Založ si blog

Verím 5. – Nehotový svet. . .

…Mohol si nám, Pane, ponúknuť hotový svet…

Dnešná nenáhodná náhodnosť myšlienky z náhodne otvorenej náhodnej knihy. A tak o nej pár slov teraz, pred vykročením do nového týždňa.

Mne pomohla úplne prijať myšlienku, ktorá vo mne ešte trochu vytŕčala. Lebo úprimne – ja by som bola rada, keby nikto nemusel zažívať utrpenie a biedu a keby sa všetci správali čestne, zodpovedne a láskavo. Jasné, som veľký snívač a romantická duša, takže si moje ideály občas nabíjajú nos o realitu.

Túžila som po tom, aby svet bol ideálny. Pochopila som, prečo svet nie je dokonalý.

Hlboko vo mne zaklaplo to presvedčenie. Je to tak. Predtým som to vedela logicky, no nebolo to v srdci – stále vo mne tichý hlások šepkal, že…. Keby svet bol dokonalý a všetko v ňom bolo na správnom mieste, bol by statický a všetci by boli takí úžasní, až by sme si to necenili. Zrejme by sme sa zbláznili z tej nekonečnej dokonalosti.

 

Svet nie je dokonalý, ale je presne taký. aký má byť…

Nie, svet nie je hotový, práve preto, aby sme ho budovali. Aby sme tým napĺňali svoje poslanie a zanechali v ňom svoju stopu. A rozumiem už tiež, že pri poslaní naozaj najskôr musíme vedieť kam ideme – prijať poslanie, až potom sa ukáže, že s kým ideme. Pretože veľké poslanie je o veľkej duchovnej sile – tam nemá miesto klamstvo a nečestnosť, voči iným, ani voči sebe. Uvedomujem si, aké je preto dôležité zrovnať si hodnoty.

Zvláštne, ako úlomky dávnych čias zapadnú do mozaiky, pomáhajú nám veci pochopiť. Bola to naozaj čudná koincidencia – tá mailová správa, aby som si pozrela istý film. Nestíhala som ho vtedy pozrieť, ale dostala som sa v ten deň k článku o shaoline – a vďaka tej správe som si článok prečítala. A ten spustil spomienky na môj dávny opakujúci sa sen z detstva, vyhľadala som ďalší a ďalší. Poskladalo mi to pochopenie – lebo bol tam príbeh veľkej zrady. Spomenula som to už v blogu Tri, ktoré trvajú

http://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2019/02/04/s-laskou-mama-9-tri-ktore-trvaju/

Film som si včera pozrela, konečne, je hlboký, mal pre mňa krásne a silné posolstvo, ale o ňom tu nedám viac. Bola to naozaj zvláštna a silná koincidencia, ďakujem za ňu. Som človek pevných koreňov, nikdy by som neopustila a nezradila. Je trochu ironické v Národnom týždni manželstva dať žiadosť o rozvod. No dôvera nie je o tom, že si niekto vymaže pokec, ale o tom, že ho vôbec nezaloží. A o veľa ďalších veciach, isteže.  Tá koincidencia so shaolinom mi pomohla, lebo je to silná skúsenosť, že za chrbtom môžeme mať niekoho len vtedy, ak mu môžeme hlboko dôverovať.

A je zvláštne, že keď sa naozaj pustíme vecí, ktoré majú odísť, tie prichádzajúce sa rozjasnia a sprítomnia – úžasný nápad k Územiu anjelov. No hej, to je o tom budovaní.

 

Elena  11.2.2019

Plamene 6. – A ako to bolo ďalej. ..

25.03.2019

Prezidentský kandidát Harabín dnes podal vo veci prezidentských volieb ústavnú sťažnosť. Ako sa mediálne vyjadril – rozhodol sa pre tento krok, pretože už prvé kolo a jeho predchádzajúca viac »

Zápisky psychiatra 9. – Zámer sveta nastoľuje spravodlivosť rýchlo. . .

24.03.2019

„Postáva tam v kúte s úsmevom ako starý zmaľovaný klaun, povedala mi prostoreko kolegyňa, ktorá do predajne Tristotri šmejdov zašla nakupovať. Nezaujíma ma to.“ Potriasla hlavou, vlasy viac »

Oko draka 6. – Je vo mne, hoci ju ešte nepočujem. . .

22.03.2019

Je v nás pieseň. Ticho klopká na dvierka srdca - a ak pootvoríme, cítime jej sladkú vôňu a počujeme jej prvé tóny. Postupne zaznieva čoraz hlasnejšie, a vo chvíli, keď roztancuje naše srdce, viac »

Fico, tk,

Koalícia je podľa Fica funkčná, strany potvrdili záujem meniť dane a odvody

26.03.2019 18:06

Fico zároveň informoval, že koalícia sa pri utorkovom rokovaní posunula v otázke voľby kandidátov na ústavných sudcov.

facebook, sociálna sieť, like, chat, komunikácia, online

Online giganty budú platiť médiám

26.03.2019 18:00

Koniec zarábaniu online gigantov na zdieľaní autorských diel. Po novom sa budú musieť Google, Facebook či Youtube o zisky zo šírenia autorských diel podeliť.

andrej kiska

Kiska požiadal RTVS o mimoriadne vystúpenie k prezidentským voľbám

26.03.2019 17:55

Druhé kolo volieb prezidenta SR sa bude konať v sobotu 30. marca v čase od 7.00 do 22.00 h.

ALGERIA-PROTESTS/ARMY

Alžírska armáda navrhla, aby prezidenta vyhlásili za neschopného výkonu úradu

26.03.2019 17:07

Náčelník generálneho štábu Ľudovej národnej armády Ahmad Káid Saláhdodal vyhlásil, že je nevyhnutné nájsť východisko z krízy v súlade s ústavou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,108
Celková čítanosť: 2212678x
Priemerná čítanosť článkov: 1997x

Kategórie