Založ si blog

Prakticky filozoficky 7. – Sme ako hríbiky. . .

Prečo ľudia chcú, aby im niekto zniesol modré z neba?

Čím ich láka tá belasosť bez konca? To ja by som chcela z neba tie huňaté biele oblaky s trblietavo zlatistým okrajom. Alebo tie nežne fialkavo ružové, ktorých farba sa mení každým okamihom – zauvažovala som. Súmrak sadal na krajinu a ružovkasté mraky v tej chvíli pripomínajúce sýtou farbou kvety pivónií pomaly šedli.

Mám rada tie prelomové okamihy dňa – svitanie, aj okamih predvečera na rozhraní prechodu svetov – denného a nočného neba.

A mám rada aj prelomové okamihy života  – je to sila hranice, čo nás mení.

Niekedy nie sú prelomové okamihy výrazné na prvý pohľad, a môžu to byť zdanlivé maličkosti, ktoré hranicu v nás prelomia. Čítala som dnes knihu Zasvätenie, z kôpky mojich ešte neprečítaných. Zvláštna kniha, hovorí o hľadaní a prijatí svojej cesty, o dôležitosti konať dobro nie navonok, ale z vnútorného presvedčenia o jeho cennosti. Taká hlboká predurčenosť je vo všetkom, nenáhodnosť, mám k tomu úctu.

Ten pocit nenáhodnosti zažívam teraz často – akosi sa veci pohli. Ako keď sa vyvíja vtáčí zárodok, ticho a skryte, zdanlivo sa s vajcom nič nedeje a zrazu praskne škrupina a narodí sa vták. V tej knihe, ktorú čítam, sa i o tomto presne píše – hovorí tá kniha, že zmeny prebiehajú nepovšimnuté a nepozorované, až kým sa zviditeľnia – „nepoznateľné dozrie, nastane okamih, keď sa tento proces náhle prejaví“.

Niekedy sme takí zmeravení strachom a nedôverou, že sa z miesta nehýbeme, musí sa udiať čosi zvonku, aby to tú hranicu v nás zmenilo. Nejde o krok navonok, ale o vykročenie sami v sebe, také tiché „áno“ tej zmene. Konštelačný okamih, keď projekt príde ku mne a dotkne sa ma, lebo ja stojím váhavo a čakám a čakám.

Aj moje už tri razy rozpísané knihy, ktoré zakaždým skončili s pokazeným USB kľúčom, mi dnes prišli na um. Možno je čas v týchto časoch  niečo z nich opäť rozpísať. Zaujímavý článok na fb mi ich vlastne dnes pripomenul, moju dávnu tému karmických partnerov a spriaznených duší popisoval. Práve na tej téme si uvedomujem, aké prínosné bolo to zničenie už napísaného. Lebo inak vnímam dnes práve túto tému, pri pravej láske je zlatý most v srdci a hlboká vzájomná podpora, žiadny boj a ubližovanie, v tom správnom vzťahu to robí človek od začiatku. Možno aj preto prichádzajú také vzťahy až po karmických, aby sme porozumeli hodnote a vzácnosti takého vzťahu. Lebo už nehľadáme niekoho, kto by nás obdivoval pre niečo vonkajšie, ale jedine človeka prijímajúceho, ktorý nám porozumie. Uvedomila som si to naplno až dva dni po konštelačke, po telefonáte zástupkyne pravého partnera – cítim sa úžasne, tak ľahko, až sa vznášam, zmysluplne, všetko je na pravom mieste ako má byť, všetko je správne, nikdy v živote som sa necítila tak dobre, teraz rozumiem že šťastie je hlboká vnútorná naplnenosť…

Podstatou je pocit že všetko v živote je na správnom mieste, hlboká zmysluplnosť – uvažovala som potom. Bola to pre mňa prelomová skúsenosť.

Čím úpornejšie sa nepravého človek drží, tým viac mu musím dať po prstoch, aby sa toho pustil – zašepkal Zámer sveta, napojený po chvíli do mojich myšlienok. Prezrádza to našu nezrelosť, ak sa nedokážeme pustiť toho nepravého – a tak musím človeka prehnať búrkou, aby podrástol.

Rozosmiala som sa. Ohromila ma tá myšlienka svojou jednoduchosťou – ako hríbiky, v búrke rastú, sme ako hríbiky. Ako hríbiky, pritakal Zámer sveta so smiechom, niektorým musí búrka riadne premočiť podhubie, až do základu, aby vyšli konečne zo zeme…

 

Elena

 

Ach, krásna pieseň k téme, jedna z mojich srdcoviek

h

Bez 7. – Tu už končia všetky žarty. . .

04.03.2021

Bez akýchkoľvek morálnych zábran. Sprosté psychické týranie. To je prípad Moniky Jankovskej. Bola prepustená na slobodu na základe rozhodnutia Najvyššieho súdu z minulého štvrtka. A pri východe z väzenia nič netušiaca bola opätovne zatknutá. Iste, páchala trestnú činnosť – a nepochybne by mala za ňu niesť následky. Ale tento spôsob „oslobodenia“ a [...]

Jediná 9. – Z. . .

04.03.2021

Niekedy by sme sa mali pozrieť na Smrť počas života. Pomáha nám to nachádzať odpovede. Konštelačku so Smrťou som si postavila, prevádzačskú – dívali sme sa na seba mlčky. Všetky tie hrôzy, nečestnosti, bezohľadnosť a krutosť, zabíjanie, utrpenie nevinných – rozumela smútku v mojom pohľade. Ľudia nie sú takí, akí chceš, aby boli, prikývla. Nevieš [...]

Bez 6. – Nie je prvý apríl, drahá vláda. . .

03.03.2021

Už viete, že netúžim po tom, aby odstupoval Krajčí ako prvý z vlády, písala som o tom nedávno v blogu. A práve k tomu určite budú tlačiť „drahíspojenci“. Lebo zasa mimo žartov – slušný človek je, to z neho cítim, aj citlivý zrejme. Len nie je zdatný manažér, a mal by mať čas v priaznivých pokojných podmienkach, aby k tomu dozrel. Žiaľ, taká [...]

remišová

Naď vyzval Remišovú, aby nepočúvala Sulíka. Ministerka: V OĽANO vám ide len o moc

05.03.2021 14:12

"Predčasné voľby by priviedli túto krajinu do katastrofy," skonštatovala šéfka Za ľudí.

váha, spravodlivosť, misky

Premrhanie príležitosti reformy súdnej mapy by pocítil najmä občan, zhodli sa vrcholní predstavitelia justície

05.03.2021 13:33

Zhodli sa na tom predseda Najvyššieho súdu Ján Šikuta, generálny prokurátor Maroš Žilinka a predseda Slovenskej advokátskej komory Viliam Karas.

matovič

Matovič ďakuje Maďarom za pomoc so Sputnikom, prehliada rokovanie v Komárne

05.03.2021 13:29

Ivan Korčok zdôraznil, že otázka dvojakého občianstva je výsostne slovenskou záležitosťou a nie je predmetom bilaterálnych vzťahov.

Plavecký štvrtok František Bohm samovražda Böhm polícia

Kauza Böhm: Žilinka dohovoril aj Lipšicovi

05.03.2021 13:17

Podľa generálneho prokurátora Žilinku prokurátor neuplatil zákonné oprávnenie, keď zistil, že Böhm má viacero strelných zbraní a nezaistil ich. Böhm sa vo svojom dome zastrelil v polovici februára.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,905
Celková čítanosť: 4660546x
Priemerná čítanosť článkov: 2446x

Kategórie