Založ si blog

Vedieť viac 4. – Kultúrne obohatení Francúzi. . .

6-ročné dievčatko znásilnené migrantom vo Francúzsku – píše o tom článok v linku

https://www.plenum.sk/otcovi-6-rocneho-dievcata-hrozi-vazenie-pretoze-zbil-migranta-ktory-ju-znasilnil/

Vošiel v noci do ich domu a znásilnil dieťa. Údajný páchateľ vyhlasuje, že má len 14 rokov údajne –  byť políciou vo Francúzsku určite by som si jeho vek preverila biologickým testom na určenie veku. A ak ten lump klame, tak by mu mali zvýšiť sadzbu na dvojnásobok.

Aj vraždu 12-ročného dievčatka vo Francúzsku minulý mesiac spáchala 24-ročná migrantka  https://www.bbc.com/news/world-europe-63303438 Lolino telo našli minulý piatok na dvore pred obytným domom, kde bývala. 24-ročná žena, bola vzatá do väzby pre podozrenie z vraždy, znásilnenia, ako aj z mučenia. Ukázalo sa tiež, že je alžírskou imigrantkou, ktorá dostala príkaz opustiť Francúzsko.

Problematika migrácie ukazuje, že nemožno pomáhať každému. Je iluzívna predstava, že sa môžu napratať do Európy všetci, ktorí by sem chceli priputovať „za lepším životom“, nedokážeme ich uživiť. Nám tu republikou putujú „sýrski turisti“  – a ak sa čudujete, čo za chromtákov strážiacich na hraniciach to má Sýria, keď im tam utekajú toľké davy mladých chlapov z krajiny, tak pravda je inde. Sýrčania nejdú zo Sýrie, ale z Turecka, lebo Turkov za sedem rokov prestalo baviť ich živiť

https://dennikn.sk/3036921/do-europy-sa-pohla-karavana-svetla-preco-syrcania-utekaju-z-turecka/?ref=list

živiť státisíce ľudí zadarmo a dlhodobo nie je maličkosť – vôbec sa nečudujem tomu, že sa to Turkom prestáva páčiť.  Najmä ak vidia, že Sýrčania si zvykli na takýto spôsob života, že sa o nich ktosi postará. Myslí si niekto z vás, že sa títo migranti stanú zodpovednými, ak doputujú do Nemecka – alebo skôr budú pokračovať v pohodlnom živote „a la Turecko“?

Nelegálni migranti prichádzajú. Prečo nie sú vrátení za hranice  krajiny, odkiaľ k nám prišli, tak ako ich posielajú Česi a Rakúšania k nám. Namiesto toho sme sa dostali do situácie spoluprevádzačov. Staráme sa o nich a čakáme, že veď pôjdu ďalej – to akože ich popúšťame nelegálne cez hranice ku Čechom? No pekne.

Otázkou je, že či sme povinní starať sa o niekoho, kto sem prišiel nezákonne. Jediné, čo pre takých ľudí môžeme urobiť, je poslať ich cez hranice do Maďarska, odkiaľ k nám prišli. Ďalšou otázkou je, že či skutočne je vhodné nechať mladých chlapov ubziknúť z vlasti. Hádam nejakú zodpovednosť by mali prevziať za svoju krajinu a jej budúcnosť, nie? To tam nechajú ženy s deťmi a starcov, tak kto to tam vlastne bojuje potom? To potom tá vojna môže trvať i 50 rokov, a oni generačne „utekať“.

Migrácia narušuje doterajší solidárny systém, lebo sa do neho dostávajú ľudia, ktorí do neho ničím neprispeli. Čerpajú z neho v podobe zdravotnej či sociálnej starostlivosti, vzdelávania detí a využívania ďalších služieb štátu, čím sa úplne narúša poistný charakter mnohých poistných odvodov. Veď nejde o niekoľko desiatok ľudí, ktorí by sa v tom systéme ešte  s čerpaním všetkého zadarmo stratili. Vidno to i na aktuálnom probléme s Ukrajincami. Sú to desaťtisíce ľudí –  ich lekári majú ošetrovať zadarmo? Alebo majú platiť poisťovne pre nich zdravotnú starostlivosť – a z čoho, ak nijaké zdravotné odvody do systému nevkladajú? Veď toto je legálna ekonomická otázka – a vláda sa ňou nezaoberá, tvári sa, že je všetko OK. A opäť nám tu vraj ide rásť migrácia z Ukrajiny, však pribehnú utečenci na zimu. Veď Zelenskyj im to odporúča, aby sa šli na zimu prestravovať a vyhriať do cudzích krajin. Otázka dopadov na nás ho netrápi.

