Založ si blog

Dalasair 10. – Slová cez hranicu času. . .

Mačky, kto to spravil – povedala som prísne v jednom minulotýždňovom podvečere.

Zapadajúce lúče slnka vrhali zlatistý tieň na obrazovku notebooku – a v rozpísanom súbore sa tiahli slová navyše. Odbehla som si len spraviť čaj. Pred časom ma tak mačky prihlásili do jednej fb skupiny poskákaním obrazovky. Teraz ale pozerali skúmavo, či mi ten čaj neuškodil. A veru ich pohľady boli namieste.  Napísať poskákaním klávesnice tri razy slovo medveď by bol zázrak.

Čo to je, čo to znamená – hodila som otázku Zámeru sveta.

Nie môj hlas – zašepkal tíško.

 

Jediného človeka by som si so slovom medveď spojila. Môjho šamanského učiteľa. A tak som sa pozrela na jediné miesto, kde jeho hlas ešte môžem nájsť. Zvláštne, že som nemala potrebu tam zájsť doteraz, uvedomila som si. Ktorú nahrávku? No poslednú, vedela som jasne.

Koincidencie nám ukazujú cestu. Idem správnym smerom, vedela som náhle, keď povedal, že jeho obľúbená skupina je Nightwish. Zasmiala som sa, lebo The heart asks pleasure first patrí k mojim srdcovkám. A tak som pozorne načúvala jeho slovám. Posolstvo vrany, sovy a holubice – počúvala som a plakala.

Lebo málokto rozumie tomu, čo potrebujeme naozaj, niekedy ani my sami nie.

Áno, odpovedala som jeho hlasu, to je presne to, čo potrebujem.

 

Ach, čo tomu predchádzalo?

Musíš vykročiť k dôvere, šepkal Zámer sveta trpezlivo mesiac či dva dozadu.

Nepotrebujem k šťastiu iných ľudí, cítim sa dobre sama so sebou, vlastne mi je bez väčšiny z nich oveľa lepšie – protirečila som.

Musíš vykročiť k dôvere, povedal Zámer sveta prísne.

Urob si poriadok so šlápotami, aby neubližovali iným svojou nečestnosťou, odvrkla som.

Máš na mysli novú potopu? pýtal sa medovo.

Zlo sa ničí ohňom, aby sa nevrátilo, to predsa vieš, dodala som zotrvačnosťou, ale hnev ustúpil a došla mi chyba, ktorú robím.

Každý má svoju cestu učenia, niektorí v 1. triede, iní možno aj v špeciálnej škole, ale je to ich cesta. To moja nepokora zasa raz skúšala na mne svoje triky, ťahajúc za uši môj hnev zo zranenia.

Díval sa s porozumením. Aerien, naozaj nemôžeš zničiť zlo.

Prikývla som. Nevládzem chcieť veriť, nikomu, dodala som po chvíli.

Dôvera je zásadná – že niečomu alebo niekomu veríme. Ach, to nie je vaša lekcia, ale moja. Lebo v niektorých situáciách nielenže stratíme dôveru voči ľuďom, ale i stratíme ochotu komukoľvek skúsiť veriť.

Čo k tomu potrebuješ? pýtal sa Zámer sveta tíško.

Nevedela som odpovedať.

 

Ja viem – prikývol Zámer sveta, keď som nevedela nájsť slová k tomu posolstvu môjho šamanského učiteľa.

Chcela by som vrátiť ten čas nevinnej dôvery, ktorá je hlboká a bezpodmienečná a nečaká, že ľudia konajú zákerne a bezohľadne.

Čistú dušu, hľadám čistú dušu, povedala som zrazu.

Rovnakí hľadajú rovnaké, rozosmial sa. Dôverovať môžeš tomu, kto hľadá to isté čo ty.

 

Elena

Óóó 4. – Dokážeme sa s tým ako spoločnosť vysporiadať?

29.01.2023

Nadúmrtnosť na Slovensku je vysoká, dosiahla nárast až o 20 % https://www.napalete.sk/nadumrtnost-na-slovensku-dosiahla-takmer-20-percent/?fbclid=IwAR05L1IWGw1p7Z57o-2No3pH2-h0OcN-3gH_oGIkehogvBY2QB1pP3rJtwg Najvýraznejšie sa zvýšil počet úmrtí v decembri oproti päťročnému priemeru pred nástupom pandémie v Trenčianskom kraji (o 33 percent) a v Trnavskom kraji (o 21 percent). [...]

Óóó 3. – Aby mohli byť s dieťaťom. . .

28.01.2023

Plne podporujem petíciu, ktorú rozbehli matky, aby nebolo na Slovensku porušované právo dieťaťa byť v nemocnici so svojim rodičom. Túto ich iniciatívu podporujem – a viem čo a prečo píšem. Nech zdravotníci Bohu ďakujú, že nezaspomínam verejne na to, akú starostlivosť som videla, keď som raz pri preberaní môjho syna z nemocnice vošla pootvorenými dverami chodby [...]

Óóó 2. – Budeme krajinou predčasných dôchodcov?

28.01.2023

Títo fušeri, ktorí bez hanby chcú nám trčať na krku ešte tri štvrte roka, nepomáhajú veľkej skupine obyvateľstva v problémoch, do ktorých nás práve oni dostali. Nie ja som bola po Bruseli pokrikovať, ako bezodkladne máme odpojiť lacný ruský plyn – ale Heger. A nie ja som umožnila odpredaj lacno vyrobenej elektriny u nás, ale táto vláda. A keď už sme pri [...]

zelenskyj

Na Nobelovu cenu za mier nominovali Zelenského, Erdogana či Stoltenberga

31.01.2023 07:16

Medzi zverejnenými kandidátmi na tohtoročnú Nobelovu cenu za mier prevažujú osobnosti, ktoré nejakým spôsobom súvisia s konfliktom na Ukrajine či situáciou v Rusku.

Žilina, verejné osvetlenie, protest

Tma ako v rohu. Obce vypnutím svetiel odkázali vláde, že potrebujú pomoc

31.01.2023 06:30

Presne o siedmej večer v pondelok zhaslo verejné osvetlenie v mestách a obciach 75 percent samospráv.

bytovka Malacky

Obľúbeného primátora odviedla NAKA. Kým sa sporí s developerom, ľudia v Malackách márne čakajú na zaplatené byty

31.01.2023 06:20

Po dvoch rokoch obvinenie primátora Malaciek z podplácania prokurátor zrušil. Ten tvrdí, že pre neho sa prípad ešte neskončil a od polície očakáva ospravedlnenie.

vojna na Ukrajine, TvBoy

ONLINE: Lula nedá muníciu, chce hľadať cestu ako ukončiť vojnu na Ukrajine

31.01.2023 06:10

Brazília sa nechce podieľať na vojne na Ukrajine ani nepriamo dodávkou munície. Prezident Lula chce dať dohromady skupinu krajín pre mier.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,498
Celková čítanosť: 7428308x
Priemerná čítanosť článkov: 2974x

Kategórie