Založ si blog

Výkop 2. – Popradský sudca mal odvahu povedať to, čo si myslí veľa občanov. ..

Moju úctu má popradský sudca, ktorý našiel ľudskú odvahu povedať včera pánovi Kiskovi i mediálne svoj názor. Možno to zneužijú v súdnom spore právnici pána terajšieho prezidenta Kisku a budú ťahať spor ďalej. Možno sudcu disciplinárne potrestajú – ale ten pán sudca má moju úctu, že hoci si bol toho všetkého vedomý, povedal svoj nebojácne názor.

Nuž, povieme si k tomu pár slov teraz.

 

Strihnime si referendum…

Sudca povedal podľa mňa pravdu. Aj ja si myslím, že pán Kiska na poste slovenského prezidenta nemá čo hľadať – a že jeho osoba je zneuctením tejto funkcie. Je to hanba, morálna hanba – všetky tie kauzy s ním spojené. A druhá veľká hanba je, že nemá toľko morálnej sily a čestnosti, aby odišiel sám a dobrovoľne.

Spravme referendum o tom, či chceme, aby pán Kiska zostal slovenským prezidentom do ukončenia funkčného obdobia, alebo by mal ihneď odstúpiť. Dokonca to nebude ani drahé, ak promptne natlačíme referendové hárky a budú sa rozdávať popri voľbe starostu či primátora. Môžeme tak rýchlo vidieť, aký je hlas ľudu a jeho vôľa v tejto veci.

 

Psychologické výskumy sa nemýlia

Uvádzajú, že pocit hanby za prekročenie morálnych hraníc u človeka nie je vrodený. A mnohí ho nezískajú ani počas života, zjavne.

Nie, nejdem tu teraz opakovať známe kauzy daňové, nebankovkové a dokonca aj ku pozemkovaniu sa vyjadrím len otázkou – „naozaj by ste konali tak ako pán Kiska, ak by ste zistili, že ste kúpili pozemok za lacno v dobrej viere – a on ho už ktosi iný vlastní“? Myslím, že každý slušný človek by ten pozemok pôvodnému majiteľovi ihneď vrátil, a ešte by sa mu aj ospravedlnil. Alebo sa mýlim?

Ale, pravdaže, existuje celý rad ďalších, verejnosti nie tak známych vecí, ktoré je hodno si povedať vo vzťahu ku nášmu pánovi terajšiemu prezidentoviviacero z tých záležitostí pospomínal na necenzurovane.net článok Neuveriteľný príbeh Andreja Kisku. Píše o tom, ako pán Kiska obchodoval so zlatom, napríklad. Aj o kupovaní bývalých kasární v Poprade za 1,5 milióna eur, kde chcel pán Kiska rodinné domy stavať. A zoznam firiem pána Kisku tam tiež prehľadne nahodili. Kadečo tam nájdete, nejdem to tu prepisovať.

Teraz sme oslavovali výročie vzniku Československa, a v súvislosti s tým sa nám vynárajú osobnosti prezidentov z histórie. Každý z nich sa spája s niečím konkrétnym, čím zanechal stopu v našej histórii. Neviem, čo symbolizuje pán Kiska ako prezident vám, ja si ho uchovám v spojitosti s rozbehom šialeného zbrojenia na Slovensku, plytvaním peňazí naň – hoci by sme ich potrebovali na mnohé pre náš život podstatnejšie veci. Rozbiehať preteky v zbrojení a posilňovať riziko vzniku vojenského konfliktu na území Európy, to veru nie je čin, za ktorý treba človeku stavať sochy.

 

Záverom…

Nežiada sa mi ani ďalej v tej úvahe pokračovať – je to hanba, morálna hanba – všetky tie veci s ním spojené.

A nielen jeho hanba je to, ale aj naša – ľudia, dokedy sa budeme mlčky prizerať tejto komédii „o dobrom anjelovi“? Naozaj nemáme žiadne morálne hranice?

 

Elena   26.10.2018

O Slovensku 3. – Už by sme celkom slušne zaplnili námestie. . .

20.01.2019

Už by sme celkom slušne zaplnili námestie, ak by sme naň vybehli my a naši blízki. Ľudí, ktorí sa pridávajú ku Otvorenému listu premiérovi SR pribúda, takmer každý deň sa ozve niekto viac »

S láskou, mama 1. – Rovnako. . .

19.01.2019

Starý Cutter John je, rovnako ako ja, autistický aktivista. Tiež je to môj otec... ...Starý Cutter John kedysi niekomu spomenul, že ma pozná už celé desiatky rokov. Ten človek sa ho spýtal, viac »

Verím 3. – Osemnásty január. . .

18.01.2019

„Ešte chvíľu, iba takú maliličkú chvíľku si užívať teplo postele“ prebleskne mi hlavou. Ponáram sa do slastného pocitu pohodlia a bezpečia postele, zababušená až po uši mäkkučkým viac »

benjamin netanjahu

Izraelská vláda po takmer polstoročí obnovila diplomatické vzťahy s Čadom

20.01.2019 16:56

Premiér Benjamin Netanjahu označil tento krok za historický.

plyn, energie

Nemci o hrozbách pre Nord Stream 2 od USA: Nemecko je právny štát

20.01.2019 15:53

Nemecký spolkový minister hospodárstva Peter Altmaier odpovedal na hrozby sankciami zo strany USA stručne: "Nemecko je právny štát".

Národný futbalový štadión

ÚVO má výhrady k podmienkam súťaže a zmluvy na nájom Národného futbalového štadióna

20.01.2019 15:52

Úrad upozorňuje, že môže ísť o prípad vyžadujúci aplikáciu pravidiel podľa zákona o verejnom obstarávaní.

Maroš Šefčovič

Je logické, že Šefčovič nechce byť len kandidátom voličov Smeru, vyjadril sa Erik Tomáš

20.01.2019 15:27

Tomáš je presvedčený, že súčasný podpredseda Európskej komisie (EK) na to má odborný, ale i osobnostný potenciál.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,050
Celková čítanosť: 2056122x
Priemerná čítanosť článkov: 1958x

Kategórie