Založ si blog

Iba slová 7. – Zásadné novoročné kroky vlády SR. . .

Je to významný, predvolebný rok. A tak už by sme konečne mali vidieť nejaké zásadné a zásadové kroky zo strany našej vlády.

Budem milá a láskavá, pomenujem len tri také kroky, čo by mala vláda spraviť ako prvé v tomto roku….

Ako prvý zo zásadových a zásadných krokov vlády by malo byť pevné a jednoznačné postavenie hrádze fašizácii v našej spoločnosti.

Ako druhý zo zásadových a zásadných krokov vlády by malo byť pevné a jednoznačné postavenie hrádze hrozbe napadnutia Slovenska.

Ako tretí zo zásadových a zásadných krokov vlády by malo byť pevné a jednoznačné postavenie Slovenska v nejakom zmysluplnom spoločenstve.

 

Teraz si uvedené kroky konkretizujme.

 

Ako prvý zo zásadových a zásadných krokov vlády by malo byť pevné a jednoznačné postavenie hrádze fašizácii v našej spoločnosti.

Takže v rámci prvého kroku navrhujem, aby slovenská vláda

vyhostila ukrajinského veľvyslanca,

  • zastavila bezodkladne akúkoľvek ekonomickú a finančnú pomoc zo strany Slovenska Ukrajine. Predsa banderovcov nebudeme podporovať hádam, však? Zabíjali aj u nás, to predsa sú historické fakty.
  • zaviedla ekonomické sankcie voči Ukrajine až do doby, kedy nezrušia neprijateľný zákon, ktorý banderovcov – fašistických bojovníkov uznáva za „hrdinov boja za vlasť“.

 

Ako druhý zo zásadových a zásadných krokov vlády by malo byť pevné a jednoznačné postavenie hrádze hrozbe napadnutia Slovenska.

Rozumiem strachu nášho ministra vojny Gajdoša, ktorý nás odušu vyzbrojuje, so svojou rodnou vládnou stranou SNS už v duchu burcujú ľud na obranu vlasti a zvažujú preto zaviesť povinnú vojenskú službu.

Nech uvažujem, ako uvažujem, nevidím veľa nepriateľov, ktorí by na nás chceli zaútočiť. Maďarom verím, mnohí sú to milí a srdeční ľudia, pochybujem že by mali nejakú ambície nás napádať. Poliaci síce nie sú až takí milí a srdeční, ale zasa – ku komu by chodili kšeftovať, kebyže Slovensko napadnú? Tých tiež môžeme spokojne škrtnúť. Česi – podľa postojov podaktorých Slovákov voči nim by som skôr čakala, že ich napadneme my. Nemyslím si, že by nás išli anektovať, jediné riziko vidím v tom, že by si mohli chcieť Tatry preniesť niekam ku Prahe… Rakúšania tiež neplytvajú čas nad uvažovaním, ako by vtrhli na Slovensko, veď by prišli o lacnú a kvalitnú pracovnú silu v oblastiach, kde im je naozaj veľkou pomocou. Už len Ukrajina zostáva, no a to teda je problematický sused v poslednej dobe, ako som aj vyššie poukázala. Mali problémy s platením dlhov za svoje záväzky – vyťahali od Rusov ropu a zemný plyn, platiť sa im nechcelo (a potom sme im s dodávkami bratsky pomáhali my – dúfam teda, že nám za to čestne zaplatili). Nuž, rizikového by tam u nich bolo kadečo, dlho by sme hovorili o ich politikoch.

Riziko hrozby z ich strany sa dramaticky zvýšilo, keď im nedávno Američania zbrane začali dodávať.

Takže v rámci druhého kroku navrhujem, aby slovenská vláda

vyhostila amerického veľvyslanca,

  • až do doby, kedy USA prestanú dodávať zbrane Ukrajine,
  • zaviedla ekonomické sankcie voči USA až do doby, kedy prestanú Ukrajine dodávať zbrane.

