Založ si blog

Verím 5. – Nehotový svet. . .

…Mohol si nám, Pane, ponúknuť hotový svet…

Dnešná nenáhodná náhodnosť myšlienky z náhodne otvorenej náhodnej knihy. A tak o nej pár slov teraz, pred vykročením do nového týždňa.

Mne pomohla úplne prijať myšlienku, ktorá vo mne ešte trochu vytŕčala. Lebo úprimne – ja by som bola rada, keby nikto nemusel zažívať utrpenie a biedu a keby sa všetci správali čestne, zodpovedne a láskavo. Jasné, som veľký snívač a romantická duša, takže si moje ideály občas nabíjajú nos o realitu.

Túžila som po tom, aby svet bol ideálny. Pochopila som, prečo svet nie je dokonalý.

Hlboko vo mne zaklaplo to presvedčenie. Je to tak. Predtým som to vedela logicky, no nebolo to v srdci – stále vo mne tichý hlások šepkal, že…. Keby svet bol dokonalý a všetko v ňom bolo na správnom mieste, bol by statický a všetci by boli takí úžasní, až by sme si to necenili. Zrejme by sme sa zbláznili z tej nekonečnej dokonalosti.

 

Svet nie je dokonalý, ale je presne taký. aký má byť…

Nie, svet nie je hotový, práve preto, aby sme ho budovali. Aby sme tým napĺňali svoje poslanie a zanechali v ňom svoju stopu. A rozumiem už tiež, že pri poslaní naozaj najskôr musíme vedieť kam ideme – prijať poslanie, až potom sa ukáže, že s kým ideme. Pretože veľké poslanie je o veľkej duchovnej sile – tam nemá miesto klamstvo a nečestnosť, voči iným, ani voči sebe. Uvedomujem si, aké je preto dôležité zrovnať si hodnoty.

Zvláštne, ako úlomky dávnych čias zapadnú do mozaiky, pomáhajú nám veci pochopiť. Bola to naozaj čudná koincidencia – tá mailová správa, aby som si pozrela istý film. Nestíhala som ho vtedy pozrieť, ale dostala som sa v ten deň k článku o shaoline – a vďaka tej správe som si článok prečítala. A ten spustil spomienky na môj dávny opakujúci sa sen z detstva, vyhľadala som ďalší a ďalší. Poskladalo mi to pochopenie – lebo bol tam príbeh veľkej zrady. Spomenula som to už v blogu Tri, ktoré trvajú

http://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2019/02/04/s-laskou-mama-9-tri-ktore-trvaju/

Film som si včera pozrela, konečne, je hlboký, mal pre mňa krásne a silné posolstvo, ale o ňom tu nedám viac. Bola to naozaj zvláštna a silná koincidencia, ďakujem za ňu. Som človek pevných koreňov, nikdy by som neopustila a nezradila. Je trochu ironické v Národnom týždni manželstva dať žiadosť o rozvod. No dôvera nie je o tom, že si niekto vymaže pokec, ale o tom, že ho vôbec nezaloží. A o veľa ďalších veciach, isteže.  Tá koincidencia so shaolinom mi pomohla, lebo je to silná skúsenosť, že za chrbtom môžeme mať niekoho len vtedy, ak mu môžeme hlboko dôverovať.

A je zvláštne, že keď sa naozaj pustíme vecí, ktoré majú odísť, tie prichádzajúce sa rozjasnia a sprítomnia – úžasný nápad k Územiu anjelov. No hej, to je o tom budovaní.

 

Elena  11.2.2019

Áno 4. – To nevymyslíš, to je život. . .

21.08.2019

Dieliky mozaiky nášho života sa skladajú do zmysluplného celku. Niekedy máme pocit, že vôbec nesedia niektoré kúsky do toho nášho obrazu, no zrazu náhle zapadajú. To len my sme nevideli pravý viac »

Áno 3. – Ten správny uhol pohľadu. . .

18.08.2019

Kedy vidíme veci správne? Odpovede na túto otázku by sa zrejme u každého z nás rôznili. Niektorí by mi začali omieľať mantru o individuálnosti a subjektívnosti každého pohľadu, alebo viac »

Áno 2. – Vyšetrovanie sa skončilo, zabudnite. . .

16.08.2019

Ján Kuciak a Martina Kušnírová – podaktorí toho majú už plné zuby, ako sa o nich píše dookola – aspoň to tak komentujú na sociálnych sieťach. Útočia svojimi vyjadreniami na pani Kušnírovú. viac »

pole, vidiek, dedina

Štát chce sceliť rozdrobenú slovenskú pôdu, bude to stáť stámilióny

21.08.2019 22:54

Štát spúšťa komplexné pozemkové úpravy, ktoré sa dotknú celého Slovenska. Sceľovanie pozemkov má priniesť významné výhody.

boris johnsn, angela merkelová

Nie je vhodný čas na návrat Ruska do G7, tvrdí Johnson a Merkelová

21.08.2019 22:34

Vyhlásenie prišlo po tom, ako Donald Trump povedal, že Rusku by malo byť umožnené sa do skupiny vrátiť.

Mochovce, atómová elektráreň

Mochovce sa predražia, idú sa však spúšťať

21.08.2019 21:00

Dostavba tretieho a štvrtého bloku Mochoviec sa zvýši o ďalšiu viac ako štvrť miliardu eur. Zvýšenie odobrila vláda s tým, že ho uhradí taliansky Enel.

kalavska

Kalavskú čaká reparát

21.08.2019 18:30

Vláda na prvom rokovaní po letných prázdninách zatiaľ neschválila časť, ktorá sa týka premeny nemocníc a prináša zásadné zmeny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,246
Celková čítanosť: 2606447x
Priemerná čítanosť článkov: 2092x

Kategórie