Založ si blog

Plamene 11. – Čo nás Kiska naučil. . .

Pútavý článok v denníku Pravda s nadpisom Fico nemohol, Kiska môže? „Nezávislý“ prezident propaguje svoju stranu ma v minulom týždni rozosmial. To ako vážne si niekto myslí, že pán Kiska môže akúkoľvek stranu spropagovať?

Najnovšie vykladá, ako „sme vyhrali voľby“ – pre Čaputovú je podľa mňa ten chlap naozaj „danajským darom“, lebo ešte viac zhoršuje jej pozíciu v očiach jej nevoličov. Je to skrátka človek, ktorý nepotrebuje žiadnu opozíciu. Myslím, že práve spôsob, akým terajší pán ešteprezident postupuje, ho z môjho pohľadu znedôveryhodňuje viac než čokoľvek, čo by mohli povedať alebo spraviť jeho politickí súperi.

A otvorene hovorím, že nápad zakladať politickú stranu v situácii, kedy mu očividne hrozí trestné stíhanie za jeho vlastné skutky z minulosti, je skutočne trápny. Hovorí to o tom, ako málo je pán Kiska v kontakte s realitou. Prieskum agentúry Focus, realizovaný v závere marca 2019, hovorí o takmer polovici respondentov, odmietajúcich predstavu zotrvania pána odchádzajúceho prezidenta v politike. On sám sa vidí v budúcnosti vo funkcii premiéra. No už len to by nám chýbalo…

A zasa len o tom prevzatí moci tára, ktoré som už minule jasne sparagrafovala.

http://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2019/02/23/o-5-ked-prezidentom-nie-je-zena/

 

Vlastne je to celé o dôveryhodnosti…

Už v minulom blogu som spomenula, že je to veľká téma pre mňa osobne – a zjavne je to veľká téma celospoločensky. Mali by sme mať na čele niekoho, komu naozaj môžeme veriť. Pretože ideme do naozaj nie ľahkých čias – nielen Slovensko, ale celosvetovo. Spomaľovanie ekonomiky nastáva, nech už si to nazýva kto chce, ako chce. Prichádza to v situácii, kedy Slovensko má bilanciu z môjho neekonomického pohľadu vonkoncom nie úžasnú –

  • brexit zrejme vyženie domov nejakú kôpku ľudí,
  • čoskoro – od roku 2022 – by sme mali začať splácať pôžičku, ktoré sme si vzali, aby sme mohli požičať Grécku,
  • od roku 2023 končia eurofondy, a vznikne potreba vyfinancovať u nás množstvo projektov, aby vôbec mohli pokračovať,
  • starnutie populácie, prepojené s relatívne vysokým percentom nezamestnateľnej populácie,
  • z môjho pohľadu nie kvalitná situácia života obyvateľstva – zlá zdravotná situácia obyvateľstva a pritom zlý stav zdravotníctva, zlé cesty, nízke mzdy, vysoké ceny a životné náklady, rastúca korózia a anómia v spoločnosti, pokles životnej úrovne strednej triedy, ktorá v každej fungujúcej spoločnosti je garantom sociálneho zmieru,
  • a zbrojenie, šialené spolubratské zbrojenie, ktoré nám spôsobilo už v tomto roku výrazný schodok v štátnom rozpočte, práve pri ňom sa teraz pristavím.

Informáciu priniesol denník Pravda

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/507471-splatka-stihaciek-poslala-slovensky-rozpocet-do-hlbokeho-minusu/

a ak si pozriete ekonomické ukazovatele, dostupné bežne na internete, uvidíte, že v minulom roku sa hrdo znižovaný deficit zvýšil značne. Podľa spomenutého článku sa medziročne zvýšili výdavky štátneho rozpočtu o 22% na 4,243 miliardy eur, hlavne v dôsledku splátky za vojenské lietadlá, ako uviedlo MF SR.

Naozaj si myslím, že tých, ktorí tieto americké krápy schválili a objednali by mali postaviť pred súd a objednávku okamžite zrušiť. Lebo okrem tých predražených lietadiel, by sme od roku 2023 mali na krku i americký vojenský personál pre ich údržbu. A o tom, že americkí vojaci sú skutočným obohatením pre krajinu, v ktorej sa nachádzajú, píše napríklad článok z 13.4.2019 podľa správy TASR

https://svet.sme.sk/c/22098585/vojak-z-usa-dobodal-na-okinave-japonku-potom-spachal-samovrazdu.html

Podľa spomenutého článku sa obyvatelia ostrova Okinawa, kde sa incident stal sťažujú na prítomnosť amerických vojakov, údajne kvôli ich hlučnosti a trestnej činnosti.

A tak to dnes poviem otvorene a priamo – nič viac nám ku šťastiu na Slovensku nie je treba, len Kisku za premiéra a amerických vojakov v rámci „zmluvy o obrannej spolupráci“.

 

Viem, čo pán Kiska naučil mňa…

Je jedným z mojich veľkých učiteľov o dôveryhodnosti.

Naučil ma toho veľa.

Že nie každý, kto sa tvári ako nezištne pomáhajúci slabým a bezmocným, tak skutočne robí.

Že nie každý, kto sa oháňa anjelskými krídlami, je anjel.

Že nie každý, kto sa tvári ako slušný človek, je slušný človek.

 

Záverom…

Komu môžeme naozaj veriť je zásadná téma.

Nikomu?

 

 

Elena               15.4.2019

 

 

 

Áno 4. – To nevymyslíš, to je život. . .

21.08.2019

Dieliky mozaiky nášho života sa skladajú do zmysluplného celku. Niekedy máme pocit, že vôbec nesedia niektoré kúsky do toho nášho obrazu, no zrazu náhle zapadajú. To len my sme nevideli pravý viac »

Áno 3. – Ten správny uhol pohľadu. . .

18.08.2019

Kedy vidíme veci správne? Odpovede na túto otázku by sa zrejme u každého z nás rôznili. Niektorí by mi začali omieľať mantru o individuálnosti a subjektívnosti každého pohľadu, alebo viac »

Áno 2. – Vyšetrovanie sa skončilo, zabudnite. . .

16.08.2019

Ján Kuciak a Martina Kušnírová – podaktorí toho majú už plné zuby, ako sa o nich píše dookola – aspoň to tak komentujú na sociálnych sieťach. Útočia svojimi vyjadreniami na pani Kušnírovú. viac »

pole, vidiek, dedina

Štát chce sceliť rozdrobenú slovenskú pôdu, bude to stáť stámilióny

21.08.2019 22:54

Štát spúšťa komplexné pozemkové úpravy, ktoré sa dotknú celého Slovenska. Sceľovanie pozemkov má priniesť významné výhody.

boris johnsn, angela merkelová

Nie je vhodný čas na návrat Ruska do G7, tvrdí Johnson a Merkelová

21.08.2019 22:34

Vyhlásenie prišlo po tom, ako Donald Trump povedal, že Rusku by malo byť umožnené sa do skupiny vrátiť.

Mochovce, atómová elektráreň

Mochovce sa predražia, idú sa však spúšťať

21.08.2019 21:00

Dostavba tretieho a štvrtého bloku Mochoviec sa zvýši o ďalšiu viac ako štvrť miliardu eur. Zvýšenie odobrila vláda s tým, že ho uhradí taliansky Enel.

kalavska

Kalavskú čaká reparát

21.08.2019 18:30

Vláda na prvom rokovaní po letných prázdninách zatiaľ neschválila časť, ktorá sa týka premeny nemocníc a prináša zásadné zmeny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,246
Celková čítanosť: 2606411x
Priemerná čítanosť článkov: 2092x

Kategórie