Založ si blog

Až do konca 7. – Vyhostíme britského veľvyslanca? – II. diel

Skrátim to – navrhujem, aby sme okamžite vyhostili britského veľvyslanca.

Nie diplomatov, ale rovno veľvyslanca.

Teraz si povieme o dôvodoch.

Mali by sme mať odvahu postaviť sa za pravdu. Neviem, koľkí ju naozaj máme.

 

Veľké malé klamstvá…

Nie, ja nemám rada klamstvá. A nemám rada klamárov.

Pokladám za amorálne a pokrytecké, ak nemocnica Alder Hay vyjadruje rodičom „úprimnú sústrasť nad jeho skonom“.

Predstavte si, „odborníci z Alder Hay“ – ak človeku nedáte jesť a piť, zomrie. To vás na medicíne neučili? Alebo ste vtedy chýbali v škole?

Podľa vás je dôstojná smrť, že niekoho odpojíte od kyslíka, nedáte mu jedlo a pite? Vy ste to dieťa utýrali. Pre mňa ste vrahovia.

V mojich očiach ste stratili akýkoľvek kredit pomáhať ľuďom, mali by vám odňať diplomy a do zdravotníctva doživotne  zakázať vstup.

 

Nekompetentnosť sudcu Anthonyho Haydena…

Preukázateľne zaujatý „expert na právo“ Anthony Hayden, aktivista za eutanáziu rozhodol o tom, že vražda Alfieho je právne odobrená. Preukázateľne nebol vo veci nestranný – nemal rozhodovať. Ak sa pánovi Haydenovi páči eutanázia, mohol by ju osobne rovno podstúpiť, aby sme videli, či u neho nie je rozpor medzi teóriou a praxou.

Podľa médií tento sudca podporuje práva homosexuálov na rodičovstvo a je členom LGBTI skupiny. Mne z toho jeho členstva v LGBTI skupine vyplýva, že zrejme je homosexuál, nemá deti a zjavne sa potom nedokáže vžiť do pocitov rodičov.

A podľa tém, ktorých aktivistom je a chce ich tak zavádzať do života spoločnosti, pán sa zjavne hrá na Boha častejšie, ako by sme si mysleli.

No to viete, že by som bola schopná na adresu dotyčného „experta na spravodlivosť“ dodať kadečo ďalšie – a že sa musím naozaj ovládať, aby som nič nedodala.

 

Porušenie ľudských práv – Alfie Evans…

Alfie je príkladom, žiaľ už nie živým, ako si Anglicko ctí ľudské práva a medzinárodné dohovory v skutočnosti.

Neumožnili rodičom odniesť dieťa domov, neposkytli mu lekársku pomoc. Chlapčeka chceli liečiť Taliani, a Anglicko mu odmietlo aj túto šancu poskytnúť. Pritom taliansky vojenský vrtuľník, ktorý by dieťa previezol, bol už na streche nemocnice pripravený dieťa previezť do Talianska, len čo dostane súhlas. Dieťa prežilo bez prístrojov, t. j. klinicky mŕtve rozhodne nebolo – porušili práva živého dieťaťa.

Navyše ho nechali umrieť hladom a smädom. Podotýkam, že to všetko ako krajina, ktorá podpísala medzinárodné dohovory o právach detí, aj o ochrane ľudských práv.

Verejne prehlasujem, že Anglicko týmto závažným spôsobom porušilo ľudské práva Alfieho Evansa, aj jeho rodičov. Spáchalo vraždu dieťaťa.

 

Vyzývam Slovensku republiku, vládu SR, prezidenta SR a jednotlivé politické strany, aby prejavili nesúhlas s porušovaním ľudských práv zo strany Veľkej Británie…

Na protest proti porušovaniu ľudských práv a medzinárodných dohovorov, tieto práva chrániacich, vyzývam predstaviteľov Slovenskej republiky, aby voči Veľkej Británii zaujali jasne vyhranený postoj vyhostením veľvyslanca tejto krajiny.

Pán premiér, vyjadrite sa verejne k tejto záležitosti. Ide predsa o bezprecedentné porušenie ľudských práv.

Nože, pán prezident, náš dobrý anjel, vydávate stanoviská ku kadečomu, na čo nemáte kompetencie – toto je Vaša kompetencia, vyjadriť sa ku porušovaniu medzinárodných dohovorov a vražde dieťaťa v priamom prenose.

Zatiaľ verejne svoje stanovisko prejavila len ĽSNS, ktorá uskutoční dňa 6. mája 2018 o 16,00 hod. pred budovou veľvyslanectva Veľkej Británie na Panskej ulici v Bratislave pietnu spomienku na Alfieho.

