Založ si blog

Svet plný zázrakov 6. – Informovaný nesúhlas ste už podpísali?

Predstavte si, že vám zlodej povie:  Ak ste nevydali nesúhlas s tým, aby som vás okradol, potom vás môžem okradnúť. 

Túto absurdnú situáciu popísal JUDr. Harabín ako paralelu narábania s našimi osobnými údajmi v elektronickom systéme spoločného portálu, v ktorom sú v slovenskom zdravotníctve naše osobné údaje. A ak on ako právnik niečo hovorí, potom podľa mňa sa oplatí načúvať. Lebo vie, o čom hovorí. Natvrdo a otvorene podľa neho musíme hovoriť o zásahu do ľudských práv, ktorý sa v slovenskom zdravotníctve a slovenskej spoločnosti  vydáva za niečo, čo je úplne v poriadku. Hoci nie je. Ide o narábanie s osobnými údajmi nás ako pacientov v elektronickom systéme na spoločnom portáli a posielaní týchto údajov do zdravotných poisťovní.

Pomohol by nám v ochrane pred týmto absurdným postupom informovaný nesúhlas, keby sme ho podpísali a odovzdali svojmu všeobecnému lekárovi.

Že ste o tom ešte nič nepočuli? Nuž, tak najvyšší čas, aby ste si prečítali môj dnešný blog. Poviem vám v ňom teraz, kde sa o tom všetkom dozviete viac, aby ste nestrácali čas, lebo ide aj o vaše práva, ktoré tu ktosi zrejme porušuje.

 

Čo nie je strata času…

Spomínate si, ako ukrajinský prezident Porošenko hrdinsky zvrhol vládu, ktorej členom bol pritom on sám 15 rokov a dennodenne sa podieľal na jej rozhodnutiach? Ja som na túto smutno-smiešnu príhodu zaspomínala cez víkend pri vysielaní Infovojny, v ktorom 5.10.2018 boli dvaja chlapi, ktorých môžem počúvať – JUDr. Harabín, sudca Najvyššieho súdu a doktor Janco, prezident Slovenskej lekárskej únie špecialistov – aby pohovorili o situácii v slovenskom zdravotníctve, aj v slovenskej spoločnosti.

 

Hovorili o tom, ako nás ktosi osprostieva, robí z nás hlupákov a o rizikách, ktoré v slovenskej spoločnosti sú. Medziiným aj o informovanom nesúhlase, ktorý by sme mali podpísať rýchlejšie ako tie kadejaké informované súhlasy. V slovenskom zdravotníctve aj spoločnosti je skrátka veľký bordel.

Link na ten nesúhlas

http://www.slus.sk/clanok/aktuality/191/ochrana-osobnych-udajov-vo-vztahu-k-zdravotnej-dokumentacii–v-suvislosti-s-napojenim–na-aktualny–system–ezdravia—a–odoslanim-udajov-do-narodneho-zdravotneho-informacneho-systemu

 

Záverom…

Prečo vás o tejto možnosti informovaného nesúhlasu neinformuje váš všeobecný lekár?

Hm, nuž – prečo?

 

P.S.: Milý diskutér Ringel – však buďte konkrétny, čo nie je pravdivé v informácii JUDr. Harabína a MUDr. Janca o rizikách narábania s našimi osobnými údajmi v spoločnom portáli elektronických zdravotníckych údajov?

 

Elena  7.10.2018

Na tepe dňa 7. – Aký darček by mala vláda dať Slovákom? ?? .. .

10.12.2018

Národ je rozhorčený zvyšovaním cien, pri ktorom „štedro“ štát nadelí jednou rukou zvýšenie príjmu o pár eur v hrubom a druhou rukou vezme o minimálne rovnakú sumu viac na zvýšení viac »

11×11 5. – Zasnežene. ..

09.12.2018

Nežne snehobiela krajina za oknom. Človeku akosi nedá toľká rozprávkovosť vyťahovať do svojich myšlienok starú špinu o pozemkovej podtatranskej mafii, paradoxnom nepomere zvyšovania životnej viac »

11×11 4. – Keď sa nahneváme, budeme zlí. . .

07.12.2018

Komédia bola kedysi pod týmto názvom, pamätáte? Ale tento môj blog komediálny žáner rozhodne nie je. Ak cítite horúčavu dračích plameňov a zdá sa vám, že lietajú úlomky skál – viac »

Ruský bombardér Tupolev Tu-160

Rusko na cvičenie vo Venezuele 'priletelo' s najväčšími bombardérmi sveta

10.12.2018 22:20

Na medzinárodnom letisku v Caracase pristáli aj ďalšie ruské stroje.

macron

Macron reaguje na nepokoje. Minimálna mzda sa zvýši o 100 eur

10.12.2018 21:44

Je to prezidentov najväčší ústupok smerom k požiadavkám protestujúcich z hnutia tzv. žltých viest.

Taliansko OBSE ministri zasadnutie Lajčák

V Bruseli sa pre kerčský incident spomínajú aj protiruské sankcie

10.12.2018 19:28

Podľa ministra Lajčáka Rada ministrov zdôraznila plnú podporu zvrchovanosti a územnej celistvosti Ukrajiny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,012
Celková čítanosť: 1953334x
Priemerná čítanosť článkov: 1930x