Založ si blog

Ja 2. – Aladin, Aladin, naozaj nechceš svoj čarovný koberec?

Politické reklamy sa i dnes valili internetom. Keby radšej tie peniaze vyhodené na medové motúzy na sociálnych sieťach strany boli dali tým ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú ako pomoc v živote. Možno ich mali dať tej matke s 5.–ročným dievčatkom, ktoré dnes na Záhorí šli domov popri koľajniciach, vystúpili cestou z Bratislavy do Holíča predčasne, lebo údajne nemali dosť peňazí na vlak až domov. A ďalší vlak ich zrazil, dievčatko na mieste zomrelo.

Viem, som hlúpa, že teraz nariekam za tie dve tak zúfalo, ale moc s nimi súcitím. Aj chápem, že veci sa pre niečo dejú tak, jednoducho Zámer sveta to tu riadi. A že pre nejaký dôvod sú na svete aj pavúky, kliešte, aj vrahovia detí. Asi aby sme si niečo cenili, musíme poznať aj opak toho – bez smútku by pre nás nebola taká iskrivá radosť, bez zrady by sme nedokázali oceniť naplno tých spoľahlivých. Ako v tej rozprávke o princeznej, čo nechcela byť nikdy nešťastná – až nakoniec pochopila, že bez nešťastia by nebolo ani šťastia,, musia existovať polarity.

No i tak toto sú chvíle, keď som besná a dokázala by som všetkých zbohatlíkov nakopať do zadku – pretože ich úbožiacky luxus na druhej strane vyvažuje bieda iných, aj takéto tragédie ako dnešná. Nikdy by som nedokázala žiť s takou bandou pokrytcov, ktorí sa hrajú na „smotánku“ a nechcú vidieť utrpenie iných, hlavne že si oni užívajú. Dokázala by som v tejto chvíli hovoriť iba s niekým, kto mi rozumie a cíti to podobne. A úprimne – myslím, že nikto. Som natoľko uzavretá v nedôvere, že ani o kadejakých dnešných diskusiách, poukazujúcich na mizerný stav spoločnosti, nič nedám – a bolo by o čom, dnes akoby hlupákom všetkého druhu zabudli lieky nadávkovať, vyrojili sa s ohromujúcimi vyhláseniami.

 

No dobre, zatiahnem záves a dám masku veselšieho tónu.

A keď už tie pravdy, tak ešte jednu pravdu vám prezradím – minulý týždeň som písala o mojich vojenských kožených topánkach, ako o trochu väčších. No dobre, sú 27, najmenej o dva čísla väčšie ako potrebujem, čo mi samozrejme nebráni ich nosiť. Konečne žijem na veľkej nohe. To žartujem, som rada, že ich mám – a cítim sa ako Rambo, keď v nich vykračujem. Píšem o tých topánkach v súvislosti s niečím iným – s reakciou môjho stredného dieťaťa, Svetlanky – ktorá so smiechom poznamenala „neboj, mami, do toho ti noha dorastie“.  A pripomenula (pravdivo), ako som im stále kupovala „o trochu väčšie veci, že dorastú“. No áno, bola to jedna z mojich úsporných stratégií, a druhou bolo pripomínanie, aby veci šetrili a nosili ich jedna po druhej. Neboli to jednoduché časy, napriek tomu sa pre mňa spájajú s prekrásnymi spomienkami, lebo vtedy žil môj syn. Moc mi teraz chýba, veľmi. Prezradím vám ešte jednu vec – zajtra večer v Infovojne zaznejú zásadné veci – bude tam právnička Judita hovoriť veci, ktoré sa oplatí počuť.

 

Nie, nedám dnes žiadnu koincidenciu, ale nejaký úsmev na záver…

Šedé mračná sa nebom v skorom ráne preháňali, mäkko mrholilo. Daždivé dni majú svoj pôvab, pre mňa, tu v kopcoch – oveľa viac ma lákajú ako slnkom rozpálená a presušená krajina, v ktorej všetko stráca život. A moje najstaršie dieťa, Kika, i v takých ránach iskrí humorom.

A tak sa občas bláznivo smejeme. I dnes. Za Muráňom na ceste ležal kus koberca. Otočila sa ku mne s úsmevom a z nadpisu blogu vám je určite jasné, čo mi pohotovo zahlásila…

 

 

Elena 24.5.2019

 

 

 

 

 

Záblesky 9 – Tak si tu my žijeme. ..

24.06.2019

Ach, hrozivé horúčavy sa na nás valia – dočítame sa v médiách. A o pár dní zasa k nám prichádza prudké ochladenie, podľa správ. A potom, po pár dňoch, keď dážď a vietor ustúpia, viac »

Záblesky 8. – To, čo nám dáva krídla. ..

23.06.2019

To, čo nám dáva krídla, je láska. Takže dnes práve o nej. Okrem iného vám prezradím, do koho som zainvestovala hodný kus lásky prednedávnom. A aj to, čo s láskou prišlo ku mne... Láska viac »

Záblesky 7. – Janka, nie Ty si spravila chybu. . .

22.06.2019

Dnes o zvláštnej dvojici vám niečo porozprávam. Aj o predvčerajšej besede v Slobodnom vysielači pár slov poviem. Pár ostrých slov, pravdaže. Začnime tou dvojicou... Janka. Jeden z najláskavejších viac »

južná Korea Trump Kim Summit

KĽDR nie je pripravená na jadrové odzbrojenie, tvrdia americkí tajní

25.06.2019 08:24

Americká spravodajská komunita sa domnieva, že severokórejský vodca Kim Čong-un nie je pripravený na jadrové odzbrojenie.

USA / Irán / Jadrová dohoda /

Irán: Nové sankcie USA 'natrvalo zatvárajú' dvere diplomacii

25.06.2019 08:12

Americké sankcie voči iránskym lídrom znamenajú "trvalé uzatvorenie" cesty k diplomatickým vzťahom s Washingtonom, tvrdí Teherán.

usa, mexiko, trump, múr, bariéra, plot, stavba

Mexiko zapĺňa hranice ozbrojencami na zastavenie neregulovanej migrácie

25.06.2019 07:30

Mexiko vyslalo na svoju severnú hranicu so Spojenými štátmi takmer 15-tisíc vojakov a policajtov. Chce obmedziť neregulovaný tok migrantov do USA.

rusko, raketový systém, protivzdušná obrana, s-400, triumph

Rusko varovalo pred opakovaním karibskej raketovej krízy z roku 1962

25.06.2019 06:49

Rozmiestnenie amerických raketových systémov neďaleko hraníc Ruska by mohlo viesť k patovej situácii, varuje Moskva.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,180
Celková čítanosť: 2417519x
Priemerná čítanosť článkov: 2049x

Kategórie