Založ si blog

A veď hej. . . 1. – Pokuta pre RTVS. . .

Pokutu dostala verejnoprávna televízia za jej (ne)yydarenú reláciu Pumpa.

Píše o tom článok s názvom

Pumpa v RTVS bude mať ďalšieho dramaturga, za diel o Lučanskom budú aj postihy

v linku

https://www.tyzden.sk/politika/70541/pumpa-v-rtvs-bude-mat-dalsieho-dramaturga-za-diel-o-lucanskom-budu-aj-postihy/

Píšu v ňom, že

.Relácia politickej satiry Pumpa bude mať ďalšieho dramaturga, na scenárové podoby bude dohliadať širší okruh ľudí. Za reláciu, v ktorej sa rozoberala smrť a osoba bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, padnú i finančné postihy. Zástupcovia RTVS to uviedli na stredajšom rokovaní Rady RTVS.

Pre mňa je tragédiou verejnoprávna televízia, ktorá dáva za výrobu „skvelého programu“ na úrovni Pumpy také peniaze z našich koncesionárskych poplatkov a daní. Myslím, že v súčasnosti je bez práce dostatok hercov schopných produkovať kultivovanú zábavu a  nie je potrebné betónovať tam v ryžovisku ľudí, ktorí už svoju neschopnosť v tomto smere prejavili.

Rada sa programu venovala v súvislosti s kritikou, ktorú si vyslúžila časť odvysielaná 16. januára, v ktorej protagonisti hovorili s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou (Za ľudí). Predseda Rady RTVS Igor Gallo potvrdil, že orgán dohľadu dostal doteraz približne 30 podnetov k relácii. „Prakticky všetky obsahovali kritické stanovisko k obsahu a forme relácie, respektíve jej časti venovanej smrti policajného exprezidenta,“ povedal

 

Ak človek prezentuje dehumanizované hodnoty a ešte sa čuduje, čo niektorých pohoršilo a tvári sa, že sú azda chybní, keď to tak vidia – potom by už nemal prezentovať verejne nič, ale kdesi zaliezť a uvažovať sám o sebe, kým nepochopí svoj omyl.  A to hovorím v dobrom – mal by to človek urobiť sám od seba a pre seba, aby sa v tom smere lepšie našiel.

Každý v živote robíme chyby – no cestu k náprave by sme mali hľadať. Rozlišujem medzi našou ľudskosťou, s prirodzenou nedokonalosťou aj chybami, ktoré nám pomáhajú pochopiť správny smer, a s ktorými hľadám cestu úprimného súcitu v sebe –  a medzi konaním, voči ktorému by sme nemali byť tolerantní.

Lebo chybujúceho jedinca môžeme podporiť svojim súcitom, no skupinu páchajúcu zlo tolerovať neradno. A hanobiť verejne mŕtveho nie je veru čin hodný ohľadu.

 

Hodnoty treba strážiť…

Na to, že ľudstvo sa odklonilo od hodnôt zmysluplných a od svojej ľudskosti a doplatili na to nevinní ľudia často i svojimi životmi, existuje v histórii ľudstva bezpočet príkladov. Je ťažké vidieť fotografie ľudí ktorí zažívali toľko utrpenia. Deti stojace za plotom v pásikovaných uniformách. Hromady lebiek, ktoré po nich zostali. Ľudia zomierajúci v nezmyselných vojnách. Znásilnené ženy, deti bez rodičov. Výsledok čejsi hlúposti a bezohľadnosti, hodnotovej úbohosti.

Každé zlo začína malým krokom, prvým korienkom. Skúšajú naše hranice, kam si môžu dovoliť zájsť. Zakaždým je to tak. Smejme sa z mŕtvych, dehonestujme ich, eutanazujme postihnuté deti, zlikvidujme tých nepohodlných. Mali by sme mali každý za seba dať otázku svojmu svedomiu – „čo môžem urobiť sám za seba, aby sa už nikdy nič podobné nezopakovalo“? 

Nikto by nemal zažívať takú hrôzu a utrpenie, zomierať kdesi vo vojne či v koncentráku, trpieť hladom a strachom zo smrti.

