Založ si blog

Tornádo 7. – Nech sa nám premiér verejne ospravedlní. . .

Zázraky nad zázraky sa dejú, milí spoluobčania. Vďaka nášmu premiérovi, pravdaže. Prezradím vám o nich viac práve teraz. A aj to, prečo očakávam jeho verejné ospravedlnenie občanom.

 

Čo sú to za testy?

Nakúpil v súčasnosti testy na ten celoplošný cirkus s pomocou malej firmičky z Trnavy, po 4 eurá i niečo – nechce sa mi hľadať presnú sumu. Tak vám poviem, nejako sa z toho celého neviem vyznať – prečo tak lacno? To sú také isté testy ako si ľudia platili v prvej vlne? Ak ich premiér dokázal nakúpiť po tie 4 eurá a dačo, však v takom prípade za úžeru treba zažalovať tých, čo im ich vtedy predávali, stáli vyše 70 eur jeden.

Alebo to nie sú také testy?

A aké iné, prepánakráľa? Spomínate si na to, ako terajší pán premiér lamentoval v televízii, že testy nakúpené bývalým premiérom  Pellegrinim treba hodiť do Dunaja? Azda nenakúpil pre občanov taký pówl, aký vtedy odvrhol – či žeby ich tá dodávateľská firma z toho Dunaja povyťahovala teraz, keď sú také lacné?

Čo za zázraky sa to tu dejú?

No naozaj sa v tom neviem vyznať, pán premiér by nám to mal vysvetliť, on vie všetko najlepšie.

 

Nakoniec vymyslí, že odmietačov testovania popraví na námestí…

K tomu celoplošnému cirkusu tiež národu osvetlil, že nebudú odmeny testovaným, ani iba základná zdravotná starostlivosť netestovaným – veď by som sa aj čudovala, ako by to zariadil. Ale že budú tých netestovaných karantenizovať na 10 dní. Ktovie prečo iba na toľko – veď sa kade-tade píše, že 14 dňová inkubačná doba môže byť. A samozrejme ma zaujíma, že podľa akého zákona nás chce karantenizovať „za trest“, ak sa nezúčastníme nepovinného testovania. Vidím to tak, že slovenské súdy budú v najbližšom čase preťažené.

Čo už, ľudia si doma posedia, horšie to bude, ak si posedí doma polovica z autobusárov, pekárov, predavačiek. Sulíkove teplé rožky budú  v … no, nebudú. Teda, ak sa ich nepriberie upiecť pán premiér sám. Nebudú ani obchody otvorené, teda ak tam pán premiér nevyšle to vojsko. Ale veď nech vyšle, to s ním čoskoro tú spoluprácu ukončia, keď budú musieť vojaci ľuďom vážiť tvaroh a krájať plátky syra.

A najnovšie vymyslel, že nebudú mať nárok na pandemickú OČR. To ma zaujíma, ako to zariadi, lebo OČR má rodič na dieťa, nie sa seba. Lepšie by urobil, keby radšej mlčal, lebo čo nápad, to perla ducha – a prejav nebetyčnej neznalosti aj bežného chodu vecí či bežnej legislatívy.

 

Som hodne trpezlivý človek, ale v tejto chvíli mám jeho vyčíňania práve dosť. Takže žiadam, aby sa nám všetkým premiér verejne ospravedlnil.

To on nás dostal do problémov. To on mal zaistiť seriózne bezpečnostné opatrenia  a namiesto toho podporoval nezodpovedných v ich konaní. „Nech sa vrátia z dovoleniek bez stresu“ – táral, namiesto aby uzavrel hranice a tých ľudí nechal prejsť testovaním a štátnou karanténou. „Nech si nevestičky užijú svadbu“ spokojne sa prizeral nezmyselnému konaniu niektorých, ktorí následne nákazu šírili. A namiesto preventívnych opatrení v podobe povinného testovania zahraničných robotníkov na hraniciach, čo mal požadovať od ich zamestnávateľov, sem pustil mnohých z nich, hlavne Srbov a Ukrajincov, s nákazou. Štatistiky jasne vypovedajú o zdrojoch nákazy. A namiesto ľútosti nad tým, ako to zbabral s tými ochrannými opatreniami pre občanov, keď uprednostnil menšinu nezodpovedných a ich užívanie si pred ochranou zodpovedne sa správajúcej väčšiny, tak sa nám premiér vyhráža. Sú to len vyhrážky, pravdaže, a nie hrozby – lebo jeho nápady majú taký vratký legislatívny základ, že by si ich právnici mohli čítať na prvoaprílovom večierku.

