Založ si blog

Tornádo 7. – Nech sa nám premiér verejne ospravedlní. . .

Zázraky nad zázraky sa dejú, milí spoluobčania. Vďaka nášmu premiérovi, pravdaže. Prezradím vám o nich viac práve teraz. A aj to, prečo očakávam jeho verejné ospravedlnenie občanom.

 

Čo sú to za testy?

Nakúpil v súčasnosti testy na ten celoplošný cirkus s pomocou malej firmičky z Trnavy, po 4 eurá i niečo – nechce sa mi hľadať presnú sumu. Tak vám poviem, nejako sa z toho celého neviem vyznať – prečo tak lacno? To sú také isté testy ako si ľudia platili v prvej vlne? Ak ich premiér dokázal nakúpiť po tie 4 eurá a dačo, však v takom prípade za úžeru treba zažalovať tých, čo im ich vtedy predávali, stáli vyše 70 eur jeden.

Alebo to nie sú také testy?

A aké iné, prepánakráľa? Spomínate si na to, ako terajší pán premiér lamentoval v televízii, že testy nakúpené bývalým premiérom  Pellegrinim treba hodiť do Dunaja? Azda nenakúpil pre občanov taký pówl, aký vtedy odvrhol – či žeby ich tá dodávateľská firma z toho Dunaja povyťahovala teraz, keď sú také lacné?

Čo za zázraky sa to tu dejú?

No naozaj sa v tom neviem vyznať, pán premiér by nám to mal vysvetliť, on vie všetko najlepšie.

 

Nakoniec vymyslí, že odmietačov testovania popraví na námestí…

K tomu celoplošnému cirkusu tiež národu osvetlil, že nebudú odmeny testovaným, ani iba základná zdravotná starostlivosť netestovaným – veď by som sa aj čudovala, ako by to zariadil. Ale že budú tých netestovaných karantenizovať na 10 dní. Ktovie prečo iba na toľko – veď sa kade-tade píše, že 14 dňová inkubačná doba môže byť. A samozrejme ma zaujíma, že podľa akého zákona nás chce karantenizovať „za trest“, ak sa nezúčastníme nepovinného testovania. Vidím to tak, že slovenské súdy budú v najbližšom čase preťažené.

Čo už, ľudia si doma posedia, horšie to bude, ak si posedí doma polovica z autobusárov, pekárov, predavačiek. Sulíkove teplé rožky budú  v … no, nebudú. Teda, ak sa ich nepriberie upiecť pán premiér sám. Nebudú ani obchody otvorené, teda ak tam pán premiér nevyšle to vojsko. Ale veď nech vyšle, to s ním čoskoro tú spoluprácu ukončia, keď budú musieť vojaci ľuďom vážiť tvaroh a krájať plátky syra.

A najnovšie vymyslel, že nebudú mať nárok na pandemickú OČR. To ma zaujíma, ako to zariadi, lebo OČR má rodič na dieťa, nie sa seba. Lepšie by urobil, keby radšej mlčal, lebo čo nápad, to perla ducha – a prejav nebetyčnej neznalosti aj bežného chodu vecí či bežnej legislatívy.

 

Som hodne trpezlivý človek, ale v tejto chvíli mám jeho vyčíňania práve dosť. Takže žiadam, aby sa nám všetkým premiér verejne ospravedlnil.

To on nás dostal do problémov. To on mal zaistiť seriózne bezpečnostné opatrenia  a namiesto toho podporoval nezodpovedných v ich konaní. „Nech sa vrátia z dovoleniek bez stresu“ – táral, namiesto aby uzavrel hranice a tých ľudí nechal prejsť testovaním a štátnou karanténou. „Nech si nevestičky užijú svadbu“ spokojne sa prizeral nezmyselnému konaniu niektorých, ktorí následne nákazu šírili. A namiesto preventívnych opatrení v podobe povinného testovania zahraničných robotníkov na hraniciach, čo mal požadovať od ich zamestnávateľov, sem pustil mnohých z nich, hlavne Srbov a Ukrajincov, s nákazou. Štatistiky jasne vypovedajú o zdrojoch nákazy. A namiesto ľútosti nad tým, ako to zbabral s tými ochrannými opatreniami pre občanov, keď uprednostnil menšinu nezodpovedných a ich užívanie si pred ochranou zodpovedne sa správajúcej väčšiny, tak sa nám premiér vyhráža. Sú to len vyhrážky, pravdaže, a nie hrozby – lebo jeho nápady majú taký vratký legislatívny základ, že by si ich právnici mohli čítať na prvoaprílovom večierku.

