Založ si blog

Svet plný zázrakov 9. – Klopýtaní přes kameny. . .

 

Červenozlaté zore v hmlovom opare sa jemne prelínali s temným obrysom hôr na horizonte. Postupne priezračneli do nebovomodrej oblohy úžasného jesenného dňa. Idylický okamih skorého rána narušovala len skutočnosť, že som ho zažívala cestou do práce.

V týchto dňoch je v horách prekrásne – moc a moc som si priala odísť do náručia lesa. V priebehu posledného týždňa sa svahy prudko sfarebnili, rozžiarili sa v tisícoch odtienkov. Slnkom zasypaný deň a príjemne prehriaty vzduch – to je jeseň, pre mňa najúžasnejšie obdobie roka. Obzor vidieť krištálovo číro, vzduch vonia lesom pomaly sa ukladajúcim k spánku tak intenzívne.  Lístie sa nesie vzduchom, ticho šuští kĺžuc sa k zemi…

Prianie odísť, odísť do lesa by nebolo vôbec nereálne, mám ešte dovolenku z minulého roka. No Zámer sveta je rozhodnutý ma do lesa nepustiť (vie prečo, a ja tiež, nebudem klamať, je v mne teraz zúfalé prianie sa z toho lesa už nevrátiť) – a tak ma chytil pevne pod krk – naváľaním povinností, navyše poruchou USB kľúča mi zmazal nielen rozpracované práce, ale hlavne pripravený záverečný jedenástkový blog.

A náhodne otvorenou knihou som dostala náležitú lekciu o “klopýtaní přes kameny“ – prekrásnu metaforickú úvahu o Odysseovej ceste plnej strát, z ktorých každá ho čoraz viac približuje domovu. S jasným príbehom o tom, ako si človek zbytočným odporom spôsobí len ďalšie poranenia. Dal mi najavo, že ma má prečítanú.

Nuž tak, Zámer sveta neoklameš…

 

 

 

Elena 11.10. 2018

 

P.S.: Pôvodný blog O čom médiá čušia som po malej diskusii s adminom zmazala. Stotožňujem sa s jeho názorom – to je všetko.

 

Na tepe dňa 7. – Aký darček by mala vláda dať Slovákom? ?? .. .

10.12.2018

Národ je rozhorčený zvyšovaním cien, pri ktorom „štedro“ štát nadelí jednou rukou zvýšenie príjmu o pár eur v hrubom a druhou rukou vezme o minimálne rovnakú sumu viac na zvýšení viac »

11×11 5. – Zasnežene. ..

09.12.2018

Nežne snehobiela krajina za oknom. Človeku akosi nedá toľká rozprávkovosť vyťahovať do svojich myšlienok starú špinu o pozemkovej podtatranskej mafii, paradoxnom nepomere zvyšovania životnej viac »

11×11 4. – Keď sa nahneváme, budeme zlí. . .

07.12.2018

Komédia bola kedysi pod týmto názvom, pamätáte? Ale tento môj blog komediálny žáner rozhodne nie je. Ak cítite horúčavu dračích plameňov a zdá sa vám, že lietajú úlomky skál – viac »

Ruský bombardér Tupolev Tu-160

Rusko na cvičenie vo Venezuele 'priletelo' s najväčšími bombardérmi sveta

10.12.2018 22:20

Na medzinárodnom letisku v Caracase pristáli aj ďalšie ruské stroje.

macron

Macron reaguje na nepokoje. Minimálna mzda sa zvýši o 100 eur

10.12.2018 21:44

Je to prezidentov najväčší ústupok smerom k požiadavkám protestujúcich z hnutia tzv. žltých viest.

Taliansko OBSE ministri zasadnutie Lajčák

V Bruseli sa pre kerčský incident spomínajú aj protiruské sankcie

10.12.2018 19:28

Podľa ministra Lajčáka Rada ministrov zdôraznila plnú podporu zvrchovanosti a územnej celistvosti Ukrajiny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,012
Celková čítanosť: 1953327x
Priemerná čítanosť článkov: 1930x