Za dva dni vyslovil 4 rôzne verzie vyhrážok, čo jednu scestnejšiu.

Mám toho dosť, takto nedôstojne a neprimerane sa nami platený zástupca štátu správať nemôže. Nie je prijateľné, aby sa premiér ako verejný činiteľ vyhrážal občanom, tobôž už nie počas núdzového stavu.

Myslím, že by mal parlament vyzvať premiéra,  aby zdokladoval svoju duševnú spôsobilosť vykonávať funkciu.

 

Elena  20.10.2020

 

K diskusii: brehy  – je predsa zrejmé, že niekedy o nás viac vypovedá to, čo neurobíme, ako to, čo urobíme.

Naozaj 7. – Úlomky leta. . .

14.07.2024

Búrka sa nocou celé hodiny iba presúvala okolo Prednej Hory, bolo počuť jej tiahly rev zdiaľky. Dýchla tu zblízka po štvrtej ráno, úplne zblízka jediným bleskom. Potom zasa šla diaľkou zo všetkých strán s bleskami tak nahusto, že hrmot neustával ani na okamih. Solárny plameniak v kvetináči na okne sa pri každom blesku sýtoružovo rozžiaril. Tichý dážď padal v [...]

Naozaj 6 . – Žime zdravo. . .

12.07.2024

O zdravom životnom štýle sa toho už popísalo ajajaj. Každý si ho predstavuje akosi – a tak blúdia svetom rady rôzneho druhu. Neľakajte sa, nejdem ich tu opakovať – svoju zostavu pre zdravie si skladáme každý sám za seba, viac či menej cieľavedome. Obvykle sa spájajú zásady zdravého životného štýlu s jedlom – a odporúčajú nám raz piť [...]

Na rovinu 11. – Bludári, klamári a ancikristi. . .

11.07.2024

Zaujímavý článok o tom, ako Matovič na púti o dianí na Slovensku vykladal, uvádza v linku ako označil Matovič Fica za ancikrista https://www.hlavnydennik.sk/2024/07/08/ancikrist-fico-alebo-ako-to-na-puti-matovic-schytal Nuž, keď dvaja vidia to isté, zjavne nevidia to isté, povedala som si. Naozaj nemá Matovič žiadne morálne zábrany vykladať, že žije so svedomím? Naozaj [...]

Donald Trump

Republikáni vymenujú Trumpa za svojho kandidáta do volieb. Exprezident po atentáte prepísal svoj prejav

15.07.2024 09:21

Trump po pokuse o atentát prepísal svoj prejav na nominačný zjazd republikánov.

parlament, NR SR

Mimoriadna letná schôdza NR SR: Koalícia opravuje Trestný zákon, opozícia hovorí o babráctve

15.07.2024 09:00

Poslanci sa zídu v poslaneckých mimoriadne aj v lete.

búrky, Horehronie, supercela, Brezno, mReportér

Na juhu 36 stupňov na východe silné búrky: Pre Slovensko platia výstrahy prvého a druhého stupňa

15.07.2024 08:42

Vyskytnúť sa môžu aj krúpy. Varovanie platí do 18. hodiny.

Huguette Bello, Huguette Bellová

Patová situácia vo Francúzsku. Ľavica sa stále nevie dohodnúť na premiérovi

15.07.2024 08:20

V nedeľu sa tohto boja vzdala Haguette Bellová, ktorá mala podporu väčšiny koaličných strán.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,916
Celková čítanosť: 9261058x
Priemerná čítanosť článkov: 3176x

Kategórie

Archív