Založ si blog

Ovčania 4. – Barborka, ktorá sa už neusmieva. . .

Radostný úsmev Barborke presvetlil celú tvár. Oči jej žiaria, vlasy poletujú, kypí životom na fotografii.

Tak o Barborke dnes. O Barborke, ktorá sa už neusmieva.

A aj o Deniske – o Deniske, ktorá je tiež bez úsmevu.

A bez Barborky.

 

Dokážete sa vžiť do pocitov matky, ktorej lekári usmrtia jediné dieťa?

Deniska v živote prežila aj ťažké časy, no statočne zvládala všetko, čo život prinášal. Starostlivá láskavá mama, ohľaduplný človek.

Vychovala dcéru Barborku, ktorá tento rok slávila 24. narodeniny. Barborka mala hlavu plnú plánov, a mama sa z nich tešila spolu s ňou. Zdravá, šťastná, krásna mladá žena, práve vykračovala do života. Až do chvíle, kedy ju pri návrate z dovolenky pobolieval žlčník. Na sono zistili kamienok. O dva týždne jej ho v komárňanskej nemocnici mali vybrať.

Deniska na Barborkinu cestu do nemocnice spomína:

26.07.2020 ju prijali, to bola nedeľu, v pondelok ráno jej zaviazali nohy,  že ju idú operovať. Potom ju ale neoperovali, neviem prečo.

29.07.2020 ju poslali na MR do Nových Zámkov, kde sme ju museli brať vlastným autom

4.08.2020 som s ňou bola ako doprovod v Bratislave, kde jej vyčistili žlčovod.

5.08.2020 ju operovali, vybrali jej 1 kamienok, to je jediné, čo mi zostalo po mojej dcére😪

6.08.2020 zomrela.

Pitva zistila vnútorné vykrvácanie, ktoré spôsobilo náhodné poškodenie pečene lekárom počas zákroku, neúmyselné poškodenie počas lekárskej starostlivosti.

Aj článok o jej smrti už médiá priniesli, je tam i fotografia z pitevnej správy, potvrdzujúca túto skutočnosť

https://www.cas.sk/clanok/1026998/krasna-barborka-24-zomrela-po-banalnej-operacii-v-komarne-pitevna-sprava-odhalila-kruty-dovod/?fbclid=IwAR3wmIt11GPlN29n3oZ8Xg4CxEqf_iplGAYlavr8jwVjNjbtp38BwdG8vS8

Ale mama Deniska bude čakať po celé mesiace, možno viac ako rok, na vyjadrenie ÚDZS SR. A potom na závery vyšetrovania, súdne konania po celé roky. To je na Slovensku prístup obetí pochybení lekárov ku spravodlivosti.

 

Kto neprežil, nepochopí…

Kto neprežil smrť svojho dieťaťa, nepochopí utrpenie matky.

To nutkanie žiť na hrane života a smrti, pretože bolesť cítite pri každom nádychu a hlboké rany v srdci vám krvácajú.

Ten podivný snový svet, že „nie, nie, nie, to sa predsa určite nestalo“, v ktorom žijete i mesiace po smrti svojho dieťaťa.

To zúfalstvo, ktoré vám náhle vháňa slzy do očí, i po rokoch od smrti vášho dieťaťa.

 

Dookola…

Deniska sa pridala k nám.

Prichádzajú ďalší a ďalší ľudia, ktorí zažili smrť dieťaťa v dôsledku pochybenia lekára. Ktorí prišli o blízkeho – partnera, rodiča, v dôsledku zavinenia zdravotníkov.

A my sa smutne pýtame – dokedy?

Včera som poslala list premiérovi so žiadosťou neodkladať multirezortné stretnutie, spraviť ho čím skôr. Aby boli prijaté opatrenia na zmenu situácie v slovenskom zdravotníctve. Aby ľudia u nás zbytočne neumierali…

 

Elena  19.9.2020

 

 

Slniečko 6. – Ako chodiť po lane. . .

24.10.2020

V tichu prvého vyhláseného karanténneho večera usadená uvažujem o tom, ako táto situácia pripomína chodenie po lane. Kým je lano na zemi položené, prejde po ňom bez zaváhania asi každý. Ale dajte ho 10 centimetrov nad zem. Aj v tejto situácii sa ukazuje, ako sa odráža tých „10 centimetrov nad zemou“ v našom prežívaní. Pri predstave, že by iba tak mali dva [...]

Tornádo 7. – Nech sa nám premiér verejne ospravedlní. . .

20.10.2020

Zázraky nad zázraky sa dejú, milí spoluobčania. Vďaka nášmu premiérovi, pravdaže. Prezradím vám o nich viac práve teraz. A aj to, prečo očakávam jeho verejné ospravedlnenie občanom. Čo sú to za testy? Nakúpil v súčasnosti testy na ten celoplošný cirkus s pomocou malej firmičky z Trnavy, po 4 eurá i niečo – nechce sa mi hľadať presnú sumu. Tak vám [...]

Slniečko 5. – Akí sme?

20.10.2020

Akí sme? Čo by ste si tam dosadili? Uvažovali by ste polaritne – dobrí či zlí, láskaví či krutí, obetaví či sebeckí? Alebo skôr kontinuálne, že v každom je snáď nejaký kúsok dobra, a každý z nás občas urobí prešľap cez nejakú hranicu? O ľuďoch… Radkin Honzák je známy český psychiater a terapeut – už som ho kedysi spomenula v mojom blogu [...]

trump

Trump využil predčasné hlasovanie, volil na Floride

24.10.2020 20:09, aktualizované: 20:24

Súčasný americký prezident hlasoval v meste West Palm Beach na Floride, ktorá je jeho novým domovským štátom.

SR Bratislava NRSR Kollár autonehoda

Šéf parlamentu Kollár mal vážnu dopravnú nehodu

24.10.2020 18:31, aktualizované: 22:03

Predseda parlamentu Boris Kollár bol prevezený do bratislavskej nemocnice na ďalšie vyšetrenia a je pri vedomí. Má zranenia po celom tele.

testy, antigénové, koronavírus

Testy zatiaľ nikto poriadne neotestoval

24.10.2020 17:30

Epidemiológ Marek Majdan považuje lockdown celého Slovenska za krajné riešenie, ktoré má významný dosah na život ľudí a chod krajiny.

covid, testovanie, orava, koronavírus

Pilotné testovanie umožní odsledovať nedostatky, zhodli sa Petrák a Krúpa

24.10.2020 16:44, aktualizované: 17:24

Predseda brannobezpečnostného výboru Juraj Krúpa (OĽANO) a podpredseda školského výboru Ľubomír Petrák (Smer) diskutovali v relácii RTVS Sobotné dialógy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,713
Celková čítanosť: 4072950x
Priemerná čítanosť článkov: 2378x

Kategórie