Založ si blog

Len pár slov 4. – Máte právo na doklad. . .

Ak idete na testy, ktoré si máte platiť platiť – antigénové či PCR – žiadajte si doklad o zaplatení z e-kasy.

Ku každej platbe na Slovensku predsa musí existovať takýto doklad.

A platiť za testy máme, ako to potvrdzuje článok v linku

https://plus7dni.pluska.sk/domov/kolko-nas-bude-stat-testovanie-dva-pcr-mesacne-mohli-byt-zadarmo-antigenove-5-eur?utm_source=P1D&utm_medium=interlinkLM&utm_campaign=LM

 

Ak je zdravotnícka tá služba, potom to platí tak, ako píše finančná správa v článku v linku

https://podpora.financnasprava.sk/683640-Slu%C5%BEby-podliehaj%C3%BAce-pokladnici-e-kasa-klient—lek%C3%A1ri

Služby podliehajúce pokladnici e-kasa klient – lekári

Otázka č. 1 – povinnosť používania pokladnice e-kasa klient
Je povinný lekár evidovať prijaté tržby v hotovosti za poskytnutú zdravotnú službu v pokladnici e-kasa klient?
Odpoveď
Zdravotná starostlivosť je uvedená v prílohe č. 1 zákona o ERP, preto táto služba podlieha povinnosti používania pokladnice e-kasa klient. To znamená, že lekár je povinný bez zbytočného odkladu evidovať prijatú tržbu v hotovosti v pokladnici e-kasa klient a odovzdať kupujúcemu pokladničný doklad s uvedenými náležitosťami podľa zákona o ERP.

 

Ak to prevádzkuje podnikateľ – nezdravotník, finančná správa vás poučí, že

https://podpora.financnasprava.sk/574000-Pokladni%C4%8Dn%C3%BD-doklad-z-pokladnice-e-kasa-klient-pri-%C3%BAhrade-fakt%C3%BAry-alebo-jej-%C4%8Dasti

Podnikateľ je povinný po zaevidovaní tržby v pokladnici e-kasa klient odovzdať kupujúcemu pokladničný doklad, okrem kópie pokladničného dokladu ihneď po jeho vytlačení v pokladnici e-kasa klient, a to aj pri úhrade faktúry alebo jej časti v hotovosti.

 

Je i služba Over doklad

https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.financnasprava.opd&hl=sk&gl=US

Aplikácia Overenie pokladničného dokladu (OPD) slúži pre jednoduchú kontrolu evidencie pokladničných dokladov v systéme eKasa (podľa zákona č. 289/2008 Z. z. o používaní elektronickej registračnej pokladnice platného od 1.4.2015).
Pokladničný doklad vyhotovený pokladnicou eKasa klient obsahuje okrem zákonom predpísaných povinných údajov aj unikátny identifikátor dokladu, prípadne overovací kód podnikateľa spolu s kódom pokladnice, dátumom a časom vytvorenia dokladu, poradovým číslom a celkovou sumou (na pokladničnom doklade reprezentovaný aj vizuálne formou QR kódu).

Postup overenia dokladu tam uvádzajú.

 

Takže nič vám nebráni dôsledne kontrolovať doklad o platbe za test. Prípadné porušenia nahlasujte Finančnej správe SR.

 

 

Elena

 

Iba ja 9. – Naozaj vidieť. . .

25.09.2021

Ručanie jeleňa sa nieslo podvečerom. Ozvena v prednohorskom tichu zosilnila jeho hlas, dunel akoby jeleň bol tu medzi stromami. Ozýval sa mu sok niekde v diaľke na protiľahlom svahu. Obloha číra, len s drobným bielym obláčikom. Slnečné lúče prenikajúce pomedzi stromy zlátili krajinu s pozvoľna padajúcimi listami. Krúžili pochabo v dychu vetra. Ach, jeseň je tu – [...]

Jednou ranou 8. – Prezidentka Čaputová potrebuje okuliare?

24.09.2021

Ach, som dnes milá a mierna. Prezidentke treba asi okuliare, lebo ďalekohľad – ten zjavne má. Vidí aj tie najmenšie porušenia ľudských práv – lenže v iných krajinách. Krajiny OSN musia podľa nej podporovať ľudí, ktorí sa dožadujú dodržiavania svojich základných práv, vrátane slobody prejavu alebo zhromažďovania. “Občania musia mať možnosť tieto [...]

Jednou ranou 7. – Tri z piatich. . .

23.09.2021

Nie,nie, prevzatie zodpovednosti sa v tomto štáte nenosí… A hej, viac ako tri z piatich… V minulom blogu som sľúbila dať ešte pár slov v súvislosti s Matovičovým výrokom, či majú zodpovední donekonečna doplácať na nezodpovedných. Príkladov je v tomto štáte vo vzťahu ku korone a súčasnej situácii viac ako dosť – šíritelia nákazy a v prvom rade [...]

Izrael, valcína, očkovanie

ONLINE: Rôzne skúsenosti zaočkovaných krajín. Izrael sprísňuje, Nórsko uvoľňuje

25.09.2021 07:30

Tretia dávka vakcíny, sprísnenie opatrení voči neočkovaným učiteľom. Izrael znepokojuje rast počtu úmrtí. Naopak, Nórsko si bude užívať voľnosť.

Miroslav Kollár, Juraj Hipš

Strana Spolu si volí nového šéfa. Každý ju chce ťahať inam

25.09.2021 07:00

Jeden z kandidátov verí, že strana Spolu má priestor na samostatnú existenciu, ďalší si myslí, že sa treba spojiť s Progresívnym Slovenskom.

Juraj Hipš

Hipš: Jedinú cestu vidím v spolupráci s Progresívnym Slovenskom

25.09.2021 06:45

Bývalý predseda strany Spolu Juraj Hipš, ktorý na tento post opäť kandiduje, si myslí, že rozdiely medzi Spolu a Progresívnym Slovenskom sú minimálne.

Miroslav Kollár

Kollár: Zlúčeniu Spolu a Progresívneho Slovenska hovorím nie

25.09.2021 06:45

Podľa kandidáta Miroslava Kollára, ak by chcel ísť do Progresívneho Slovenska, urobil by tak už na jar a nie teraz - okľukou cez Spolu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,161
Celková čítanosť: 5583234x
Priemerná čítanosť článkov: 2584x

Kategórie