Založ si blog

Ja 2. – Aladin, Aladin, naozaj nechceš svoj čarovný koberec?

Politické reklamy sa i dnes valili internetom. Keby radšej tie peniaze vyhodené na medové motúzy na sociálnych sieťach strany boli dali tým ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú ako pomoc v živote. Možno ich mali dať tej matke s 5.–ročným dievčatkom, ktoré dnes na Záhorí šli domov popri koľajniciach, vystúpili cestou z Bratislavy do Holíča predčasne, lebo údajne nemali dosť peňazí na vlak až domov. A ďalší vlak ich zrazil, dievčatko na mieste zomrelo.

Viem, som hlúpa, že teraz nariekam za tie dve tak zúfalo, ale moc s nimi súcitím. Aj chápem, že veci sa pre niečo dejú tak, jednoducho Zámer sveta to tu riadi. A že pre nejaký dôvod sú na svete aj pavúky, kliešte, aj vrahovia detí. Asi aby sme si niečo cenili, musíme poznať aj opak toho – bez smútku by pre nás nebola taká iskrivá radosť, bez zrady by sme nedokázali oceniť naplno tých spoľahlivých. Ako v tej rozprávke o princeznej, čo nechcela byť nikdy nešťastná – až nakoniec pochopila, že bez nešťastia by nebolo ani šťastia,, musia existovať polarity.

No i tak toto sú chvíle, keď som besná a dokázala by som všetkých zbohatlíkov nakopať do zadku – pretože ich úbožiacky luxus na druhej strane vyvažuje bieda iných, aj takéto tragédie ako dnešná. Nikdy by som nedokázala žiť s takou bandou pokrytcov, ktorí sa hrajú na „smotánku“ a nechcú vidieť utrpenie iných, hlavne že si oni užívajú. Dokázala by som v tejto chvíli hovoriť iba s niekým, kto mi rozumie a cíti to podobne. A úprimne – myslím, že nikto. Som natoľko uzavretá v nedôvere, že ani o kadejakých dnešných diskusiách, poukazujúcich na mizerný stav spoločnosti, nič nedám – a bolo by o čom, dnes akoby hlupákom všetkého druhu zabudli lieky nadávkovať, vyrojili sa s ohromujúcimi vyhláseniami.

 

No dobre, zatiahnem záves a dám masku veselšieho tónu.

A keď už tie pravdy, tak ešte jednu pravdu vám prezradím – minulý týždeň som písala o mojich vojenských kožených topánkach, ako o trochu väčších. No dobre, sú 27, najmenej o dva čísla väčšie ako potrebujem, čo mi samozrejme nebráni ich nosiť. Konečne žijem na veľkej nohe. To žartujem, som rada, že ich mám – a cítim sa ako Rambo, keď v nich vykračujem. Píšem o tých topánkach v súvislosti s niečím iným – s reakciou môjho stredného dieťaťa, Svetlanky – ktorá so smiechom poznamenala „neboj, mami, do toho ti noha dorastie“.  A pripomenula (pravdivo), ako som im stále kupovala „o trochu väčšie veci, že dorastú“. No áno, bola to jedna z mojich úsporných stratégií, a druhou bolo pripomínanie, aby veci šetrili a nosili ich jedna po druhej. Neboli to jednoduché časy, napriek tomu sa pre mňa spájajú s prekrásnymi spomienkami, lebo vtedy žil môj syn. Moc mi teraz chýba, veľmi. Prezradím vám ešte jednu vec – zajtra večer v Infovojne zaznejú zásadné veci – bude tam právnička Judita hovoriť veci, ktoré sa oplatí počuť.

 

Nie, nedám dnes žiadnu koincidenciu, ale nejaký úsmev na záver…

Šedé mračná sa nebom v skorom ráne preháňali, mäkko mrholilo. Daždivé dni majú svoj pôvab, pre mňa, tu v kopcoch – oveľa viac ma lákajú ako slnkom rozpálená a presušená krajina, v ktorej všetko stráca život. A moje najstaršie dieťa, Kika, i v takých ránach iskrí humorom.

A tak sa občas bláznivo smejeme. I dnes. Za Muráňom na ceste ležal kus koberca. Otočila sa ku mne s úsmevom a z nadpisu blogu vám je určite jasné, čo mi pohotovo zahlásila…

 

 

Elena 24.5.2019

 

 

 

 

 

Kvapky srdca 5. – Život ako počasie. ..

15.09.2019

Nedeľa ako vytiahnutá z rozprávky so šťastným koncom – zaliata slnkom, s bezoblačnou modro-modrou oblohou. Človeku sa ani veriť nechce, že by mali prísť o dva dni mrazy. Ale tak to chodí viac »

Kvapky srdca 4. – Aspoň jeden strom. . .

14.09.2019

Ste človek prírody a vidieka, alebo človek mesta? Možno si teraz poviete, že ste človek mesta a pritom aj prírody. Hm, to je veru pravdepodobné – veď i „mešťania“ si kus prírody uchovávajú viac »

Kvapky srdca 3. – Lunter sľúbil nové cesty, ale. . .

14.09.2019

V revúckom okrese sa rozbehla oprava ciest. Konečne, povedia si mnohí – však to lepenie dier na cestách bolo neefektívne a po mesiaci bol stav rovnaký, ak nie horší. Niet sa čo diviť, že viac »

matovic, heger, olano

OĽaNO stratifikáciu podporí, dáva si však podmienku

18.09.2019 12:07

Zároveň vyzvali poslancov Smeru, aby návrh vlastnej ministerky Kalavskej podporili.

KDH / Alojz hlina / Anna Verešová /

NAŽIVO: KDH predstavuje ďalšiu posilu kresťanského sveta

18.09.2019 12:00, aktualizované: 12:16

Mimoparlamentná strana KDH predstavuje novú osobnosť, ktorá má posilniť kresťanský svet strany.

peňaženka, peniaze, eurá

Viac v peňaženke. Nezdaniteľné minimum sa zvýši

18.09.2019 11:50

Nezdaniteľná časť základu dane sa od budúceho roka zvýši z 19,2-násobku na 21-násobok sumy platného životného minima.

USA-SECURITY/SNOWDEN

Snowdena sa pokúšala naverbovať ruská FSB, ten ponuku odmietol

18.09.2019 11:50

V rozhovore pre agentúru Interfax to potvrdil ruský právnik Anatolij Kučerena, ktorý v Rusku zastupuje Snowdenove záujmy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,269
Celková čítanosť: 2669892x
Priemerná čítanosť článkov: 2104x

Kategórie