 

Európska únia – buďte solidárni – pridajte sa k našim sankciám…

Vyzývam verejne Európsku úniu, nech sa pridá k sankciám proti Veľkej Británii vo forme bezodkladného vyhostenia britských veľvyslancov zo svojich krajín na protest proti bezprecedentnému porušeniu ľudských práv, práv dieťaťa a medzinárodných dohovorov s tým súvisiacich.

Alebo pre členské krajiny EÚ prestali platiť medzinárodné dohovory o právach dieťaťa a o ľudských právach?

A hej, Taliansko zvažuje za vraždu svojho občana Alfieho Evansa žalobu…

K tomu niet čo dodať, plne podporujem. A myslím, že aj pitva dieťaťa by mala prebehnúť v réžii medzinárodných odborníkov.

https://www.thesun.co.uk/news/6180783/alfie-evanss-death-prompts-italian-prosecutors-to-consider-opening-case-against-alder-hey-childrens-hospital/

 

Záverom…

Ľudské práva nie sú trhací kalendár.

Mali by sme mať odvahu postaviť sa za pravdu.

 

 

Elena   Predná Hora, 2.5.2018

 

P.S.:Budem úprimne rada, ľudia, ak sa pridáte. Nemlčme.

Každý, kto podporujete tento názor, prosím, skopírujte nižšie uvedený text Výzva vláde SR  a prepošlite ho

na link premiéra SR  premier@vlada.gov.sk

a aj na mail anglického veľvyslanectva v SR   bebra@isternet.sk

a na mail talianskeho veľvyslanectva  amb.bratislava@esteri.it

 

Výzva vláde SR

 

Verejne týmto Veľkej Británii vyslovujem protest proti porušovaniu ľudských práv a medzinárodných dohovorov s nimi súvisiacich zo strany ich krajiny v prípade Alfieho Evansa.  Vašu prítomnosť na Slovensku nepokladám za vítanú.

 

Verejne týmto vyzývam vládu Slovenskej republiky, aby v záujme podpory ľudských práv a medzinárodných dohovorov s nimi súvisiacich prejavila protest proti Veľkej Británii vo veci porušenia ľudských práv Alfieho Evansa a jeho rodičov, a v tom kontexte aj medzinárodných dohovorov o ľudských právach a právach detí.

Žiadam, aby sme bezodkladne vyhostili britského veľvyslanca.           

 

Vážené veľvyslanectvo Talianskej republiky. S úctou vyslovujem týmto úprimnú sústrasť so smrťou Vášho občana Alfieho Evansa. A plne podporujem žalobu Talianska vo veci vraždy svojho občana Alfieho Evansa proti Veľkej Británii.

Tornádo 9. – Hlavný odborník skoro ako nový. . .

16.10.2019

No zasa až taký nový nie je, dopĺňam pedantne, podaktorým je dobre známy. Rozplakala sa včera večer Olinka, Kajka i Dominika – rozplakali sa po správe o tom, kto nahradil profesora Šteňa viac »

Navždy 1. – K dušičkám kráča čas. . .

15.10.2019

K dušičkám kráča čas, jeseň kraj halí, k bolesti zo straty sa cítime malí, spomienky na blízkych nesieme v srdci, noc závoj rozkladá, zas vyjú vlci, aj sĺz prúd valí sa sťa potok dravý viac »

Tornádo 8. – Slnko v duši. . .

14.10.2019

Babie leto – dnešok ukázal jeho najkrajšiu tvár. Tyrkysovo belasá obloha a trblietavé lúče slnka, príjemné teplo po dňoch chladu mi pripadalo ako malý zázrak. Nebola to už úporná, vysušujúca viac »

Recyklácia, ekológia

Nemcom zdražie elektrina, pre vyššie ekologické aj sieťové poplatky

19.10.2019 17:09

Nemeckí odberatelia elektrickej energie sa musia okrem vyšších príplatkov za obnoviteľné zdroje energie pripraviť aj na rastúce sieťové poplatky.

Eduard Chmelár

Predsedom hnutia Socialisti.sk sa stal Eduard Chmelár

19.10.2019 15:13

Za podpredsedov boli zvolení Martin Sarvaš, Artur Bekmatov, Beáta Janočková, Daniel Patkoš a Alica Mihale Razgyelová.

Andrej Danko

SNS chce presadiť ďalší nápad. Podnikové nájomné byty

19.10.2019 14:08

Po novele zákona o sociálnom poistení, ktorou sa zmení systém výpočtu minimálneho dôchodku, avizuje Andrej Danko ďalšie opatrenia.

Dobroslav Trnka

Trnka tvrdí, že chcel zbrane odovzdať dobrovoľne na vlastnú žiadosť

19.10.2019 12:17

Prokurátor má v legálnej držbe štyri zbrane.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,296
Celková čítanosť: 2755708x
Priemerná čítanosť článkov: 2126x

Kategórie