Založ si blog

Verím 2. – O čom, o kom. . .

V tejto chvíli vám píšem o niečom úplne konkrétnom, čo sa možno týka aj vás osobne.

Filozof by teraz podotkol, že v spoločnosti a živote sa nás týka veľa vecí, majú priamy dosah aj na život nás samých. A iný filozof by sa usmial, že všetko vo vesmíre sa týka každého z nás. Dnes ale vesmírne súvislosti pozrieme len kútikom ľavého oka. Úplne konkrétne veci pomenujem, ktoré nás možno spájajú.

Takže o NIEKOM konkrétnom a o NIEČOM konkrétnom je dnešný blog.

 

Prvá dobrá správa…

Keď sa ku mne dostala správa o knihe Temné matky a jejich dcery, napísala som o tom, ako jej autorky potrebujú pomôcť, aby mohla vyjsť, v blogu

http://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2019/01/05/komu-verit-6-pre-dobro-sveta/

Takže prvá dobrá správa – knihe sme pomohli, aby uzrela svetlo sveta. A aby pomáhala ľuďom. Ďakujem všetkým z vás, ktorí ste k tomu prispeli.

 

Druhá dobrá správa

Niekedy treba dupnúť na zlo. Nastaviť mu pevné hranice. Aby sa nešírilo, neťahalo svoje korene doširoka a doďaleka. Keď sa ku mne dostala správa o videu s utýraním mačky, vedela som, že rozširovať rady pohoršene píšucich, čo by páchateľom urobili oni, nemá význam. Treba konať – podala som podnet Generálnej prokuratúre. Aj v článku v blogu

http://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2018/12/26/iba-slova-3-brutalne-video-pre-generalnu-prokuraturu/

som vyzvala, aby ste podávali podnet, lebo viac hlasov zvyšuje silu riešenia vecí

Takže druhá dobrá správa – slovenská justícia vykročila ku potrestaniu páchateľov, prípad prešetrujú. Keďže ako oznamovateľka žiadam o vyrozumenie o postupe, GP mi predvčerom poslala informáciu o tom. Ďakujem všetkým z vás, ktorí ste tiež zaslali podnet vo veci Generálnej prokuratúre.

 

Dupnúť na zlo znamená urobiť dobrú vec

Ak budeme prehliadať zlé konanie, zlo narastá – psychologické výskumy o tom hovoria ako o slippery slope efekte – o efekte kĺzačky. Zlo je ako burina, ak nerobíme opatrenia, len rastie a množí sa. Takú chybu robia niekedy aj učitelia v škole, že prehliadajú  „malé zlo“ – žiaci sa vyjadrujú vulgárne, no „ale veď to je dnes bežné“, prehliadajú neúctivé správanie. Až raz prekročí hranicu akejkoľvek tolerovateľnosti.

To najhoršie, čo môžeme urobiť, ak niekto robí zlú vec, je len sa tak prizerať…

Dupnúť na zlo znamená urobiť dobrú vec nielen pre obete, ale v skutočnosti je to pomoc aj pre páchateľa.

Poviem vám príbeh:

Bol raz vojak. Generál u neho po nastúpení jednotky objavil na uniforme odtrhnutý gombík. Prísne ho potrestal. A vysvetlil mu, že to robí preto, aby mu pomohol, lebo ak by prehliadol teraz odtrhnutý gombík, potom by raz vo svojej nedbalosti vojak zabudol v službe kdesi zbraň – a zaplatil by za svoje lajdáctvo oveľa vyššiu cenu.

Prosím, ak uvidíte týrať zviera nabudúce, neváhajte a podajte trestné oznámenie, neprizerajme sa mlčky zlu.

 

 

Elena    17.1.2019

Áno 4. – To nevymyslíš, to je život. . .

21.08.2019

Dieliky mozaiky nášho života sa skladajú do zmysluplného celku. Niekedy máme pocit, že vôbec nesedia niektoré kúsky do toho nášho obrazu, no zrazu náhle zapadajú. To len my sme nevideli pravý viac »

Áno 3. – Ten správny uhol pohľadu. . .

18.08.2019

Kedy vidíme veci správne? Odpovede na túto otázku by sa zrejme u každého z nás rôznili. Niektorí by mi začali omieľať mantru o individuálnosti a subjektívnosti každého pohľadu, alebo viac »

Áno 2. – Vyšetrovanie sa skončilo, zabudnite. . .

16.08.2019

Ján Kuciak a Martina Kušnírová – podaktorí toho majú už plné zuby, ako sa o nich píše dookola – aspoň to tak komentujú na sociálnych sieťach. Útočia svojimi vyjadreniami na pani Kušnírovú. viac »

pole, vidiek, dedina

Štát chce sceliť rozdrobenú slovenskú pôdu, bude to stáť stámilióny

21.08.2019 22:54

Štát spúšťa komplexné pozemkové úpravy, ktoré sa dotknú celého Slovenska. Sceľovanie pozemkov má priniesť významné výhody.

boris johnsn, angela merkelová

Nie je vhodný čas na návrat Ruska do G7, tvrdí Johnson a Merkelová

21.08.2019 22:34

Vyhlásenie prišlo po tom, ako Donald Trump povedal, že Rusku by malo byť umožnené sa do skupiny vrátiť.

Mochovce, atómová elektráreň

Mochovce sa predražia, idú sa však spúšťať

21.08.2019 21:00

Dostavba tretieho a štvrtého bloku Mochoviec sa zvýši o ďalšiu viac ako štvrť miliardu eur. Zvýšenie odobrila vláda s tým, že ho uhradí taliansky Enel.

kalavska

Kalavskú čaká reparát

21.08.2019 18:30

Vláda na prvom rokovaní po letných prázdninách zatiaľ neschválila časť, ktorá sa týka premeny nemocníc a prináša zásadné zmeny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,246
Celková čítanosť: 2606413x
Priemerná čítanosť článkov: 2092x

Kategórie