Založ si blog

Tvárou v tvár sebe 9. – Macher roka. ..

 

Nepíšem populárno-politickú analýzu o výsledkoch volieb – prehlasujem na úvod, aby sme sa vyhli nedorozumeniu.

Aj keď práve ku terajším volebným výsledkom  médiá o machroch roka hovoria, ja sa vo vzťahu ku víťaznému Progresívnemu Slovensku držím príslovia  „nekrič hop, keď skočíš, najskôr sa pozri, do čoho si skočil…“

No hej, dnes som nejako tými prísloviami inšpirovaná, v rannom blogu som jedno dala. I keď to moje príslovie rozhodne nie je o „hosteskách“ – ako tam písal akýsi diskutér – pre tie by som nemusela nikam vybiehať, pobehlice sú i v Revúcej. Aj menovať by som podaktoré mohla, pravdaže, ale to nespravím, čo ste – však by mi admin tento blog zmazal.

Hej, ako vidíte, som plná hnevu – a tak som unikla za masku tvrdosti. Na strelnicu do Lozorna som síce nevybehla, ale zato som sa poobede naučila perfektne skladať ten vojenský spacák. No dobre, macher roka by som nebola –  až na piaty raz spacák vyzeral podľa mojej predstavy – ale ten pocit potom…

Pripadala som si ako z filmu Rambo – prvá krv.

Doslova tak – fakt veľa úsilia ma to dokonalé skladanie spacáku stálo, aj necht na nohe som si akosi pritom trochu zlámala, krvi tam bolo ajajaj. Lenže nebola to prvá krv – v piatok som sa prešla v mojich priveľkých vojenských topánkach do neďalekého obchodu a vrátila som sa so skrvavenou nohou.

Ale zasa – padli by ste, ako úžasne som ten spacák nakoniec zložila, aj bez kompresného obalu. Malý úhľadný, pevne zatiahnutý. Ani som nemala chuť ho potom rozložiť zasa  – byť vojakom by som asi spala vedľa spacáku, aby som ho mala stále takto pekne poskladaný.

Veď dobre – úplne na rovinu – vedľa toho spacáku v lese budem spať asi nielen kvôli skladaniu. Nacvičovala som si aj vliezanie do neho. No dobre, tí ktorí ste zažili vojenčinu, nesmejte sa. Bola to pohroma – však ten spacák nemá žiadny podhlavník.

A potom – najstaršie dieťa ma aj nafotilo, ako sa doň pobavene v predsieni navliekam.  Spacák má totiž úplne maličký otvor po zapnutí – to je fajn, v lese na mňa nepolezie kadejaký hmyz – vravela som si pôvodne. No po úplnom zapnutí som zistila, že o tom, aby som sa v ňom otočila do mojej obľúbenej polohy na bruchu s rukami zdvihnutými pod hlavu, nemôže byť ani reči. Nakoniec som sa pri veľkej snahe s tým spacákom i otočila tvárou k zemi, no už to nešlo otočiť sa späť.

Nie, ty rozhodne nie si moja pravá láska, spacák, to vidím jasne – povedala som si sklamane.

Neviem, to tí vojaci spia všetci tak disciplinovane, tvárou nahor, s rukami pozdĺž tela?

 

Elena  27.5.2019

 

 

Záblesky 4. – Čaputová by si mala ujasniť hranicu. . .

16.06.2019

Inauguráciu pokladám za nelegálnu, ani Čaputová nevnímam ako vhodnú prezidentku. Lenže ako empatik s ňou hlboko súcitím a ako žena ju chápem. Mala by si ujasniť hranice, ak chce bez ujmy viac »

Na ostrí noža 9. – Nelegálna inaugurácia. ..

14.06.2019

Slová doktora Harabína o tom, že inaugurácia prezidentky by nemala prebehnúť, pokiaľ nie sú Ústavným súdom SR doriešené všetky podania, týkajúce sa regulárnosti volieb a teda aj právoplatnosti viac »

Ja 6. – Uspávanky. ..

13.06.2019

Bolo raz dievčatko, ktorému jeho „stařičká chůva“ spievala uspávanku... No áno, v tejto chvíli o uspávankach. Uspávanky... Kedysi deti bežne vstupovali do života v tých najnežnejších viac »

Boeing

Boeingu sa blýska na lepšie časy, má záujemcu o 200 lietadiel 737 Max

18.06.2019 18:54

Americký koncern Boeing a majiteľ British Airways, International Airlines Group podpísali predbežnú dohodu o dodávke 200 lietadiel typu 737 Max.

slovak university startup cup 2019

Víťaz chce lepšiu zdravotnú starostlivosť

18.06.2019 18:37

Erik Kajáti a jeho tím vyhral Slovak University Startup Cup.

Tajfún Čebi Japonsko

Po zemetrasení Japonsko varuje pred cunami

18.06.2019 18:15

Cunami by sa mohla objaviť na pobreží prefektúr Jamagata, Niigata a Išikawa.

videopredpoveď

Videopredpoveď: Úder prívalov vody, potom opäť horúco!

18.06.2019 17:35

Aká bude streda na Slovensku?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,173
Celková čítanosť: 2404114x
Priemerná čítanosť článkov: 2050x

Kategórie