Založ si blog

Výkop 4. – Čo mal spraviť premiér Pellegrini. . .

Prezidentovi Kiskovi premiér Pellegrini mediálne naložil za tú jeho „tajnú správu SIS“ – informáciu priniesli médiá. Presnejšie – aby som odcitovala médiá – požiadal ho, aby nedezinterpretoval informácie SIS – priamo povedané, aby netáral od buka do buka…

Teraz poviem pár slov o tom, prečo by sme sa nemali nad tou informáciou len zasmiať, či hodiť znechutene rukou. A dodám i to, čo podľa mňa mal spraviť premiér Pellegrini naozaj.

 

Informácia, ktorá hovorí veľa…

Áno, presne taká je spomenutá informácia (používam toto pomenovanie, aby sme si ju neplietli s tou údajnou tajnou správou SIS).

Vraj tá správa SIS veľa nehovorí o tej eurofondovej a pozemkovej mafii –  a rozhodne vraj nie je žiadnou tajnou správou SIS prezidentovi – ako tvrdil prezident. Ide o ním vyžiadané údaje od roku 2000, ako sumár.

Nech je ako chce, správa prezrádza naozaj veľa.

Zhrňme, čo všetko nám naozaj prezrádza:

 1. Údaje o darebáčinách a darebákoch tu boli, len vôľa to všetko riešiť chýbala.

Kto je za to zodpovedný? Rozhodne by sa mala voči niekomu vyvodiť zodpovednosť za nečinnosť vo veci.

 1. Ak prezident Kiska vyhlasuje na základe tej prečítanej správy SIS, že gauneri mali krytie z najvyšších miest polície, prokuratúry a politiky, je to veľmi vážna vec. Kto preveruje tie podozrenia? Verejnosť má právo vedieť tieto informácie a poznať aj postihy pre páchateľov.

To nepochybne, je to však len prvoplánový pohľad. Pri druhom pohľade sa vynára celá kopa ďalších otázok, vo vzťahu ku tej správe SIS pre prezidenta.

 

 1. Informácie dostal prezident Kiska ešte v marci – prečo to uverejnil práve teraz? To až tento týždeň sa dočítal k tej pošte, alebo išlo o dobre premyslený manipulátorský krok z jeho strany?
 2. Prečo doteraz vo veci nejako ako prezident nekonal, nepodal trestné oznámenie za nečinnosť? Veď to je v zmysle platnej legislatívy spolupáchateľom – ak vie o trestnej činnosti a neoznámi ju orgánom činným v trestnom konaní, však?
 3. Za akým účelom si vôbec potom prezident Kiska vyžiadal tú správu, ak ju len prečítal a bol ticho? Načo mu bola? Azda nie na to, aby z nej niekedy občanom predčítal verejne, že takto to kedysi bolo?
 4. Premiér vyzval prezidenta Kisku, aby nepoškodzoval obraz Slovenska. No čo už k tomuto dodať? Prezident by mal svoj národ zastupovať – a nie vystupovať ako jeho kritik, zrejme sa príliš vžil do roly euroobčana, či amerického svetobežníka. Veď nie som v zásade proti – ak by chcel bežať niekam do sveta, len nie ako náš prezident, pravdaže…
 5. Prezident Kiska vykladá veci z tajnej správy SIS národu? To ako vážne? Nuž, je úplne jedno, či to boli veci úplne neznáme a tajné, boli ako tajné označené – to je rozhodujúca skutočnosť. A porušenie utajenosti je podľa platnej legislatívy trestné. Nemožno ho dokonca u prezidenta kvalifikovať prísnejšie, ako konanie úmyselné, ako u bežného občana, ktorý by našiel tú správu niekde na ceste pohodenú a čítal by z nej pripitý v krčme kamarátom pri pive?
 6. Naozaj má náš terajší pán prezident bezpečnostnú previerku, aby sa oboznamoval s utajenými skutočnosťami? Kto a prečo mu ju dal, vzhľadom na ním predvádzané správanie vo vzťahu ku utajovaným skutočnostiam? Moji drahí čitatelia – určite v tomto smere je podľa vás pán prezident Kiska osobou na nakladanie s akýmikoľvek utajenými skutočnosťami štátu skutočne dostatočne spoľahlivou, a mal by ich dostávať len tak na stôl?
 7. Čo mal teda naozaj urobiť premiér Pellegrini? Áno, áno, správne, mal podať podnet na prešetrenie postupu prezidenta Kisku, namiesto vykladania do médií v štýle prezidentovej prevýchovy.
 8. Pokladáte tento cirkus jedného z našich najvyšších vládnych predstaviteľov cez médiá za vhodnú prezentáciu k výročiu Československa? Naozaj sa pán prezident postaví niekde na oslave storočnice a bude sa tváriť ako človek plne pripravený robiť SPOLOČNE s vládou SR všetko pre blaho národa slovenského?

 

Ach, tá moja jedenástkovosť ma sprevádza všade, nuž tak ešte jedna otázka na zamyslenie

 1. Naozaj si myslíte, že pán terajší prezident Kiska si zaslúži ako prezident Slovenska dovládnuť do konca funkčného obdobia, aby získal prezidentský celoživotný dôchodok – alebo by mal radšej odstúpiť čím skôr, bez toho prezidentského dôchodku?

 

 

 

Elena   27.10.2018

 

 

Áno 4. – To nevymyslíš, to je život. . .

21.08.2019

Dieliky mozaiky nášho života sa skladajú do zmysluplného celku. Niekedy máme pocit, že vôbec nesedia niektoré kúsky do toho nášho obrazu, no zrazu náhle zapadajú. To len my sme nevideli pravý viac »

Áno 3. – Ten správny uhol pohľadu. . .

18.08.2019

Kedy vidíme veci správne? Odpovede na túto otázku by sa zrejme u každého z nás rôznili. Niektorí by mi začali omieľať mantru o individuálnosti a subjektívnosti každého pohľadu, alebo viac »

Áno 2. – Vyšetrovanie sa skončilo, zabudnite. . .

16.08.2019

Ján Kuciak a Martina Kušnírová – podaktorí toho majú už plné zuby, ako sa o nich píše dookola – aspoň to tak komentujú na sociálnych sieťach. Útočia svojimi vyjadreniami na pani Kušnírovú. viac »

pole, vidiek, dedina

Štát chce sceliť rozdrobenú slovenskú pôdu, bude to stáť stámilióny

21.08.2019 22:54

Štát spúšťa komplexné pozemkové úpravy, ktoré sa dotknú celého Slovenska. Sceľovanie pozemkov má priniesť významné výhody.

boris johnsn, angela merkelová

Nie je vhodný čas na návrat Ruska do G7, tvrdí Johnson a Merkelová

21.08.2019 22:34

Vyhlásenie prišlo po tom, ako Donald Trump povedal, že Rusku by malo byť umožnené sa do skupiny vrátiť.

Mochovce, atómová elektráreň

Mochovce sa predražia, idú sa však spúšťať

21.08.2019 21:00

Dostavba tretieho a štvrtého bloku Mochoviec sa zvýši o ďalšiu viac ako štvrť miliardu eur. Zvýšenie odobrila vláda s tým, že ho uhradí taliansky Enel.

kalavska

Kalavskú čaká reparát

21.08.2019 18:30

Vláda na prvom rokovaní po letných prázdninách zatiaľ neschválila časť, ktorá sa týka premeny nemocníc a prináša zásadné zmeny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,246
Celková čítanosť: 2606464x
Priemerná čítanosť článkov: 2092x

Kategórie