Založ si blog

Plamene 10. – Pani Kurilovská – zákon o ochrane obetí v praxi. ..

 

Zákon na ochranu obetí zostavila – ako sa chválila pri svojej prezentácii v parlamente v rámci kandidatúry na sudkyňu Ústavného súdu pani Kurilovská. V blogu som vtedy dala svoj názor

http://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2019/01/25/o-slovensku-6-tragedia-vyberu-ustavnych-sudcov-na-slovensku/ – a teraz ho dopĺňam.

Pani Kurilovská, skutočne sa je čím chváliť… Chcete vedieť ako vyzerá ten Vami zostavený zákon na ochranu obetí v praxi? Poviem vám o tom – a buďte rada, že len ja, a nie všetci rodičia detí mŕtvych vinou lekárov. Lebo nič pekné by vám o tom zákone nepovedali. Nuž, veď ani ja o ňom nič pekné nepoviem.

V predminulom týždni som podávala trestné oznámenie na Okresnej prokuratúre voči neznámemu páchateľovi. Na základe jedného z listov právoplatne odsúdenej páchateľky, ktorej konanie označil písomne v rozsudku samotný okresný súd a aj krajský súd za ľudsky aj profesijne neprimerané počas súdneho konania – a to už je čo povedať. Je to podľa mňa smutná vizitka lekárskej profesie, taká osoba.

Jej nehorázne správanie ma opakovane retraumatizovalo. V septembri 2018 som sa obrátila ako obeť v rámci prebiehajúceho konania na KS v Banskej Bystrici so žiadosťou o ochranu pred retraumatizujúcim konaním páchateľky voči mne. Nedostala som žiadnu odpoveď, nie to ešte ochranu. Tento raz som sa obrátila na OS v Revúcej, s poukázaním na retraumatizovanie mňa ako obete zo strany páchateľky, a podala som oznámenie, aby OS v Revúcej prehodnotil správanie pani páchateľky, či zodpovedá primeranému správaniu v čase odkladu výkonu trestu. Jednoducho povedané pre laikov – páchateľka má za smrť môjho syna podmienku, takže by sa mala zdržať akéhokoľvek konania vedúceho ku zmene trestu na nepodmienečný.

Nuž, pani Kurilovská, čo ako autorka zákona na ochranu obetí poviete, naozaj ma zákon pred ubližovaním zo strany páchateľky chráni? A nože dajte – ako expertka na právo, a tvorkyňa zákona na ochranu obetí, ako na základe môjho oznámenia prehodnotí súd PRIMERANOSŤ SPRÁVANIA PÁCHATEĽKY V PODMIENKE? Veď súd samotný písomne konštatoval neprimeranosť správania páchateľky ľudsky aj odborne.

A hej, pravdaže viem, že nie ste jediná tvorkyňa zákona o obetiach. Mala som česť stretnúť ďalšiu z jeho spolutvorkýň. Dala som jej jednoduchú otázku  – KOĽKO OBETÍ sa podieľalo na tvorbe toho zákona? Koľkým z nich ste dali hlas? Poviem to takto verejne – ani jednej, jedinej. No krása – tomu sa hovorí napĺňať potreby cieľovej skupiny. O nás bez nás.

Podľa toho ten zákon aj vyzerá.

 

A ozaj, aby som nezabudla – my sa nezastavíme – my, matky Otvoreného listu premiérovi.

26.4. budeme v Bratislave.

Čoskoro vám všetkým o tom napíšem viac.

 

 

Elena   11.4.2019

 

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

komár, malária, anopheles fenestus

Podľa zdravotníkov je málo pravdepodobné, že by tigrované komáre v SR šírili dengue či Ziku

05.03.2024 16:03

Základom prevencie je nevytvárať vo svojom okolí podmienky pre liahnutie komárov a predchádzať ich poštípaniu.

gaza, pásmo gazy, humanitárna pomoc

Jordánsko, USA, Francúzsko a Egypt zhodili do Gazy doteraz najväčšiu dodávku humanitárnej pomoci

05.03.2024 15:42

Letecky je však podľa humanitárnych organizácií aj vlád do Gazy možné dopraviť len zlomok potrebnej pomoci.

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:50

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8874253x
Priemerná čítanosť článkov: 3136x

Kategórie