Založ si blog

Hm 5. – Aké práva majú nelegálni migranti?

Nelegálni migranti vraj neexistujú – tvrdí článok v linku, lebo ľudia nie sú nelegálni a každý má ľudské práva

https://myzahorie.sme.sk/c/23099452/pojem-nelegalni-migranti-je-problematicky-kazdy-clovek-ma-ludske-prava-a-nemoze-byt-nelegalny.html

Skutočne to pokladám za zavádzajúce tvrdenie – lebo nehovoríme o nelegálnych ľuďoch, ale o nelegálnych migrantoch v zmysle nelegitímneho, neoprávneného prekročenia hraníc cudzieho štátu. Nesplnia zákonné podmienky na vstup do inej krajiny, takže do nej vstupujú v rozpore s platnými zákonmi. Lebo nie je ľudské právo nelegálne cestovať z krajiny do krajiny, na to sú schválené a štandardizované postupy, ako možno prichádzať do nejakej krajiny legálnym a oficiálnym spôsobom. Takže niekto sa nás tu snaží zavádzať a miasť jednoduchšiu verejnosť, aby sa nelegálna migrácia „znormálnila“ a neprotestovali sme proti množiacim sa „cestovateľom“. 

 

Nie, nejde o niekoľko ľudí, podľa článku v linku ich k nám denne prichádzajú stovky

https://spravy.rtvs.sk/2023/06/tlak-migrantov-na-slovenske-hranice-neustava-je-ich-viac-ako-po-ine-roky/

Tlak migrantov na slovenské hranice neustáva. Denne ich na naše územie prejdú stovky, väčšinou Sýrčanov. Nelegálne prekročenie hraníc je častejšie v letných mesiacoch, teraz je ich však viac ako po iné roky. Migranti prespávajú v uliciach pohraničných miest aj okolo cudzineckej polície v Nových Zámkoch. V stredu (7. 6.) odchytili pri hraniciach v Komárne a v Šahách vyše 160 migrantov, zväčša Sýrčanov. Minulý týždeň 500, od januára 3 300. Mladých mužov aj rodiny, ktoré pred vojnou utekajú natlačení v dodávkach alebo pešo.

 

Článok v linku nižšie uvedenom píše, že nelegálni migranti u nás sa sťažovali na porušovanie svojich práv. Nepáči sa im, ako s nimi zaobchádzajú v utečeneckom tábore v Sečovciach
 https://tvnoviny.sk/domace/clanok/843648-migranti-sa-stazovali-na-porusovanie-svojich-prav?campaignsrc=tn_clipboard

Sú u nás priemerne 18 mesiacov. V dobe písania článku tam bolo 65 takýchto „cestovateľov“. A práve včera článok v linku uviedol, že ich počty narastajú, 40 ďalších zaistili za jediný deň

https://mylevice.sme.sk/c/23180253/v-sahach-zaistili-40-migrantov-policia-eviduje-narast-ich-poctu-v-pohranici.html?ref=temacl

Pohodlne kŕmení a ubytovaní, nespokojní s tým, aké tu majú práva. Vážne sa máme skladať na pohodlný život ľuďom, ktorí sem prišli nelegálne a nie sú tu spokojní? Obskakovať ich budeme ako cukrové bábiky? Dokonca ombudsman tam nabehol.

A tak ma zaujíma, aké práva majú nelegálni migranti.

Podľa mňa majú právo len jedno – vrátiť sa cez hranicu späť – otočiť ich máme na hraniciach a nepustiť žiadneho z nich k nám. Ak ich zachytíme v krajine, mali by sme ich vyviesť na hranicu, ktorou k nám prišli. Sú to prevažne mladí zdraví chlapi, nech zodpovedne a čestne idú do svojej vlasti bojovať a pracovať pre jej lepšiu budúcnosť.

 

Položme si otázku – majú také bezhraničné práva iba u nás nelegálni migranti, že na ich pohodlný život sa skladáme a kŕmime ich tu, alebo je to zvykom aj v iných krajinách?  Vzor demokracie sú pre nás USA. Môžeme azda vyraziť my do Ameriky a budú nás tam živiť 18 mesiacov ako nelegálnych migrantov?

Prečo sa máme starať o ľudí, ktorí konajú v rozpore s našimi platnými zákonmi, ktorí sem prichádzajú neoprávnene – a skladať sa im na pohodlný život?!

A teraz by sme na základe rozhodnutia EÚ museli platiť milióny eur za neprijatých migrantov? 20 000 eur máme dať za každého odmietnutého migranta? Akým právom chcú, aby sme ich živili? Skutočne nemajú tí ľudia žiadny pocit hanby, že sa vešajú na krk iným ľuďom a spokojne očakávajú, že budeme  robiť na nich a na ich rodiny namiesto nich samých?