Naši predkovia toto všetko zažívali. Hlbokú úctu ku ich osudom cítim – a prezradím vám, že zakaždým idúc cez Zvolen sa na židovskom cintoríne zastavujem. Hovorí so mnou to miesto, aj v blogu som už spomínala silné veci, ktoré sa mi tam prepojili. Lebo na ich osudoch vidieť jasne tie ľudské tragédie, ktoré každá vojna prináša.

Takže ku pamiatke na všetkých tých ľudí s úctou ku ich osudom pár z mojich fotiek z toho cintorína.

 

Pripomeňme si –

27. január  – svetový deň pamiatky obetí holokaustu

28. január – medzinárodný deň mobilizácie proti jadrovej vojne. 

 

Elena

 

K diskusii: pupuššško nože nám prezraď, ke´d už o tej zápisnici točíš, ako možno v tomto štáte ukradnúť mesačne milión eur a potom ich doma beztrestne užívať… Prezradil kajúcnik i to, koho kryje a kto ho kryje?

 

vv

Na obrázku môže byť: strom, rastlina, outdoor a príroda

 

Bez 7. – Tu už končia všetky žarty. . .

04.03.2021

Bez akýchkoľvek morálnych zábran. Sprosté psychické týranie. To je prípad Moniky Jankovskej. Bola prepustená na slobodu na základe rozhodnutia Najvyššieho súdu z minulého štvrtka. A pri východe z väzenia nič netušiaca bola opätovne zatknutá. Iste, páchala trestnú činnosť – a nepochybne by mala za ňu niesť následky. Ale tento spôsob „oslobodenia“ a [...]

Jediná 9. – Z. . .

04.03.2021

Niekedy by sme sa mali pozrieť na Smrť počas života. Pomáha nám to nachádzať odpovede. Konštelačku so Smrťou som si postavila, prevádzačskú – dívali sme sa na seba mlčky. Všetky tie hrôzy, nečestnosti, bezohľadnosť a krutosť, zabíjanie, utrpenie nevinných – rozumela smútku v mojom pohľade. Ľudia nie sú takí, akí chceš, aby boli, prikývla. Nevieš [...]

Bez 6. – Nie je prvý apríl, drahá vláda. . .

03.03.2021

Už viete, že netúžim po tom, aby odstupoval Krajčí ako prvý z vlády, písala som o tom nedávno v blogu. A práve k tomu určite budú tlačiť „drahíspojenci“. Lebo zasa mimo žartov – slušný človek je, to z neho cítim, aj citlivý zrejme. Len nie je zdatný manažér, a mal by mať čas v priaznivých pokojných podmienkach, aby k tomu dozrel. Žiaľ, taká [...]

váha, spravodlivosť, misky

Premrhanie príležitosti reformy súdnej mapy by pocítil najmä občan, zhodli sa vrcholní predstavitelia justície

05.03.2021 13:33

Zhodli sa na tom predseda Najvyššieho súdu Ján Šikuta, generálny prokurátor Maroš Žilinka a predseda Slovenskej advokátskej komory Viliam Karas.

matovič

Matovič ďakuje Maďarom za pomoc so Sputnikom, prehliada rokovanie v Komárne

05.03.2021 13:29

Ivan Korčok zdôraznil, že otázka dvojakého občianstva je výsostne slovenskou záležitosťou a nie je predmetom bilaterálnych vzťahov.

Plavecký štvrtok František Bohm samovražda Böhm polícia

Kauza Böhm: Žilinka dohovoril aj Lipšicovi

05.03.2021 13:17

Podľa generálneho prokurátora Žilinku prokurátor neuplatil zákonné oprávnenie, keď zistil, že Böhm má viacero strelných zbraní a nezaistil ich. Böhm sa vo svojom dome zastrelil v polovici februára.

Svetlana Cichanovská

Bielorusko žiada Litvu o vydanie Cichanovskej, minister poslal Lukašenkovi jasný odkaz

05.03.2021 12:57

Bieloruská opozičná líderka odišla z krajiny krátko po augustových prezidentských voľbách.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,905
Celková čítanosť: 4660543x
Priemerná čítanosť článkov: 2446x

Kategórie