Založ si blog

Iba slová 7. – Zásadné novoročné kroky vlády SR. . .

Je to významný, predvolebný rok. A tak už by sme konečne mali vidieť nejaké zásadné a zásadové kroky zo strany našej vlády.

Budem milá a láskavá, pomenujem len tri také kroky, čo by mala vláda spraviť ako prvé v tomto roku….

Ako prvý zo zásadových a zásadných krokov vlády by malo byť pevné a jednoznačné postavenie hrádze fašizácii v našej spoločnosti.

Ako druhý zo zásadových a zásadných krokov vlády by malo byť pevné a jednoznačné postavenie hrádze hrozbe napadnutia Slovenska.

Ako tretí zo zásadových a zásadných krokov vlády by malo byť pevné a jednoznačné postavenie Slovenska v nejakom zmysluplnom spoločenstve.

 

Teraz si uvedené kroky konkretizujme.

 

Ako prvý zo zásadových a zásadných krokov vlády by malo byť pevné a jednoznačné postavenie hrádze fašizácii v našej spoločnosti.

Takže v rámci prvého kroku navrhujem, aby slovenská vláda

vyhostila ukrajinského veľvyslanca,

  • zastavila bezodkladne akúkoľvek ekonomickú a finančnú pomoc zo strany Slovenska Ukrajine. Predsa banderovcov nebudeme podporovať hádam, však? Zabíjali aj u nás, to predsa sú historické fakty.
  • zaviedla ekonomické sankcie voči Ukrajine až do doby, kedy nezrušia neprijateľný zákon, ktorý banderovcov – fašistických bojovníkov uznáva za „hrdinov boja za vlasť“.

 

Ako druhý zo zásadových a zásadných krokov vlády by malo byť pevné a jednoznačné postavenie hrádze hrozbe napadnutia Slovenska.

Rozumiem strachu nášho ministra vojny Gajdoša, ktorý nás odušu vyzbrojuje, so svojou rodnou vládnou stranou SNS už v duchu burcujú ľud na obranu vlasti a zvažujú preto zaviesť povinnú vojenskú službu.

Nech uvažujem, ako uvažujem, nevidím veľa nepriateľov, ktorí by na nás chceli zaútočiť. Maďarom verím, mnohí sú to milí a srdeční ľudia, pochybujem že by mali nejakú ambície nás napádať. Poliaci síce nie sú až takí milí a srdeční, ale zasa – ku komu by chodili kšeftovať, kebyže Slovensko napadnú? Tých tiež môžeme spokojne škrtnúť. Česi – podľa postojov podaktorých Slovákov voči nim by som skôr čakala, že ich napadneme my. Nemyslím si, že by nás išli anektovať, jediné riziko vidím v tom, že by si mohli chcieť Tatry preniesť niekam ku Prahe… Rakúšania tiež neplytvajú čas nad uvažovaním, ako by vtrhli na Slovensko, veď by prišli o lacnú a kvalitnú pracovnú silu v oblastiach, kde im je naozaj veľkou pomocou. Už len Ukrajina zostáva, no a to teda je problematický sused v poslednej dobe, ako som aj vyššie poukázala. Mali problémy s platením dlhov za svoje záväzky – vyťahali od Rusov ropu a zemný plyn, platiť sa im nechcelo (a potom sme im s dodávkami bratsky pomáhali my – dúfam teda, že nám za to čestne zaplatili). Nuž, rizikového by tam u nich bolo kadečo, dlho by sme hovorili o ich politikoch.

Riziko hrozby z ich strany sa dramaticky zvýšilo, keď im nedávno Američania zbrane začali dodávať.

Takže v rámci druhého kroku navrhujem, aby slovenská vláda

vyhostila amerického veľvyslanca,

  • až do doby, kedy USA prestanú dodávať zbrane Ukrajine,
  • zaviedla ekonomické sankcie voči USA až do doby, kedy prestanú Ukrajine dodávať zbrane.

 

Ako tretí zo zásadových a zásadných krokov vlády by malo byť pevné a jednoznačné postavenie Slovenska v nejakom zmysluplnom spoločenstve. Podotýkam, že nie sme osamelí, my už máme spojencov.

Takže v rámci tretieho kroku navrhujem, aby slovenská vláda

vyzvala spojencov, aby sa pridali ku našim sankciám, aby tiež

  • zaviedli ekonomické sankcie voči Ukrajine až do doby, kedy nezrušia neprijateľný zákon, ktorý banderovcov – fašistických bojovníkov uznáva za „hrdinov boja za vlasť“.
  • zaviedli ekonomické sankcie voči USA až do doby, kedy prestanú Ukrajine dodávať zbrane.

V prípade, chýbajúcej podpory z ich strany musíme zvážiť, či v takom spoločenstve má pre nás význam zotrvávať. Najlepšie referendom.

 

Tak si predstavujem novoročné zásadné kroky vlády SR ja.

 

Elena   4.1.2019

Tornádo 9. – Hlavný odborník skoro ako nový. . .

16.10.2019

No zasa až taký nový nie je, dopĺňam pedantne, podaktorým je dobre známy. Rozplakala sa včera večer Olinka, Kajka i Dominika – rozplakali sa po správe o tom, kto nahradil profesora Šteňa viac »

Navždy 1. – K dušičkám kráča čas. . .

15.10.2019

K dušičkám kráča čas, jeseň kraj halí, k bolesti zo straty sa cítime malí, spomienky na blízkych nesieme v srdci, noc závoj rozkladá, zas vyjú vlci, aj sĺz prúd valí sa sťa potok dravý viac »

Tornádo 8. – Slnko v duši. . .

14.10.2019

Babie leto – dnešok ukázal jeho najkrajšiu tvár. Tyrkysovo belasá obloha a trblietavé lúče slnka, príjemné teplo po dňoch chladu mi pripadalo ako malý zázrak. Nebola to už úporná, vysušujúca viac »

Recyklácia, ekológia

Nemcom zdražie elektrina, pre vyššie ekologické aj sieťové poplatky

19.10.2019 17:09

Nemeckí odberatelia elektrickej energie sa musia okrem vyšších príplatkov za obnoviteľné zdroje energie pripraviť aj na rastúce sieťové poplatky.

Eduard Chmelár

Predsedom hnutia Socialisti.sk sa stal Eduard Chmelár

19.10.2019 15:13

Za podpredsedov boli zvolení Martin Sarvaš, Artur Bekmatov, Beáta Janočková, Daniel Patkoš a Alica Mihale Razgyelová.

Andrej Danko

SNS chce presadiť ďalší nápad. Podnikové nájomné byty

19.10.2019 14:08

Po novele zákona o sociálnom poistení, ktorou sa zmení systém výpočtu minimálneho dôchodku, avizuje Andrej Danko ďalšie opatrenia.

Dobroslav Trnka

Trnka tvrdí, že chcel zbrane odovzdať dobrovoľne na vlastnú žiadosť

19.10.2019 12:17

Prokurátor má v legálnej držbe štyri zbrane.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,296
Celková čítanosť: 2755738x
Priemerná čítanosť článkov: 2126x

Kategórie