Založ si blog

Na tepe dňa 3. – Ako je to naozaj s podpisom Lajčáka?

Zaujímavé video, ktoré si zasluhuje verejné vyjadrenie a vysvetlenie zo strany pána Lajčáka, beží sociálnymi sieťami. Zdieľala ho Infovojna, takže je to pre mňa informácia, nad ktorou sa hodno zamyslieť.

K tomu videu a veciam s nám prepojeným poviem pár slov. Nuž, budú to slová s príchuťou čili.

 

Video Infovojny

Pozrite si ho – a potom si spravte názor sami.

http://www.infovojna.sk/article/video-lajcak-nemusi-podpisovat-ziadnu-deklaraciu-pretoze-on-ju-uz-schvalil-aj-podpisal?fbclid=IwAR0UijFdSW0CFP1AezC7d5_qqJGBQqpcWGRHNCUfoA766TaMyO3OiX9pHzg

Nie, k tomu nemám čo dodávať ja – táto vláda a menovite pán Lajčák by určite mali.

 

Kde je spravodlivosť?

Matteo Salvini, taliansky politik sa vyjadril na tému migrácie v televíznej diskusii s oponentom „Ak chcete hájiť práva Afričanov, bežte robiť politiku do Afriky. Ja som platený za to, aby som bránil Talianov.“  Pán minister Lajčák je kariérny diplomat platený občanmi Slovenskej republiky, a tak iste chápe, čo mu týmto chcem odkázať.“

V diskusii v NR SR ku Globálnemu paktu tieto slová povedal poslanec Drobný. Poukázal na aktuálne rozhodnutie Súdneho dvora Európskej únie v Luxemburgu, ktorý Hornému Rakúsku prikázal platiť migrantom plnú výšku sociálneho zabezpečenia. Na Slovensku by v takomto prípade hrozil kolaps tak sociálnej ako aj zdravotných poisťovní. „Ak priznáme migráciu na Slovensku ako ľudské právo, nadväzne vznikne Slovensku povinnosť materiálne zabezpečiť ďalšie práva migrujúcemu. Len malé deti veria, že peniaze sú z bankomatu. Migračný tok, aký postihol napríklad Taliansko, ten by náš slovenský systém sociálneho a zdravotného zabezpečenia zložil po veľmi krátkej dobe.“

(Zdroj – video + prepis plného znenia vystúpenia Stanislava Drobného v rozprave)

 

Spravodlivosť?

V stredu v noci v Prešove zmrzol bezdomovec, mladý muž. Táto správa ma zaskočila dnes nadránom, keď som pri písaní chcela trochu prepnúť unavenú pozornosť. Pokladám za kruté a bezohľadné, že spoločnosť necháva bezdomovcov v zime napospas osudu – už som o tom niekoľkokrát v priebehu rokov v mojom blogu písala. Je podľa mňa hanbou spoločnosti, že staré ženy prespávajú kdesi v  kartónoch, odkázané na náhodnú láskavosť a snahu pomáhať od okolia. Je hanbou spoločnosti, ak sa ulicami pretĺkajú dokonca rodiny s deťmi, a to aj generačne. Kde je tento štát, čo robí – hovorím si zakaždým v duchu pri takýchto správach…

Kopem za nich – dám preto tvrdú paralelu.

Predstava, že na Slovensko prijmeme 250 migrantov, ktorých pol roka budeme financovať niekoľko násobkom toho, čo dostávajú mnohí naši občania, presnejšie, čo dostáva väčšina našich občanov, sa mi naozaj nepáči. Pretože ako som uviedla v blogu Nuž 10. – Pomáhajme migrantom, ale…

http://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2018/11/26/nuz-10-pomahajme-migrantom-ale/

náklady na jedného migranta nás mesačne vyjdú 1000 až 1500 eur. Zdroj tejto sumy je článok  Exkluzívny rozhovor s riaditeľom Migračného úradu: Koľko eur platíme za jedného utečenca? z 25.6. 2015.

https://www.cas.sk/clanok/321512/exkluzivny-rozhovor-s-riaditelom-migracneho-uradu-kolko-eur-platime-za-jedneho-utecenca/.

Naozaj si myslíte, že je v poriadku dávať niekoľkonásobne viac migrantom, ktorí pre túto spoločnosť nič nespravili, ako ľuďom, ktorí žijú v biede u nás, a rovnako aj pracujúcim, ktorí tvoria hodnoty pre tento štát?

Sú to ekonomickí migranti, utekajú „pred biedou“ do Európy – a tak ich budeme pohodlne živiť. A ja sa pýtam – kam majú utekať naši dôchodcovia, naši bezdomovci, naše viacdetné rodiny, rodiny s postihnutým dieťaťom a osamelé matky, všetci tí, ktorí žijú v biede nie v Ugande, ani v Somálsku, ale rovno tu na Slovensku???!!

 

 

Elena  1.12.2018

Plamene 6. – A ako to bolo ďalej. ..

25.03.2019

Prezidentský kandidát Harabín dnes podal vo veci prezidentských volieb ústavnú sťažnosť. Ako sa mediálne vyjadril – rozhodol sa pre tento krok, pretože už prvé kolo a jeho predchádzajúca viac »

Zápisky psychiatra 9. – Zámer sveta nastoľuje spravodlivosť rýchlo. . .

24.03.2019

„Postáva tam v kúte s úsmevom ako starý zmaľovaný klaun, povedala mi prostoreko kolegyňa, ktorá do predajne Tristotri šmejdov zašla nakupovať. Nezaujíma ma to.“ Potriasla hlavou, vlasy viac »

Oko draka 6. – Je vo mne, hoci ju ešte nepočujem. . .

22.03.2019

Je v nás pieseň. Ticho klopká na dvierka srdca - a ak pootvoríme, cítime jej sladkú vôňu a počujeme jej prvé tóny. Postupne zaznieva čoraz hlasnejšie, a vo chvíli, keď roztancuje naše srdce, viac »

Fico, tk,

Koalícia je podľa Fica funkčná, strany potvrdili záujem meniť dane a odvody

26.03.2019 18:06

Fico zároveň informoval, že koalícia sa pri utorkovom rokovaní posunula v otázke voľby kandidátov na ústavných sudcov.

facebook, sociálna sieť, like, chat, komunikácia, online

Online giganty budú platiť médiám

26.03.2019 18:00

Koniec zarábaniu online gigantov na zdieľaní autorských diel. Po novom sa budú musieť Google, Facebook či Youtube o zisky zo šírenia autorských diel podeliť.

andrej kiska

Kiska požiadal RTVS o mimoriadne vystúpenie k prezidentským voľbám

26.03.2019 17:55

Druhé kolo volieb prezidenta SR sa bude konať v sobotu 30. marca v čase od 7.00 do 22.00 h.

ALGERIA-PROTESTS/ARMY

Alžírska armáda navrhla, aby prezidenta vyhlásili za neschopného výkonu úradu

26.03.2019 17:07

Náčelník generálneho štábu Ľudovej národnej armády Ahmad Káid Saláhdodal vyhlásil, že je nevyhnutné nájsť východisko z krízy v súlade s ústavou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,108
Celková čítanosť: 2212699x
Priemerná čítanosť článkov: 1997x

Kategórie