Založ si blog

S. . . 10. – Kto je tu nezodpovedný. . .

Škoda reči o tých, ktorí tu nákazu navláčali spoza hraníc – dôsledkom ich počínania je to, čo tu máme. Hlavnú zodpovednosť ale nesie vláda a partia odborníkov. Vedeli o tretej vlne v predstihu. Napriek tomu riadne a včas neurobili potrebné opatrenia, hoci ide o TRETIU!!! vlnu,a mali teda mať dostatok skúseností i času. I pápeža tu dotiahli, napriek zahraničným skúsenostiam s rizikom hromadných podujatí. Hoci nákazu podľa viacerých odborných zahraničných zdrojov očkovaní šíria tiež, nechávajú ich voľne pobiehať a celá tá situácia sa dá označiť zrejme až ako zámerné šírenie nákazlivej či prenosnej choroby, ako to výstižne povedal nedávno doktor Weiss.

Pýtam sa verejne

  • vo vzťahu ku „očkovaniu“ – kde sú klasické vakcíny z mŕtvych vírusov, ktoré boli osvedčené v chode ľudskej spoločnosti?
  • vo vzťahu ku riešeniu covid-situácie – kde sú lieky na liečbu covidu, ktoré v zahraničí používajú, ale tu ich štát neumožňuje využívať v liečbe? Prečo si ich nemôžeme kúpiť voľne,  tak ako sa to dá v zahraničí – napríklad Ivermectin? Je to moja voľba, ak sa ním chcem liečiť.

V situácii natoľko závažnej, ako popisujú, by mali zomknúť všetky sily expertov – mnohých z nich však vylúčili z možnosti podieľať sa na jej riešení. Namiesto nich tam vystupujú ľudia, o expertnosti ktorých pre túto situáciu nie som presvedčená. Akú právnu zodpovednosť nesú tí ľudia z komisie za kroky realizované na základe ich nápadov a škody nimi zavinené?

Lebo myslím, že skôr či neskôr definitívne potvrdia štúdie, že očkovaní roznášajú nákazu tiež a že teda nimi zavedené opatrenia boli scestné.

 

Nejdem riešiť teraz porušovanie práv neočkovaných. Dám iný aspekt.

Fašizácia spoločnosti je vedecky zaujímavá, ale ľudsky neprijateľná. Odľušťovanie niektorých skupín ľudí je jeho typickým prejavom. Tento jav sa nazýva dehumanizovanie a v súčasnosti existuje celý rad zahraničných štúdií, ktoré sledujú tento druh nenávistných prejavov. Nenávisť voči neočkovaným, ktorú tu ktosi rozširuje,  je skutočne hrozivou paralelou  začiatku 2. svetovej vojny. Dúfam, že rovnako paralelou bude i záver toho celého procesu.

Nenávistné prejavy – a to závažného stupňa, aby som niektorých diskutérov poučila – na Slovensku produkujú v súčasnosti ľudia, ktorých platíme na vysokých úradníckych postoch. Páchajú ich teda ako verejní činitelia.

Reči o dezolátoch, opiciach či obviňovaní neočkovaných za ekonomické škody a návrhy na ich diskrimináciu spoločenskú a ekonomickú, dokonca i zdravotnú, sú skutočne hrozivými signálmi fašizácie tejto spoločnosti. Vonkoncom si nie som istá, či je to len problém patologických osobností jednotlivcov.

 

Vyvstáva rad aj ďalších otázok, ktoré ak nám nevysvetlí vláda verejne, tak by mal generálny prookurátor nepochybne razantne preveriť

  • vo vzťahu ku stavu pľúcnych ventilácií na Slovensku, ktorých máme odrazu údajne nedostatok,

Podľa dnešnej štatistiky máme na pľúcnej ventilácii 246 ľudí

https://korona.gov.sk/koronavirus-na-slovensku-v-cislach/

a už nám vraj tie ventilácie dochádzajú

KAM SA PODELI tie pľúcne ventilácie?

Mali sme ich 2000 minulý rok !!! KDE SÚ? 

A koľko máme ľudí zaškolených robiť s týmito ventiláciami?Aká zmena nastala  oproti roku 2020? Ak z nich časť odišla, aké opatrenia urobila vláda na nápravu stavu – veď vedeli, že prichádza tretia vlna, nie?

 

 

Takže tak, ak hovoríme o nezodpovedných v pandémii, mali by sme ich označiť pravdivo.

 

Elena

 

Za slovami 10. – NAKA by mala urobiť poriadok. . .

03.12.2021

Veľkopodnikateľ Rattaj vykladal o násilnom očkovaní ľudí – samozrejme opozičných politikov – dokonca pred kamerami https://www.facebook.com/100001972399716/videos/438547587676281 A v origináli je tu [...]

Za slovami 9. – Je to chlap, ktorý nájde odvahu?

02.12.2021

Tak toto je otázka, na ktorú odpoveď ešte nemám. Neprezradím vám jeho meno, ale niečo vám o ňom v tejto chvíli predsa len poviem. Aby ste mali nádej… Musím pripomenúť, že pred časom som podala viacero trestných oznámení – poslala som ich Generálnej prokuratúre. A dva z nich už medzičasom prišli s tým, že stíhanie sa nekoná. Prvé z nich vo veci [...]

Za slovami 8. – Dievčatko so zápalkami na Slovensku. . .

01.12.2021

Krehký smutný Andersenov príbeh o dievčatku, ktoré sa hrialo zápalkami, je silne inšpiratívny. Kým niektorých z nás vedie k súcitnej úvahe o tom, prečo niektorí žijú v bohapustom luxuse a využívajú iných, tak niekoho zjavne smeruje tento príbeh ku myšlienke „postačia im zápalky“. A tak sa objavujú „dobré rady a súťaže“, podľa [...]

Ukrajina, Rusko

Tajné služby USA: Rusko môže napadnúť Ukrajinu začiatkom roka

04.12.2021 07:06

Na pripravovanej invázii na Ukrajinu by sa podľa tajných služieb USA mohlo zúčastniť až 175 000 ruských vojakov.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Kto buchne po stole? Heger alebo Čaputová?

04.12.2021 06:00

Denne umierajú desiatky ľudí zbytočne. „Je to najtragickejšie obdobie Slovenska, za ktoré sa politici raz budú hanbiť,“ povedal v podcaste Marián Repa.

súd Pezinok Kuciak  pojednávanie spis

Sudkyňa nevzala do väzby štyroch obvinených z kauzy NDS

04.12.2021 01:16

Štyroch obvinených z utorkovej akcie Národnej kriminálnej agentúry prepustila sudkyňa na slobodu. Prokurátor sa odvolal.

Pápež František

Pápež sa na Cypre stretol s migrantmi. Kritizoval neľudské podmienky, ktorým čelia

03.12.2021 23:22

Pápež František na stretnutí s utečencami prirovnal súčasnú situáciu aj ku koncentračným táborom z minulého storočia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,209
Celková čítanosť: 5839101x
Priemerná čítanosť článkov: 2643x

Kategórie