Zákon na ochranu obetí zostavila – ako sa chválila pri svojej prezentácii v parlamente v rámci kandidatúry na sudkyňu Ústavného súdu pani Kurilovská. V blogu som vtedy dala svoj názor
http://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2019/01/25/o-slovensku-6-tragedia-vyberu-ustavnych-sudcov-na-slovensku/ – a teraz ho dopĺňam.
Pani Kurilovská, skutočne sa je čím chváliť… Chcete vedieť ako vyzerá ten Vami zostavený zákon na ochranu obetí v praxi? Poviem vám o tom – a buďte rada, že len ja, a nie všetci rodičia detí mŕtvych vinou lekárov. Lebo nič pekné by vám o tom zákone nepovedali. Nuž, veď ani ja o ňom nič pekné nepoviem.
V predminulom týždni som podávala trestné oznámenie na Okresnej prokuratúre voči neznámemu páchateľovi. Na základe jedného z listov právoplatne odsúdenej páchateľky, ktorej konanie označil písomne v rozsudku samotný okresný súd a aj krajský súd za ľudsky aj profesijne neprimerané počas súdneho konania – a to už je čo povedať. Je to podľa mňa smutná vizitka lekárskej profesie, taká osoba.
Jej nehorázne správanie ma opakovane retraumatizovalo. V septembri 2018 som sa obrátila ako obeť v rámci prebiehajúceho konania na KS v Banskej Bystrici so žiadosťou o ochranu pred retraumatizujúcim konaním páchateľky voči mne. Nedostala som žiadnu odpoveď, nie to ešte ochranu. Tento raz som sa obrátila na OS v Revúcej, s poukázaním na retraumatizovanie mňa ako obete zo strany páchateľky, a podala som oznámenie, aby OS v Revúcej prehodnotil správanie pani páchateľky, či zodpovedá primeranému správaniu v čase odkladu výkonu trestu. Jednoducho povedané pre laikov – páchateľka má za smrť môjho syna podmienku, takže by sa mala zdržať akéhokoľvek konania vedúceho ku zmene trestu na nepodmienečný.
Nuž, pani Kurilovská, čo ako autorka zákona na ochranu obetí poviete, naozaj ma zákon pred ubližovaním zo strany páchateľky chráni? A nože dajte – ako expertka na právo, a tvorkyňa zákona na ochranu obetí, ako na základe môjho oznámenia prehodnotí súd PRIMERANOSŤ SPRÁVANIA PÁCHATEĽKY V PODMIENKE? Veď súd samotný písomne konštatoval neprimeranosť správania páchateľky ľudsky aj odborne.
A hej, pravdaže viem, že nie ste jediná tvorkyňa zákona o obetiach. Mala som česť stretnúť ďalšiu z jeho spolutvorkýň. Dala som jej jednoduchú otázku – KOĽKO OBETÍ sa podieľalo na tvorbe toho zákona? Koľkým z nich ste dali hlas? Poviem to takto verejne – ani jednej, jedinej. No krása – tomu sa hovorí napĺňať potreby cieľovej skupiny. O nás bez nás.
Podľa toho ten zákon aj vyzerá.
A ozaj, aby som nezabudla – my sa nezastavíme – my, matky Otvoreného listu premiérovi.
26.4. budeme v Bratislave.
Čoskoro vám všetkým o tom napíšem viac.
Elena 11.4.2019
Celá debata | RSS tejto debaty