Založ si blog

Ach 1. – Ten včerajší protest. ..

Hromada nespokojných sa zúčastnila včera zhromaždenia pred Úradom vlády SR. Protestovali proti vláde Igora Matoviča. Tuším ani sto dní mu nedali.

Občianska demonštrácia to nazvali. Tak k tomu pár slov dám…

 

Chronickí protestovači – alebo hromada nespokojných?

Každopádne účasť celkom slušná, z celého Slovenska dokonca. Verme, že to nebolo len stretnutie tých, ktorým už chýbalo pobehovať ulicami ako chronickí protestovači z čias so „Slušným Slovenskom“.

To ironizujem. Ani sa nečudujem, že ľudia pobiehajú –  lebo dôvodov na nespokojnosť pribúda.

Nápady na uskromňovanie sa práve obyčajných pracujúcich občanov sa nepáčia ani mne. Zmrazenie náhrady stravného a cestovného pokladám za zlodejinu voči pracujúcim – už teraz sa cena stravy o dosť zvýšila.

„Vzhľadom na súčasnú situáciu sa navrhuje dočasne neupravovať sumy stravného pre príslušné časové pásma a sumy základných náhrad za používanie cestných motorových vozidiel,“ uviedlo ministerstvo práce a sociálnych vecí. Podnikatelia podľa rezortu dostanú garanciu, že v rokoch 2020 a 2021 sa nebudú zvyšovať sadzby stravného a náhrady za používanie cestného motorového vozidla, a to ani v prípade nárastu indexu cien jedál a nealkoholických nápojov v reštauračnom stravovaní a indexu cien položiek spojených s prevádzkou motorových vozidiel.

Verím, že by rýchlo došlo i na zvyšovanie odchodového dôchodkového veku a ďalšie „šetriace mechanizmy“, zamerané len na úkor pracujúcich. Nepáči sa mi ani to, že sa peniaze budú nalievať v obrovskom množstve do osád, keďže podľa mňa sú v nich kopy sociálno-patologických javov. Cestu ich len vylepšovať nepokladám za dobrú, počty ľudí v nich treba skôr znižovať – dostatočne socializovaných by som z nich sťahovala radšej preč.

Nepochybne má aj Sulík viacero vylepšení práve pre tých, ktorí hodnoty v tomto štáte vytvárajú, viac. Ním navrhované rozdiely v regiónoch z hľadiska mzdy pokladám za diskriminačné. Pravdu povediac, nič iné som od neho nečakala a verím tomu, že čím skôr z vlády odíde, tým lepšie.

Nepáči sa mi ani politika presadzovaná Naďom, ani trochu veru nie. A zaujímavý článok o ňom sa vynoril, ktorý popisuje mimoriadne závažné skutočnosti a hovorí o podaní trestného oznámenia s podozrením na vlastizradu

https://www.hlavnespravy.sk/predseda-asv-zarnovican-ziada-o-presetrenie-z-protistatnej-cinnosti-skupiny-padlo-aj-meno-gajdosa-a-nada/893524 

Čo sa týka Matoviča a pandémie, tam taká jednoznačná nie som – lebo stále som presvedčená, že posledné slovo u nás nepovedala. A že práve opatrenia prijaté Matovičom pomohli, aby sme viac obetí nemali. Vírus je umelý, to tvrdia mnohí  a jeho cieľom je údajne likvidovať časť populácie

https://www.infovojna.sk/article/dokazy-o-teroristickej-operacii-pod-nazvom-covid-19-koronavirus-sa-nezrodil-v-cine-ale-v-hlavach-vladcov-penazi?fbclid=IwAR03hDCyfyd0D0u79wwo0bDJQjLvdidtymBZQ4wqzZV8ne8HE8vSPdbTnaM

K tomu ešte dosadnú tie opatrenia, tak je to skrátka účelovo premyslené, ak je to pravdivé.  A je z toho zrejmé, že je opatrnosť na mieste, lebo nie je to len prázdna vyhrážka, ale hrozba  – tie možné obete.

Niektorí spochybňujú jeho duševné zdravie.

https://zemavek.sk/otvoreny-list-prezidentke-treba-presetrit-matovica/

Ja osobne si myslím, že Matovič konal v situácii pandémie razantne a každopádne nás ešte môže kadečím prekvapiť.

 

Prezidentka…

No vraj išli protestujúci aj žiadať odvolanie prezidentky. Všetkými tridsiatimi prstami som za.

Nezhodujem sa s ňou v predstave, že sme povinní riešiť situáciu migrantov – podľa mňa všetci, ktorí nespĺňajú štatút utečenca majú byť vrátení na hranice pôvodnej vlasti. A štatút utečenca pre mňa nespĺňajú ani kriminálnici, ktorí majú ohrozený život  v pôvodnej vlasti kvôli ich ťažkým zločinom – však nech nesú spravodlivo následky svojich vlastných činov.

