Založ si blog

Za slovami 4. – Vďačnosť a dôvera. ..

Úlomky dňa so zábleskom vďačnosti – zažívame ich zrejme občas každý. Pri večernom uzatváraní dňa s vďakou za chvíľu oddychu a všetko čo deň doniesol. Pri radostných životných udalostiach. A občas len tak počas dňa.

Ja úprimnú vďačnosť cítim každodenne v skorom ráne cestou do práce. Nejde len o to, že za terajšieho starostu má Predná Hora konečne i osvetlenie a nebrodím sa cestou takmer úplnou tmou, ako to bolo po dlhé roky. Ale hlavne o to, že zakaždým sa mi vynorí spomienka na ráno v meste. Pár rokov dozadu som viac ako dva a pol roka trávila niekoľko dní v mesiaci vždy v meste – absolvovala som konštelačné výcviky v Bratislave, potom v Prahe. Praha bola v pohode, lebo na tom mieste bolo veľa zelene a veľký dopravný ruch šiel mimo mňa. No spomienka na bratislavské vzdelávanie sa spája s ruchom, kopou áut a hluku a smradu z nich, zakaždým si spomeniem na to ráno na zastávkach MHD a v mestskej doprave. A nie je to len o Bratislave. Keď som bola bezdomovcom minulý rok – pre covid dcéry som bola presťahovaná ku môjmu najstaršiemu dieťaťu v Revúcej, lebo som potrebovala chodiť do práce – cítila som to isté. Plížila som sa uličkami v temnom ráne k práci s medzizastávkou v obchode, no ránu chýbal ten dych života, ktorý tu vnímam.

Spomínam si na to so súcitom, i keď väčšina ľudí tak ránujúcich by tie rána a život v meste nemenila za prednohorské hlboké ticho a silné objatie prírody. Je to ich štýl života, ich voľby.

Tu každé ranné vykročenie je pre mňa krokom do zázračného sveta. Svitajúci horizont hôr. Siluety stromov, tíško šepkajúcich, zvuky lesa, rozliehajúce sa prednohorským tichom doďaleka. Voňavý čistý vzduch. Oblaky temnejúce sa na oblohe, či trblietajúce sa s prvým lúčom slnka. Žiariaca fontánka od jari do jesene, v zime zasa svetielka štyroch sviečok a obrovský fontánkový anjel…

Zopár momentov z nich…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No tak, povedz „vitaj“ svojej novej budúcnosti, ševelil medovo Zámer sveta, lebo som váhavo stála a dívala sa. „Vitaj“, prekonala som váhanie. Ach, sťahovať sa inam? Iba na miesto, ktoré bude mať dušu ako toto miesto – to bola moja odpoveď Zámeru sveta v tom nedávnom dialógu – a iba s tým, kto mi postaví takúto fontánku, dodala som. Dala si spriaznenej duši zaujímavú úlohu, zašepkal, a potom sa bláznivo rozosmial a ja s ním. Vie, že sa mu snažím hlboko veriť, tak naozaj bezvýhradne.

Boj so zlom v mojich predstavách bol stáročia o jeho ničení. V jednej chvíli som prijala potrebu dualitu ponechať, a začala som vnímať ich vzájomné pôsobenie. Nie my to tu riadime, a tak jediný spôsob podpory dobra  je cesta malých dobrých skutkov a posielanie bieleho svetla vo veľkých veciach. A tak teraz s dôverou Zámeru sveta po celý čas posielam biele svetlo do jedného konkrétneho bodu.

Áno, stále pokračujeme – prosím, i vy pošlite po druhý raz svetlo do tohto bodu   F

 

Ďakujem.

 

 

Elena

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ajajaj 8. – Viete vôbec, čo učia vaše deti?

19.01.2022

No dokelu, rozprávky som mala rada. Vlastne i mám – pravdaže len niektoré, opatrne spresňujem po dnešku. Neviem či ste počuli o najnovšom rozprávkovom hite istej pani učiteľky či skôr vychovávateľky, keďže o sebe píše, že v školskej družine pracuje. No poviem vám, potešila som sa, že moje deti už odrástli zo školských lavíc, lebo skutočne neviem. čo [...]

Ajajaj 7. – Pravda o vyplácaní odškodnenia za následky „kovidočkovania“. . .

16.01.2022

Život je dobrý učiteľ. Mňa naučil, že naša ľudskosť je svetlom na ceste. Že súcitnosť je viac ako spravodlivosť. Že sme ľudia a robíme chyby. Ale naučil ma tiež odlíšiť ľudskú chybu od zámerného konania. Dnes viem, že nemám dávať druhú šancu ľuďom, ktorí sa ku mne správajú bez úcty. A nedávať dôveru ľuďom konajúcim nedôveryhodne. No a povedzte mi, [...]

AJAJAJ 6. -YGH.

16.01.2022

YGH. Yankee, go home. Áno, toto je symbol, napísaný na stužke. Bude ma sprevádzať pripnutý na kabáte či vetrovke v najbližších dňoch. Chcem mier a bezpečie pre moje deti. I pre tie vaše. Ibaže takto vyzerá ochrana mieru a civilistov v americkej verzii – bezzábranové a bezdôvodné vraždenie civilistov. Ako podotýka Blog investigatívnej žurnalistiky, to preto [...]

Black Hawk

Obyvatelia Sliaču chcú vedieť, aký vplyv bude mať dohoda s USA na ich život

19.01.2022 22:17

List s otázkami k obrannej dohode s USA adresovali primátori Sliača, Zvolena a Banskej Bystrice aj poslancom Národnej rady SR.

Alica Bieliková s vnukom Alexandrom

Zomrela bývalá novinárka a poslankyňa Alica Bieliková

19.01.2022 21:54

Po dlhej chorobe zomrela bývalá redaktorka denníka Smena, moderátorka Slovenského rozhlasu, poslankyňa a dlhoročná zamestnankyňa Kancelárie prezidenta SR Alica Bieliková.

Ide o pravdu, Boris Kollár

Kollár radí Čaputovej v Ide o pravdu: Pošlite zmluvu s USA na ústavný súd

19.01.2022 21:30

„Ľudia by mali mať možnosť vymeniť vládu,“ povedal v Ide o pravdu predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).

hzs, vrtulnik, zasah, horska zachranna sluzba

Lavína v Západných Tatrách usmrtila 25-ročného skialpinistu

19.01.2022 20:19, aktualizované: 20:47

Skialpinisti lyžovali žľabom, ktorý sa v spodnej časti zužuje a vytvára terénnu pascu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,247
Celková čítanosť: 6003221x
Priemerná čítanosť článkov: 2672x

Kategórie