Založ si blog

Tak 4. – A tak sa bojím, že príde. . .

Sú dni plné lepivej hmly. Slnko je ukryté kdesi za mrakmi, a možno odišlo k nám do hôr a čaká tam na môj návrat, vzdychla som si včera ráno pri pohľade z okna penziónu v Devínskej Novej Vsi.

Výcvik, kvôli ktorému som tu, je v plnom prúde, preklopil sa už dneškom cez polovicu. Sú to silné veci, ktoré nám prenikajú pod kožu, a prijímam všetko s vďakou a úctou – no je celodenný, a končí večer za tmy, tak sa nedostanem k prechádzke prírodou po okolí. Je to už skrátka tak, vždy musíme niečo obetovať, ak sa pre čosi rozhodneme. A o to väčšiu radosť a vďaku cítim za to, že som stihla takúto prechádzku aspoň v deň príchodu, kedy som prišla skôr. Podelím sa s vami o trochu tej krásy pri rieke Morava (veru, Morava, a nie Dunaj – a až mapy google ma uviedli do obrazu, ako je blízko rakúsko-slovenská hranica)

 

 

Prírodu mám hlboko v srdci, a v takých chvíľach sa mi zdajú malicherné všetky tie žabomyšie boje o moc a politické pletichy.

Po snežnom náteri – ako u nás v horách – tu veru nieto ani stopy.

 

V penzióne je trochu svetielkovej romantiky, svetielka mám moc rada.

Včasráno v niektoré dni zabehnem do potravín, a tak aspoň takéto pôvabné obrázky cestou ulovím. Uprostred mesta majú čarovnú atmosféru.

 

Návrat do civilizácie je i uvedomením si obrovskej záplavy zbytočných informácií, ktorými nás svet deň za dňom zaplavuje. Vťahujú ma do sveta, ktorý nie je môj. Nemám rada prázdne reči, som človek činov –  a tak sa mi nepáčia všetky tie žabomyšie vojny politikov a ich predvolebné hry.

Opakujú sa už dávno známe veci, a hŕby prázdnych slov lietajú vzduchom. Jeden taký ostrý duel prebiehal predvčerom, píše o ňom viac napríklad článok

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/539082-fico-s-kiskom-si-skocili-do-vlasov-pre-migrantov-a-kocnera/

Predseda Smeru Robert Fico zverejnil video, v ktorom sa vyjadril ku možným ohrozeniam kvôli migrantom – pomenoval riziká s nimi spojené, akými sú hrozba sociálnej a pracovnej krízy, ktorá by po ich príchode mohla zasiahnuť Slovensko.

Kiska mu odpovedal – dokonca rovno otvoreným listom.  Pobavil ma záver jeho listu, lebo podľa mňa je protikladný – ak chce vrátiť Slovensko slušným ľuďom, tak by mal on sám ako prvý odísť. Môj názor na neho skrátka nie je dobrý, v niektorých chvíľach až nepublikovateľný.

A Kiskovi kontroval otvoreným listom Ľuboš Blaha. Pravdu povediac, tento z listov OTVORENÝ LIST KISKOVI – ODPOVEĎ NA JEHO LIST ROBERTOVI FICOVI sa  mi páči najviac. Úprimne povedané – čakám, kým sa konečne orgány činné v trestnom konaní rozhýbu a naozaj doriešia tie medializované daňové a pozemkové podvody. Lebo nech sa snaží, ako sa snaží Kiska ofŕkať blatom Fica, pravdou zostáva, že on sám má na rukách špiny ajajaj.

Kiska, ach, Kiska – poviem vám úprimne, bojím sa, keď blúdi Slovenskom. Veď si uvedomte, že si ten pán bol kedysi len tak poobzerať cudzie pozemky v Tatrách – a potom ich zrazu ktosi predal poza chrbát ich pravých vlastníkov – a súdne ťahačky o ich navrátenie trvali roky. Nuž sa teraz bojím, ako tak blúdi Slovenskom, že príde i k nám…

 

Snažím sa unikať zväčša od týchto informácií, nesledujem televízne politické duely, nečítam často politicky ladené blogy a komentáre. Ale prezradím vám dnes večer, aký blog som včera v skorom ráne čítala a naozaj sa mi páčil. Aj dnes nadránom som sa dostala ku sérii blogov s tou istou témou – a tak si uvedomujem jej nenáhodnosť tu a teraz, určite sa k nej večer vrátim.

 

 

Elena   17.1.2020

 

To som ja 3. – Hrozba pandémie – a čo by u nás znamenala. . .

26.02.2020

Som natoľko naivná, že verím aj predpovedi počasia - ale zasa nie natoľko naivná, aby som verila správam z médií. A tak by sme mali vedieť čítať i medzi riadkami. Nedávno som písala o pandémii viac »

Odpovede 11. – O láske hovoria mnohí. . .

25.02.2020

O láske hovoria mnohí. Mnohí ju aj hľadajú - vlastne asi všetci aspoň občas. No málokto vie, čo naozaj láska je. A tak pár slov k tomu dnes z môjho pohľadu. Po hektickom dnešku v Bratislave viac »

To som ja 2. – Skrátka a jasne. . .

25.02.2020

Niekedy nás duchovne viac obohatí jedna veta, ako kopa múdrych kníh. V tejto celej jedenástke blogov o tom hovorím. Takže dnes niečo z môjho poznania Pri nevere často milenky tvrdia, že viac »

Nemecko, koronavírus, karneval

Koronavírus je pred hranicami Slovenska

27.02.2020 00:00

Koronavírus je krok od slovenských hraníc. Do týždňa až dvoch prekročí naše hranice, tvrdí Vladimír Krčméry, riaditeľ Slovenského tropického inštitútu.

Klaus Iohannis

Rumunský prezident poveril zostavením vlády ministra financií Florina Citu

26.02.2020 22:05

Podľa analytikov je tento prezidentov krok súčasťou jeho plánu na vypísanie predčasných volieb.

Zuzana Čaputová

Ústavní činitelia vyzvali k voľbám. Účasťou podľa Čaputovej prijímame spoluzodpovednosť za štát

26.02.2020 19:50, aktualizované: 20:00

Podľa prezidentkiných slov sme si v deň volieb všetci rovní, lebo každý má len jeden hlas.

Za ľudí / Andrej Kiska

Kiska potvrdil autenticitu komunikácie s premiérom, ten ju označil za divadlo

26.02.2020 19:36

Komunikácia súvisí s prípadom údajného vydierania Kisku Ficom pri voľbe ústavných sudcov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,430
Celková čítanosť: 3231418x
Priemerná čítanosť článkov: 2260x

Kategórie