Za dva dni vyslovil 4 rôzne verzie vyhrážok, čo jednu scestnejšiu.

Mám toho dosť, takto nedôstojne a neprimerane sa nami platený zástupca štátu správať nemôže. Nie je prijateľné, aby sa premiér ako verejný činiteľ vyhrážal občanom, tobôž už nie počas núdzového stavu.

Myslím, že by mal parlament vyzvať premiéra,  aby zdokladoval svoju duševnú spôsobilosť vykonávať funkciu.

 

Elena  20.10.2020

 

K diskusii: brehy  – je predsa zrejmé, že niekedy o nás viac vypovedá to, čo neurobíme, ako to, čo urobíme.

Cesta duše 5. – Sú dni . . .

24.02.2024

Poviem ti príbeh, zašepkala som včera. Iba mne? Dnes? A veď hej, prikývla som. Prší a prší dneškom. Ja si s dažďom rozumiem, no teraz tu mám príbeh plný slnka. O dva dni skôr vznikol, pravdaže. Slnko dopadalo na vzdialené kopce. Tenké zlaté lúče objímali vrcholce stromov a pozlátili zdychavské lazy a svahy nad nimi. [...]

Ale nooo 8. – Navrhujem SND nové umelecké dielo. . .

22.02.2024

Musíme sa kultúrniť nediskriminačne, povedala som si zamyslene, keď som čítala pohoršené reakcie k novému umeleckému dielu SND o Ježišovi https://christianitas.sk/skandal-okolo-blasfemickej-hry-jezis-z-montrealu-sa-stupnuje/?fbclid=IwAR38R953h9_sBRFnP-vmFnl6TjCwp87Htb9oBcEz00nQQK3bmAe_5ntNtq0 Že vraj nový filozofický pohľad to je, tvrdí SND. No veď dobre – nevidela [...]

Ale nooo 7. – Medzinárodný deň obetí zločinu. . .

22.02.2024

Výročie vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice sme si opäť pripomenuli, ako ukazuje link https://tvnoviny.sk/domace/clanok/881717-objednavatel-stale-nepyka-zhrnutie-toho-co-sa-udialo-za-sest-rokov-od-vrazdy-jana-kuciaka?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0JfPkePBeV-BQRu_HC5ySS5uj2vD71uTHiV6AJwjwdSM9D0DFBJRNPcUA#Echobox=1708534015 Čas plynie, a ja akosi nie som [...]

Zuzana Čaputová, oznámenie, kandidatúra, prezidentské voľby

Čaputová: Naším bezpečnostným záujmom je mať suseda, u ktorého vládne mier a prosperuje

24.02.2024 12:32

Vojenská agresia na Ukrajine má na svedomí tisícky ľudských životov a škôd, ktorých následky bude cítiť niekoľko ďalších generácií.

paríž

Desiatky nahnevaných francúzskych farmárov predčasne vtrhli na poľnohospodársky veľtrh v Paríži

24.02.2024 12:00

Len chvíľu potom prišiel prezident Emmanuel Macron.

Dmitrij Medvedev

Medvedev: Moskva sa bude usilovať pomstiť sa za sankcie Západu

24.02.2024 11:41

Rusov vyzval, aby v oblasti hospodárstva vytvárali pre Západ ťažkosti a podnecovali verejnú nespokojnosť s politickými opatreniami.

Britain Israel Palestinians Protest

Rabín vyzýva Židov, aby sa z Británie odsťahovali. Tvrdí, že ich zlaté časy tam sa pominuli

24.02.2024 11:35

Britské ostrovy zasiahla vlna antisemitizmu. Palestínske zabíjanie civilistov v Izraeli našlo nebezpečný ohlas v Spojenom kráľovstve.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,824
Celková čítanosť: 8850488x
Priemerná čítanosť článkov: 3134x

Kategórie