pána Sulíka sú výpovedné.  Hovoria o ňom, hovoria o spoločnosti, v ktorej žijeme, hovoria o nás samých a našich voľbách „tých správnych zástupcov ľudu a národa“…

Takže dnes o Sulíkovom vyjadrení, aj o tom, čo v poslednej dobe čítam rada. A o kope špiny, pravdaže, o kope špiny v slovenskej politike a spoločnosti – o tej hlavne.

 

Čisté ruky…

Ak som v minulom blogu písala o tom, že Kočner poznal skutočne veľa ľudí z oblasti vysokej politiky, tak to je známy fakt. Ale ak ich poznal, poznali aj oni jeho – a najmenej posledných dvadsať rokov vedeli dobre, kto je. Kontakty s ním sú preto výpovedné aj o nich samých a ich vlastných morálnych hraniciach – nech už sa tvária akokoľvek nevinne.

Mohla by som o probléme písať hodinu – a nevystihla by som podstatu tak presne, ako jedna veta pána Sulíka.

Ako píše na včerajšom večernom facebooku poslanec Ľuboš Blaha (áno, práve jeho myšlienky v poslednej dobe rada čítam – je múdry a má zmysel pre humor) – kočnerovsko-sulíkovské raňajky sa opäť stávajú jedným z hitov internetu v súvislosti s podozrením na rolu Kočnera v objednávke vraždy Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny. Vyjadril sa k nim aj samotný raňajkujúci aktér – pán Sulík, ktorý na facebooku uviedol, že vedel, že Kočner je závadová osoba – a preto chodil k nemu domov, nech ich nikto nevidí. 

Nie, milí čitatelia, skutočne to nie je môj ani Blahov výmysel – je tam vkopírovaná aj priama komunikácia pána Sulíka na facebooku.

Hm, hm – čo vám k tomu poviem, tak aby ma trestne nestíhali? Nuž, nikto vám nepovie o pánovi Sulíkovi toľko, ako vám o pánovi Sulíkovi povie pán Sulík sám. 

 

Polícia a jej stopy v čase…

Stopy v čase zostávajú po každom z nás – po konaní Kočnera, ale napríklad aj polície. Lebo vyhrážky Kuciakovi nebrala do úvahy, nepodnikla účinné kroky. Rovnako ani vyhrážky advokátovi Kvasnicovi

https://www.cas.sk/clanok/749146/advokat-kvasnica-sa-stal-tercom-hnevu-kocnera-po-jeho-vyhrazkach-sa-mi-policia-smiala/?AT=wgt.article_clanok-najcitanejsie-24.c.x…B.1

políciu neviedli ku konaniu. V prípade, že by sa vina Kočnera preukázala, mali by byť za svoju nečinnosť vo veci potrestaní. Lebo je to závažný signál, že štátne inštitúcie neplnia svoje povinnosti.

Je trochu smiešne, ako rýchlo sa odhaľujú „priatelia“ – napríklad bývalý šéf kontrarozviedky Tóth už zvažuje ako príde o priateľa Kočnera

https://dennikn.sk/minuta/1252956/

Jediný, kto sa mediálne postavil na jeho stranu nebojácne, bol Dobroslav Trnka.

https://tv.sme.sk/v/37074/dobroslav-trnka-neverim-ze-by-toho-kocner-bol-schopny.html

Plne sa s tým jeho názorom stotožňujem – veľkým páchateľom podľa mňa nie je Kočner. On sypal vyhrážky, bol by možno schopný v hádke v afekte niekomu ubaliť, alebo ho v krajnom afekte aj odstreliť – ale je to človek typu „VYHRÁŽKA“, a nie „HROZBA“.  Ako som písala v predošlom blogu – práve príprava vraždy Šufliarskeho poukazuje, že tu sa chystala a možno už aj prebiehala veľká zlodejina, oveľa väčšieho formátu, než na aký je nastavený Kočner.