Povedzme si pravdu, toto nie sú žiadni utečenci pred vojnou – v takom prípade by utekali do najbližšej krajiny za hranicami vlasti a čakali na návrat domov. Títo špekulanti vyrazili za pohodlným životom, ktorý by chceli získať bezpracne.

 

Začnime otvorene hovoriť o únosnej miere solidarity v tomto štáte – nie je podľa mňa v poriadku, že jedni drieme zodpovedne po celý život, štát nám znižuje budúce dôchodky a robíme čoraz dlhšie, a pritom nám tu pribúda kadejakých ľudí, ktorí iba naťahujú ruky a žijú „z hotového“. Lebo aj my, ktorí pracujeme a nútene solidarizujeme s kadekým, máme ľudské práva a nie sme otroci.

Alebo budeme s otvorenou diskusiou a zásadnými riešeniami otáľať, kým skutočne nevznikne nejaký konflikt medzi slovenskými občanmi a „cestovateľmi“ blúdiacimi ich záhradami a sídliskami?

 

 

Elena

 

K diskusii  rubbeler  No skutočne neviem, čo nenávistné je na žiadosti, aby sme nevpúšťali do krajiny nelegálne prichádzajúcich ľudí – však k tomu máme platnú legislatívu. A ak by sme mali platiť za každého neprijatého migranta 20 000 eur, koľko miliónov ročne za nich dáme, o koľko viac budeme my pracujúci drieť, aby sme sa im na to naskladali? Prosím, vysvetlite mi tu verejne, aký ja mám záväzok starať sa o mladých zdravých chlapov z Afganistanu, Sýrie, či z Afriky?

palenque  poteším Vás – môj návrh riešenia je jasne napísaný v článku, ale kvôli Vám ho rada zopakujem, aby ste ho pochopili – budeme strážiť hranice a ľudí nelegálne nimi prechádzajúcich vrátime späť do krajiny, z ktorej nimi k nám prichádzajú.

Vlastnou cestou 5. – Vedeli ste to o včerajšku?

22.09.2023

Viete aký bol včerajší deň? Deň vďačnosti v rámci medzinárodných dní. V záplave politických šarvátok tento deň zanikol. A myslím si, že aj bez nich by u nás ani pes po ňom neštekol. Vďačnosť sa skrátka nenosí. Málokedy si uvedomíme v dnešnej supermodernej a superkonzumnej spoločnosti, že byť vďačný je niečo pre nás dôležité. V tom bláznivom kolobehu [...]

Nooo 3. – Ako môže Slovensko konsolidovať svoje financie rýchlo a ľahko. . .

22.09.2023

V Pravde nám tu analytik mozgy vymýval, ako budeme musieť znášať pokles životnej úrovne a priťahovať si opasky. Šesť miliárd za dva roky vraj musíme ušetriť, aby sme konsolidovali financie. No to dáme ľahko podľa môjho receptu. Žiadny pokles platov, žiadne osekávanie dôchodkov – čo ste, za čo ma máte? Nie som váš vrah, ale záchranca. Pozrite, tie [...]

Vlastnou cestou 4. – Krásny deň. . .

22.09.2023

Každý deň je krásny, isteže. Ale niektoré sú ešte krajšie. Je to tak ako s ľuďmi – vraj každý človek má nejaké svoje svetlo, ale niektorí pre nás sú ako plamienok v temnote… Ach, dnešok, povedala som si radostne dnes – teda vlastne už včera – keď som po príchode z práce jedla cuketové placky. Zapíjala som ich mliekom a robím ich svojsky [...]

Hektor

List z Charkova: Po rakete už ani pes neštekne. Zvykli sme si

23.09.2023 12:00

Charkov. Šesť hodín ráno. Šesť rakiet. Emócie na bode nula.

Robert Fico, Peter Pellegrini, Michal Šimečka a Milan Uhrík

Hlavné priority v justícii: Ktorá strana navrhne zrušiť súdnu mapu a ktorá chce obmedziť paragraf 363?

23.09.2023 12:00

Posledný týždeň pred voľbami Pravda prináša seriál článkov o povolebných prioritách a cieľoch politických strán v kľúčových oblastiach domácej politiky.

Polícia / policajné auto /

Muž sa snažil ukradnúť hromozvod aj auto na útek, napadol policajta

23.09.2023 11:40

Policajti 44-ročného muža za použitia donucovacích prostriedkov zastavili.

Doklady, klientske centrum, Okresný úrad Trnava

Taký záujem o cestovné pasy nebol 10 rokov. Najsilnejší mesiac prekvapil

23.09.2023 10:34

Výrazné zvýšenie dopytu po cestovných pasoch pripisuje rezort aj uvoľneniu protipandemických opatrení.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,689
Celková čítanosť: 8302207x
Priemerná čítanosť článkov: 3087x

Kategórie