Založ si blog

Komu veriť 10. – Iba človek. . .

Nenáhodné náhody pochabo poskakujú našimi životmi, ako drobné snehové vločky o tretej ráno nočnou oblohou spiaceho mesta. Na ceste z Brna som dorazila do Revúcej, a keďže prípoj domov mám až ráno o pol ôsmej, napíšem pár slov o tom, čo vo mne rezonuje.

 

Doraziť niekam nadránom rozhodne nie je zábavná skúsenosť…

Dokonca aj v meste ako Brno pred štvrtou hodinou nadránom. Niekdajšia socialistická realita, ako sedím v teplej a osvetlenej čakárni a v bufete si kupujem jablkovú a makovú štrúdľu, či marokánku a zebru rez, ktorú nesiem v spomienkach z čias mojich výcvikov hypnózy a grafológie v Brne, sa včera rýchlo rozplynula. Namiesto toho môžete blúdiť temným okolím do piatej, kým otvoria čakáreň. A môžete si vybrať, či budete v duchu nadávať, alebo ako ja využijete príležitosť na pár záberov.

Konečne čakáreň otvorili a niekoľko čakajúcich sa šťastne usadilo v teple. A ja i na wifi busky Zvonařka, keďže v Česku rooming nezapínam.

 

Nič v živote nie je náhodné…

Cez koincidencie s nami hovorí Zámer sveta. Keď pozorne načúvame, dostaneme sa aj ku pochopeniu ich posolstva.

Moja ranná včerajšia dávka múdrosti? Usadená v teple a na wifi – ako prvá vec na fb Dušek, pozriem a vedľa seba na kopu letákov – i tam Dušek.  Tak som článok čítala. Koincidencia vám vždy cinkne, a presne viete, ktorá časť to je. Prezradím moju včerajšiu? V článku stálo „Milujem radu jedného indiána:“ (spozornela som, milujem všetko indiánske) a tá rada znela „Odpočívaj, a pritom buď v strehu.“ A za tým „Myslím, že nás všetkých čaká veľké prekvapenie.“  Áno, vnímam to ako odkaz Zámeru sveta, že ma čaká niečo prekvapujúce. Zlé prekvapenie som zistila už večer pred cestou, snáď to avízované veľké prekvapenie bude v mojom živote dobrým prekvapením.

A pred chvíľou pri vyťahovaní vecí z tašky mi časopis pripomenul Dušeka. K písaniu blogu som si preto pustila niečo o ňom z youtubu. O Indiánoch mal čosi, zistila som, tak ma koincidenčne opäť poučil – hovorí ako robia veci Indiáni – musí to byť krásne, musí to byť energetickým žiaričom, a musí to byť účelné. To mi preplo pochopenie okamžite. Je to také hlboké, upokojujúce pritakanie k môjmu projektu, posvietenie na cestu.

Potom som si vypočula ešte jeho nahrávku o autistoch a synchrónne ma to doviedlo ku jednej úžasnej, už nie jeho, nahrávke (určite o nej aj vám v blogu niekedy porozprávam).

Nuž, ak sa dotkneme posolstva nenáhodnej náhody, nesie nás ako vlna dopredu, dopredu.

 

Prezradím vám ešte jednu moju včerajšiu koincidenciu, chcete?

Pri vyčkávaní na otvorenie čakárne včera nadránom som v Brne objavila výklad „zastavárny“. Moju pozornosť tam pritiahla jedna tácka, kdesi vzadu nenápadne založená v polici. S motívom šípových ruží. Koincidencia cinkla. Milujem šípové ruže, ich prirodzenosť, krehkosť a čistotu. A zistila som, že dokonca i v sobotu otvárajú o 6,30. No áno, to je ona, tá šípkovoruženkovská tácka. Teraz už moja.

A potom som už vyrazila ulicami mesta na konštelácie. Honza je rovný a prirodzene pokorný človek, ním stavané konštelácie sú silné. Uvedomujem si nenáhodnosť celej tej situácie, prvý raz prišiel do Brna, práve teraz, ďakujem Zámeru sveta za príležitosť. Úprimne sa snažím spokornievať. Beží mi trojmesačný čas konštelačnej zmeny.

 

Iba človek…

Niekedy hovoríme, že sme „iba človek“, keď si uvedomíme nejaký svoj krok ako nesprávny,  v snahe ospravedlniť svoj čin pred inými, či pred sebou samým. Niekedy hovoríme, že sme „iba človek“, keď nám chýbajú sily a cítime únavu, v jednej chvíli nevidíme správny smer a strácame nádej. Je to prijatie seba samého s pravdivým pohľadom na seba. Že niekedy robíme chyby, že niekedy sa nám niečo nepodarí, ale i napriek tomu dokážeme ísť ďalej. A možno práve preto, lebo dokážeme prijať poučenie našich chybných krokov.

Stačí byť „iba“ človek. Lebo to je najviac…

 

Elena   13.1.2019

 

 

Dračí dych 1. – To, na čo ste si nespomenuli 20. apríla. . .

21.04.2019

Neplánovala som vám pripomenúť včerajšie výročie – dvadsať rokov prešlo od tej desivej udalosti. Ani nepatrná zmienka o tom, čo idem teraz pripomenúť, neprebleskla slovenskými médiami viac »

Srdcom 6. – More lásky. . .

20.04.2019

Jednou z troch cností, sprevádzajúcich nás veľkonočne, je Láska. A tak popri vítaní jari a obradoch pre veriacich by sa každý z nás mohol rozhodnúť privítať aj svoje svedomie a Boha viac »

Srdcom 5. – Veľkonočné momentky. . .

20.04.2019

Veľkonočné sviatky sú spojené s kadečím. Pre podaktorých s intenzívnym jarným upratovaním, pre ďalších s tradičnými veľkonočnými jedlami, pre iných s nemiernou konzumáciou alkoholu viac »

blázon. psychopat, násilník, bitkár, vrah, vražda, smrť

Na Morave napadli českého poslanca Feriho, nadávali mu do negrov

21.04.2019 21:58

Dvaja muži v nedeľu popoludní pri ochutnávke vína v moravskej obci Boršice ležiacej v Zlínskom kraji fyzicky napadli poslanca strany TOP 09 Dominika Feriho.

Iran Revolutionary Guard

Iránske revolučné gardy majú nového veliteľa

21.04.2019 20:51

Najvyšší iránsky vodca ajatolláh Alí Chameneí vymenil veliteľa elitných revolučných gárd.

Dunaj, príroda, Lužné lesy

Zhoršujúci sa stav lesných porastov na Slovensku by mohla riešiť obnova lesa

21.04.2019 18:43

Lesníci hovoria o úprave legislatívy a zmene komunikačnej stratégie sektora.

lietadlá, vetroň,

Trnavá Hora: Planý poplach, vetroň sa nezrútil

21.04.2019 18:07

Bol to planý poplach? V nedeľu okolo šestnástej dostala polícia hlásenie, že pri Trnavej Hore v okrese Žiar nad Hronom sa zrútil vetroň.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,126
Celková čítanosť: 2269343x
Priemerná čítanosť článkov: 2015x

Kategórie