Založ si blog

Tornádo 7. – Dzurinda. . .

 

Dnes budeme inovovať príslovie. A povieme si niečo o sladkej budúcnosti, ktorú nám pán Dzurinda plánuje.

Aj sa zasmejete, aj zaplačete pri dnešnom blogu – tak ako ja, keď som skladala dokopy informácie o jeho preslovoch v poslednom čase.

 

Čím to je, čím to je?

Keď čítam jeho vyhlásenia a počúvam tie jeho reči, opakovane mi napadlo, že Truban aspoň priznal, že mal skúsenosti s drogami, ale naozaj neviem, čo si dáva tento pán – podľa tých jeho rečí.

Veď posúďte sami…

https://youtu.be/3D9PuEwg6Ko

Burcuje k použitiu „hard power“.

Najnovšie v rámci Tatra summitu 2019, ktorý sa uskutočnil v minulom týždni, kritizuje prístup našej vlády, že údajne nedokáže zabrániť radikálnejším vyhláseniam z Varšavy, alebo z Budapešti. Skutočne neviem, pán Dzurinda, máme tú „hard power“ použiť aj proti nim?

https://slovensko.hnonline.sk/2022650-dzurinda-pre-hn-kritizoval-vladu-fico-alebo-pellegrini-su-ticho-potom-nas-v-bruseli-beru-rovnako-ako-madarov

Mimochodom – Tusk v rámci toho summitu vykladal, ako máme byť „vyspelí a strategicky zodpovední“ – kebyže len za seba,  to by bolo OK, ale máme zobrať na plecia zodpovednosť za Európu ako celok. No tí dvaja sa skrátka zišli…

Dzurinda na tom summite perlil popri inom i nápadom, že treba prejsť v EÚ od konsenzov ku väčšinovému hlasovaniu. Je nám asi všetkým jasné, čo by to znamenalo pre nás vo vzťahu ku migrantom.

 

Časy sľubotechny dvojnásobných platov sú dávno preč…

Namiesto toho tu máme generála sveta. Burcuje do vojny – na to som už poukázala pred časom – a predstavte si, že polícia na základe článku v médiách iniciatívne preverujúca Kotlebu, či nespal s maloletou, po verejnom – no po uverejnení nahrávky z verejného vystúpenia  (a dokonca i po podaní trestného oznámenia JUDr. Harabínom vo veci tuším) Dzurindu za ohrozovanie mieru nikto doteraz nestíha. Hoci § 417 TZ stále platí…

podľa § 417 Trestného zákona o ohrození mieru

„kto v úmysle narušiť mier podnecuje k vojne, vojnu propaguje, alebo inak podporuje vojnovú propagandu, potrestá sa odňatím slobody na 1 až 10 rokov. Ak tak urobí v spojení s cudzou mocou, tak až na doživotie…

 

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2018/04/27/az-do-konca-3-koho-by-mali-zabasnut-prveho/

 

No že radšej v tom think-tanku nezostal sedieť…

Ten think-tank nie je kaviareň, ani lacný bordel (teda – bordel možno, ale určite nie lacný, plat tam mal lukratívny – veď si pozrite viac info, ak chcete)

https://plus7dni.pluska.sk/domov/slovensky-expremier-bruseli-poriadne-uziva-lukrativny-flek-vybavil-aj-asistentke

Zhodujem sa s názorom na neho, uverejneným jeho bruselským kolegom v tom článku. Z jeho preslovov v dlhom časovom horizonte sa oplatí podľa mňa vidieť jedine tento – pretože v ňom uvádza úlomky pravdy, že sú v Bruseli miesta, kde sa necíti bezpečne a priznáva „no go“ zóny.

https://www.tyzden.sk/rozhovory/55868/mikulas-dzurinda-kiskovi-drzim-palce-novej-strane-sa-bude-musiet-venovat-25-hodin-denne/

Napriek tomu by sme sa mali takému riziku migrácie vystaviť i my, my zodpovední, ktorí to budeme riešiť.

A hej, pravdaže, aj tento článok – vypovedá nielen o ňom, ale o našej „drevonasebedámerúbať“ povahe – sám pomenováva tie reformy ako brutálne. Nuž, koľko ľudí spáchalo sociálne samovraždy vďaka nemu?

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/510535-dzurinda-obaval-som-sa-aby-sa-obcania-nevzburili-v-polovici-reforiem/

A čo nám teraz chce dopriať? Migrantov, vojnu proti Rusku, podrobenosť diktátu EÚ – jedno veľké odpadisko s lacnou pracovnou silou…

Panebože, taký expert – a len tak ladom v akomsi think-tanku? Veď do Afriky ho treba poslať, nech tam tým chudákom pomôže  zlepšiť život.

 

No čo na to dodať?

Starého psa novým kúskom nenaučíš… A zjavne ani starého hada – inovujem príslovie.

 

 

Elena 14.10.2019

 

K diskusii: píšem jasne, že bol na minulotýždňovej konferencii o budúcnosti EÚ v Tatrách a tam vystupuje, preto ten náhľad.

S láskou 11. – 11. 11.

11.11.2019

Mnohí sa pokúšali definovať, čo je to láska. Písali o nej vzletné verše, rozsiahle eposy, knihy. Zrejme väčšina z nás pozná diela ako Marína či Odviate vetrom, podaktorí aj Legendu o láske. viac »

S láskou10. – Je ráno, a ja. . .

11.11.2019

Je ráno, a ja Ti píšem báseň... Dážď už dávno spláchol stopy snehu zo stromov, trávy, aj z mojej pamäte, skutočne bol minulý víkend snehobiely? Krajina šedej hmly sa vinie za oknom a viac »

S láskou 9. – Veľká výzva matiek. . .

10.11.2019

Doktor Bazár a jeho list – mediálny názor publikovaný na mediwebe bude v tomto blogu v centre pozornosti. Presnejšie, jeho zavádzajúci list o tom, že polícia ide prešetrovať všetky úmrtia viac »

Bratislava, mesto, pohlad, stary most, eurovea, panorama city, t

Pri Starom moste v Bratislave chcú postaviť vyhliadkovú vežu aj vyhliadkovú lávku cez Dunaj

13.11.2019 11:35

Na petržalskom brehu pri Starom moste chce investor postaviť vyhliadkovú vežu s výškou 45 metrov.

parkovanie, parkovacia politika, petrzalka,

Parkovací pokus v Petržalke naostro. Pristúpime k represii, varuje starosta

13.11.2019 11:00

Po prvých desiatich dňoch od zavedenia novej parkovacej politiky v bratislavskej Petržalke sa začínajú prísne kontroly.

násilie, smútok, depresia, žena,

Slovenská a škótska polícia rozložila skupinu, ktorá obchodovala so ženami

13.11.2019 10:58

Výsledkom sú štyria odsúdení členovia organizovanej skupiny v Glasgowe a na Slovensku prebieha súd so štyrmi mužmi a dvomi ženami.

VYSOKÉ TATRY, les, povodeň

V Demänovskej Doline vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity

13.11.2019 10:13, aktualizované: 10:39

Podľa starostky hrozí vyliatie potoka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,321
Celková čítanosť: 2817415x
Priemerná čítanosť článkov: 2133x

Kategórie