Založ si blog

Príbeh 1. – O dôvere. . .

Podelím sa s vami o príbehy. Živé, kráčajúce s nami životom. V jednej chvíli ich vidíme a rozumieme im.

Život je veľký učiteľ…

 

Príbehy…

Pred časom som vytvorila priečinok PRÍBEHY. Vedela som, že sa naplní v ten pravý čas pri hľadaní odpovedí. Žiadna múdra kniha nás nenaučí toľko ako naše srdce, ak sa ním dívame. Takže príbehy, ktoré menia svet – ten náš…

 

O dôvere…

Bol raz pes. Šteniatko, dôverčivo sa dívajúce na svet okolo seba a všetkých okolo seba. Tisíce chutí – od teplého mliečka po kuraciu polievku ochutnávalo v miske. Spokojne ohrýzalo kuracie kosti. Ľudia ho hladkali. Slnko hrialo a svet žiariaci dúhovými farbami bol fajn.

Ktosi ho kopol. Surovo. Zostala mu prasklina na duši a viacnásobne zlámaná ľavá predná labka. Zaliezol do búdy aj so svojou bolesťou.

Niektorí by mu vzali šancu na život – pretože v ich očiach bol menejcenný. Nie je predsa zdravý, dokonalý a výnimočný. Ale on šancu dostal, nezabili ho. Ležal v búde, čas plynul. Zlámaná labka sa nakoniec zrástla, no nemôže ju používať. Mohol by ležať v búde a už nikdy z nej nevyliezť, nanajvýš na pár krokov, k miske s jedlom.

Nevzdal sa sám seba, ani sveta – a vykročil doň opäť. Pochopil, že sú ľudia, ktorým nemôže veriť, pretože mu ublížili. Ale napriek tomu je svet krásne miesto. Sú aj ľudia, ktorým veriť môže, pretože mu nikdy neublížia. A tak opäť nastavuje tvár vetru, prinášajúcemu tisíceré vône. Odhodlane kulhá na troch nohách, prijíma svet a spoznáva všetko, čo mu život ponúka.

 

Záverom…

Ach, áno, Uško – nie, nie je to môj pes, len dnešný ranný spolupútnik pod kopec k autobusu…

Nesklamte jeho dôveru, ak ho niekedy stretnete…

 

 

Obrázky sú moje, z dnešného rána

 

Elena  Predná Hora, 26.6.2018

Oko draka 6. – Je vo mne, hoci ju ešte nepočujem. ..

22.03.2019

Je v nás pieseň. Ticho klopká na dvierka srdca - a ak pootvoríme, cítime jej sladkú vôňu a počujeme jej prvé tóny. Postupne zaznieva čoraz hlasnejšie, a vo chvíli, keď roztancuje naše srdce, viac »

Plamene 5. – Americké základne u nás. . .

21.03.2019

Nechceme americké základne na Slovensku - pokrikujú niektorí (teda, vrátane mňa). Ibaže dnes v skorom ráne si povieme pravdu – naozaj tie americké základne u nás ešte nemáme? Dnes... Dnes viac »

Oko draka 4. – Paradoxy života. . .

18.03.2019

Je lepšie, keď dostaneme pokarhanie od múdreho človeka, ako keď nás pochváli hlupák. Aj keď určite všetci máme v živote radšej pochvaly ako pokarhania. Uvažujete niekedy o paradoxoch života? viac »

Peniaze

Svoje si nedáme. Nemci chcú chrániť domáce strategické firmy

23.03.2019 16:19

Nemecko plánuje schváliť zákon o vytvorení štátneho fondu, ktorý by umožňoval chrániť nemecké spoločnosti pred neželaným prevzatím.

poliaty notebook, káva, klávesnica, záruka, laptop

Nenávisť na internete pred finále volieb. Pozrite si TOP 10 videí týždňa

23.03.2019 15:30

Sociálne siete po 1. kole volieb zaplavila vlna nevraživosti voči Šefčovičovi a jeho rodine. Vyústila okrem iného do nenávistného statusu fanúšika Čaputovej.

zuzana čaputová, maroš šefčovič

Šefčovič chce, aby Čaputová vysvetlila svoju koncipientskú prax, tá hovorí o antikampani

23.03.2019 15:03, aktualizované: 16:19

Podľa Čaputovej je súbeh advokátskej praxe a živnosti bežná vec, ktorú v minulosti nebolo potrebné ohlasovať.

traktor-toxin-1

Rakovina v pôde!? Porazí ekonomika ekológiu?

23.03.2019 14:00

Koniec používania glyfosátov či predčasná radosť? Americký federálny súd rozhodol, že Roundup spôsobuje rakovinu, no jeho hromadný zákaz sa zatiaľ nechystá.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,106
Celková čítanosť: 2206708x
Priemerná čítanosť článkov: 1995x

Kategórie