Založ si blog

Na tepe dňa 3. – Ako je to naozaj s podpisom Lajčáka?

Zaujímavé video, ktoré si zasluhuje verejné vyjadrenie a vysvetlenie zo strany pána Lajčáka, beží sociálnymi sieťami. Zdieľala ho Infovojna, takže je to pre mňa informácia, nad ktorou sa hodno zamyslieť.

K tomu videu a veciam s nám prepojeným poviem pár slov. Nuž, budú to slová s príchuťou čili.

 

Video Infovojny

Pozrite si ho – a potom si spravte názor sami.

http://www.infovojna.sk/article/video-lajcak-nemusi-podpisovat-ziadnu-deklaraciu-pretoze-on-ju-uz-schvalil-aj-podpisal?fbclid=IwAR0UijFdSW0CFP1AezC7d5_qqJGBQqpcWGRHNCUfoA766TaMyO3OiX9pHzg

Nie, k tomu nemám čo dodávať ja – táto vláda a menovite pán Lajčák by určite mali.

 

Kde je spravodlivosť?

Matteo Salvini, taliansky politik sa vyjadril na tému migrácie v televíznej diskusii s oponentom „Ak chcete hájiť práva Afričanov, bežte robiť politiku do Afriky. Ja som platený za to, aby som bránil Talianov.“  Pán minister Lajčák je kariérny diplomat platený občanmi Slovenskej republiky, a tak iste chápe, čo mu týmto chcem odkázať.“

V diskusii v NR SR ku Globálnemu paktu tieto slová povedal poslanec Drobný. Poukázal na aktuálne rozhodnutie Súdneho dvora Európskej únie v Luxemburgu, ktorý Hornému Rakúsku prikázal platiť migrantom plnú výšku sociálneho zabezpečenia. Na Slovensku by v takomto prípade hrozil kolaps tak sociálnej ako aj zdravotných poisťovní. „Ak priznáme migráciu na Slovensku ako ľudské právo, nadväzne vznikne Slovensku povinnosť materiálne zabezpečiť ďalšie práva migrujúcemu. Len malé deti veria, že peniaze sú z bankomatu. Migračný tok, aký postihol napríklad Taliansko, ten by náš slovenský systém sociálneho a zdravotného zabezpečenia zložil po veľmi krátkej dobe.“

(Zdroj – video + prepis plného znenia vystúpenia Stanislava Drobného v rozprave)

 

Spravodlivosť?

V stredu v noci v Prešove zmrzol bezdomovec, mladý muž. Táto správa ma zaskočila dnes nadránom, keď som pri písaní chcela trochu prepnúť unavenú pozornosť. Pokladám za kruté a bezohľadné, že spoločnosť necháva bezdomovcov v zime napospas osudu – už som o tom niekoľkokrát v priebehu rokov v mojom blogu písala. Je podľa mňa hanbou spoločnosti, že staré ženy prespávajú kdesi v  kartónoch, odkázané na náhodnú láskavosť a snahu pomáhať od okolia. Je hanbou spoločnosti, ak sa ulicami pretĺkajú dokonca rodiny s deťmi, a to aj generačne. Kde je tento štát, čo robí – hovorím si zakaždým v duchu pri takýchto správach…

Kopem za nich – dám preto tvrdú paralelu.

Predstava, že na Slovensko prijmeme 250 migrantov, ktorých pol roka budeme financovať niekoľko násobkom toho, čo dostávajú mnohí naši občania, presnejšie, čo dostáva väčšina našich občanov, sa mi naozaj nepáči. Pretože ako som uviedla v blogu Nuž 10. – Pomáhajme migrantom, ale…

http://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2018/11/26/nuz-10-pomahajme-migrantom-ale/

náklady na jedného migranta nás mesačne vyjdú 1000 až 1500 eur. Zdroj tejto sumy je článok  Exkluzívny rozhovor s riaditeľom Migračného úradu: Koľko eur platíme za jedného utečenca? z 25.6. 2015.

https://www.cas.sk/clanok/321512/exkluzivny-rozhovor-s-riaditelom-migracneho-uradu-kolko-eur-platime-za-jedneho-utecenca/.

Naozaj si myslíte, že je v poriadku dávať niekoľkonásobne viac migrantom, ktorí pre túto spoločnosť nič nespravili, ako ľuďom, ktorí žijú v biede u nás, a rovnako aj pracujúcim, ktorí tvoria hodnoty pre tento štát?

Sú to ekonomickí migranti, utekajú „pred biedou“ do Európy – a tak ich budeme pohodlne živiť. A ja sa pýtam – kam majú utekať naši dôchodcovia, naši bezdomovci, naše viacdetné rodiny, rodiny s postihnutým dieťaťom a osamelé matky, všetci tí, ktorí žijú v biede nie v Ugande, ani v Somálsku, ale rovno tu na Slovensku???!!

 

 

Elena  1.12.2018

Áno 4. – To nevymyslíš, to je život. . .

21.08.2019

Dieliky mozaiky nášho života sa skladajú do zmysluplného celku. Niekedy máme pocit, že vôbec nesedia niektoré kúsky do toho nášho obrazu, no zrazu náhle zapadajú. To len my sme nevideli pravý viac »

Áno 3. – Ten správny uhol pohľadu. . .

18.08.2019

Kedy vidíme veci správne? Odpovede na túto otázku by sa zrejme u každého z nás rôznili. Niektorí by mi začali omieľať mantru o individuálnosti a subjektívnosti každého pohľadu, alebo viac »

Áno 2. – Vyšetrovanie sa skončilo, zabudnite. . .

16.08.2019

Ján Kuciak a Martina Kušnírová – podaktorí toho majú už plné zuby, ako sa o nich píše dookola – aspoň to tak komentujú na sociálnych sieťach. Útočia svojimi vyjadreniami na pani Kušnírovú. viac »

zeman, babiš

Vedenie ČSSD odhlasovalo zotrvanie vo vláde

23.08.2019 21:50

Česká koaličná vláda, zložená z hnutia ANO a sociálnych demokratov (ČSSD) a podporovaná komunistami, pokračuje.

poľsko, tatry, búrka, blesk, vrtuľník, helikoptéra

Búrku v Tatrách Poliaci prirovnávajú k teroristickému útoku, nezvestných už našli

23.08.2019 21:04

Vyhlásil to v piatok predstaviteľ horskej záchrannej služby na poľskej strane.

poľsko, tatry, búrka, blesk

SHMÚ vyzýva turistov na opatrnosť, v prípade búrok majú zísť do nižších polôh

23.08.2019 20:02

Ak chcú turisti vyraziť do hôr aj v prípade hroziacich búrok, mali by ísť skoro ráno a sledovať oblohu a radar.

PEOPLE-JEFFREY EPSTEIN/DOCUMENTS

Francúzsko začalo vyšetrovať sexuálne zločiny proti deťom súvisiace s Epsteinom

23.08.2019 18:20

Možné obvinenia sa týkajú znásilnenia a sexuálneho obťažovania neplnoletých osôb, pričom niektoré mali menej než 15 rokov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,246
Celková čítanosť: 2609357x
Priemerná čítanosť článkov: 2094x

Kategórie