Zaujímavé prepojenia Kočnera s podnikateľskými kruhmi, svedčiace o tom, že zapletený tam môže byť skutočne kadekto a že on mohol byť len malým ohnivkom, uvádza napríklad

https://www.topky.sk/cl/1002009/1742305/Posledna-rana-Kocnerovi–Alena-dostala-po-vrazde-luxusne-auto–je-v-tom-muz-z-kauzy-Technopol?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=topky

A čo sa týka vyššie spomenutého pána Sulíka – len pripomínam starý, ale dobrý článok

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/kocner-sas-miliony-od-penty-si-odniesla-igelitke.html

ktorý síce pomenoval problémy, ale nikto ich nikdy neriešil…

 

Hovorí sa, že potkany opúšťajú topiacu sa loď…

A mne tento citát prišiel na um pri čítaní včerajšieho článku o odchode vyšetrovateľov v prípade do civilu

https://www.aktuality.sk/clanok/629706/kocnerovi-vysetrovatelia-idu-do-civilu-kuciak-upozornoval-na-chyby-jedneho-z-nich/?AT=wgt.article_clanok-najcitanejsie.c

Tak by som utekala jedine v prípade, že mám za ušami a nechtami kadečo, a chcem odcválať s výsluhovým dôchodkom. Naozaj im dovolíme odísť „s výsluháčmi“ namiesto s trestným stíhaním na krku ???!!
Píšem to otvorene – ako inak – nepáči sa mi, ak u nás ponechávame výsluhové dôchodky ľuďom, ktorým preukážeme nečestné konanie. Mali by im ich odnímať.

Šéf NAKA hovoril mediálne v súvislosti s vyšetrovaním smrti Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny o mimoriadne komplikovanom prípade. Nuž, tomu úplne rozumiem – ťažšie sa chytajú hady, ktoré máte pod košeľou, ako tie, ktoré sedia  kdesi pod kríčkom…

 

A úsmev na záver…

Poslanec Blaha v spomenutom večernom facebooku  píše aj o KDH, jeho čelnom predstaviteľovi pánovi Hlinovi a jeho vyjadrení – požiada údajne Stranu európskych socialistov, aby vylúčili SMER. Nad formuláciou nápadu pána Hlinu v článku https://www.teraz.sk/slovensko/kdh-vyzyva-r-fica-a-r-kalinaka-na-o/352879-clanok.html  som sa pobavila už skôr. No Blaha pripomenul, aké atypické presvedčovacie spôsoby pán Hlina využíval v minulosti – a ak od nich neupustil, tak to budeme skutočne mať pri jeho avízovanej návšteve Lisabonu v decembri tohto roku postarané o dobrú zábavu (teda, obávam sa, že nie všetci – členovia KDH sa budú sotva baviť) – a možno aj o medzinárodnú hanbu.

 

Elena  6.10.2018

S láskou 1. – Priezračné okamihy. . .

16.10.2018

Máte také miesta, ktoré hlboko oslovujú vašu dušu? Hovoria s vami láskavo, cítite sa tam voľne a slobodne, vzduch je tam voňavejší, slnko tam svieti žiarivejšie. No tak, viete o čom hovorím, viac »

Svet plný zázrakov 10. – Toto je spravodlivosť na slovenský spôsob. ..

13.10.2018

TA3 priniesla včera večer správu o tom, ako sa štedro začínajú v slovenských nemocniciach rozdávať hygienické balíčky pre pacientov. So sprchovým gélom a šampónom na vlasy, toaletným viac »

Svet plný zázrakov 9. – Klopýtaní přes kameny. . .

11.10.2018

Červenozlaté zore v hmlovom opare sa jemne prelínali s temným obrysom hôr na horizonte. Postupne priezračneli do nebovomodrej oblohy úžasného jesenného dňa. Idylický okamih skorého rána viac »

STORM-MICHAEL/

Počet obetí hurikánu Michael stúpol na 29, stovky ľudí sú nezvestné

17.10.2018 10:15

Hurikán štvrtej kategórie Michael bol jednou z najsilnejších búrok, aké kedy zasiahli územie Spojených štátov.

egypt, púšť, zbraň, ozbrojenec, militant, beduín, vojak

Iránske revolučné gardy zabili strojcu útoku na vojenskú prehliadku v Ahváze

17.10.2018 10:10

Sunnitská teroristická skupina takzvaný Islamský štát považuje väčšinové šiitské moslimské obyvateľstvo Iránu za odpadlíkov od viery.

urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou

Falošných zubárov vraj môže byť viac

17.10.2018 09:43

Nemal lekárske vzdelanie, napriek tomu ošetroval pacientom zuby. Falošného stomatológa Ľubomíra Z. z obce Veselé pri Piešťanoch odhalila kontrola z vyššieho územného celku.

trump

USA plánujú obchodné rokovania s EÚ, Britániou a Japonskom

17.10.2018 09:39

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa informovala Kongres, že plánuje rokovať o obchodných dohodách s Európskou úniou, Japonskom a Veľkou Britániou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 956
Celková čítanosť: 1812230x
Priemerná čítanosť článkov: 1896x