Založ si blog

Výkop 4. – Čo mal spraviť premiér Pellegrini. . .

Prezidentovi Kiskovi premiér Pellegrini mediálne naložil za tú jeho „tajnú správu SIS“ – informáciu priniesli médiá. Presnejšie – aby som odcitovala médiá – požiadal ho, aby nedezinterpretoval informácie SIS – priamo povedané, aby netáral od buka do buka…

Teraz poviem pár slov o tom, prečo by sme sa nemali nad tou informáciou len zasmiať, či hodiť znechutene rukou. A dodám i to, čo podľa mňa mal spraviť premiér Pellegrini naozaj.

 

Informácia, ktorá hovorí veľa…

Áno, presne taká je spomenutá informácia (používam toto pomenovanie, aby sme si ju neplietli s tou údajnou tajnou správou SIS).

Vraj tá správa SIS veľa nehovorí o tej eurofondovej a pozemkovej mafii –  a rozhodne vraj nie je žiadnou tajnou správou SIS prezidentovi – ako tvrdil prezident. Ide o ním vyžiadané údaje od roku 2000, ako sumár.

Nech je ako chce, správa prezrádza naozaj veľa.

Zhrňme, čo všetko nám naozaj prezrádza:

 1. Údaje o darebáčinách a darebákoch tu boli, len vôľa to všetko riešiť chýbala.

Kto je za to zodpovedný? Rozhodne by sa mala voči niekomu vyvodiť zodpovednosť za nečinnosť vo veci.

 1. Ak prezident Kiska vyhlasuje na základe tej prečítanej správy SIS, že gauneri mali krytie z najvyšších miest polície, prokuratúry a politiky, je to veľmi vážna vec. Kto preveruje tie podozrenia? Verejnosť má právo vedieť tieto informácie a poznať aj postihy pre páchateľov.

To nepochybne, je to však len prvoplánový pohľad. Pri druhom pohľade sa vynára celá kopa ďalších otázok, vo vzťahu ku tej správe SIS pre prezidenta.

 

 1. Informácie dostal prezident Kiska ešte v marci – prečo to uverejnil práve teraz? To až tento týždeň sa dočítal k tej pošte, alebo išlo o dobre premyslený manipulátorský krok z jeho strany?
 2. Prečo doteraz vo veci nejako ako prezident nekonal, nepodal trestné oznámenie za nečinnosť? Veď to je v zmysle platnej legislatívy spolupáchateľom – ak vie o trestnej činnosti a neoznámi ju orgánom činným v trestnom konaní, však?
 3. Za akým účelom si vôbec potom prezident Kiska vyžiadal tú správu, ak ju len prečítal a bol ticho? Načo mu bola? Azda nie na to, aby z nej niekedy občanom predčítal verejne, že takto to kedysi bolo?
 4. Premiér vyzval prezidenta Kisku, aby nepoškodzoval obraz Slovenska. No čo už k tomuto dodať? Prezident by mal svoj národ zastupovať – a nie vystupovať ako jeho kritik, zrejme sa príliš vžil do roly euroobčana, či amerického svetobežníka. Veď nie som v zásade proti – ak by chcel bežať niekam do sveta, len nie ako náš prezident, pravdaže…
 5. Prezident Kiska vykladá veci z tajnej správy SIS národu? To ako vážne? Nuž, je úplne jedno, či to boli veci úplne neznáme a tajné, boli ako tajné označené – to je rozhodujúca skutočnosť. A porušenie utajenosti je podľa platnej legislatívy trestné. Nemožno ho dokonca u prezidenta kvalifikovať prísnejšie, ako konanie úmyselné, ako u bežného občana, ktorý by našiel tú správu niekde na ceste pohodenú a čítal by z nej pripitý v krčme kamarátom pri pive?
 6. Naozaj má náš terajší pán prezident bezpečnostnú previerku, aby sa oboznamoval s utajenými skutočnosťami? Kto a prečo mu ju dal, vzhľadom na ním predvádzané správanie vo vzťahu ku utajovaným skutočnostiam? Moji drahí čitatelia – určite v tomto smere je podľa vás pán prezident Kiska osobou na nakladanie s akýmikoľvek utajenými skutočnosťami štátu skutočne dostatočne spoľahlivou, a mal by ich dostávať len tak na stôl?
 7. Čo mal teda naozaj urobiť premiér Pellegrini? Áno, áno, správne, mal podať podnet na prešetrenie postupu prezidenta Kisku, namiesto vykladania do médií v štýle prezidentovej prevýchovy.
 8. Pokladáte tento cirkus jedného z našich najvyšších vládnych predstaviteľov cez médiá za vhodnú prezentáciu k výročiu Československa? Naozaj sa pán prezident postaví niekde na oslave storočnice a bude sa tváriť ako človek plne pripravený robiť SPOLOČNE s vládou SR všetko pre blaho národa slovenského?

 

Ach, tá moja jedenástkovosť ma sprevádza všade, nuž tak ešte jedna otázka na zamyslenie

 1. Naozaj si myslíte, že pán terajší prezident Kiska si zaslúži ako prezident Slovenska dovládnuť do konca funkčného obdobia, aby získal prezidentský celoživotný dôchodok – alebo by mal radšej odstúpiť čím skôr, bez toho prezidentského dôchodku?

 

 

 

Elena   27.10.2018

 

 

O Slovensku 3. – Už by sme celkom slušne zaplnili námestie. . .

20.01.2019

Už by sme celkom slušne zaplnili námestie, ak by sme naň vybehli my a naši blízki. Ľudí, ktorí sa pridávajú ku Otvorenému listu premiérovi SR pribúda, takmer každý deň sa ozve niekto viac »

S láskou, mama 1. – Rovnako. . .

19.01.2019

Starý Cutter John je, rovnako ako ja, autistický aktivista. Tiež je to môj otec... ...Starý Cutter John kedysi niekomu spomenul, že ma pozná už celé desiatky rokov. Ten človek sa ho spýtal, viac »

Verím 3. – Osemnásty január. . .

18.01.2019

„Ešte chvíľu, iba takú maliličkú chvíľku si užívať teplo postele“ prebleskne mi hlavou. Ponáram sa do slastného pocitu pohodlia a bezpečia postele, zababušená až po uši mäkkučkým viac »

benjamin netanjahu

Izraelská vláda po takmer polstoročí obnovila diplomatické vzťahy s Čadom

20.01.2019 16:56

Premiér Benjamin Netanjahu označil tento krok za historický.

plyn, energie

Nemci o hrozbách pre Nord Stream 2 od USA: Nemecko je právny štát

20.01.2019 15:53

Nemecký spolkový minister hospodárstva Peter Altmaier odpovedal na hrozby sankciami zo strany USA stručne: "Nemecko je právny štát".

Národný futbalový štadión

ÚVO má výhrady k podmienkam súťaže a zmluvy na nájom Národného futbalového štadióna

20.01.2019 15:52

Úrad upozorňuje, že môže ísť o prípad vyžadujúci aplikáciu pravidiel podľa zákona o verejnom obstarávaní.

Maroš Šefčovič

Je logické, že Šefčovič nechce byť len kandidátom voličov Smeru, vyjadril sa Erik Tomáš

20.01.2019 15:27

Tomáš je presvedčený, že súčasný podpredseda Európskej komisie (EK) na to má odborný, ale i osobnostný potenciál.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,050
Celková čítanosť: 2056219x
Priemerná čítanosť článkov: 1958x

Kategórie