Založ si blog

Iba slová 7. – Zásadné novoročné kroky vlády SR. . .

Je to významný, predvolebný rok. A tak už by sme konečne mali vidieť nejaké zásadné a zásadové kroky zo strany našej vlády.

Budem milá a láskavá, pomenujem len tri také kroky, čo by mala vláda spraviť ako prvé v tomto roku….

Ako prvý zo zásadových a zásadných krokov vlády by malo byť pevné a jednoznačné postavenie hrádze fašizácii v našej spoločnosti.

Ako druhý zo zásadových a zásadných krokov vlády by malo byť pevné a jednoznačné postavenie hrádze hrozbe napadnutia Slovenska.

Ako tretí zo zásadových a zásadných krokov vlády by malo byť pevné a jednoznačné postavenie Slovenska v nejakom zmysluplnom spoločenstve.

 

Teraz si uvedené kroky konkretizujme.

 

Ako prvý zo zásadových a zásadných krokov vlády by malo byť pevné a jednoznačné postavenie hrádze fašizácii v našej spoločnosti.

Takže v rámci prvého kroku navrhujem, aby slovenská vláda

vyhostila ukrajinského veľvyslanca,

  • zastavila bezodkladne akúkoľvek ekonomickú a finančnú pomoc zo strany Slovenska Ukrajine. Predsa banderovcov nebudeme podporovať hádam, však? Zabíjali aj u nás, to predsa sú historické fakty.
  • zaviedla ekonomické sankcie voči Ukrajine až do doby, kedy nezrušia neprijateľný zákon, ktorý banderovcov – fašistických bojovníkov uznáva za „hrdinov boja za vlasť“.

 

Ako druhý zo zásadových a zásadných krokov vlády by malo byť pevné a jednoznačné postavenie hrádze hrozbe napadnutia Slovenska.

Rozumiem strachu nášho ministra vojny Gajdoša, ktorý nás odušu vyzbrojuje, so svojou rodnou vládnou stranou SNS už v duchu burcujú ľud na obranu vlasti a zvažujú preto zaviesť povinnú vojenskú službu.

Nech uvažujem, ako uvažujem, nevidím veľa nepriateľov, ktorí by na nás chceli zaútočiť. Maďarom verím, mnohí sú to milí a srdeční ľudia, pochybujem že by mali nejakú ambície nás napádať. Poliaci síce nie sú až takí milí a srdeční, ale zasa – ku komu by chodili kšeftovať, kebyže Slovensko napadnú? Tých tiež môžeme spokojne škrtnúť. Česi – podľa postojov podaktorých Slovákov voči nim by som skôr čakala, že ich napadneme my. Nemyslím si, že by nás išli anektovať, jediné riziko vidím v tom, že by si mohli chcieť Tatry preniesť niekam ku Prahe… Rakúšania tiež neplytvajú čas nad uvažovaním, ako by vtrhli na Slovensko, veď by prišli o lacnú a kvalitnú pracovnú silu v oblastiach, kde im je naozaj veľkou pomocou. Už len Ukrajina zostáva, no a to teda je problematický sused v poslednej dobe, ako som aj vyššie poukázala. Mali problémy s platením dlhov za svoje záväzky – vyťahali od Rusov ropu a zemný plyn, platiť sa im nechcelo (a potom sme im s dodávkami bratsky pomáhali my – dúfam teda, že nám za to čestne zaplatili). Nuž, rizikového by tam u nich bolo kadečo, dlho by sme hovorili o ich politikoch.

Riziko hrozby z ich strany sa dramaticky zvýšilo, keď im nedávno Američania zbrane začali dodávať.

Takže v rámci druhého kroku navrhujem, aby slovenská vláda

vyhostila amerického veľvyslanca,

  • až do doby, kedy USA prestanú dodávať zbrane Ukrajine,
  • zaviedla ekonomické sankcie voči USA až do doby, kedy prestanú Ukrajine dodávať zbrane.

 

Ako tretí zo zásadových a zásadných krokov vlády by malo byť pevné a jednoznačné postavenie Slovenska v nejakom zmysluplnom spoločenstve. Podotýkam, že nie sme osamelí, my už máme spojencov.

Takže v rámci tretieho kroku navrhujem, aby slovenská vláda

vyzvala spojencov, aby sa pridali ku našim sankciám, aby tiež

  • zaviedli ekonomické sankcie voči Ukrajine až do doby, kedy nezrušia neprijateľný zákon, ktorý banderovcov – fašistických bojovníkov uznáva za „hrdinov boja za vlasť“.
  • zaviedli ekonomické sankcie voči USA až do doby, kedy prestanú Ukrajine dodávať zbrane.

V prípade, chýbajúcej podpory z ich strany musíme zvážiť, či v takom spoločenstve má pre nás význam zotrvávať. Najlepšie referendom.

 

Tak si predstavujem novoročné zásadné kroky vlády SR ja.

 

Elena   4.1.2019

Áno 4. – To nevymyslíš, to je život. . .

21.08.2019

Dieliky mozaiky nášho života sa skladajú do zmysluplného celku. Niekedy máme pocit, že vôbec nesedia niektoré kúsky do toho nášho obrazu, no zrazu náhle zapadajú. To len my sme nevideli pravý viac »

Áno 3. – Ten správny uhol pohľadu. . .

18.08.2019

Kedy vidíme veci správne? Odpovede na túto otázku by sa zrejme u každého z nás rôznili. Niektorí by mi začali omieľať mantru o individuálnosti a subjektívnosti každého pohľadu, alebo viac »

Áno 2. – Vyšetrovanie sa skončilo, zabudnite. . .

16.08.2019

Ján Kuciak a Martina Kušnírová – podaktorí toho majú už plné zuby, ako sa o nich píše dookola – aspoň to tak komentujú na sociálnych sieťach. Útočia svojimi vyjadreniami na pani Kušnírovú. viac »

pole, vidiek, dedina

Štát chce sceliť rozdrobenú slovenskú pôdu, bude to stáť stámilióny

21.08.2019 22:54

Štát spúšťa komplexné pozemkové úpravy, ktoré sa dotknú celého Slovenska. Sceľovanie pozemkov má priniesť významné výhody.

boris johnsn, angela merkelová

Nie je vhodný čas na návrat Ruska do G7, tvrdí Johnson a Merkelová

21.08.2019 22:34

Vyhlásenie prišlo po tom, ako Donald Trump povedal, že Rusku by malo byť umožnené sa do skupiny vrátiť.

Mochovce, atómová elektráreň

Mochovce sa predražia, idú sa však spúšťať

21.08.2019 21:00

Dostavba tretieho a štvrtého bloku Mochoviec sa zvýši o ďalšiu viac ako štvrť miliardu eur. Zvýšenie odobrila vláda s tým, že ho uhradí taliansky Enel.

kalavska

Kalavskú čaká reparát

21.08.2019 18:30

Vláda na prvom rokovaní po letných prázdninách zatiaľ neschválila časť, ktorá sa týka premeny nemocníc a prináša zásadné zmeny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,246
Celková čítanosť: 2606436x
Priemerná čítanosť článkov: 2092x

Kategórie