Založ si blog

Nooo 6. . – Posledná generácia?

Takže pokračovanie k minulému blogu, či naozaj budeme poslednou generáciou.

Ladislav Jakl dal silnú bilanciu, v ktorej uviedol

Sme poslednom generáciou, ktorá vie čítať knihy a ktorá potrebuje knihy. Poslednou generáciou, pokladajúcou ovládanie gramatiky za dôležité a dorozumievajúcou sa plynulou rečou, aj rečou vôbec. Ktorá vie, že sa má dávať prednosť starším a má sa zdraviť, vie čo znamená priateľ a má všeobecný spoločenský prehľad

 

Ani komunikácia na facebooku ma neočaruje, kadejaké lajky či smajlíky mi nič nehovoria. Dokážem šťastne sedieť v dobrom tichu pokojne i dve-tri hodiny, no je pre mňa dôležitý živý človek, tu a teraz. Zdieľanie.

Ako výstižne podotkol Jakl, zdieľanie malo silne emotívny obsah, nie je to rozoslať fotku svojho obedu cudzím ľuďom – zdieľať by sme mali dobré a zlé, úctu k cnostiam a oddanosť ideálom. Ibaže položme si otázku – ako zdieľame v tejto spoločnosti tieto veci? Ako je cenená čestnosť, vernosť, zásadovosť, zodpovednosť? No nijako. Vážne čakáte, že sa mám hodnotovo pridať k tým, ktorí vykladajú že nevera je normálna a byť čestný sa neoplatí? Život v tejto spoločnosti je čoraz viac konzumnejší, plytkejší, povrchnejší. A akým ideálom sme, preboha, oddaní ako spoločnosť – k akej budúcnosti chceme smerovať? K tomu, že nás budú okrádať „naši spojenci“, lebo sme pre nich pohodlní na výpredaj odpadov a na využívanie obohatenia na náš úkor? Lebo nič iné slávny energetický trh nie je – ryžujú na úkor nás. Pri našich viac ako trojnásobne nižších platoch, pri podstatne vyšších životných nákladoch v mnohých oblastiach. Pozrite sa na aktuálnu cenu oleja v Nemecku – a porovnajte jeho cenu u nás.

 

A zdieľanie dobrého a zlého? Nemáme u nás zdieľací solidárny systém, lebo ten by znamenal vzájomné dávanie – ale doslovne parazitný. Je v ňom kopa špekulantov a nezodpovedne žijúcich ľudí, ktorí zo solidárneho systému iba ťažia, čoraz viac. Máme desaťtisíce voľných pracovných miest, a im sa nechce vynaložiť úsilie a začať pracovať. Aby solidarita fungovala, musí byť vzájomnosť v nej. Čím sú títo ľudia solidárni s tými, ktorí sa musia plahočiť dažďom a  vetrom, či snehom po kolená v tme a zaplatiť za cestu do práce, aby sa oni pohodlne nakŕmili? Tí, ktoré robia, musia dávať čoraz viac a čoraz dlhšie, a pritom si uvedomujú, že ich štát okráda nielen nízkou mzdou, ale i odvodmi a ešte im uberá aj na dôchodku, nedáva čestne úmerne ich vkladom. Jednoducho čoraz viac doplácajú na solidárny systém.

No a o úcte k starším by sa toho dalo vo vzťahu k našej súčasnej spoločnosti tiež veľa povedať, nie však veľa pekného. Dala som tvrdý koment k manipulatívnej stránke progresívcov, vyzývajúcej mladých aby šli voliť, lebo ich je vraj u nás menej a musia hájiť svoje záujmy. Proti komu štvú progresívci mladých – proti ich vlastným rodičom a starým rodičom? Tak som komentovala, že by to tu teda vyzeralo, podľa toho ako sa snažia rozoštvávať medzigeneračne ľudí, keby mali vládnuť ďalšie štyri roky.

Dala som im tam koment: Dajte už ľuďom pokoj. Nútene ste nás chceli vakcinovať. Dôchodky podľa vás majú ľudia privysoké. Štvete mladých proti starým, rozdeľujete spoločnosť – za pár rokov „vládnutia“ by ste tu narobili riadnu šarapatu. Pevne verím, že nevyhráte a nebudete nivočiť túto spoločnosť.