Zato na prosbu zomierajúceho dieťaťa súcitná a chápavá prezidentka ani len neodpísala, vraj o prípad sa údajne zaujíma – povedal jej najnovší hovorca, keď ju médiá oslovili

https://www.cas.sk/clanok/987164/saska-pre-rakovinu-schudla-na-34-kil-tuzi-po-jedinom-prezidentka-na-upenlivu-prosbu-neodpovedala/?AT=wgt.article_clanok-podclankom.c.x…B.

My matky Otvoreného listu premiérovi SR sme ju požiadali o stretnutie. V deň navrhovaného stretnutia nemala ani toľko času, aby vyšla vonku na dve minúty k ľuďom, čo z celého Slovenska cestovali niektorí už od predchádzajúceho večera.

Samozrejme mám svoj názor i na jej súkromný život, ktorý u prezidentky nemôže byť tak celkom súkromný. A  preto by ma zaujímalo, kedy sa pán bývalý hovorca rozvádzal. Myslím, že o človeku jeho činy prezrádzajú veľa.

Takže ak zhrnieme – dôvodov protestovať jesto. Len ide o to, či tí praví sa tvária ako „mesiáši“ – lebo Hlina sa tam prezentoval.

Lebo – ako hovorí Jevtušenko v básni Prestavbári prestavby

Čulí – že človek očiam veriť prestal by – sú všetci títo prestavbári prestavby.

Do prezídií sa zas hrnú – švanda je to raz!

Čím bezkrídlejší – tým viac okrídlených fráz.

Vec prestavby už je im jasná ako hrom, nanovo sa usilovať, aby všetko bolo po starom.

Tvária sa ako hlavná sila prestavbových zmien tí, ktorých nepremení ani súdny deň.

 

Nuž, tak – nie je problém ísť protestovať za lepšiu budúcnosť, problém je nájsť tých, ktorí nás k nej skutočne povedú…

 

Elena 7.6.2020

 

Keď 10. – Alebo ruských letcov. . .

02.07.2020

Japonci postavili zničenú cestu za týždeň. U nás sa po skoro týždni zo strany BBsK ešte ani len s dopravcom rokovať nezačalo, čo by mohli a mali prevádzkovať v tejto lokalite do opravy cesty. Ale už začnú, čoskoro, nebojte sa. No hej, o oprave cesty na Prednú Horu pár slov, a aj malá rada, ako to možno spraviť rýchlo a efektívne. Cesta zarúbaná… Cesta na [...]

Keď 9. – Matovičova osudová šanca. . .

02.07.2020

Cirkus okolo Kollárovej diplomovky sa točí na mieste horšia ako stacionárna búrka cez víkend nad Prednou Horou. Ak tá búrka bola údajne horšia ako storočná, nuž cirkus s Kollárom je podľa reakcií niektorých aktérov udalosťou tisícročia. Nebolo v poriadku vpisovať si texty do práce bez označenia autora, ale otvorene – veru po ňom nemá morálne právo hádzať [...]

Keď 8. – Dnes sme mali byť u premiéra . . .

02.07.2020

Dnes sme mali byť u premiéra, my mamy Otvoreného listu premiérovi SR, ktorých deti zomreli v dôsledku pochybenia lekárov. Mali sme tam byť, pravdaže, keby nás premiér pozval. Pozvanie sme dostali iba od MV SR, no my žiadame o multirezortné stretnutie. Lebo MV SR naozaj v tejto oblasti urobilo kus poctivej práce. Teraz je potrebné pomenovať spoločne problémy, určiť kompetencie [...]

trump Mount Rushmore

Trump skritizoval snahu demonštrantov o vymazanie vlastných dejín

04.07.2020 10:20

Trump v predvečer Dňa nezávislosti adresoval priamu výzvu búriacim sa belošským voličom.

koronavírus

Na Slovensku pribudlo ďalších 29 prípadov koronavírusu

04.07.2020 10:12, aktualizované: 11:48

Laboratóriá počas uplynulého dňa otestovali 2 216 ľudí. Novo infikovaní sú vo veku od 7 do 75 rokov.

NAKA pod Zurianom

NAKA pod Zurianom

04.07.2020 09:21

"NAKA pod Zurianom "- takýto text obsahovala fotografia priložená k správe o najnovšej akcii polície v kauze Dobytkár. Prvýkrát polícia použila takéto spojenie.

občiansky preukaz, občiansky, eID, čip

Koaliční poslanci chcú obnoviť zákon o štátnom občianstve

04.07.2020 08:52, aktualizované: 09:22

Ondrej Dostál, Radovan Kazda (obaja SaS) a Ján Benčík (Za ľudí) chcú, aby sa zákon vrátil do podoby spred roka 2010.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,600
Celková čítanosť: 3717531x
Priemerná čítanosť článkov: 2323x

Kategórie