Založ si blog

Na tepe dňa 1. – Danko má potenciál byť premiérom. ..

Áno, názov blogu prezentuje môj názor na to, aké je rozloženie kariet v súčasnosti v slovenskej politike.

V tejto chvíli hovorím, že je to tak – a poviem aj, že prečo je to tak.

 

Danko premiérom?

Ak niektorí z vás teraz zdúpneli, tak predýchajte a zvykajte si na tú predstavu. Pár bodov pre seba získal v tejto hre – a postoje verejnosti sa prikláňajú čoraz viac na jeho stranu. Lebo začína sa pomaly zvolebnievať.

Nič na tom nezmení pár situácií, ktoré si pripomeňme – práve naopak, sú v jeho prospech.

 

Dizertačka…

Typický príklad mediálnej manipulácie.

Na Dankovom mieste by som tú dizertačku verejnosti neukázala, lebo bolo jasné, že ide len o spôsob, ako sa ho znovu snažia zdiskreditovať. Som za to, aby svoje práce ukázali všetci, ktorí sa ho snažia potopiť tým povykom okolo dizertačky (ja akékoľvek svoje odborné práce ukážem pokojne na oplátku tiež – podaktoré z nich aj medializujem). Ak v práci necitoval korektne a práca mu prešla, je to i o jeho konzultantovi a oponentovi.

 

Sulíkovanie…

Urážlivý spôsob diskutovania s oponentom v televízii Sulíka nijako nevylepšuje v očiach verejnosti. Vlastne neviem, čo ho v očiach verejnosti môže vylepšiť – a za čo by mohol dobré body od niekoho získať. Keďže pred časom som musela zmazať v blogu môj názor na tohto pána, poviem to takto – nemôžem o ňom napísať dokopy nič, lebo nie je veľa toho, čo by som potom mazať nemusela.

Takže ak v televíznej diskusii Danka uráža, nezískava tým rozhodne body on sám.

 

Lajčákovanie…

Danko vystúpil oveľa razantnejšie ako strana Smer (a to už nehovorím o Bugárovi a jeho šanci stať sa prezidentom, promigrantské postoje národ určite nevíta) proti Globálnemu paktu a za jasne odmietavé stanovisko.

Vlastne s tým cirkusom okolo Globálneho paktu, ktorý vyrobil Lajčák, sa nám tu zvolebnelo rýchlo. Doteraz som nepochopila, ako môže minister zahraničných vecí prezentovať úplne iné postoje, ako je oficiálne hlásaná politika krajiny, ktorú zastupuje. A vláda nám opakovane, jasne a nekompromisne deklarovala, že žiadnych migrantov na území Slovenska nechceme a nebudeme prijímať. Nie prehovárať by ho mal dnes v rámci podávania jeho demisie premiér Pellegrini, ale rovno a natvrdo odvolať. Myslím, že práve taký zvláštne váhavý postoj okolo Lajčáka je neprijateľný a časť pôvodných voličov Smeru odradí. Lebo zasa – povedzme si na rovinu – je až taký úžasný diplomat Lajčák?

Podľa mňa nie – a vysvetlím, že prečo nie.

Diplomat by mal vedieť konať predvídavo. Predvídať iste mal, aké postoje slovenská verejnosť voči Globálnemu paktu zaujme, však nežije na Marse – a že dlhodobo odmieta migrantov prijímať k nám  – v súvislosti s tým mu mali byť jasné aj kroky vlády, že nebude deklarovať ochotu prijímať záväzky v tomto smere. A že v takej situácii jesto dosť vzdelaných ľudí, ktorí vedia, že príklad Všeobecnej deklarácie ľudských práv jasne ukazuje aká „nezáväzná“ v konečnom dôsledku je akákoľvek deklarácia.

Diplomat by mal vedieť konať seriózne. Medializovaním postoja, že ak nebude môcť ísť do Marrakéša a ak nepodpíšeme ten pakt, že odstúpi, sa veľmi diplomaticky nesprával. To si mal prebrať s premiérom, medzi štyrmi očami – a ak by vláda nesúhlasila s jeho návrhmi, potichu sa korektne zbaliť.

Sociálnymi sieťami bežia informácie o tom, že kdesi čosi už Lajčák záväzne ohľadne migrantov podpísal. Neviem, nechce sa mi veriť, že by si dovolil podpísať nejaký zásadný dokument v rozpore s postojmi vlády, ale čas ukáže – ak predsa len áno, bol by tu čas na stíhanie za vlastizradu.

