Založ si blog

Tou cestou, ktorou si šiel 5. – Mesačný chlapček skončil s prasknutou lebkou. . .

 

Teraz vám poviem o hodne špinavom prípade chlapčeka, ktorý skončil s prasknutou lebkou – nie po úraze v nemocnici, ale nadobudol ho pri odchode z nemocnice.

Na Slovensku, pravdaže, kde inde?

A pomenujem rad klamstiev – plním sľub z blogu Tou cestou, ktorou si šiel 4. – ktorými vás zahrnú v tomto štáte. Pretože ak sa dostatočne nevyznáte vo veciach – tak vás oklamú.

 

Ten mesačný chlapček, ktorý skončil s prasknutou lebkou…

Prípad sa stal pred pol rokom. A je naozaj hnusnou vizitkou slovenských zdravotníkov.

Až doteraz o ňom bolo ticho, ako o mnohých ďalších prípadoch, kde rodičia márne bojujú za spravodlivosť pre svoje dieťa, ktoré zomrelo, či má poškodené zdravie v dôsledku chyby slovenských zdravotníkov. Nevedeli by sme o ňom, ako o mnohých ďalších – ale 19.4.2018 ho popísal na svojom blogu v SME Jozef Kmeťo. Celý popis prípadu nájdete tam, ja uvádzam len niekoľko podrobností.

Prípad sa stal v Kráľovskom Chlmci. Dieťa hospitalizovali kvôli viróze, no po 4-dňovom pobyte v tejto nemocnici odchádzalo s poranenou hlavou do košickej nemocnice.

 

Tým sa škaredý príbeh len začal…

Chlapček vyrastá v rodine náhradnej matky. Po prevezení dieťaťa do Košíc sa z prostredia nemocnici šírili reči, že ho poranili v jeho náhradnej rodine – čo by bola vážna vec týrania. Nemocnica dokonca na náhradnú matku podala podnet polícii.

Plnili svoju povinnosť, to je správne, nie?

Zato od náhradnej matky polícia trestné oznámenie údajne odmietla prevziať, rovnako aj Okresná prokuratúra v Trebišove – vraj to nie je treba.

Ako prípad polícia doriešila? Predstavte si – v jeden februárový podvečer navštívil náhradnú matku údajne policajt so šekom na 730 eur „ako odškodné“, ktoré si dieťa bude môcť vybrať po dovŕšení dospelosti. Šek skutočne existuje, je v blogu pána Kmeťa nafotený.

 

Nie, to ešte stále nie je koniec tohto naozaj škaredého príbehu…

Náhradná matka je jednoduchá rómska žena, ktorá sa nevyzná v zákonoch. Je smutné, že jej nikto neporadil, že sa môže obrátiť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou – až pán Kmeťo v tom náhradnej matke dieťaťa pomohol. Je dvojnásobne smutné, že viaceré ľudskoprávne organizácie ju odbili, pretože oni hája ľudské práva – tak, ako to opakovane v mojom blogu píšem ja, zrejme chránia len ľudské práva páchateľov.

Pán Kmeťo, ktorý napísal o tomto prípade v jeho blogu na SME,  telefonoval pred napísaním blogu aj do kráľovochlmeckej nemocnice. Lekárka, ktorej meno aj uviedol, označila náhradnú matku ako klamárku. V rozhovore na otázku, prečo nepomohla podať matke podnet na UDZS SR, hoci vedela pravdu –  nakoniec menovaná lekárka uviedla, že nechcela ísť proti kolegom.  

Pán Kmeťo totiž už vie o prípade dosť, vrátane mena sestry – aj v blogu uvádza jej meno, ktorá údajne pochybila a dieťa jej spadlo, v dôsledku čoho mu praskla lebka.

V závere rozhovoru lekárka poranenie bagatelizovala – „bola to len malá prasklinka“… Ktovie, či by to povedala, keby šlo o jej dieťa.

 

Takže, pamätajte si:

Ak sa stanete obeťou pochybenia lekárov, Váš blízky zomrel, a vy sa snažíte o spravodlivé pomenovanie vinníkov – je to na Slovensku zúfalá cesta, plná krvavých stôp. Tá krv na nej je z vášho srdca a nôh. Poviem vám teraz o niektorých klamstvách, na ktoré môžete na ceste za spravodlivosťou naraziť.

 

KLAMSTVO č. 1 Polícia nemôže prijať podnet, kým sa neobrátite na Úrad pre dohľad nad zdravotnom starostlivosťou (UDZS SR).

Ak Vám policajti povedia toto, požiadajte, aby vám vydali písomný doklad, že ste chceli podať podnet a oni ho neprijali.

Máte právo podať podnet na neznámeho páchateľa pre podozrenie z usmrtenia vášho blízkeho A polícia má povinnosť ho prešetriť. Podnet UDZS SR môžete podať zároveň s trestným oznámením, nevylučujú sa tieto dva kroky – a mali by ste obidva tieto kroky spraviť ihneď.

 

KLAMSTVO č. 2. ÚDZS SR má lehotu na prešetrenie veci 1 rok.

Lehota je 90 dní, pri zvláštnych okolnostiach je možné ju predlžiť.

 

KLAMSTVO č. 3  Tento štát pomáha obetiam.

