Založ si blog

Svet plný zázrakov 6. – Informovaný nesúhlas ste už podpísali?

Predstavte si, že vám zlodej povie:  Ak ste nevydali nesúhlas s tým, aby som vás okradol, potom vás môžem okradnúť. 

Túto absurdnú situáciu popísal JUDr. Harabín ako paralelu narábania s našimi osobnými údajmi v elektronickom systéme spoločného portálu, v ktorom sú v slovenskom zdravotníctve naše osobné údaje. A ak on ako právnik niečo hovorí, potom podľa mňa sa oplatí načúvať. Lebo vie, o čom hovorí. Natvrdo a otvorene podľa neho musíme hovoriť o zásahu do ľudských práv, ktorý sa v slovenskom zdravotníctve a slovenskej spoločnosti  vydáva za niečo, čo je úplne v poriadku. Hoci nie je. Ide o narábanie s osobnými údajmi nás ako pacientov v elektronickom systéme na spoločnom portáli a posielaní týchto údajov do zdravotných poisťovní.

Pomohol by nám v ochrane pred týmto absurdným postupom informovaný nesúhlas, keby sme ho podpísali a odovzdali svojmu všeobecnému lekárovi.

Že ste o tom ešte nič nepočuli? Nuž, tak najvyšší čas, aby ste si prečítali môj dnešný blog. Poviem vám v ňom teraz, kde sa o tom všetkom dozviete viac, aby ste nestrácali čas, lebo ide aj o vaše práva, ktoré tu ktosi zrejme porušuje.

 

Čo nie je strata času…

Spomínate si, ako ukrajinský prezident Porošenko hrdinsky zvrhol vládu, ktorej členom bol pritom on sám 15 rokov a dennodenne sa podieľal na jej rozhodnutiach? Ja som na túto smutno-smiešnu príhodu zaspomínala cez víkend pri vysielaní Infovojny, v ktorom 5.10.2018 boli dvaja chlapi, ktorých môžem počúvať – JUDr. Harabín, sudca Najvyššieho súdu a doktor Janco, prezident Slovenskej lekárskej únie špecialistov – aby pohovorili o situácii v slovenskom zdravotníctve, aj v slovenskej spoločnosti.

 

Hovorili o tom, ako nás ktosi osprostieva, robí z nás hlupákov a o rizikách, ktoré v slovenskej spoločnosti sú. Medziiným aj o informovanom nesúhlase, ktorý by sme mali podpísať rýchlejšie ako tie kadejaké informované súhlasy. V slovenskom zdravotníctve aj spoločnosti je skrátka veľký bordel.

Link na ten nesúhlas

http://www.slus.sk/clanok/aktuality/191/ochrana-osobnych-udajov-vo-vztahu-k-zdravotnej-dokumentacii–v-suvislosti-s-napojenim–na-aktualny–system–ezdravia—a–odoslanim-udajov-do-narodneho-zdravotneho-informacneho-systemu

 

Záverom…

Prečo vás o tejto možnosti informovaného nesúhlasu neinformuje váš všeobecný lekár?

Hm, nuž – prečo?

 

P.S.: Milý diskutér Ringel – však buďte konkrétny, čo nie je pravdivé v informácii JUDr. Harabína a MUDr. Janca o rizikách narábania s našimi osobnými údajmi v spoločnom portáli elektronických zdravotníckych údajov?

 

Elena  7.10.2018

S láskou 1. – Priezračné okamihy. . .

16.10.2018

Máte také miesta, ktoré hlboko oslovujú vašu dušu? Hovoria s vami láskavo, cítite sa tam voľne a slobodne, vzduch je tam voňavejší, slnko tam svieti žiarivejšie. No tak, viete o čom hovorím, viac »

Svet plný zázrakov 10. – Toto je spravodlivosť na slovenský spôsob. ..

13.10.2018

TA3 priniesla včera večer správu o tom, ako sa štedro začínajú v slovenských nemocniciach rozdávať hygienické balíčky pre pacientov. So sprchovým gélom a šampónom na vlasy, toaletným viac »

Svet plný zázrakov 9. – Klopýtaní přes kameny. . .

11.10.2018

Červenozlaté zore v hmlovom opare sa jemne prelínali s temným obrysom hôr na horizonte. Postupne priezračneli do nebovomodrej oblohy úžasného jesenného dňa. Idylický okamih skorého rána viac »

STORM-MICHAEL/

Počet obetí hurikánu Michael stúpol na 29, stovky ľudí sú nezvestné

17.10.2018 10:15

Hurikán štvrtej kategórie Michael bol jednou z najsilnejších búrok, aké kedy zasiahli územie Spojených štátov.

egypt, púšť, zbraň, ozbrojenec, militant, beduín, vojak

Iránske revolučné gardy zabili strojcu útoku na vojenskú prehliadku v Ahváze

17.10.2018 10:10

Sunnitská teroristická skupina takzvaný Islamský štát považuje väčšinové šiitské moslimské obyvateľstvo Iránu za odpadlíkov od viery.

urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou

Falošných zubárov vraj môže byť viac

17.10.2018 09:43

Nemal lekárske vzdelanie, napriek tomu ošetroval pacientom zuby. Falošného stomatológa Ľubomíra Z. z obce Veselé pri Piešťanoch odhalila kontrola z vyššieho územného celku.

trump

USA plánujú obchodné rokovania s EÚ, Britániou a Japonskom

17.10.2018 09:39

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa informovala Kongres, že plánuje rokovať o obchodných dohodách s Európskou úniou, Japonskom a Veľkou Britániou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 956
Celková čítanosť: 1812239x
Priemerná čítanosť článkov: 1896x