Na „Globálnom pakte“ svojim postojom získal Danko hodne priaznivcov medzi Slovákmi. Ozajstný chlap ma vedieť jasne a zásadne povedať svoj postoj, a nie uhýbať a poskakovať ako splašený zajac v kapuste – raz tak a raz onak. Moc sa mi páči – a nie som rozhodne sama na Slovensku – jeho včerajšie razantné vyhlásenie, že trvá na tom, že zo Slovenska do Marrakéša nepôjde nikto – ani minister, ani jeho zástupca, dokonca ani upratovačka z ministerstva zahraničných vecí nie.

 

Body pre Danka…

Ak si ešte stále podaktorí myslíte, že žartujem s tými Dankovými narastajúcimi šancami na post premiéra, tak nežartujem. Nuž, voliči na Slovensku nie sú až takí hlúpi, ako by sa zdalo podaktorým. Lebo ak si človek položí otázku,

  • či chce premiéra, ktorý vyrobí dokonalú dizertačnú prácu, na vysokej vedeckej úrovni, ale bude nám tu vláčiť migrantov, rozbiehať zbrojenie a vystavovať nás rizikám v rámci rozmiestňovania rakiet a ďalších krokov NATO,
  • alebo radšej premiéra síce opíše kdesi z knižky čosi do akejsi blbej práce, ktorú musí vyrobiť, aby dostal nejaký titul, ale nepustí migrantov na Slovensko ani za nič, chce zrušiť sankcie proti Rusku, čo nám len polepšiť ekonomicky môže, nechce kapitalizmus (a obrovská voličská základňa s ním takisto nie) a pokojne by zamietol prelet bezpilotných lietadiel ponad Slovensko, o ktoré nás NATO žiada, i údajné chystané rozmiestňovanie rakiet stredného a krátkeho doletu (čo je vraj najnovšia lahôdka našich „drahýchspojencov“ )

čo poviete, aká bude odpoveď bežného slovenského voliča?

 

Záverom…

Na Dankovom mieste by som strihla v tejto chvíli predčasné voľby – ak sa napríklad preukáže, že Lajčák skutočne kdesi – čosi podpísal. Alebo pre prelety bezpilotných lietadiel, či to údajné rozmiestňovanie rakiet na našom území. Ešte pred prezidentskými voľbami. Teraz.

Život nám skrátka poskytuje veľa príležitostí. Je len na nás, aby sme ich dokázali správne využiť.

A toto – poviem vám, je Dankova chvíľa.

 

Elena  30.11.2018

Plamene 6. – A ako to bolo ďalej. ..

25.03.2019

Prezidentský kandidát Harabín dnes podal vo veci prezidentských volieb ústavnú sťažnosť. Ako sa mediálne vyjadril – rozhodol sa pre tento krok, pretože už prvé kolo a jeho predchádzajúca viac »

Zápisky psychiatra 9. – Zámer sveta nastoľuje spravodlivosť rýchlo. . .

24.03.2019

„Postáva tam v kúte s úsmevom ako starý zmaľovaný klaun, povedala mi prostoreko kolegyňa, ktorá do predajne Tristotri šmejdov zašla nakupovať. Nezaujíma ma to.“ Potriasla hlavou, vlasy viac »

Oko draka 6. – Je vo mne, hoci ju ešte nepočujem. . .

22.03.2019

Je v nás pieseň. Ticho klopká na dvierka srdca - a ak pootvoríme, cítime jej sladkú vôňu a počujeme jej prvé tóny. Postupne zaznieva čoraz hlasnejšie, a vo chvíli, keď roztancuje naše srdce, viac »

Fico, tk,

Koalícia je podľa Fica funkčná, strany potvrdili záujem meniť dane a odvody

26.03.2019 18:06

Fico zároveň informoval, že koalícia sa pri utorkovom rokovaní posunula v otázke voľby kandidátov na ústavných sudcov.

facebook, sociálna sieť, like, chat, komunikácia, online

Online giganty budú platiť médiám

26.03.2019 18:00

Koniec zarábaniu online gigantov na zdieľaní autorských diel. Po novom sa budú musieť Google, Facebook či Youtube o zisky zo šírenia autorských diel podeliť.

andrej kiska

Kiska požiadal RTVS o mimoriadne vystúpenie k prezidentským voľbám

26.03.2019 17:55

Druhé kolo volieb prezidenta SR sa bude konať v sobotu 30. marca v čase od 7.00 do 22.00 h.

ALGERIA-PROTESTS/ARMY

Alžírska armáda navrhla, aby prezidenta vyhlásili za neschopného výkonu úradu

26.03.2019 17:07

Náčelník generálneho štábu Ľudovej národnej armády Ahmad Káid Saláhdodal vyhlásil, že je nevyhnutné nájsť východisko z krízy v súlade s ústavou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,108
Celková čítanosť: 2212718x
Priemerná čítanosť článkov: 1997x

Kategórie