Založ si blog

Svet plný zázrakov 6. – Informovaný nesúhlas ste už podpísali?

Predstavte si, že vám zlodej povie:  Ak ste nevydali nesúhlas s tým, aby som vás okradol, potom vás môžem okradnúť. 

Túto absurdnú situáciu popísal JUDr. Harabín ako paralelu narábania s našimi osobnými údajmi v elektronickom systéme spoločného portálu, v ktorom sú v slovenskom zdravotníctve naše osobné údaje. A ak on ako právnik niečo hovorí, potom podľa mňa sa oplatí načúvať. Lebo vie, o čom hovorí. Natvrdo a otvorene podľa neho musíme hovoriť o zásahu do ľudských práv, ktorý sa v slovenskom zdravotníctve a slovenskej spoločnosti  vydáva za niečo, čo je úplne v poriadku. Hoci nie je. Ide o narábanie s osobnými údajmi nás ako pacientov v elektronickom systéme na spoločnom portáli a posielaní týchto údajov do zdravotných poisťovní.

Pomohol by nám v ochrane pred týmto absurdným postupom informovaný nesúhlas, keby sme ho podpísali a odovzdali svojmu všeobecnému lekárovi.

Že ste o tom ešte nič nepočuli? Nuž, tak najvyšší čas, aby ste si prečítali môj dnešný blog. Poviem vám v ňom teraz, kde sa o tom všetkom dozviete viac, aby ste nestrácali čas, lebo ide aj o vaše práva, ktoré tu ktosi zrejme porušuje.

 

Čo nie je strata času…

Spomínate si, ako ukrajinský prezident Porošenko hrdinsky zvrhol vládu, ktorej členom bol pritom on sám 15 rokov a dennodenne sa podieľal na jej rozhodnutiach? Ja som na túto smutno-smiešnu príhodu zaspomínala cez víkend pri vysielaní Infovojny, v ktorom 5.10.2018 boli dvaja chlapi, ktorých môžem počúvať – JUDr. Harabín, sudca Najvyššieho súdu a doktor Janco, prezident Slovenskej lekárskej únie špecialistov – aby pohovorili o situácii v slovenskom zdravotníctve, aj v slovenskej spoločnosti.

 

Hovorili o tom, ako nás ktosi osprostieva, robí z nás hlupákov a o rizikách, ktoré v slovenskej spoločnosti sú. Medziiným aj o informovanom nesúhlase, ktorý by sme mali podpísať rýchlejšie ako tie kadejaké informované súhlasy. V slovenskom zdravotníctve aj spoločnosti je skrátka veľký bordel.

Link na ten nesúhlas

http://www.slus.sk/clanok/aktuality/191/ochrana-osobnych-udajov-vo-vztahu-k-zdravotnej-dokumentacii–v-suvislosti-s-napojenim–na-aktualny–system–ezdravia—a–odoslanim-udajov-do-narodneho-zdravotneho-informacneho-systemu

 

Záverom…

Prečo vás o tejto možnosti informovaného nesúhlasu neinformuje váš všeobecný lekár?

Hm, nuž – prečo?

 

P.S.: Milý diskutér Ringel – však buďte konkrétny, čo nie je pravdivé v informácii JUDr. Harabína a MUDr. Janca o rizikách narábania s našimi osobnými údajmi v spoločnom portáli elektronických zdravotníckych údajov?

 

Elena  7.10.2018

Oko draka 6. – Je vo mne, hoci ju ešte nepočujem. ..

22.03.2019

Je v nás pieseň. Ticho klopká na dvierka srdca - a ak pootvoríme, cítime jej sladkú vôňu a počujeme jej prvé tóny. Postupne zaznieva čoraz hlasnejšie, a vo chvíli, keď roztancuje naše srdce, viac »

Plamene 5. – Americké základne u nás. . .

21.03.2019

Nechceme americké základne na Slovensku - pokrikujú niektorí (teda, vrátane mňa). Ibaže dnes v skorom ráne si povieme pravdu – naozaj tie americké základne u nás ešte nemáme? Dnes... Dnes viac »

Oko draka 4. – Paradoxy života. . .

18.03.2019

Je lepšie, keď dostaneme pokarhanie od múdreho človeka, ako keď nás pochváli hlupák. Aj keď určite všetci máme v živote radšej pochvaly ako pokarhania. Uvažujete niekedy o paradoxoch života? viac »

poliaty notebook, káva, klávesnica, záruka, laptop

Nenávisť na internete pred finále volieb. Pozrite si TOP 10 videí týždňa

23.03.2019 15:30

Sociálne siete po 1. kole volieb zaplavila vlna nevraživosti voči Šefčovičovi a jeho rodine. Vyústila okrem iného do nenávistného statusu fanúšika Čaputovej.

predvolebna debata, Sefcovic, Caputova,

Šefčovič chce, aby Čaputová vysvetlila svoju koncipientskú prax, tá hovorí o antikampani

23.03.2019 15:03, aktualizované: 15:13

Podľa Čaputovej je súbeh advokátskej praxe a živnosti bežná vec, ktorú v minulosti nebolo potrebné ohlasovať.

traktor-toxin-1

Rakovina v pôde!? Porazí ekonomika ekológiu?

23.03.2019 14:00

Koniec používania glyfosátov či predčasná radosť? Americký federálny súd rozhodol, že Roundup spôsobuje rakovinu, no jeho hromadný zákaz sa zatiaľ nechystá.

pápež František, vatikán, summit

Pápež prijal rezignáciu čilského kardinála Ezzatiho

23.03.2019 13:57

K spomínanému prípadu sexuálneho obťažovania došlo v roku 2015.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,106
Celková čítanosť: 2206681x
Priemerná čítanosť článkov: 1995x

Kategórie