Založ si blog

Tak 4. – A tak sa bojím, že príde. . .

Sú dni plné lepivej hmly. Slnko je ukryté kdesi za mrakmi, a možno odišlo k nám do hôr a čaká tam na môj návrat, vzdychla som si včera ráno pri pohľade z okna penziónu v Devínskej Novej Vsi.

Výcvik, kvôli ktorému som tu, je v plnom prúde, preklopil sa už dneškom cez polovicu. Sú to silné veci, ktoré nám prenikajú pod kožu, a prijímam všetko s vďakou a úctou – no je celodenný, a končí večer za tmy, tak sa nedostanem k prechádzke prírodou po okolí. Je to už skrátka tak, vždy musíme niečo obetovať, ak sa pre čosi rozhodneme. A o to väčšiu radosť a vďaku cítim za to, že som stihla takúto prechádzku aspoň v deň príchodu, kedy som prišla skôr. Podelím sa s vami o trochu tej krásy pri rieke Morava (veru, Morava, a nie Dunaj – a až mapy google ma uviedli do obrazu, ako je blízko rakúsko-slovenská hranica)

 

 

Prírodu mám hlboko v srdci, a v takých chvíľach sa mi zdajú malicherné všetky tie žabomyšie boje o moc a politické pletichy.

Po snežnom náteri – ako u nás v horách – tu veru nieto ani stopy.

 

V penzióne je trochu svetielkovej romantiky, svetielka mám moc rada.

Včasráno v niektoré dni zabehnem do potravín, a tak aspoň takéto pôvabné obrázky cestou ulovím. Uprostred mesta majú čarovnú atmosféru.

 

Návrat do civilizácie je i uvedomením si obrovskej záplavy zbytočných informácií, ktorými nás svet deň za dňom zaplavuje. Vťahujú ma do sveta, ktorý nie je môj. Nemám rada prázdne reči, som človek činov –  a tak sa mi nepáčia všetky tie žabomyšie vojny politikov a ich predvolebné hry.

Opakujú sa už dávno známe veci, a hŕby prázdnych slov lietajú vzduchom. Jeden taký ostrý duel prebiehal predvčerom, píše o ňom viac napríklad článok

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/539082-fico-s-kiskom-si-skocili-do-vlasov-pre-migrantov-a-kocnera/

Predseda Smeru Robert Fico zverejnil video, v ktorom sa vyjadril ku možným ohrozeniam kvôli migrantom – pomenoval riziká s nimi spojené, akými sú hrozba sociálnej a pracovnej krízy, ktorá by po ich príchode mohla zasiahnuť Slovensko.

Kiska mu odpovedal – dokonca rovno otvoreným listom.  Pobavil ma záver jeho listu, lebo podľa mňa je protikladný – ak chce vrátiť Slovensko slušným ľuďom, tak by mal on sám ako prvý odísť. Môj názor na neho skrátka nie je dobrý, v niektorých chvíľach až nepublikovateľný.

A Kiskovi kontroval otvoreným listom Ľuboš Blaha. Pravdu povediac, tento z listov OTVORENÝ LIST KISKOVI – ODPOVEĎ NA JEHO LIST ROBERTOVI FICOVI sa  mi páči najviac. Úprimne povedané – čakám, kým sa konečne orgány činné v trestnom konaní rozhýbu a naozaj doriešia tie medializované daňové a pozemkové podvody. Lebo nech sa snaží, ako sa snaží Kiska ofŕkať blatom Fica, pravdou zostáva, že on sám má na rukách špiny ajajaj.

Kiska, ach, Kiska – poviem vám úprimne, bojím sa, keď blúdi Slovenskom. Veď si uvedomte, že si ten pán bol kedysi len tak poobzerať cudzie pozemky v Tatrách – a potom ich zrazu ktosi predal poza chrbát ich pravých vlastníkov – a súdne ťahačky o ich navrátenie trvali roky. Nuž sa teraz bojím, ako tak blúdi Slovenskom, že príde i k nám…

 

Snažím sa unikať zväčša od týchto informácií, nesledujem televízne politické duely, nečítam často politicky ladené blogy a komentáre. Ale prezradím vám dnes večer, aký blog som včera v skorom ráne čítala a naozaj sa mi páčil. Aj dnes nadránom som sa dostala ku sérii blogov s tou istou témou – a tak si uvedomujem jej nenáhodnosť tu a teraz, určite sa k nej večer vrátim.

 

 

Elena   17.1.2020

 

Kde bolo, tam bolo 4. – O časoch. ..

28.11.2020

Sypú sa dni závratným tempom k Vianociam. Ponuky na výhodné kúpy sa na nás sypú, a ja zádumčivo premietam o Vianociach dávnych čias. Nemyslím tým v tejto chvíli moje dávne Vianoce, so synom ešte. Najvyšší súd mi nedávno po bezmála roku a pol čakania na rozsudok oznámil, že rozhodovať nebude, lebo podanie bolo oneskorené. Právnička predvčerom potvrdila, že [...]

Kde bolo, tam bolo 3. – Čo nás život naučí. . .

25.11.2020

Niektorí počas života napíšu dielo i viaczväzkové, ako taký Marx a Engels napríklad. Alebo trebárs ako Jung, jeden z veľkých filozofov a psychológov, ktorý zanechal súborné dielo viac ako 150 kníh a iných prác. To ja pri mojej smole na vzťahy s externými diskami a USB s dátami na nich uchovanými som veru 150 kníh nezanechala. I tie štyri, už toľko krát porozpisované, [...]

Kde bolo, tam bolo 2. – Čo je najhoršie na pandémii?

22.11.2020

Čo nám kto chce ešte ukradnúť? Túto tvrdú otázku som si položila po rannom prebehnutí fb, kde svietila informácia, že pani advokátka Krajníková zakladá politickú stranu Právo Slovenskej republiky. Dúhu si prisvojili LGBT komunity, slnko slniečkári, no a najnovšie právo na Slovensku by si chceli prisvojiť nenosiči rúšok. Nikdy som nečítala veľa blogov, teraz [...]

Lukáš Kyselica

Kyselica: Mestské a obecné polície by mohli využívať objektívnu zodpovednosť

29.11.2020 18:55

Policajti by mohli objektívnu zodpovednosť využívať pri porušeniach ustanovení o zákaze zastavenia a státia.

Francúzsko protesty oheň

Na protestoch proti policajnému násiliu vo Francúzsku zadržali 81 ľudí

29.11.2020 17:26

Zhromaždenia mali prevažne pokojný priebeh, avšak sporadicky ich sprevádzalo aj násilie a výtržnosti.

Peter Pellegrini

Voľby by v novembri vyhral Hlas-SD s 19,1 percenta, nasleduje OĽANO

29.11.2020 13:27

Do parlamentu by sa dostalo osem strán.

Igor Matovič

Matovič: K voľbe šéfa prokuratúry by malo prísť až po dohode v koalícii

29.11.2020 12:31, aktualizované: 14:36

Prioritou podľa Remišovej je, aby sa strany dohodli čo najskôr.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,739
Celková čítanosť: 4158741x
Priemerná čítanosť článkov: 2391x

Kategórie