Založ si blog

Tornádo 11. – Čakajú nás skrátka skvelé časy. . .

 

Tridsať rokov budovania skvelej spoločnosti. Veď to si žijeme skoro ako v raji, nie?

Ach, ako len v takejto perfektnej dobe môže tá Ištvánová tak zaslepene negativisticky písať o našej skvelej životnej úrovni v súčasnosti, a o ešte skvelejšej budúcnosti, povzdychnú si podaktorí.

 

Veď spravodlivosti tu u nás máme ajajaj…

  • Napríklad pani Jankovská dostala úplne spravodlivo štedré odchodné, keď odchádzala z funkcie, však? Ochorela potom ihneď – a ja raz neviem, či z toho sklamania, že musela odísť, či z toho šoku, že u nás sa dá aj dopracovať ku spravodlivosti…
  • Alebo taká ministerka školstva – bilancovala svoju činnosť – a spravodlivo treba povedať, že takú sme tu ešte nemali.

Ten zákon, čo pripravila, aby učitelia preukazovali svoju spôsobilosť odpismi z registra trestov – a teraz nikto nevie, ako to treba urobiť – však to je úplne že skvelý zákon, originálny, náš, rýdzo slovenský, nič neopísala odkiaľsi z Fínska či Švédska. Vlastenka ako vyšitá, taká  poctivá, vidíte, ide žiakom príkladom v tom neopisovaní. No čo na tom, že ešte stále nie je ten etický kódex, čo dala do zákona, aj vyhlášky k tomu už platnému zákonu chýbajú – však raz budú, veď nie je koniec sveta, kam sa ponáhľate?

A vôbec, choďte niekam s tou prehnanou snahou o stopercentnosť, veď svet nie je dokonalý. Aj tie kredity že zrušila, čo mali byť večné? Ale choďte, tiež hocičomu naletíte, že kredity naveky – čo je dnes večné, prosím vás? To len učiteľov chcela ministerka zbaviť iluzívnosti – lebo veru nič nie je večné, tak ani kredity také nemôžu byť…

Spravodlivo treba tiež pripomenúť, že bola objektívna – dávala šancu komukoľvek. Chcela cestovná kancelária robiť školenia školám o holokauste? Nebol žiadny problém. Dala jej šancu – nemôžete povedať, že nie – aj obyčajní ľudia ako lesník sa mohli pustiť do preškoľovania davov študentov. Spravodlivo, raz darmo.

 

A azda by ste neverili takým kecom, že len tým vo funkciách kdesi vo vláde a ich kamošom sa u nás ujde spravodlivosti. Dočkajú sa jej aj úplne obyčajní ľudia…

  • Aj klienti nebankovej spoločnosti BMG Invest sa na Slovensku po 17 rokoch konečne dočkajú odškodnenia

https://www.aktuality.sk/clanok/718461/sporitelia-skrachovanej-nebankovky-b-m-g-invest-sa-po-17-rokoch-dockaju-odskodnenia/

Čo na tom, že dostanú len 2 percentá z vloženej sumy, a nevalorizovane. Spravodlivosť u nás vyhráva na plnej čiare – vidíte, nikdy nesmiete strácať nádej, aj po toľkých rokoch sa k vám dopracuje…

  • Pozrite na tú vyššie spomenutú ministerku školstva terajšiu – nielen sebe nadelí, spravodlivá je – keď povie, že sa od septembra zvýšia platy učiteľom, tak sa im zvýšia – čo na tom, že podaktorým len o euro päťdesiat v hrubom, však ide o princíp – zvýšili sa. Stojí to za veľké lakomé oči podaktorých iných profesií, ktoré si predstavujú ako sa učitelia hrbia pod ťarchou štedro zvýšeného platu, ktorý nesú domov v batohu na chrbte…

Budú sa mať lepšie za tejto vlády? No hej, prečo by sa nemali. Najmä ak si pracovníci v školstve uvedomia, že síce ministerka až na 40 rokov zvýšila tabuľku príplatku za odpracované roky, no zároveň im rast príplatku, spojeného s počtom odpracovaných rokov, okresala.

No čo vám na to poviem? Však nech sa učitelia naučia poriadne rátať a kriticky myslieť, aby to spravodlivo konečne takej vláde zrátali.

 

A úplne že najlepšie sa budeme mať vďaka zlepšeniu situácie v zdravotníctve.

  • Nemocníc ubudne – pardon, stratifikujú sa. Potom bude konečne v každej nemocnici možno dosť lekárov a sestier, pretože teraz ich je nedostatok. Teda ak sa im bude chcieť sťahovať, a neotvoria si radšej v mieste bydliska krčmu, lekáreň, či predajňu potravín namiesto zaniknutej Kačky.
  • Úspora peňazí konečne povedie ku nezadlžovaniu sa – a vraj môžeme usporiť aj na liekoch poriadne, povedali odborníci. Antibiotiká netreba často predpisovať – podaktoré lieky dáme s vysokým doplatkom, dodávam zasa ja – ubudne pacientov (však vymrú), zdravotníci budú mať menej práce a tak aj za tú prácu viac peňazí.

 

Čakajú nás skrátka skvelé časy.

Hlavne podaktorých, pravdaže.

A tak do ďalšej tridsiatky želám Slovensku úplnú zmenu fasády i interiéru.

 

 

Elena  23.10.2019

2917
7011
Posledný 23. 10. 2019, 19:57:42

+++ ...

S láskou 11. – 11. 11.

11.11.2019

Mnohí sa pokúšali definovať, čo je to láska. Písali o nej vzletné verše, rozsiahle eposy, knihy. Zrejme väčšina z nás pozná diela ako Marína či Odviate vetrom, podaktorí aj Legendu o láske. viac »

S láskou10. – Je ráno, a ja. . .

11.11.2019

Je ráno, a ja Ti píšem báseň... Dážď už dávno spláchol stopy snehu zo stromov, trávy, aj z mojej pamäte, skutočne bol minulý víkend snehobiely? Krajina šedej hmly sa vinie za oknom a viac »

S láskou 9. – Veľká výzva matiek. . .

10.11.2019

Doktor Bazár a jeho list – mediálny názor publikovaný na mediwebe bude v tomto blogu v centre pozornosti. Presnejšie, jeho zavádzajúci list o tom, že polícia ide prešetrovať všetky úmrtia viac »

VYSOKÉ TATRY, les, povodeň

V Demänovskej Doline vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity

13.11.2019 10:13, aktualizované: 10:39

Podľa starostky hrozí vyliatie potoka.

obchvat ba

Na obchvate Bratislavy je väčší problém ako azbest

13.11.2019 10:01

Statické skúšky únosnosti násypu na stavbe diaľnice D4 nevyhovujú, čo je pravdepodobne ešte horší problém ako nález azbestu.

najvyssi sud, ministerstvo spravodlivosti,

Šišková a Šikuta sa budú uchádzať o post predsedu Najvyššieho súdu

13.11.2019 10:00

Súdna rada sa o necelé dva týždne opäť pokúsi zvoliť nového predsedu Najvyššieho súdu, keďže v ostatnej septembrovej voľbe neuspel ani jeden zo štyroch kandidátov.

taliansko benátky voda záplavy turista  nám. sv. marka

Záplavy v Benátkach si vyžiadali najmenej jednu obeť

13.11.2019 09:59

Výška vody v meste dosiahla tesne pred polnocou 1,87 metra, k čomu prispel silný vietor.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,321
Celková čítanosť: 2817381x
Priemerná čítanosť článkov: 2133x

Kategórie