Tento štát všemožne chráni práva páchateľov.  zákon o obetiach nie je postačujúci pre ochranu obetí pochybení zdravotníkov, nestavia ich práva rovnocenne obetiam násilných trestných činov. Rovnako obeť nemá práva rovnocenne páchateľovi v trestnom konaní ani v jeho súdnom riešení.

 

KLAMSTVO č. 4 Štátne inštitúcie pracujú vo váš prospech.

O efektivite činnosti štátnych inštitúcií pri riešení veci si nerobte ilúzie. Napríklad ja teraz márne už viac ako 2 mesiace čakám na odpovede z Ministerstva spravodlivosti SR.

Alebo vám pošlú len blábol – pár nesúvislých citátov paragrafov, bez akejkoľvek odpovede na vašu otázku – ako mne Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky.

 

Záverom…

Prípad chlapčeka, ktorému spôsobili v nemocnici poranenie lebky, je smutný. No ešte viac smutné, až otriasajúce, je amorálne správanie sa zdravotníkov následne. Veď nech sa konečne verejne vyjadria všetky tie stavovské komory – prečo sa ozývajú len v prípade, že treba naťahovať ruky o vyššie platy, a vyššie platy, a vyššie platy???!! Ich povinnosť je dbať aj na etiku konania zdravotníkov.

My – obete pochybení lekárov potrebujeme podporu verejnosti. Potrebujeme aj váš hlas, aby sa konečne začali veci riešiť – a aby pri pochybení boli zdravotníci nútení správať sa eticky a čestne voči svojim obetiam…

Na facebookovej stránke Obete zdravotníkov. Ľudia ktorí nemlčia je uverejnených prípadov viacero. A v skutočnosti je ich ešte oveľa viac. Nie všetci rodičia majú odvahu svoj príbeh uverejniť, nie všetci dokážu v prípade smrti svojho dieťaťa bojovať za spravodlivosť. O mnohých ďalších prípadoch, kde rodičia po celé roky márne bojujú za spravodlivosť pre svoje dieťa, ktoré zomrelo, či má poškodené zdravie v dôsledku chyby slovenských zdravotníkov, ani neviete.  Chceme spravodlivosť.Lekári vzali život našim deťom – a odmietajú čestne prevziať zodpovednosť za svoje činy.

Sme tu. Pozrite sa, vidíte nás?

Dokedy sa v tomto štáte budeme márne dovolávať spravodlivosti? Skutočne sa budete len mlčky dívať, kým sa nejaká obeť upáli verejne na námestí, aby sa táto spoločnosť zobudila a začala nás konečne vidieť???!!

 

Elena Predná Hora, 21.4.2018

 

Keď 10. – Alebo ruských letcov. . .

02.07.2020

Japonci postavili zničenú cestu za týždeň. U nás sa po skoro týždni zo strany BBsK ešte ani len s dopravcom rokovať nezačalo, čo by mohli a mali prevádzkovať v tejto lokalite do opravy cesty. Ale už začnú, čoskoro, nebojte sa. No hej, o oprave cesty na Prednú Horu pár slov, a aj malá rada, ako to možno spraviť rýchlo a efektívne. Cesta zarúbaná… Cesta na [...]

Keď 9. – Matovičova osudová šanca. . .

02.07.2020

Cirkus okolo Kollárovej diplomovky sa točí na mieste horšia ako stacionárna búrka cez víkend nad Prednou Horou. Ak tá búrka bola údajne horšia ako storočná, nuž cirkus s Kollárom je podľa reakcií niektorých aktérov udalosťou tisícročia. Nebolo v poriadku vpisovať si texty do práce bez označenia autora, ale otvorene – veru po ňom nemá morálne právo hádzať [...]

Keď 8. – Dnes sme mali byť u premiéra . . .

02.07.2020

Dnes sme mali byť u premiéra, my mamy Otvoreného listu premiérovi SR, ktorých deti zomreli v dôsledku pochybenia lekárov. Mali sme tam byť, pravdaže, keby nás premiér pozval. Pozvanie sme dostali iba od MV SR, no my žiadame o multirezortné stretnutie. Lebo MV SR naozaj v tejto oblasti urobilo kus poctivej práce. Teraz je potrebné pomenovať spoločne problémy, určiť kompetencie [...]

trump Mount Rushmore

Trump skritizoval snahu demonštrantov o vymazanie vlastných dejín

04.07.2020 10:20

Trump v predvečer Dňa nezávislosti adresoval priamu výzvu búriacim sa belošským voličom.

koronavírus

Na Slovensku pribudlo ďalších 29 prípadov koronavírusu

04.07.2020 10:12

Laboratóriá počas uplynulého dňa otestovali 2 216 ľudí. Novo infikovaní sú vo veku od 7 do 75 rokov.

NAKA pod Zurianom

NAKA pod Zurianom

04.07.2020 09:21

"NAKA pod Zurianom "- takýto text obsahovala fotografia priložená k správe o najnovšej akcii polície v kauze Dobytkár. Prvýkrát polícia použila takéto spojenie.

občiansky preukaz, občiansky, eID, čip

Koaliční poslanci chcú obnoviť zákon o štátnom občianstve

04.07.2020 08:52, aktualizované: 09:22

Ondrej Dostál, Radovan Kazda (obaja SaS) a Ján Benčík (Za ľudí) chcú, aby sa zákon vrátil do podoby spred roka 2010.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,600
Celková čítanosť: 3717479x
Priemerná čítanosť článkov: 2323x

Kategórie