Založ si blog

Výkop 2. – Popradský sudca mal odvahu povedať to, čo si myslí veľa občanov. ..

Moju úctu má popradský sudca, ktorý našiel ľudskú odvahu povedať včera pánovi Kiskovi i mediálne svoj názor. Možno to zneužijú v súdnom spore právnici pána terajšieho prezidenta Kisku a budú ťahať spor ďalej. Možno sudcu disciplinárne potrestajú – ale ten pán sudca má moju úctu, že hoci si bol toho všetkého vedomý, povedal svoj nebojácne názor.

Nuž, povieme si k tomu pár slov teraz.

 

Strihnime si referendum…

Sudca povedal podľa mňa pravdu. Aj ja si myslím, že pán Kiska na poste slovenského prezidenta nemá čo hľadať – a že jeho osoba je zneuctením tejto funkcie. Je to hanba, morálna hanba – všetky tie kauzy s ním spojené. A druhá veľká hanba je, že nemá toľko morálnej sily a čestnosti, aby odišiel sám a dobrovoľne.

Spravme referendum o tom, či chceme, aby pán Kiska zostal slovenským prezidentom do ukončenia funkčného obdobia, alebo by mal ihneď odstúpiť. Dokonca to nebude ani drahé, ak promptne natlačíme referendové hárky a budú sa rozdávať popri voľbe starostu či primátora. Môžeme tak rýchlo vidieť, aký je hlas ľudu a jeho vôľa v tejto veci.

 

Psychologické výskumy sa nemýlia

Uvádzajú, že pocit hanby za prekročenie morálnych hraníc u človeka nie je vrodený. A mnohí ho nezískajú ani počas života, zjavne.

Nie, nejdem tu teraz opakovať známe kauzy daňové, nebankovkové a dokonca aj ku pozemkovaniu sa vyjadrím len otázkou – „naozaj by ste konali tak ako pán Kiska, ak by ste zistili, že ste kúpili pozemok za lacno v dobrej viere – a on ho už ktosi iný vlastní“? Myslím, že každý slušný človek by ten pozemok pôvodnému majiteľovi ihneď vrátil, a ešte by sa mu aj ospravedlnil. Alebo sa mýlim?

Ale, pravdaže, existuje celý rad ďalších, verejnosti nie tak známych vecí, ktoré je hodno si povedať vo vzťahu ku nášmu pánovi terajšiemu prezidentoviviacero z tých záležitostí pospomínal na necenzurovane.net článok Neuveriteľný príbeh Andreja Kisku. Píše o tom, ako pán Kiska obchodoval so zlatom, napríklad. Aj o kupovaní bývalých kasární v Poprade za 1,5 milióna eur, kde chcel pán Kiska rodinné domy stavať. A zoznam firiem pána Kisku tam tiež prehľadne nahodili. Kadečo tam nájdete, nejdem to tu prepisovať.

Teraz sme oslavovali výročie vzniku Československa, a v súvislosti s tým sa nám vynárajú osobnosti prezidentov z histórie. Každý z nich sa spája s niečím konkrétnym, čím zanechal stopu v našej histórii. Neviem, čo symbolizuje pán Kiska ako prezident vám, ja si ho uchovám v spojitosti s rozbehom šialeného zbrojenia na Slovensku, plytvaním peňazí naň – hoci by sme ich potrebovali na mnohé pre náš život podstatnejšie veci. Rozbiehať preteky v zbrojení a posilňovať riziko vzniku vojenského konfliktu na území Európy, to veru nie je čin, za ktorý treba človeku stavať sochy.

 

Záverom…

Nežiada sa mi ani ďalej v tej úvahe pokračovať – je to hanba, morálna hanba – všetky tie veci s ním spojené.

A nielen jeho hanba je to, ale aj naša – ľudia, dokedy sa budeme mlčky prizerať tejto komédii „o dobrom anjelovi“? Naozaj nemáme žiadne morálne hranice?

 

Elena   26.10.2018

Som 5. – Roboty prichádzajú namiesto nás . ..

12.11.2018

V Prahe otvorili prvý bordel s gumovými prostitútkami - a zákazníci na ne údajne stoja aj v radoch. Vo svete zopár takýchto umelinových bordelov už údajne nejakú dobu vraj funguje. Na hraniciach viac »

Som 6. – Aké je vaše životné poslanie?

11.11.2018

Nuž, pachtíme sa za kadejakými snami - hľadáme každý čosi iné - bohatstvo, skvelú kariéru, najpravejšiu lásku, aby sme boli šťastní. To hľadanie je iluzívne, nič z toho by nám ozajstné viac »

Som 5. – Keď som začínala písať tento blog. . .

10.11.2018

Spomienky nám víria hlavou v kolotoči času. Nesieme v sebe tie obrazy a tvoria kúsky mozaiky nášho „veľkého príbehu“. Vynárame sa v nich my sami so svojimi radosťami, boliestkami, aj ťažkými viac »

Nikola Gruevski

Macedónsky expremiér Gruevski utiekol do Maďarska

13.11.2018 22:26

Skopje vydá na politika medzinárodný zatykač.

Bratislava

Ochrana ovzdušia v Bratislave je nedostatočná

13.11.2018 22:05

Bratislavský Integrovaný program na zlepšenie kvality ovzdušia bol vydaný v rozpore s platnou slovenskou i európskou legislatívou, rozhodol o tom Krajský súd v Bratislave.

John Kelly

Trump vraj chystá ďalšiu vládnu zmenu, prepustí tiež Kellyho

13.11.2018 21:02

Personálny šéf amerického prezidenta zrejme sám nerezignuje.

knihy, papiere, dokumenty, byrokracia

Dosluhujúca starostka Brunoviec po voľbách pálila dokumenty

13.11.2018 20:31

Júlia Masárová cez okno úradu podávala dokumenty pracovníčke škôlky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 985
Celková čítanosť: 1888013x
Priemerná čítanosť článkov: 1917x