Migrácia je však nielen otázkou ekonomických dopadov na nás, ale i kriminality. Ako to len slušne nazvať, ak niekto príde kamsi, kde očakáva dobročinnosť a pomoc ostatných, využíva ich pomoc a potom ešte pácha zlo a ubližuje im? Asi nijako sa to nedá nazvať slušne. 

Príbeh znásilneného 6-ročného dievčatka, spomenutý v úvode, má smutné pokračovanie, lebo otec dieťaťa zbil „údajného“ páchateľa (ešte nie je odsúdený, tak to akoby bol nevinný), ktorého zjavne krivo neobvinili, lebo matka dieťaťa ho v noci našla vychádzať z izby dieťaťa. No ale chudák „údajný“ páchateľ po bitke mal zranenia na 10 dní liečenia.

Otcovi dieťaťa hrozí trest podstatne vyšší ako dotyčnému lumpovi, ktorý znásilnil jeho dcérku. 

Takú justíciu pokladám za hanbu ľudskej spoločnosti.

 

Elena

 

 

 

Óóó 4. – Dokážeme sa s tým ako spoločnosť vysporiadať?

29.01.2023

Nadúmrtnosť na Slovensku je vysoká, dosiahla nárast až o 20 % https://www.napalete.sk/nadumrtnost-na-slovensku-dosiahla-takmer-20-percent/?fbclid=IwAR05L1IWGw1p7Z57o-2No3pH2-h0OcN-3gH_oGIkehogvBY2QB1pP3rJtwg Najvýraznejšie sa zvýšil počet úmrtí v decembri oproti päťročnému priemeru pred nástupom pandémie v Trenčianskom kraji (o 33 percent) a v Trnavskom kraji (o 21 percent). [...]

Óóó 3. – Aby mohli byť s dieťaťom. . .

28.01.2023

Plne podporujem petíciu, ktorú rozbehli matky, aby nebolo na Slovensku porušované právo dieťaťa byť v nemocnici so svojim rodičom. Túto ich iniciatívu podporujem – a viem čo a prečo píšem. Nech zdravotníci Bohu ďakujú, že nezaspomínam verejne na to, akú starostlivosť som videla, keď som raz pri preberaní môjho syna z nemocnice vošla pootvorenými dverami chodby [...]

Óóó 2. – Budeme krajinou predčasných dôchodcov?

28.01.2023

Títo fušeri, ktorí bez hanby chcú nám trčať na krku ešte tri štvrte roka, nepomáhajú veľkej skupine obyvateľstva v problémoch, do ktorých nás práve oni dostali. Nie ja som bola po Bruseli pokrikovať, ako bezodkladne máme odpojiť lacný ruský plyn – ale Heger. A nie ja som umožnila odpredaj lacno vyrobenej elektriny u nás, ale táto vláda. A keď už sme pri [...]

zelenskyj

Na Nobelovu cenu za mier nominovali Zelenského, Erdogana či Stoltenberga

31.01.2023 07:16

Medzi zverejnenými kandidátmi na tohtoročnú Nobelovu cenu za mier prevažujú osobnosti, ktoré nejakým spôsobom súvisia s konfliktom na Ukrajine či situáciou v Rusku.

Žilina, verejné osvetlenie, protest

Tma ako v rohu. Obce vypnutím svetiel odkázali vláde, že potrebujú pomoc

31.01.2023 06:30

Presne o siedmej večer v pondelok zhaslo verejné osvetlenie v mestách a obciach 75 percent samospráv.

bytovka Malacky

Obľúbeného primátora odviedla NAKA. Kým sa sporí s developerom, ľudia v Malackách márne čakajú na zaplatené byty

31.01.2023 06:20

Po dvoch rokoch obvinenie primátora Malaciek z podplácania prokurátor zrušil. Ten tvrdí, že pre neho sa prípad ešte neskončil a od polície očakáva ospravedlnenie.

vojna na Ukrajine, TvBoy

ONLINE: Lula nedá muníciu, chce hľadať cestu ako ukončiť vojnu na Ukrajine

31.01.2023 06:10, aktualizované: 08:05

Brazília sa nechce podieľať na vojne na Ukrajine ani nepriamo dodávkou munície. Prezident Lula chce dať dohromady skupinu krajín pre mier.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,498
Celková čítanosť: 7428340x
Priemerná čítanosť článkov: 2974x

Kategórie