Mimovládky z Česka vraj vypravia dva vlaky pre voličov progresívcov deň pred voľbami. Radšej by som bola, keby nimi odviezli progresívcov aj ich voličov. kadeľahšie.

Minulé generácie uplatňovali zručnosť, pracovitosť a silu – ako som videla porovnanie na obrázku z fb muži pred polstoročím na motorkách a dnes na elektrických kolobežkách (som dobrá, a nepíšem že na podpätkoch a v sukničkách)– zauvažovala som, či progresívcami ospevované zmeny v spoločnosti sú na smiech. alebo na zaplakanie.

 

 

Elena

 

K diskusii  Asi takto

https://dennikn.sk/3575159/po-studentov-poslu-do-ceska-volebne-vlaky-mozno-to-zobudi-aj-niektorych-doma-hovori-marek-mach/

Krivé chodníčky 3. – Používajte antikoncepciu, prosím. . .

07.12.2023

Hľadám hrdinov – zdatných vo vystopovaní digitálnej stopy. Alebo hrdinov, ktorí poznajú debilov – a prezradia nám ich mená. Asi je vám jasné koľká bije, podľa tohto úvodu – dračie plamene dnes budú. Som trpezlivý človek. Aj na Matovičovo vystrájanie v parlamente po mikulášskom programe detí som len rukou kývla, že „tak už sa strápnil aj [...]

Krivé chodníčky 2. – Máte radi seriály? Tak si dva pozrite. . .

05.12.2023

Nuž, sú ľudia, ktorí majú záľubu v nekonečnom sledovaní seriálov. Dokážu si ustrážiť čas na pravidelné sledovanie a majú ho zjavne aj dostatok na to, aby pravidelne sledovali nejaký seriál. Nikdy som sa v takom niečom nezhliadala, ako sledovať kadejaké telenovely. Nanajvýš s dcérou v čase prázdnin trochu z Cheatersov som videla, a potom pár dielov z amerického [...]

To svetlo svieti 9. – No celá ja. . .

05.12.2023

Ľudia majú rôzne štýly obliekania. Sú značkáči, tí lovia luxusné či menej luxusné značky, v závislosti od financií na nákup nových či šťastia na nákup outletových a sekondhandových. Sú modernáči, ktorí sledujú módne trendy a vedeli by nám povedať aké farby sú tento rok „in“. Aj keď by nevedeli vysvetliť, že prečo – no lebo to tak [...]

prezidentka čaputová

Čaputová k rušeniu ÚŠP: Takýto krok sa javí ako účelový, zvážim podanie na Ústavný súd

08.12.2023 13:29

Prezidentka bude vysoko pravdepodobne vetovať vládnu novelu Trestného zákona, ktorá ruší Úrad špeciálnej prokuratúry a znižuje trestné sadzby za niektoré trestné činy.

kolíková, šutaj eštok

Kolíková: Žilinka by mal rezignovať, nebráni svoju inštitúciu pri návrhoch vlády

08.12.2023 12:41

Uviedla to na margo Žilinkovho vyhlásenia, že Úrad špeciálnej prokuratúry nie je pre fungovanie prokuratúry nevyhnutný.

Russia Putin

Keď inak nedáte. Putin súhlasil, že bude opäť kandidovať na prezidenta

08.12.2023 12:35, aktualizované: 13:26

Vladimir Putin dnes uviedol, že vo voľbách v marci 2024 sa bude opäť uchádzať o prezidentský úrad.

Russia Medvedev

Vojna Ruska proti NATO nikdy nebola reálnejšia. Zúrivý Medvedev opäť vyťahuje hrozbu tretej svetovej

08.12.2023 12:14

Medvedev opäť vyhlásil, že hrozba vypuknutia tretej svetovej vojny „nikdy nebola taká reálna“ ako teraz.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,757
Celková čítanosť: 8629717x
Priemerná čítanosť článkov: 3130x

Kategórie