Založ si blog

Výkop 2. – Popradský sudca mal odvahu povedať to, čo si myslí veľa občanov. ..

Moju úctu má popradský sudca, ktorý našiel ľudskú odvahu povedať včera pánovi Kiskovi i mediálne svoj názor. Možno to zneužijú v súdnom spore právnici pána terajšieho prezidenta Kisku a budú ťahať spor ďalej. Možno sudcu disciplinárne potrestajú – ale ten pán sudca má moju úctu, že hoci si bol toho všetkého vedomý, povedal svoj nebojácne názor.

Nuž, povieme si k tomu pár slov teraz.

 

Strihnime si referendum…

Sudca povedal podľa mňa pravdu. Aj ja si myslím, že pán Kiska na poste slovenského prezidenta nemá čo hľadať – a že jeho osoba je zneuctením tejto funkcie. Je to hanba, morálna hanba – všetky tie kauzy s ním spojené. A druhá veľká hanba je, že nemá toľko morálnej sily a čestnosti, aby odišiel sám a dobrovoľne.

Spravme referendum o tom, či chceme, aby pán Kiska zostal slovenským prezidentom do ukončenia funkčného obdobia, alebo by mal ihneď odstúpiť. Dokonca to nebude ani drahé, ak promptne natlačíme referendové hárky a budú sa rozdávať popri voľbe starostu či primátora. Môžeme tak rýchlo vidieť, aký je hlas ľudu a jeho vôľa v tejto veci.

 

Psychologické výskumy sa nemýlia

Uvádzajú, že pocit hanby za prekročenie morálnych hraníc u človeka nie je vrodený. A mnohí ho nezískajú ani počas života, zjavne.

Nie, nejdem tu teraz opakovať známe kauzy daňové, nebankovkové a dokonca aj ku pozemkovaniu sa vyjadrím len otázkou – „naozaj by ste konali tak ako pán Kiska, ak by ste zistili, že ste kúpili pozemok za lacno v dobrej viere – a on ho už ktosi iný vlastní“? Myslím, že každý slušný človek by ten pozemok pôvodnému majiteľovi ihneď vrátil, a ešte by sa mu aj ospravedlnil. Alebo sa mýlim?

Ale, pravdaže, existuje celý rad ďalších, verejnosti nie tak známych vecí, ktoré je hodno si povedať vo vzťahu ku nášmu pánovi terajšiemu prezidentoviviacero z tých záležitostí pospomínal na necenzurovane.net článok Neuveriteľný príbeh Andreja Kisku. Píše o tom, ako pán Kiska obchodoval so zlatom, napríklad. Aj o kupovaní bývalých kasární v Poprade za 1,5 milióna eur, kde chcel pán Kiska rodinné domy stavať. A zoznam firiem pána Kisku tam tiež prehľadne nahodili. Kadečo tam nájdete, nejdem to tu prepisovať.

Teraz sme oslavovali výročie vzniku Československa, a v súvislosti s tým sa nám vynárajú osobnosti prezidentov z histórie. Každý z nich sa spája s niečím konkrétnym, čím zanechal stopu v našej histórii. Neviem, čo symbolizuje pán Kiska ako prezident vám, ja si ho uchovám v spojitosti s rozbehom šialeného zbrojenia na Slovensku, plytvaním peňazí naň – hoci by sme ich potrebovali na mnohé pre náš život podstatnejšie veci. Rozbiehať preteky v zbrojení a posilňovať riziko vzniku vojenského konfliktu na území Európy, to veru nie je čin, za ktorý treba človeku stavať sochy.

 

Záverom…

Nežiada sa mi ani ďalej v tej úvahe pokračovať – je to hanba, morálna hanba – všetky tie veci s ním spojené.

A nielen jeho hanba je to, ale aj naša – ľudia, dokedy sa budeme mlčky prizerať tejto komédii „o dobrom anjelovi“? Naozaj nemáme žiadne morálne hranice?

 

Elena   26.10.2018

Áno 4. – To nevymyslíš, to je život. . .

21.08.2019

Dieliky mozaiky nášho života sa skladajú do zmysluplného celku. Niekedy máme pocit, že vôbec nesedia niektoré kúsky do toho nášho obrazu, no zrazu náhle zapadajú. To len my sme nevideli pravý viac »

Áno 3. – Ten správny uhol pohľadu. . .

18.08.2019

Kedy vidíme veci správne? Odpovede na túto otázku by sa zrejme u každého z nás rôznili. Niektorí by mi začali omieľať mantru o individuálnosti a subjektívnosti každého pohľadu, alebo viac »

Áno 2. – Vyšetrovanie sa skončilo, zabudnite. . .

16.08.2019

Ján Kuciak a Martina Kušnírová – podaktorí toho majú už plné zuby, ako sa o nich píše dookola – aspoň to tak komentujú na sociálnych sieťach. Útočia svojimi vyjadreniami na pani Kušnírovú. viac »

pole, vidiek, dedina

Štát chce sceliť rozdrobenú slovenskú pôdu, bude to stáť stámilióny

21.08.2019 22:54

Štát spúšťa komplexné pozemkové úpravy, ktoré sa dotknú celého Slovenska. Sceľovanie pozemkov má priniesť významné výhody.

boris johnsn, angela merkelová

Nie je vhodný čas na návrat Ruska do G7, tvrdí Johnson a Merkelová

21.08.2019 22:34

Vyhlásenie prišlo po tom, ako Donald Trump povedal, že Rusku by malo byť umožnené sa do skupiny vrátiť.

Mochovce, atómová elektráreň

Mochovce sa predražia, idú sa však spúšťať

21.08.2019 21:00

Dostavba tretieho a štvrtého bloku Mochoviec sa zvýši o ďalšiu viac ako štvrť miliardu eur. Zvýšenie odobrila vláda s tým, že ho uhradí taliansky Enel.

kalavska

Kalavskú čaká reparát

21.08.2019 18:30

Vláda na prvom rokovaní po letných prázdninách zatiaľ neschválila časť, ktorá sa týka premeny nemocníc a prináša zásadné zmeny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,246
Celková čítanosť: 2606429x
Priemerná čítanosť článkov: 2092x

Kategórie