Založ si blog

Na tepe dňa 3. – Ako je to naozaj s podpisom Lajčáka?

Zaujímavé video, ktoré si zasluhuje verejné vyjadrenie a vysvetlenie zo strany pána Lajčáka, beží sociálnymi sieťami. Zdieľala ho Infovojna, takže je to pre mňa informácia, nad ktorou sa hodno zamyslieť.

K tomu videu a veciam s nám prepojeným poviem pár slov. Nuž, budú to slová s príchuťou čili.

 

Video Infovojny

Pozrite si ho – a potom si spravte názor sami.

http://www.infovojna.sk/article/video-lajcak-nemusi-podpisovat-ziadnu-deklaraciu-pretoze-on-ju-uz-schvalil-aj-podpisal?fbclid=IwAR0UijFdSW0CFP1AezC7d5_qqJGBQqpcWGRHNCUfoA766TaMyO3OiX9pHzg

Nie, k tomu nemám čo dodávať ja – táto vláda a menovite pán Lajčák by určite mali.

 

Kde je spravodlivosť?

Matteo Salvini, taliansky politik sa vyjadril na tému migrácie v televíznej diskusii s oponentom „Ak chcete hájiť práva Afričanov, bežte robiť politiku do Afriky. Ja som platený za to, aby som bránil Talianov.“  Pán minister Lajčák je kariérny diplomat platený občanmi Slovenskej republiky, a tak iste chápe, čo mu týmto chcem odkázať.“

V diskusii v NR SR ku Globálnemu paktu tieto slová povedal poslanec Drobný. Poukázal na aktuálne rozhodnutie Súdneho dvora Európskej únie v Luxemburgu, ktorý Hornému Rakúsku prikázal platiť migrantom plnú výšku sociálneho zabezpečenia. Na Slovensku by v takomto prípade hrozil kolaps tak sociálnej ako aj zdravotných poisťovní. „Ak priznáme migráciu na Slovensku ako ľudské právo, nadväzne vznikne Slovensku povinnosť materiálne zabezpečiť ďalšie práva migrujúcemu. Len malé deti veria, že peniaze sú z bankomatu. Migračný tok, aký postihol napríklad Taliansko, ten by náš slovenský systém sociálneho a zdravotného zabezpečenia zložil po veľmi krátkej dobe.“

(Zdroj – video + prepis plného znenia vystúpenia Stanislava Drobného v rozprave)

 

Spravodlivosť?

V stredu v noci v Prešove zmrzol bezdomovec, mladý muž. Táto správa ma zaskočila dnes nadránom, keď som pri písaní chcela trochu prepnúť unavenú pozornosť. Pokladám za kruté a bezohľadné, že spoločnosť necháva bezdomovcov v zime napospas osudu – už som o tom niekoľkokrát v priebehu rokov v mojom blogu písala. Je podľa mňa hanbou spoločnosti, že staré ženy prespávajú kdesi v  kartónoch, odkázané na náhodnú láskavosť a snahu pomáhať od okolia. Je hanbou spoločnosti, ak sa ulicami pretĺkajú dokonca rodiny s deťmi, a to aj generačne. Kde je tento štát, čo robí – hovorím si zakaždým v duchu pri takýchto správach…

Kopem za nich – dám preto tvrdú paralelu.

Predstava, že na Slovensko prijmeme 250 migrantov, ktorých pol roka budeme financovať niekoľko násobkom toho, čo dostávajú mnohí naši občania, presnejšie, čo dostáva väčšina našich občanov, sa mi naozaj nepáči. Pretože ako som uviedla v blogu Nuž 10. – Pomáhajme migrantom, ale…

http://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2018/11/26/nuz-10-pomahajme-migrantom-ale/

náklady na jedného migranta nás mesačne vyjdú 1000 až 1500 eur. Zdroj tejto sumy je článok  Exkluzívny rozhovor s riaditeľom Migračného úradu: Koľko eur platíme za jedného utečenca? z 25.6. 2015.

https://www.cas.sk/clanok/321512/exkluzivny-rozhovor-s-riaditelom-migracneho-uradu-kolko-eur-platime-za-jedneho-utecenca/.

Naozaj si myslíte, že je v poriadku dávať niekoľkonásobne viac migrantom, ktorí pre túto spoločnosť nič nespravili, ako ľuďom, ktorí žijú v biede u nás, a rovnako aj pracujúcim, ktorí tvoria hodnoty pre tento štát?

Sú to ekonomickí migranti, utekajú „pred biedou“ do Európy – a tak ich budeme pohodlne živiť. A ja sa pýtam – kam majú utekať naši dôchodcovia, naši bezdomovci, naše viacdetné rodiny, rodiny s postihnutým dieťaťom a osamelé matky, všetci tí, ktorí žijú v biede nie v Ugande, ani v Somálsku, ale rovno tu na Slovensku???!!

 

 

Elena  1.12.2018

Na tepe dňa 9. – Teroristický útok v Štrasburgu. . .

12.12.2018

Dvaja mŕtvi, podľa niektorých médií sú vraj mŕtvi až štyria ľudia - už nebudú sedieť so svojimi blízkymi za vianočným stolom. A ktovie koľkí z tých kriticky zranených – väčšina viac »

Na tepe dňa 8. – Ako nás obohatilo členstvo v EÚ. . .

11.12.2018

Niečo pre eurozbožňovačov, môj dnešný blog.. Nie víziu „Kotlebu a ďalších odmietačov EÚ“, ani „nejaké moje fantazmagórie“ – predkladám analýzu francúzskeho ekonóma Pikettyho viac »

Na tepe dňa 7. – Aký darček by mala vláda dať Slovákom? ? ? . . .

10.12.2018

Národ je rozhorčený zvyšovaním cien, pri ktorom „štedro“ štát nadelí jednou rukou zvýšenie príjmu o pár eur v hrubom a druhou rukou vezme o minimálne rovnakú sumu viac na zvýšení viac »

bankomat, peniaze, banka

Štedrý bankomat dával viac než mal, pracovníčka si poplietla bankovky

12.12.2018 09:18

Rakúsky bankomat vydával na radosť zákazníkov viac peňazí, než koľko si žiadali. Namiesto dvadsaťeuroviek prístroj vyplácal päťdesiateurové bankovky.

Theresa Mayová

Mayovej budú vyslovovať nedôveru ako líderke strany

12.12.2018 09:08, aktualizované: 09:13

Ak Mayovej vyslovia konzervatívci nedôveru ako šéfke strany, následne skončí aj ako predsedníčka vlády.

motocykel, motorka, premávka, skúter

Cestári upozorňujú na poľadovicu, sneženie a hmlu

12.12.2018 08:21

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné.

29Porosenko-SITA-3X 1

Porošenko páli mosty pod Ukrajincami

12.12.2018 08:00

Ukrajinský prezident Petro Porošenko pokračuje v pláne pálenia mostov s Ruskom. Väčšina Ukrajincov to však odmieta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,014
Celková čítanosť: 1955984x
Priemerná čítanosť článkov: 1929x