Založ si blog

Príbeh 1. – O dôvere. . .

Podelím sa s vami o príbehy. Živé, kráčajúce s nami životom. V jednej chvíli ich vidíme a rozumieme im.

Život je veľký učiteľ…

 

Príbehy…

Pred časom som vytvorila priečinok PRÍBEHY. Vedela som, že sa naplní v ten pravý čas pri hľadaní odpovedí. Žiadna múdra kniha nás nenaučí toľko ako naše srdce, ak sa ním dívame. Takže príbehy, ktoré menia svet – ten náš…

 

O dôvere…

Bol raz pes. Šteniatko, dôverčivo sa dívajúce na svet okolo seba a všetkých okolo seba. Tisíce chutí – od teplého mliečka po kuraciu polievku ochutnávalo v miske. Spokojne ohrýzalo kuracie kosti. Ľudia ho hladkali. Slnko hrialo a svet žiariaci dúhovými farbami bol fajn.

Ktosi ho kopol. Surovo. Zostala mu prasklina na duši a viacnásobne zlámaná ľavá predná labka. Zaliezol do búdy aj so svojou bolesťou.

Niektorí by mu vzali šancu na život – pretože v ich očiach bol menejcenný. Nie je predsa zdravý, dokonalý a výnimočný. Ale on šancu dostal, nezabili ho. Ležal v búde, čas plynul. Zlámaná labka sa nakoniec zrástla, no nemôže ju používať. Mohol by ležať v búde a už nikdy z nej nevyliezť, nanajvýš na pár krokov, k miske s jedlom.

Nevzdal sa sám seba, ani sveta – a vykročil doň opäť. Pochopil, že sú ľudia, ktorým nemôže veriť, pretože mu ublížili. Ale napriek tomu je svet krásne miesto. Sú aj ľudia, ktorým veriť môže, pretože mu nikdy neublížia. A tak opäť nastavuje tvár vetru, prinášajúcemu tisíceré vône. Odhodlane kulhá na troch nohách, prijíma svet a spoznáva všetko, čo mu život ponúka.

 

Záverom…

Ach, áno, Uško – nie, nie je to môj pes, len dnešný ranný spolupútnik pod kopec k autobusu…

Nesklamte jeho dôveru, ak ho niekedy stretnete…

 

 

Obrázky sú moje, z dnešného rána

 

Elena  Predná Hora, 26.6.2018

Áááááá 10. – Príbeh o láske naveky. . .

18.07.2018

Myslíte si, že existuje láska naveky? Môžete si pod tým „naveky“ predstaviť kadečo – láska do smrti jedného či oboch partnerov, či láska cez hranicu času u tých, ktorí sa sprevádzajú viac »

Áááááá 9. – Čo robíme pre dobro sveta. ..

17.07.2018

Pre dobro sveta sa dá robiť kadečo. Každý o tom máme nejakú svoju predstavu. Dnes vám prezradím tú moju predstavu. A keďže už pár dní uvažujem nad dosahom našich volieb – ako vonkoncom viac »

Áááááá 8. – Všetci zomierame. . .

17.07.2018

Neprezradím vám žiadne tajomstvo, keď poviem, že všetci zomierame. Ide ale o to, kde a ako. Porozprávajme sa dnes práve o tom. Všetci zomierame... Raz, pravdaže, niekto skôr a niekto neskôr, viac »

Heiko Maas

Maas od Trumpa očakáva aspoň "minimum spoľahlivosti" v zahraničnej politike

18.07.2018 22:26

"Je to jednoducho aj ťažké robiť politiku, keď informácia alebo fakty majú polčas rozpadu 24 hodín," uviedol nemecký šéf diplomacie.

Mychajlo Ježeľ

Ukrajinský exminister Ježeľ dostal v Bielorusku štatút utečenca

18.07.2018 21:38

Ježeľovi hrozí doma päť až osem rokov väzenia za spreneveru dvoch miliónov dolárov.

mayová

Extrémistu usvedčili z plánovania vraždy premiérky Mayovej

18.07.2018 21:11

Naa'imur Zakariyah Rahman mal v úmysle nastražiť výbušninu pred vchodom do sídla britskej premiérky na Downing Street.

trump

Kto sa v tom má vyznať? Biely dom poopravil Trumpa, ktorý sa neskôr poopravil sám

18.07.2018 20:42, aktualizované: 21:50

Americký prezident vyjadril presvedčenie, že Spojené štáty už nie sú terčom Ruskej federácie. Neskôr uviedol, že "hrozba stále existuje".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 877
Celková čítanosť: 1620584x
Priemerná čítanosť článkov: 1848x