Založ si blog

Svet plný zázrakov 9. – Klopýtaní přes kameny. . .

 

Červenozlaté zore v hmlovom opare sa jemne prelínali s temným obrysom hôr na horizonte. Postupne priezračneli do nebovomodrej oblohy úžasného jesenného dňa. Idylický okamih skorého rána narušovala len skutočnosť, že som ho zažívala cestou do práce.

V týchto dňoch je v horách prekrásne – moc a moc som si priala odísť do náručia lesa. V priebehu posledného týždňa sa svahy prudko sfarebnili, rozžiarili sa v tisícoch odtienkov. Slnkom zasypaný deň a príjemne prehriaty vzduch – to je jeseň, pre mňa najúžasnejšie obdobie roka. Obzor vidieť krištálovo číro, vzduch vonia lesom pomaly sa ukladajúcim k spánku tak intenzívne.  Lístie sa nesie vzduchom, ticho šuští kĺžuc sa k zemi…

Prianie odísť, odísť do lesa by nebolo vôbec nereálne, mám ešte dovolenku z minulého roka. No Zámer sveta je rozhodnutý ma do lesa nepustiť (vie prečo, a ja tiež, nebudem klamať, je v mne teraz zúfalé prianie sa z toho lesa už nevrátiť) – a tak ma chytil pevne pod krk – naváľaním povinností, navyše poruchou USB kľúča mi zmazal nielen rozpracované práce, ale hlavne pripravený záverečný jedenástkový blog.

A náhodne otvorenou knihou som dostala náležitú lekciu o “klopýtaní přes kameny“ – prekrásnu metaforickú úvahu o Odysseovej ceste plnej strát, z ktorých každá ho čoraz viac približuje domovu. S jasným príbehom o tom, ako si človek zbytočným odporom spôsobí len ďalšie poranenia. Dal mi najavo, že ma má prečítanú.

Nuž tak, Zámer sveta neoklameš…

 

 

 

Elena 11.10. 2018

 

P.S.: Pôvodný blog O čom médiá čušia som po malej diskusii s adminom zmazala. Stotožňujem sa s jeho názorom – to je všetko.

 

S láskou 1. – Priezračné okamihy. . .

16.10.2018

Máte také miesta, ktoré hlboko oslovujú vašu dušu? Hovoria s vami láskavo, cítite sa tam voľne a slobodne, vzduch je tam voňavejší, slnko tam svieti žiarivejšie. No tak, viete o čom hovorím, viac »

Svet plný zázrakov 10. – Toto je spravodlivosť na slovenský spôsob. ..

13.10.2018

TA3 priniesla včera večer správu o tom, ako sa štedro začínajú v slovenských nemocniciach rozdávať hygienické balíčky pre pacientov. So sprchovým gélom a šampónom na vlasy, toaletným viac »

Svet plný zázrakov 8. – Dvojplameň

10.10.2018

Aká je pravda o dvojplameňoch? Rozhodli sme sa pozrieť na túto tému konštelačne na predposlednom pražskom stretnutí. A ja, keďže plním sľub lektorovi Vojtovi o spísaní tejto konštelačky, viac »

STORM-MICHAEL/

Počet obetí hurikánu Michael stúpol na 29, stovky ľudí sú nezvestné

17.10.2018 10:15

Hurikán štvrtej kategórie Michael bol jednou z najsilnejších búrok, aké kedy zasiahli územie Spojených štátov.

egypt, púšť, zbraň, ozbrojenec, militant, beduín, vojak

Iránske revolučné gardy zabili strojcu útoku na vojenskú prehliadku v Ahváze

17.10.2018 10:10

Sunnitská teroristická skupina takzvaný Islamský štát považuje väčšinové šiitské moslimské obyvateľstvo Iránu za odpadlíkov od viery.

urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou

Falošných zubárov vraj môže byť viac

17.10.2018 09:43

Nemal lekárske vzdelanie, napriek tomu ošetroval pacientom zuby. Falošného stomatológa Ľubomíra Z. z obce Veselé pri Piešťanoch odhalila kontrola z vyššieho územného celku.

trump

USA plánujú obchodné rokovania s EÚ, Britániou a Japonskom

17.10.2018 09:39

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa informovala Kongres, že plánuje rokovať o obchodných dohodách s Európskou úniou, Japonskom a Veľkou Britániou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 956
Celková čítanosť: 1812224x
Priemerná čítanosť článkov: 1896x