Založ si blog

Verím 2. – O čom, o kom. . .

V tejto chvíli vám píšem o niečom úplne konkrétnom, čo sa možno týka aj vás osobne.

Filozof by teraz podotkol, že v spoločnosti a živote sa nás týka veľa vecí, majú priamy dosah aj na život nás samých. A iný filozof by sa usmial, že všetko vo vesmíre sa týka každého z nás. Dnes ale vesmírne súvislosti pozrieme len kútikom ľavého oka. Úplne konkrétne veci pomenujem, ktoré nás možno spájajú.

Takže o NIEKOM konkrétnom a o NIEČOM konkrétnom je dnešný blog.

 

Prvá dobrá správa…

Keď sa ku mne dostala správa o knihe Temné matky a jejich dcery, napísala som o tom, ako jej autorky potrebujú pomôcť, aby mohla vyjsť, v blogu

http://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2019/01/05/komu-verit-6-pre-dobro-sveta/

Takže prvá dobrá správa – knihe sme pomohli, aby uzrela svetlo sveta. A aby pomáhala ľuďom. Ďakujem všetkým z vás, ktorí ste k tomu prispeli.

 

Druhá dobrá správa

Niekedy treba dupnúť na zlo. Nastaviť mu pevné hranice. Aby sa nešírilo, neťahalo svoje korene doširoka a doďaleka. Keď sa ku mne dostala správa o videu s utýraním mačky, vedela som, že rozširovať rady pohoršene píšucich, čo by páchateľom urobili oni, nemá význam. Treba konať – podala som podnet Generálnej prokuratúre. Aj v článku v blogu

http://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2018/12/26/iba-slova-3-brutalne-video-pre-generalnu-prokuraturu/

som vyzvala, aby ste podávali podnet, lebo viac hlasov zvyšuje silu riešenia vecí

Takže druhá dobrá správa – slovenská justícia vykročila ku potrestaniu páchateľov, prípad prešetrujú. Keďže ako oznamovateľka žiadam o vyrozumenie o postupe, GP mi predvčerom poslala informáciu o tom. Ďakujem všetkým z vás, ktorí ste tiež zaslali podnet vo veci Generálnej prokuratúre.

 

Dupnúť na zlo znamená urobiť dobrú vec

Ak budeme prehliadať zlé konanie, zlo narastá – psychologické výskumy o tom hovoria ako o slippery slope efekte – o efekte kĺzačky. Zlo je ako burina, ak nerobíme opatrenia, len rastie a množí sa. Takú chybu robia niekedy aj učitelia v škole, že prehliadajú  „malé zlo“ – žiaci sa vyjadrujú vulgárne, no „ale veď to je dnes bežné“, prehliadajú neúctivé správanie. Až raz prekročí hranicu akejkoľvek tolerovateľnosti.

To najhoršie, čo môžeme urobiť, ak niekto robí zlú vec, je len sa tak prizerať…

Dupnúť na zlo znamená urobiť dobrú vec nielen pre obete, ale v skutočnosti je to pomoc aj pre páchateľa.

Poviem vám príbeh:

Bol raz vojak. Generál u neho po nastúpení jednotky objavil na uniforme odtrhnutý gombík. Prísne ho potrestal. A vysvetlil mu, že to robí preto, aby mu pomohol, lebo ak by prehliadol teraz odtrhnutý gombík, potom by raz vo svojej nedbalosti vojak zabudol v službe kdesi zbraň – a zaplatil by za svoje lajdáctvo oveľa vyššiu cenu.

Prosím, ak uvidíte týrať zviera nabudúce, neváhajte a podajte trestné oznámenie, neprizerajme sa mlčky zlu.

 

 

Elena    17.1.2019

Plamene 6. – A ako to bolo ďalej. ..

25.03.2019

Prezidentský kandidát Harabín dnes podal vo veci prezidentských volieb ústavnú sťažnosť. Ako sa mediálne vyjadril – rozhodol sa pre tento krok, pretože už prvé kolo a jeho predchádzajúca viac »

Zápisky psychiatra 9. – Zámer sveta nastoľuje spravodlivosť rýchlo. . .

24.03.2019

„Postáva tam v kúte s úsmevom ako starý zmaľovaný klaun, povedala mi prostoreko kolegyňa, ktorá do predajne Tristotri šmejdov zašla nakupovať. Nezaujíma ma to.“ Potriasla hlavou, vlasy viac »

Oko draka 6. – Je vo mne, hoci ju ešte nepočujem. . .

22.03.2019

Je v nás pieseň. Ticho klopká na dvierka srdca - a ak pootvoríme, cítime jej sladkú vôňu a počujeme jej prvé tóny. Postupne zaznieva čoraz hlasnejšie, a vo chvíli, keď roztancuje naše srdce, viac »

Fico, tk,

Koalícia je podľa Fica funkčná, strany potvrdili záujem meniť dane a odvody

26.03.2019 18:06

Fico zároveň informoval, že koalícia sa pri utorkovom rokovaní posunula v otázke voľby kandidátov na ústavných sudcov.

facebook, sociálna sieť, like, chat, komunikácia, online

Online giganty budú platiť médiám

26.03.2019 18:00

Koniec zarábaniu online gigantov na zdieľaní autorských diel. Po novom sa budú musieť Google, Facebook či Youtube o zisky zo šírenia autorských diel podeliť.

andrej kiska

Kiska požiadal RTVS o mimoriadne vystúpenie k prezidentským voľbám

26.03.2019 17:55

Druhé kolo volieb prezidenta SR sa bude konať v sobotu 30. marca v čase od 7.00 do 22.00 h.

ALGERIA-PROTESTS/ARMY

Alžírska armáda navrhla, aby prezidenta vyhlásili za neschopného výkonu úradu

26.03.2019 17:07

Náčelník generálneho štábu Ľudovej národnej armády Ahmad Káid Saláhdodal vyhlásil, že je nevyhnutné nájsť východisko z krízy v súlade s ústavou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,108
Celková čítanosť: 2212681x
Priemerná čítanosť článkov: 1997x

Kategórie