 

Ako tretí zo zásadových a zásadných krokov vlády by malo byť pevné a jednoznačné postavenie Slovenska v nejakom zmysluplnom spoločenstve. Podotýkam, že nie sme osamelí, my už máme spojencov.

Takže v rámci tretieho kroku navrhujem, aby slovenská vláda

vyzvala spojencov, aby sa pridali ku našim sankciám, aby tiež

  • zaviedli ekonomické sankcie voči Ukrajine až do doby, kedy nezrušia neprijateľný zákon, ktorý banderovcov – fašistických bojovníkov uznáva za „hrdinov boja za vlasť“.
  • zaviedli ekonomické sankcie voči USA až do doby, kedy prestanú Ukrajine dodávať zbrane.

V prípade, chýbajúcej podpory z ich strany musíme zvážiť, či v takom spoločenstve má pre nás význam zotrvávať. Najlepšie referendom.

 

Tak si predstavujem novoročné zásadné kroky vlády SR ja.

 

Elena   4.1.2019

Most 4. – Niektoré cesty. . .

21.09.2020

Sú rôzne cesty. Niektoré vedú blatom, iné kameňmi, sú aj také zlatom či striebrom vydláždené. Vedú rôznym spôsobom a rôznym smerom, aj k rôznemu cieľu, pravdaže. Sú rôzne, tak ako my sme rôzni. A aj keď ideme jednou z ciest, nami zvolenou, stretávajú nás na nej prekvapenia, zmeny, výmole, a niekedy i lúky plné kvetov. Takže o rôznych cestách uvažujem v tejto [...]

Ovčania 7. – Je či nie je pani Čaputová legálne zvolenou prezidentkou?

21.09.2020

JUDr. Harabín je profesijne rozhodne zdatný. Jeho najnovší krok sa týka prezidentky Čaputovej. Tvrdí, že bola neústavne inaugurovaná. Teda je, či nie je legálnou prezidentkou? https://picuscapital.sk/necakana-rana-pre-prezidentku-caputovu-staznost-na-europoskom-sude-pre-ludske-prava/?fbclid=IwAR3BLrlatPZnkJmZKNR-w_YqVgucU2q-REUlg1J90cwCRsNwB4GBRRQBEmQ Podal podnet na Európsky súd [...]

Ovčania 6. – Malá jasnovidecká. . .

21.09.2020

Ach, ach, poviem vám, kto údajne vyhrá súťaž na opravu tej spadnutej cesty medzi Prednou Horou a Muráňom, ktorú ešte stále opravovať nezačali. Ale už vraj je projekt na svete, tak ju vraj už vysúťažia v priebehu dvoch týždňov. To možno akurát začne padať sneh. A tak aby som to urýchlila, poviem vám moju malú jasnovideckú víziu – mala by to byť firma Doprastav. [...]

Virus Outbreak Washington

ONLINE: Nakazených je 32 miliónov, obed vo Viedni len s adresou

25.09.2020 05:00

Vo svete je 32 miliónov ľudí pozitívne testovaných na koronavírus. Návštevnící reštaurácií vo Viedni budú musieť vypísať formulár s menom a adresou.

pocasie-25-9-2020

Zima a chlad na obzore. Ako dlho bude sychravo?

25.09.2020 00:00

Počasie sa výrazne zmení, už to nebudú príjemné dni začínajúcej jesene. Po prudkom poklese teplôt však príde zlepšenie. Kedy?

Východné Stredomorie / Manévre / Loď /

Iránske revolučné gardy otvorili novú základňu pri Hormuzského prielive

24.09.2020 19:31

Irán má cieľ zdôrazniť svoju nadvládu nad strategickým prielivom.

Ľuboš Blaha, parlament

Blaha kontra Matovič. Prvý spomínal bielu kobylu, druhý že Blaha mydlil barana

24.09.2020 19:26

Poslanec Smeru Ľuboš Blaha sa pohádal s premiérom Igorom Matovičom (OĽaNO) priamo v pléne Národnej rady. Padali aj urážky a vulgárne slová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,690
Celková čítanosť: 4003102x
Priemerná čítanosť článkov: 2369x

Kategórie